elvett jogosítvány


Immaculata (törölt felhasználó) # 2009.03.10. 20:26

Azért a fórum nem szokott senkit pácban hagyni, a szakértők eltűntek erre az időre.

no21 # 2009.03.11. 07:54

igen, szegény Monalisa óriási túlzásokat ír a büntetési tételekkel kapcsolatban (mindig a maximum büntetést irányozza elő, ne vezess eltiltás alatt, kioktató okosságok, stb.
bannolni kellene a nyugdíjas nénit :)

monalisa1 # 2009.03.11. 19:30

A bíróság is mindig közli, hogy adott esetben mi a büntetési tétel felső határa - és boldog lehet a páciens ha csak a felére húzzák rá a vizeslepedőt...

Magánvélemény: tulajdonképpen nem is kellene itt senkinek kérdést feltennie, hiszen több tucatnyi oldalon gyakorlatilag minden elvett jogosítványos szituáció előzőekben ki van már vesézve - csak venni kellene a fáradtságot és visszaolvasni, és bölcseletet meríteni onnan...

monalisa1 # 2009.03.11. 19:33

Kedves Immaculata,

kösz, de még aktív életkoromat élem, tehát még "innen" vagyok a nyugdíjkorhatáron.

keszeg67 # 2009.03.12. 06:37

Kedves monalisa!

Az én esetemben 60000-Ft volt a felsö határ,amiböl 40-et megkaptam.Na akkor hogy is van ez a FIX 300000 Ft?

Üdv:Laci

monalisa1 # 2009.03.12. 16:15

keszeg67 e-mail # 2009.02.18. 12:05

"Érdeklődni szeretnék, vasúti átjárón piros lámpa miatti szabálysértés milyíen mértékű büntetést von maga után?"

A közúti közlekedés szabályairól szóló 1/1975. (II. 5.) KPM-BM együttes rendelet

A vasúti átjáró előtti megállásra vonatkozó rendelkezése 39.§ (3) bekezdés b), c), e), h) pont megszegése esetén a bírság összege 100.000 Ft.

A vasőti ájáróra történő ráhajtásra vonatkozó rendelkezések 39.§ (5) bekezdés a) és b) pont megszegése esetén a bírság összege 300.000 Ft.

Üdv.
Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2009.03.12. 16:19

Kedves keszeg67,

OK., rád az első eset vonatkozik, amikor is valaki nem áll meg a piros lámpának. A büntetési tétel fix 100.000 Ft.

Azt hogy miért "csak" 40.000 Ft-ra büntettek, azt kérdezd az eljáró szabálysértési előadótól...

monalisa1 # 2009.03.12. 16:38

Újragondolva...
Szóval nem csak hogy nem álltál meg a vasúti átjáró előtt hanem az átjáróra ráhajtottál piros jelzés ellenére (!), és ezért szerintem helyesen írtam elsőre: "kijár" a 300.000 Ft-os büntetés - mely fix összeg és mérséklésnek helye nincs.

Az égiek kegyesek voltak hozzád (...), leginkább hogy nem jött a vonat!

Máskor legyél körültekintőbb és óvatosabb, elsősorban is saját magad érdekében.

Részemről ez és ennyi.

keszeg67 # 2009.03.12. 20:42

Holnap másolom a határozatot.Ködösitesz,nem szép.:)

keszeg67 # 2009.03.12. 21:09

Huh

Na akkor most 260.000-Ft neked megy?A fix 60 mitöl 300?:)

monalisa1 # 2009.03.12. 22:31

Bocs de engem nem érdekel, hogy miért is "jutalmaztak" téged x tízezer forint pénzbírsággal.

Kérdeztél valamit, válaszoltam - szerintem jót.
Ennyi.

Ha úgy gondolod akkor pár garast felajánlhatnál valamelyik segélyalapra - bármelyik bank köszönettel elfogadja az adományt és nyugtát ad róla.

keszeg67 # 2009.03.13. 07:44

Bocs de pontosan a (fele se igaz) válaszoddal volt a gond.Nem vagy hozzáértő!

Ennyi

monalisa1 # 2009.03.13. 08:49

Megáltál a vasúti jelző piros jelzésénél - nem.
Átmentélt a vasúti átjárón a tilos ellenére - át.

Akkor most mi nem okés a válaszban?!

Igaz, a konkrét tényállást nem közölted a kérdésfelvetéskor, csak a fenti két dolgot...

Üdv.

keszeg67 # 2009.03.13. 19:15

A fix 3 kiló,de ezt a kérdést kerülöd!

monalisa1 # 2009.03.14. 19:15

Azt hogy te mit csínáltál az számomra közömbös., kérdeztél "valamit" és én erre a "valamire" válaszoltam.

A 300 ezer forint márpedig fix, mert a vasúti átjárón tilosban átmenni a jogszabály szerint ennyi a büntetési tétel - a jogszabályhelyet beidéztem.

Üdv.

Ittasvezetés (törölt felhasználó) # 2009.03.30. 19:00

Ittasan vezetett ? SEGITÜNK !
http://adosomvan.hu/jogositvany

monalisa1 # 2009.03.30. 19:35

Ez önreklám?

Bimbi1 # 2009.04.14. 13:54

Sziasztok!

Egy kis infóra lenne szükségem.2004-ben már kaptam kategória tiltást 1év 8 hónapra.letelt,minden ok,én birka 2007-ben ismételten beleszaladtam még 1,jobban mondva 2-be.(totál részegen,semmi sem rémlik),aznap éjjel 2szer fogtak meg.Most megyek holnap tárgyalásra,melóm nincs mióta elvették kirúgtak.B,C kategóriám volt.Van esély rá,hogy valaha visszakapom?

bigwhite # 2009.04.27. 13:19

Üdv!

Azt szeretném kérdezni,hogy nekem most a napokban jött ki a bírósági végzésem.Benne többek között hogy 1,5 évre
elvagyok tiltva a közúti jármű vezetéstől!
Van jogsim B,és A!
Kérdés...Motort sem vezethetek ez idő alatt?
És ha lejárt a másfél év, kell-e ezekből a kategóriákbol
újra vizsgáznom??
Mennyi az az idő ami után újra kell vizsgázni?
Ha igen, akkor mindent előröl vagy csak valami alkalmasságit kell csinálni?

Nagyon köszönöm előre is a válaszokat!

Üdv:Bigwhite

monalisa1 # 2009.04.28. 20:16

Ajánlott-tértivevényes levélben kérd, hogy csak a "B" kategóriától tiltsanak el - lévén az "eset" is azzal történt. Vagyis hogy utólag módosítsák a határozatot.(Pl. ha esetleg tudnád bizonyítani: a munkába járáshoz kell valamiféle mobilizálás számodra.)

Ha megmarad az "A" kategória akkor valószínűleg nem kell az utóvégzésre menni - de ezt időközben kérdezd illetékes helyen., én magam tutira nem merem mondani.

"Lisa"
laikus hozzászóló

babikaa # 2009.04.30. 10:27

kedves fórumozók!
segítséget kérnék!a páromnak dec.27-én elvették a helyszínen a jogosítványát.a véralkohol szintje 1,39g/l ezrelék volt(enyhe bef.)az 1 év 2 hónapra valamint a 80.500 Ftos pénzbüntetésre és a 15.624 Ftos bűnügyi költségre vonatkozó végzést márc. közepén kapta meg.A levél szerint fellebezésnek helye nem volt, lehetett volna tárgyalást kérni 8 napon belül,de a párom ezt nem tette meg.
Most kapott levelet az utánképzésről és hogy az ellen lehet fellebezni.
Valamint a kiszabott pénzbírságok összegéről is kapott 1-1 csekket (15 napon belül kell bef.).
A kérdésem az lenne hogy lehet-e még legalább a pénzbüntetés csökkentéséért vagy legalább a részletfizetésért "könyörögni" nincs-e túl későn? És az utánképzést van-e értelme fellebezni?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat!
Üdv,

monalisa1 # 2009.04.30. 11:09

Mível a férjed lemondott a bírósági tárgyalásról - ahol esetleg mérsékelhették volna a kiszabott pénzbírságot -, az összeg időközben jogerőre emelkedett. A hatóság már önmagától méltányosságot alkalmazott azzal, hogy részletfizetésre adott lehetőséget.

6 hónapon túli eltiltás esetén kötelező az utóképzés melynek időtartama 1-2 hónap, költséges 100 ezer forint körüli...

A tanfolyamot úgy célszerű elvégezni, hogy mire az meglesz addigre a letiltás is éppen lejárjon.

Zárójelben: az első csekk befizetése mellett kérni lehet a hatóságtól, hogy a további összeg befizetésére adjon alacsonyabb havi befizetési csekkeket.

Az utóképzéssel kapcsolatos esetleg fellebbezés lehetősége arra az esetre vonatkozik, ha valakinek netán több kategóriára is van vezetői engedélye.

Sajnálom, hogy jót nem írhattam.

"Lisa"
laikus hozzászóló

babikaa # 2009.04.30. 11:42

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

bigwhite # 2009.05.05. 07:39

Köszönöm szépen a válaszod!
Próbálkozom!

szinpeti # 2009.05.13. 12:01

Sziasztok!
A következőben lenne kérdésem: pár napja sajnos ittasan vezettem és elkaptak. A véralkohol érték NAGYON magasnak bizonyult (sajnos a számértékhez nem jutottam hozzá), de mindenképp a bűncselekmény kategóriába esik. A kérdésem az lenne, hogy a vizsgálat során szükségszerűen értesítik-e a munkáltatót (vasárnapról van szó, nem munkaidőben, és sima, nem hivatásos "B" jogosítvánnyal), illetve az, hogy mivel rendelkezem vagyonőri igazolvánnyal azt veszélyezteti-e ez a cselekmény.
Köszönöm a választ,
szinpeti