Parkolójegy a szévédön kívül?


Timi5 # 2008.03.14. 09:44

Sziasztok!

A következő ügyben szeretnék segítséget kérni:
A parkolójegyemet a kocsi szélvédőn, az ablaktörlő lapát alatt, kívülről helyeztem el. A parkolótársaság fényképén is látszik, hogy a jegy időben lett megváltva és érvényes is volt. Írtam nekik egy panaszlevelt és indokoltam, hogy beteg voltam, otthon feküldtem és ezért helyezte el a párom kívülre. Ők azonban a rendeleti szabályozásra hivatkoznak, hogy az érvényesség kelléke, hogy belül legyen a jegy. Ez igaz, de ilyen esetben nincs méltányosság vagy tudtok valamit, amire tudok hivatkozni?
A választ előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.14. 10:32

Ettől nyugodtan alhatsz. A társaság álláspontja tarthatatlan.

Egyjogász # 2008.03.14. 10:44

Írd már meg, hogy ez milyen rendeletben van benne.

Egyébként ez kezdő ellenőr lehetett, a dörzsöltebb fogta volna, és ledobja onnan a jegyet.:)

Timi5 # 2008.03.14. 10:53

A Fővárosi Közgyűlés többször módosított 19/2005 (IV.22)rendeletére hivatkozik a válaszban, én az interneten olvastam valahol, nem tudom a pontos jogszabályt.

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.14. 11:44

A rendelet valóban úgy szól, hogy a parkolójegyet "az első szélvédő mögött" kell elhelyezni. Na de álljon már meg a menet!

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.03.14. 12:04

miért? Van aki szigorúbban értelmezi a jogszabályt, mint te.. :-))

Kovács_Béla_Sándor # 2008.03.14. 12:25

Aki nálam szigorúbb, az már vérügyész. :)

Egyjogász # 2008.03.14. 12:46

Ez azt jelenti, hogy nem hivatkozhatsz arra, hogy volt jegyed, de pl. a kesztyűtartóba vagy az ülésre tetted, ahol az ellenőr nem láthatta, ezért kell a szélvédő mögé tenni.

Szerintem azt a jogalkotó fel sem tételezte, hogy valaki a szélvédő elé teszi a jegyet, hiszen onnan bárki leveheti, az eső lemoshatja, stb.

Szerintem a jogalkotói célnak megfelelően jártatok el, bizonyítani tudod, hogy a jegy jól látható volt.

Ha velem csinálnák ezt, biztosan nem hagynám annyiban, biztosan perre mennék. (Persze, hogy Te mit csinálsz, magadnak kell eldönteni, én senkit nem akarok uszítani a pereskedésre.)

Timi5 # 2008.03.14. 13:20

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ha jól értem, akkor azt javasoljátok, hogy folytassam a levelezést a parkolótársasággal,mert jogszabály ide vagy oda, de jelen körülmények között nem én vagyok túl szőrözős.
Egyébként a bírság 1500 Ft lenne, de számomra ez elvi kérdés, azért nem szeretném annyiban hagyni. És talán nem ezért a nagyságrendért érdemes pereskedni, még a parkolótársaságnak se. Bár ezek után ki tudja?

kea4 # 2008.03.14. 15:31

Ugye, kizárólag ajánlott levélben társalogsz a parkolótársasággal?

Üdvrivalgással:
KEA.

Timi5 # 2008.03.14. 15:42

Nem eddig e-mail volt a kommunikációs csatornánk, és bent voltam személyesen, de a mostani válaszban már így fogok eljárni.

vpi123 # 2016.10.18. 09:32

Egy olyan kérdésem lenne, hogy sértettem-e bármilyen szabályt, vagy tettem-e törvénybe ütközőt, ha egy áruház parkolójába véletlenül behajtottam egy másik kocsi mögött (a mozgás érzékelős sorompó nem csukódott le, mert úgy van programozva, hogy megálljon a lecsukódás, amint egy autó kerül elé/alá). Azután visszasétáltam megnyomni a gombot, de kocsi nélkül nem adott jegyet. Jeleztem két biztonsági őrnek is a problémám, majd az információnál is elmeséltem a figyelmetlenségemet, de senki nem tudott segíteni (nem tudtak parkolókártyát adni). Kérdeztem "akkor most mi a teendő? " . Azt mondták, nincs ötletük. Majd úgy döntöttem, hogy ugyanezzel a technikával egy másik autó mögött kihajtok, amit meg is tettem.

20 percet töltöttem a kocsimmal az áruház parkolójában. A szabályzat szerint a parkolás első két órája ingyenes.

Tudom, hogy az ingyenes parkolás miatt a kérdés esetlegesen "butaság", de a rendszám regisztrálás vagy maga a "Rambó"-zás a sorompónál vagy "mittudomén" .

köszönöm szépen a segítséget

vpi123

Rexor # 2016.10.18. 09:54

Én nem foglalkoznék vele addig, amíg az áruháztól nem érkezik fizetési felszólítás. Bár célszerűbb ilyenkor segélyhívót használni...