Gyorshajtás


gertak # 2008.09.17. 18:39

Sziasztok!
A következő szituációval kapcsolatban kérem a segítségeteket.
most jött meg egy csekk júliusi gyorshajtásomról. A testvérem kocsijával voltam. Lakott területen 101 km/h val mentem, a számla 90 ezer Ft. Az útszakasz a lakott terület határán volt, egy teljesen kietlen környéken. Mik lehetnek a lehetőségeim. Egyetemistaként és "makulátlan múlttal" érdemes lehet nekem fellebbezni alacsonyabb büntetésre vagy hagyjam az egészet.
Esetleg még rosszul is járhatok? Mivel ahogy nézem a díjszabást 100 km/h fölött a sztenderd büntetés 130 ezer ft.
Ha érdemes fellebbezni, milyen érveket érdemes megemlíteni. Illetve milyen költségekkel jár?
Előre is köszönöm a tanácsokat!

Üdv mindenkinek!

monalisa1 # 2008.09.17. 14:10

Ha az adott útszakaszon 90 km/óra volt a sebességhatár - mint utóbb írod, arról az érintett hatóságok dokumentummal kellett hogy rendelkezzenek., a megfelelő tiltó-, korlátozó- vagy éppenséggel engedélyező táblák meglétét az útfelügyeletnek rendszeresen ellenőriznie kell(ene).

Ama hatósági rendelkezés "a" hivatalban visszakereshető., amennyiben ez megvan - és igazolja, hogy a te 80... Km/óra sebességed nem volt gyorshajtás -, akkor sztornó a bírságolásod., linkre mértek ott a rendőrök...

Monalisa
laikus hozzászóló

habfarago # 2008.09.17. 12:43

Egyébiránt megnéztem a fotót, beküldtem a fellebbezést, ami ötezer forintomba került. Kíváncsi vagyok, ha véletlenül igazat kapok, akkor azt is visszadják majd?
Az előadó hölgy szerint amúgy létezik egy un. mérési napló, amiben rögzítik a körülményeket, hogy mit és minek alapján mérnek.
Ami furcsa, hogy nem képekkel alátámasztva, hanem csak írásban... Meg is kérdeztem, hogy egyáltalán lehet embernek igaza a hatósággal szemben?
Azt mondták persze, ha kell szemlét is tartanak.(két hónap telt el a mérés óta..., de sebaj, ma sincs még tábla...)

Várom tehát a fejleményeket...

habfarago # 2008.09.17. 12:31

monalisa!

Azért foglalkoztat, mert akkor kilencven volt a megengedett... vagyis nem szegtem szabályt...
tehát bírságot sem kell fizetnem... Te másképp gondolod?

monalisa1 # 2008.09.16. 13:38

Kedves egyjogász:

Szerintem a bemondó volt pontatlan, mert pontosabban informálhatta volna az autósokat: adott autópálya szakaszon gépi/kézi kaszálást végeznek az emberek, őrájuk figyeljenek, őrájuk vigyázzanak. (Autópályán gyalogos jelenlétére nem kell számítani, de már a gépi kaszáló is forgalmi veszélyhelyzetet okozhat, hát még a felezőre átballagó- és esetleg figyelmetlen gyalogmunkások.)

A "madárnyelve" azért jó volt - értse belőle minden arra haladó autós, mert akár rendőrökbe is botolhat...

monalisa1 # 2008.09.16. 13:26

habfaragó:

Minek foglalkoztat a 60-as tábla esetleges hiánya, 80+ mentél és ez a lényeg.

Metacska:

Szerintem 60 ezer forintos csekk lesz a "jutalmad", megfizetésére kérhetsz részletfizetést: egyetemista vagy - ennyi elég is.

Monalisa
laikus hozzászóló

Egyjogász # 2008.09.16. 13:16

Bocs, de erről az jut eszembe, hogy ma reggel a közlekedési hírekben bemondták, hogy az autósok óvatosan vezessenek, mert az M1 egy szakaszán az út mellett kaszálók dolgoznak.

Nekem rögtön az ugrott be, hogy mióta mondják be ilyen szlenggel a rádióban, hogy egy nehezen észrevehető autóval sebességet mérnek. (Lehetőleg egy fölöslegesen kitett 30-as tábla mögött 10 méterrel.)

De aztán kiderült, hogy a rádióban arra gondoltak, hogy a füvet kaszálják.

Na mindegy, ezek szerint ma a Gyömrőin is kaszálók dolgoztak...:)

Metacska # 2008.09.16. 12:09

Halihó!

4 éve van josgim, és 2 éve autóm. A mai napon úgy tűnik sikerült "lefotóztatnom" magam. A Gyömrői út közepén a híd alatt van egy pici kereszteződés, jobb oldalon pedig egy vasúti átjáró, a Gyömrőin haladtam olyan 80 körül (70 a megengedett), és szemétség, mert a kis kereszteződés előtt (ahol nekem van elsőbbségem persze) kb. 50 méterrel van egy 50es tábla, itt haladtam át 80-85el.....a híd alatt a sötétben meg ott állt az Octavia....na mind1

A kérdésem az lenne, hogy egyetemista vagyok, és a suli mellett mellékállásban dolgozom havi 50-ért, a bírság pedig vagy 60e vagy 90e lesz. A jogerős ítélet után, lehet e részletfizetést kérni? Ha igen akkor ennek milyen kondíciói vannak? Mert egyben képtelen leszek kifizetni....:( Persze lehet, hogy csak ijedtség, mert az egész ma történt, lehet le se fotóztak. Egyébként mennyi idő eltelte után szokták kiküldeni a bírságot?

Előre is köszi, Üdv!

habfarago # 2008.09.08. 09:22

Sziasztok,

Júliusban lakott területen kívül lefotóztak 84 km/h-val.
20 éves pályafutásom alatt még sosem regisztráltak gyorshajtóként, mégpedig azért mert többnyire betartom a szabályt...

Ez egy olyan úton történt, amelyiken az egyik irányban gondosan ki van táblázva a 60 km/h, a másik irányban azonban (amerre én is haladtam) nincsen. Akkor sem volt és ma sincs. Tudom, mert minden nap arra járok, ma pedig külön minden fakoronába bekukkantottam.
Néhány napig kint volt, valamikor tavaly, de hamar leszedték és azóta sincs.

Kérdésem az volna, hogy érdemes-e fellebbezni ilyen hivatkozással... illetve hogyan bizonyítja a hatóság, hogy ott és akkor 60 volt a korlátozás, ha a képen nem látszik a rám vonatkozó tábla ? (mert nem is látszódhat..)

kanda # 2008.09.02. 10:49
Röviden: 60km/h helyett 94 km/h
  • > 60e közig bírság

Kérdés:

  1. a levélben szabályszegést említenek ez a 410/2007 (XII.29) korm. Rendelet szerint valóban az viszont kérhetem-e a 1999. évi LXIX. tv. 47.§ (2)-e hivatkozva a felvételt ami viszont szabálysértésre vonatkozik.
  2. Most akkor a gyorshajtás szabálysértés vagy szabályszegés vagy a kettő ua.

    Köszi: - Kanda -

kanda # 2008.09.02. 10:48
Röviden: 60km/h helyett 94 km/h
  • > 60e közig bírság

Kérdés:

  1. a levélben szabályszegést említenek ez a 410/2007 (XII.29) korm. Rendelet szerint valóban az viszont kérhetem-e a 1999. évi LXIX. tv. 47.§ (2)-e hivatkozva a felvételt ami viszont szabálysértésre vonatkozik.
  2. Most akkor a gyorshajtás szabálysértés vagy szabályszegés vagy a kettő ua.

    Köszi: - Kanda -

guba # 2008.09.02. 05:36

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája „siet“ – a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Nem feltétlen siet, akár késhetne is. Azért tűnik így, mert a mérőműszer iránya és a haladási irányod szöget zár be egymással. Akkor mérné a tényleges sebességedet, ha pont szembe mennél a műszerrel.

norbert0002 # 2008.09.01. 17:21

köszi

Traffic # 2008.08.31. 16:39

3.000 - 20.000.- forint

norbert0002 # 2008.08.31. 14:30

Köszönöm a válaszokat:-) Szerintem se lesz semmi, csak hát sosem lehet tudni. Amúgy a helyszíni bírságolás mennyi szokott lenni?

monalisa1 # 2008.08.30. 13:16

Na, nem akartam leírni - hogy el ne bizza magát -, 50 km/óra +30%-ig nem fényképeznek, de ez nem jelenti azt, hogy akár már egy 55 km-es sebességnél leállíthatták volna a gyorshajtás miatt = helyszíni bírságolás.

Monalisa
laikus hozzászóló

ferrke # 2008.08.30. 00:27

Nyugi Norbi!
60-65 alatt nem villan a trafi)))))

monalisa1 # 2008.08.29. 19:44

Elnézést a duplázásért - lassú ma este a gép.... én meg másodjára is megnyomtam a "rendben" gombot.

monalisa1 # 2008.08.29. 19:42

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája "siet" - a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Ha a rendőr mégis pl. 51-55-öt mért, a gyorshajtás szabálysértése bár megtörtént, de ha a helyszínen nem állítottak meg, akkor utóbb kicsi a valószínűsége, hogy következménye lesz a dolognak.

Vagyis "ennyi" még benne van a tűréshatárban.

Ha a szabálysértési hatóság mégis megkeresne levelével, egyrészt 60 nap a határodő + a postai átmenet még kb 8-10 nap, a kiszabható bírság pedig a fenti esetnél max 30 ezer forint lehet. (Lehet kérni részletfizetésre lehetőséget, persze nem havi 1-2 ezer forintos csekkbefizetések...)

Monalisa
laikus hozzászóló

monalisa1 # 2008.08.29. 19:41

Köztudomású, hogy a gépkocsik km órája "siet" - a tényleges sebességhez viszonyítva kb. 5%-ot. Tehát ha a te kocsid műszere hajszál pontosan 50-et mutatott, akkor valószinüleg 50 alatt voltál még valamivel.

Ha a rendőr mégis pl. 51-55-öt mért, a gyorshajtás szabálysértése bár megtörtént, de ha a helyszínen nem állítottak meg, akkor utóbb kicsi a valószínűsége, hogy következménye lesz a dolognak.

Vagyis "ennyi" még benne van a tűréshatárban.

Ha a szabálysértési hatóság mégis megkeresne levelével, egyrészt 60 nap a határodő + a postai átmenet még kb 8-10 nap, a kiszabható bírság pedig a fenti esetnél max 30 ezer forint lehet. (Lehet kérni részletfizetésre lehetőséget, persze nem havi 1-2 ezer forintos csekkbefizetések...)

Monalisa
laikus hozzászóló

norbert0002 # 2008.08.28. 06:36

Sziasztok!

Tegnap lakott területen 3 lábúval mértek. Beszoktam tartani a sebességeket, itt is betartottam, amikor megláttam a rendőrt ránéztem az órára és hajszálpontosan 50-t mutatott.
De felvetődött bennem hogy csalhat pár km/h-t az óra. A kérdésem az lenne ha 53-54-el mentem akkor is büntetnek? Ha igen kb. mennyire számíthatok? És mennyi idő múlva küldik?
(mert ugye "0" tolerancia van...)

ferrke # 2008.08.20. 10:38

Edgar!

Tudtommal a trafik egy min 10%-os ráhagyással dolgoznak. Tehát 130-nál csak 143-nál villannak.

Még az objektiv felelősség előtt volt egy komolyabb ellenőrzés az autopályákon amikor csak 150+ nál fotoztak.

ferrke # 2008.08.20. 10:32

A máj. 1 előttti büntikhez:
Nem kell bonyolitani, kitölteni az adatkérőt, természetesen hogy ki vezetett azt kihagyni az egyéb okhoz beiirni az 57§-t.Tuti siker.
Nekem ápr. 25-én volt egy tilosban parkolásom, kb máj. 15 körül jöt az adatkérő, ezt irtam vissza.
Azota néma csend....
Máj. 1 után nem müxik az 57§, valami másik §-t kell irni, ez valahol szerepel az adatkérőn.Ezzel a büntit nem, csak a pontokat lehet elkerülni.

Amugy az objektiv felelőség alkotmánybiroság előtt van.

EdGaRHG # 2008.08.20. 08:17

Köszönöm monalisa1! Megfogadom a tanácsodat és tényleg visszajelzek a végeredményről.
Végül is valóban nem a felelőség alól akarok kibújni, a szabálysértés, az szabálysértés.
További szép napot Mindenkinek!

monalisa1 # 2008.08.19. 19:23

Számodra az ápr. 30. a fontos dátum, az hogy a hatósági ügyintézés valamely okból lassú, hátrányodat nem jelentheti.