Kötelező biztosítás


drbjozsef # 2024.02.11. 15:05

ZZ24,

Én írnék egy levelet a biztosítónak, hogy érdekmúlásra hivatkozással megszüntetném a biztosítást. Tekintve, hogy a gépjárművet végül nem tudtad megvásárolni egyéb okokból (most itt ahhoz közük sincs, hogy amúgy üzembentartó lettél volna, nekik ez elvileg mindegy), ezért egyetlen napig sem kellett fedezetet biztosítaniuk, így kéred, hogy a teljes befizetett összeget utalják vissza számodra.

Szerintem simán visszakapod, esetleg kezelési költséget felszámítanak.
Tekintve, hogy tulajdonosváltozás nem történt, sőt, üzembentartó változás sem, ezért az eredeti tulajdonos biztosítása folyamatosan érvényben volt, ha ő azt nem fizette, az legyen az ő baja, és intézze el ő.

ZZ24 # 2024.02.11. 16:28

Már írtam nekik a webes ügyfélszolgálatra, de írok egy hivatalos levelet is. Amúgy az első negyedévet sem fizettem be, mert a tulaj olyan gyorsan eladta a kocsit, hogy üzembentartóvá sem válhattam. Az új tulaj már kötött biztosítást a kocsira, ilyenkor a biztosítók nem látják, hogy ugyanazon a kocsin tőbb kfgb is van?

Majordomus # 2024.02.11. 21:04

Ha a pénz bejön nem nagyon.
Ha nem jön be akkor háborognak.

ZZ24 # 2024.02.29. 05:08

Megjött a biztosító levele:

Azt írják, hogy a KGFB törvény
9. § (1) *
(3) * A 4. § (3) bekezdésében meghatározottak szerint a gépjármű tulajdonosa által üzemben tartóként megnevezett személy által kötött szerződés az üzemben tartói jogosultság keletkezésének – járműnyilvántartásba bejegyzett – időpontjában – de legkorábban a biztosítási szerződésben megállapított időpontban, ennek hiányában a szerződés létrejöttének időpontjában – lép hatályba. Ha az üzemben tartói jogosultság bejegyzése a szerződéskötést követő 30 napon belül nem történik meg, a szerződés megszűnik.

alapján a biztosítási szerződés hatályba lépés nélkül megszűnt.

Küldtek még egy összesítést, de követelés nem volt bennük nevesítve.

Egyedül egy sablonszövegben van utalás arra, hogy kössek új biztosítást és rendezzem a fedezetlenségi díjat, ami nincs meghatározva. Ez persze okafogyott, hiszen az autót a tulaj eladta már régen.

drbjozsef # 2024.02.29. 06:41

Ha hatályba lépés nélkül megszűnt, akkor nincs milyen alapon követeljenek tőled bármit is.
De azért engem megnyugtatna, ha ez egyértelműen le lenne írva...

ZZ24 # 2024.03.01. 01:51

A biztonság kedvéért rákérdezek, de már azt is nagyra értékelem, hogy az első körben átment az üzenet nekik és így megoldódni látszik az ügy.

Majordomus # 2024.03.01. 21:47

Végül is nyertél,nem kell fizetned s a szerződés is megszűnt.

ZZ24 # 2024.03.06. 03:36

Igen, lekopogom, de azért még kivárok, hogy biztos legyen a dolog.