Gépkocsi adás - vételi szerződés


FZS85 # 2017.09.01. 13:30

Köszönöm a gyors választ!
Amennyiben nem adja át így sem, akkor rendőrt hívhatok, vagy mit tehetek?

Biewer # 2017.09.02. 18:05

Tisztelt Fórumozók!
A segítségüket és esetleges tapasztalataikat szeretném kérni.2010-ben újonnan vásároltam kereskedésben szgk-mat. Most eladtam és az vevő bemérette a fényezés vastagságát állítólag 250-et mutat a szerinte 150 helyett. Én az autót nem festettem át törve nem volt. Most perrel fenyeget, vagy vegyem vissza az autót. Valószínűsítem, hogy a gyárban fújták le valamiért többször. Ti mit tennétek a helyemben?

Dr.Attika # 2017.09.03. 05:47

Semmit. Pereljen. Nem jár sikerrel.

drbjozsef # 2017.09.03. 07:57

Biewer,

én se foglalkoznék vele. Legfeljebb írnék neki egy szűkszavú levelet, hogy szerződés szerint teljesítettél, nem kívánsz elállni a szerződéstől, ha kifogása van, tetszése szerint indíthat eljárást.

Ha perel, neki kell bármit is bizonyítania. Főleg a kárt, ami érte őt. Főleg, hogy Te festetted/festtetted újra. Gyakorlatilag nincs esélye szerintem se.

Ha netán estleg talán azt mondaná egy bíró, hogy a nem gyári színezés miatt jár neki némi árengedmény, az legfeljebb a perköltségre lesz neki elég, ha egy csepp esze van nem perel. De ez is kizárt szerintem egy 7 éves autó esetén.

nonolet # 2017.09.03. 09:36

Pláne, hogy ez olyan dolog, amit
az átvételkor a tőle elvárható
kellő körültekintéssel eljárva
kiszúrhatott volna.

De nem tette...

Biewer # 2017.09.03. 13:44

Köszönöm hozzászólásukat. Én is így gondoltam, főleg mivel a Magyar Szabványügyi Testület:
"A fényezés rétegvastagsági követelménye: gyári új jármű • külső felületeinél, így a motorháztetőn és a csomagtartófedélnél, a tetőnél, valamint az övvonal feletti oldalaknál átlagban 70…300 µm.

lacka25 # 2017.09.04. 09:36

Tisztelt Fórum!

Segitséget szeretnék kapni az ügyben,hogy az Anyosom vett egy autót 2 napja.Most vitte eredetvizsgára és kiderült,hogy nem passzol a motorszám.
Az eladótól követelheti a pénzét vissza?
Vagy ilyenkor mit tehet?
Tisztelettel Nagy László!

alfateam # 2017.09.04. 10:09

,hogy nem passzol a motorszám.
Nem csak a motorszám nem passzol hanem a sorrenddel is van egy kis gond. Előbb eredetvizsgálat azután vétel.

lacka25 # 2017.09.04. 10:19

Teljesen nem passzol,motor cserés volt valószínű amit nem jegyeztek be.

lacka25 # 2017.09.04. 10:22

Motorkód az passzol,csak a motorszám nem.Eredetvizsgán azt mondták,hogy vigyen számlát a motorról és akkor nincs gond.
De én mondtam neki vigyük vissza inkább még ma az autót.A kérdés az, hogy vissza veszik e a kocsit.

alfateam # 2017.09.04. 10:32

A kérdés az, hogy vissza veszik e a kocsit.
Lehet próbálkozni de szinte esélytelen, aki ilyent csinál az egy zsivány.
Autó műszaki állomás, 1470 Ft. egy szemle ott kiderül minden. Még az is benne van a pakliba, leveszik a rendszámot és lehet vizsgáztatni újra.

lacka25 # 2017.09.04. 11:38

Azt mondták neki a vizsga bázison,ha visz a motorról egy számlát akkor átengedik eredet vizsgán.De azt nem kérdezte kinek a nevére kell szoljon a számla.

nonolet # 2017.09.04. 11:55

Hogy francba lehet egy autót úgy megvenni,
hogy
nem nézi meg a motorszámot?!!! a megtekintéskor.

lacka25 # 2017.09.04. 12:40

Nem erre vagyok kiváncsi,már megtörtént ezen nem tud változtatni.A kérdésemre szeretnék választ kapni.Köszönöm.

alfateam # 2017.09.04. 13:29

Majdnem mindegy, de leginkább annak a nevére akinek a nevén van az autó. Lényeg a számok stimmeljenek.
Az nem-tudom van-e bontós aki ad számlát ilyen esetre...

lacka25 # 2017.09.04. 15:34

Uh! Örülök. Vissza vittűk anyóssal az autót és mit mondjak.Nem sok esélyt láttam a dologra.Vissza kapta a pénzt.A motort az eladó cseréltetett.Nem mondta mi lett vele de intézi,hogy rendben legyen a kocsi.Ha kész minden papír akkor hív,hogy mehetünk érte.De addig is a szerződést széttéptűk,majd irunk újjat.Egyébként rendes volt a bácsika kb 70 év körüli.Én azt mondom ha ilyenek lennének az emberek nem volna gond.Én megigértem nem sűrgős az autó cétel.Megvárjuk!

Atis77 # 2017.09.06. 04:44

Adásvételit is elfogadnak a motorról.

Atis77 # 2017.09.06. 04:46

Biewer

Láttam én már tetőcserés 0km es autót. A szalonban még forgalomba helyezés előtt is javítgatják a szállítás sérült autókat.

Csillag74 # 2017.09.06. 09:27

Biewer

Így igaz, amit Atis77 ír. A mi autónkat is javították 0 km-esen(komplett bal első ajtó csere) szállítás közbeni sérülés miatt.
De mi erről tájékoztatást kaptunk és árengedményt is adtak.

Biewer # 2017.09.07. 15:55

Én az esetleges javításról,- ha volt ilyen nem tudom, mert sosem mérettem rétegvastagságot, látható nyom pedig nem volt- semmilyen tájékoztatást nem kaptam illetve vásárláskor semmilyen kedvezményt ezért nem kaptam.

drbjozsef # 2017.09.07. 18:42

Hajtsd el. Finoman, de határozottan.

Söbet # 2017.09.09. 16:00

Jo napot!tanácsot szeretnék kérni.új autot szeretnénk venni,elmentünk egy szalonba ott bemutattak egypár autót,mondta hogy van,szalon autojuk ami azt jelenti nem használják csak áll a raktárban,és így olcsobb.megeggyeztünk,hogy kell nekünk de csak szóban.másnap márhívott hogy kellene bevinni előleget,mert más is érdeklődik iránta,pedig mmi már megeggxeztünk rá.csütörtökön elvittük az autot,de még aznap mondta a kereskedő,hogy kedden vigxük az autonkat,és a pénzt,de az uj autot 2honap mulva vehetjük birtokba mivel szalon auto,de a raktárba van ahol senki nem látja.jogos ez,tehetek valamit,nem vehetem előbb birtokba az autot?segítsenek!

Dr.Attika # 2017.09.10. 05:58

A szalonban lévő bemutató autókat átlag 30% kedvezménnyel árusítják. Ha jön rá vevő és fizet azt azonnal átadják a vevőnek. Itt valami svindli van.

wers # 2017.09.10. 09:05

Egyetértek. A szalonautó épp az, amit a szalonba betévedő lát, megnézhet. Esetleg ki is próbálhat. Majd, mikor úgy döntenek, hogy kicserélik újabb modellre, eladják. De azt, ami ott van. Mindig gyorsan van rá vevő.
Akár 50% alatti áron.
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy egy kifutó modell, de akkor sem ennyi a szállítási idő.

csipot # 2017.11.02. 21:28

Tisztelt Fórum!Segítséget szeretnék kérni egy igen egyedi speciális ügyben!Már több,mint két hónapja vásároltam egy angol rendszámos jobb kormányos autót.Szeretném mindenféleképpen Mo.-on forgalomba helyeztetni.A KPM-es vizsgán átment,gumi,lámpa cserélve.A reg.adónál elakadtunk.Az autónak egy papírja van,ami a V5C angol forgalmi engedély.Ebben egy magyar srác neve szerepel,aki valószínűleg eladta kint egy magyar dílernek,aki haza hozta majd eladta annak a srácnak,akitől mi megvettük.Senki nem papíroztatta át.Akitől mi vettük csak alvázszámra kötött biztosítással használta!Az angol forgalmit senki nem íratatta át mivel már kint ezt az autót nem használták,tehát a régi tulaj neve szerepel benne,viszont a mi adás-vételinkben annak az úriembernek a neve szerepel,akitől mi vettük és mivel a két név ne egyezik így nem lehet átíratni.A vám visszadobja,hogy az okmányosok úgysem fogadják el.Mindenféle segítséget megpróbáltam már de mindenhol azt a választ kapom,hogy keressem meg a régi tulajokat és az azok közötti szerződéseket kérjem el!Meg is kaptam a mi emberünk és a kereskedő köztit viszont itt már megint elakadtam mert a kereskedő nem hajlandó segíteni,szerinte ő átadott minden papírt a következő tulajnak és teljesen elutasítóan viselkedik.Kérdem én mit lehet ilyenkor tenni?Hogy tudnám én felkeresni és megszereznia köztes adásvételiket,hogy végre forgalomba tudjam helyezni az autót???Már kerestem a régi tulajt,aki a forgalmiban van mindenhol,de sehol sem találom,a régi bejegyzett címén sem.Előre is köszönöm a segítő válaszokat!