elvett jogosítvány


hokandi1963 # 2024.05.15. 17:39

Amikor felvették a rendőrségen a jegyzőkönyvet, rá 1 hétre jött a papír, hogy adj le a jogosítványát. Leadta.
Majd kb. 1,5 hónapra rá jött a bíróság végzése. Mivel nem volt fellebbezés, hamarosan jött a jogerős végzés.
amit nem tudtunk, az az, hogy mivel csak kategóriára kapott eltiltást, a jogosítványt visszakérhette volna, de igazából nem is lényeges, mert már nem vezet mást, csak személygépkocsit, azt meg nem tehette meg az eltiltás lejártáig.
1 hete az eltiltás is lejárt, a napokban menne az okmányirodába visszakérni a jogosítványát, csak nem tudtuk, hogy amikor bemegy, rögtön visszaadják, vagy előzetesen jelezni kell, hogy odakérjék a lakhelyünk szerinti okmányirodába, ahová anno leadta.

Csak elvi kérdés, mert nagyon remélem, hogy soha többet nem lesz téma ez a családunkban: azt honnan tudja meg a delikvens, hogy kell-e utánképzés vagy sem? Erről semmit nem találtam a neten.

sinya27 # 2024.08.12. 04:57

Sziasztok! Kérdésem az lenne,hogy számíhatok e büntetésre ha gipszes karral vezetek? Elvehetik e jogsim?Bal al kar van gipszben . Fàjdalmatlan,szinte semmiben nem hàtràltat.Tenyerem,csuklom rendesen mozog,fogni tudok vele.Az auto automata ,meg vàltanom sem kell. Köszönöm.

Szomorú örökös # 2024.08.12. 05:03

sinya27

számíhatok e büntetésre ha gipszes karral vezetek?

Csak ha megállítanak és igazoltatnak. Akkor viszont lehetséges!

drbjozsef # 2024.08.12. 06:08

sinya27,

KRESZ, 4. § (1) Járművet az vezethet, aki
...

  1. a jármű biztonságos vezetésére képes állapotban van

...

Ennyi.
Neked kell eldöntened, hogy ez igaz-e rád ezzel a kézzel, és úgy érzed, hogy ez az esetleges rendőrnek is nyilvánvaló.

Atis77 # 2024.08.16. 03:45

Hát én egyszer koccantam egy begipszelt alkarú sráccal, de valahogy a biztosító nem akart neki fizetni, pedig nem vutattam a felelőségemet.