Gépkocsi adás - vételi szerződés


lacka25 # 2017.09.04. 09:36

Tisztelt Fórum!

Segitséget szeretnék kapni az ügyben,hogy az Anyosom vett egy autót 2 napja.Most vitte eredetvizsgára és kiderült,hogy nem passzol a motorszám.
Az eladótól követelheti a pénzét vissza?
Vagy ilyenkor mit tehet?
Tisztelettel Nagy László!

Biewer # 2017.09.03. 13:44

Köszönöm hozzászólásukat. Én is így gondoltam, főleg mivel a Magyar Szabványügyi Testület:
"A fényezés rétegvastagsági követelménye: gyári új jármű • külső felületeinél, így a motorháztetőn és a csomagtartófedélnél, a tetőnél, valamint az övvonal feletti oldalaknál átlagban 70…300 µm.

nonolet # 2017.09.03. 09:36

Pláne, hogy ez olyan dolog, amit
az átvételkor a tőle elvárható
kellő körültekintéssel eljárva
kiszúrhatott volna.

De nem tette...

drbjozsef # 2017.09.03. 07:57

Biewer,

én se foglalkoznék vele. Legfeljebb írnék neki egy szűkszavú levelet, hogy szerződés szerint teljesítettél, nem kívánsz elállni a szerződéstől, ha kifogása van, tetszése szerint indíthat eljárást.

Ha perel, neki kell bármit is bizonyítania. Főleg a kárt, ami érte őt. Főleg, hogy Te festetted/festtetted újra. Gyakorlatilag nincs esélye szerintem se.

Ha netán estleg talán azt mondaná egy bíró, hogy a nem gyári színezés miatt jár neki némi árengedmény, az legfeljebb a perköltségre lesz neki elég, ha egy csepp esze van nem perel. De ez is kizárt szerintem egy 7 éves autó esetén.

Dr.Attika # 2017.09.03. 05:47

Semmit. Pereljen. Nem jár sikerrel.

Biewer # 2017.09.02. 18:05

Tisztelt Fórumozók!
A segítségüket és esetleges tapasztalataikat szeretném kérni.2010-ben újonnan vásároltam kereskedésben szgk-mat. Most eladtam és az vevő bemérette a fényezés vastagságát állítólag 250-et mutat a szerinte 150 helyett. Én az autót nem festettem át törve nem volt. Most perrel fenyeget, vagy vegyem vissza az autót. Valószínűsítem, hogy a gyárban fújták le valamiért többször. Ti mit tennétek a helyemben?

FZS85 # 2017.09.01. 13:30

Köszönöm a gyors választ!
Amennyiben nem adja át így sem, akkor rendőrt hívhatok, vagy mit tehetek?

nonolet # 2017.09.01. 12:51

Gondolom a vevő adatai sincsenek kitöltve.

Alighanem a nevetekben akarja tovább adni IS.
(ő kiakar maradni belőle)

Ezért "nem volt nála" a pecsét (ami amúgy nem kötelező!!!)
Elég lett volna a cégszerű aláírása is.

Felkeresni és addig nem eljönni amíg nem ír alá.
Aztán beadni a szerződést az okmányirodába.

FZS85 # 2017.09.01. 12:40

Tisztelt Fórumozók!

A segítségüket és esetleges tapasztalataikat szeretném kérni.
Július végén eladtuk Édesapám autóját egy ismerősünknek, aki gépjármű adás vételével foglalkozik.
Az adásvételin a mi részünket kitöltöttük, a kulcsokat, forgalmit és törzskönyvet átadtuk, de nem volt nála pecsét így nem kaptunk vissza az adásvételiből, de mivel ismerős volt és bíztunk benne, és azt mondta egy hét múlva megkapjuk a példányunkat, mert épp távol van a pecsét. (az autó árát átadta)
Azóta eltelt több mint egy hónap, mindig csak ígér, de az adásvételi nem jutott el hozzánk még.
Az autót árulja, de az édesapám nevén van továbbra is, és ma mikor felhívtam hogy érdeklődnék az eladó kocsi iránt (mert engem nem ismer) kiderült hogy a felesége szinte minden nap használja is.
Tudom, hogy naivitásunk érthetetlen volt ez ügyben, így tényleg csak segítséget szeretnék kérni hogy jelenleg mit tehetek.
A biztosítást és a súlyadót be kell fizessem a kocsira, máskülönben ott hátralékunk keletkezik, díjnemfizetés miatt nem szeretném a biztosítást felmondani sem, mert a másik járműre szeretném átvinni a bónuszt, valamint már félek attól is hogy egyéb büntetést kapok a nyakunkba.

Köszönöm előre is a segítséget!

wers # 2017.07.21. 09:24

:) bocsika Béla, ezt nem tudtam kihagyni. Még a végén azt hinné valaki, hogy a szín védi a kocsidat.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.21. 09:19

:P

wers # 2017.07.21. 08:49

Mégjó, hogy nem csak most, de többször is megállapítást nyert, ez szakértői kérdés.
Pl. ha egy kocsi kisgazdija leginkább gyalog jár eredményezheti, hogy a kocsi is és gazdi is letagadhat néhány évet.
Oh, miket írtam! Jár??? :DD Gyalogkakukk

Kovács_Béla_Sándor # 2017.07.21. 07:25

akik megvesznek egy 18 éves autót, ráadásul egy Suzukit, és olyan szemmel nézik, mint ha vadi új járművet vásároltak volna.
S mi van, ha olyan szemmel nézik, mint egy 18 éves autót, ráadásul Suzukit, és ahhoz képest szar?

Bazsi356 # 2017.07.21. 07:20

Köszönöm a válaszát

Szomorú örökös # 2017.07.21. 05:05

Bazsi356

állítólag beszélt ügyvéddel és megállná a helyét a bíroságon

Szerintem kamuzott! Nem hinném, hogy pereskedni fog, úgyhogy mondd nyugodtan neki, hogy pereljen csak! Valóban nem értem én sem azokat, akik megvesznek egy 18 éves autót, ráadásul egy Suzukit, és olyan szemmel nézik, mint ha vadi új járművet vásároltak volna.

Bazsi356 # 2017.07.20. 16:09

Műszaki előtt le lett alvázvédözve ami már lassan 2 éve volt. Az autó kB 3 évet volt nálam.

drbjozsef # 2017.07.20. 12:40

Ilyen kis értékű, öreg kocsik esetében célszerű a szerződésben rögzíteni, hogy van jelentős mértékű korrózió a karosszérián. Ez a természetes elhasználódásból erdő együttjárója az ilyen autóknak.

Béla, nekem is van 40 éves autóm, amin egy folt sincs, de ettől még mindaz helytálló, amit leírtam.

Ez elég paradoxongyanúsan hangzik.
Vagy természetes együttjáró, de akkor nem lehet makulátlan 40 éves autód, vagy együttjáró, de nem feltétlen természetes, inkább a hanyag karbantartás.

Mondjuk szavatosságot akkor sem alapoz meg szerintem sem - KIVÉVE, ha az eladó jó alaposan lealvázvédőzi/festi, tehát szándékosan rejti el, és azt állítja, hogy ezen 40 évesen sem lesz egy folt sem. Ha nem volt rejtett, az alváz szemrevételezése egyértelműen az elvárható gondosság kategóriájába belefér.

guba" # 2017.07.20. 07:17

Te vagy a szakember, de az én 12 éves Suzukimat nem hogy nem ette szét a rozsda, de folt sincs rajta.

Béla, nekem is van 40 éves autóm, amin egy folt sincs, de ettől még mindaz helytálló, amit leírtam.

Atis77 # 2017.07.19. 19:16

Ne foglalkozz vele nem új hanem 18 éves autó. Megnézte megvette. Mikor megnézte valszeg a rozsdát is látta. Nem vagy ingyenes autó kölcsönző. Ha ilyen olcsó kocsit vett nem hiszem hogy lesz pénze szakértőre illetékre stb.

Bazsi356 # 2017.07.19. 18:45

Köszönöm szépen a válaszokat

nonolet # 2017.07.19. 18:41

BAzsi356

Mondd neki, hogy: OKÉ! legyen per...
...és ne foglalkozz vele tovább.

Majd ha NETÁN beperel, akkor ráérsz aggódni.
De aligha fog.

Bazsi356 # 2017.07.19. 17:21

a megjegyzés rovatba nem lett irva

alfateam # 2017.07.19. 17:16

az adás vételi szerződésbe nem irtuk bele a rozsdát
és azt, hogy megtekintett állapotban vette át ?

Bazsi356 # 2017.07.19. 17:11

Röviden annyi a tény hogy perrel fenyeget ha nem veszem vissza az autott meg hogy állítólag beszélt ügyvéddel és megállná a helyét a bíroságon.
de ö megnézte a kocsit és kipróbálta.
az adás vételi szerződésbe nem irtuk bele a rozsdát.

Rexor # 2017.07.19. 14:56

Még mindig jobb mint a bugyirózsaszín...