Ingatlan Adás - vétel


műszer-automatika mérnök # 2015.03.03. 20:02

Segítő véleményt kérek:
A fele ingatlan elment cserével, az lehet-e kérdés, hogy az ingatlant, amit az új tulajdonjog bejegyzést kérő gyorsan visszavásárolt, így ez célirányos tevékenység volt, ennek ellenére a földhivatal simán bejegyzi.. vagy a mi bejelentésünk a történteket követi, így automatikusan bejegyzi tulajdonosnak..HA igen ez egy trükk, de elmegy..
Ahogy megjelent a bejegyzés utáni széljegy az illető már
lehet jóhiszemű birtokháborító, bontott építési anyagot rak le a területre,Rendőrség nem szólította fel, hogy hagyjon fel a fenyegető magatartással (én kértem.jó lett volna!)
Ezután bátran, kirámolja a műhelyt,szerszámokat eltüntet,mindent és felgyújtja a festékek maradványát Xilamont is..(ami bűnügy is lehet?)A Rendőrségi jkv. be beírattuk. A rendőrség rossz helyre küldte tovább, 3 hét késés, tovább küldés..
Közben a tulajdonjog bejegyzést kérő nyomást gyakorol: kivágja a gyönyörű kúszó tuját, újabb gerendákat, ablakokat rak le, kaput nyitva hagyja,
A bejegyzést kérő eredményesen ahogy mondta "KISAVAZ"
IGY VESZTETTÜK EL AZ INGATLAN Részünket, párom IDEGILEG NEM BÍRTA...több mint egy millióval olcsóbban eladta..
de nem fizikailag SAVAZOTT a kedves JÓEMBER !!!!

műszer-automatika mérnök # 2015.03.03. 20:02

Segítő véleményt kérek:
A fele ingatlan elment cserével, az lehet-e kérdés, hogy az ingatlant, amit az új tulajdonjog bejegyzést kérő gyorsan visszavásárolt, így ez célirányos tevékenység volt, ennek ellenére a földhivatal simán bejegyzi.. vagy a mi bejelentésünk a történteket követi, így automatikusan bejegyzi tulajdonosnak..HA igen ez egy trükk, de elmegy..
Ahogy megjelent a bejegyzés utáni széljegy az illető már
lehet jóhiszemű birtokháborító, bontott építési anyagot rak le a területre,Rendőrség nem szólította fel, hogy hagyjon fel a fenyegető magatartással (én kértem.jó lett volna!)
Ezután bátran, kirámolja a műhelyt,szerszámokat eltüntet,mindent és felgyújtja a festékek maradványát Xilamont is..(ami bűnügy is lehet?)A Rendőrségi jkv. be beírattuk. A rendőrség rossz helyre küldte tovább, 3 hét késés, tovább küldés..
Közben a tulajdonjog bejegyzést kérő nyomást gyakorol: kivágja a gyönyörű kúszó tuját, újabb gerendákat, ablakokat rak le, kaput nyitva hagyja,
A bejegyzést kérő eredményesen ahogy mondta "KISAVAZ"
IGY VESZTETTÜK EL AZ INGATLAN Részünket, párom IDEGILEG NEM BÍRTA...több mint egy millióval olcsóbban eladta..
de nem fizikailag SAVAZOTT a kedves JÓEMBER !!!!

kisssimi # 2015.03.08. 16:05

Tisztelt jogász Hölgyek/Urak!

Tanácsot szeretnék kérni!

Elváltam és a volt házasságból van három gyerkőcöm. Még nem nagykorúak, sőt a pici sok-sok év múlva válik azzá, így nem tudnak nyilatkozni arról, hogy számukra elegendő lenne az ottani (új építésű és hitelmentes) házból rájuk eső hagyatékrész és a vásárolni tervezett ház majdani hagyatékrészéről lemondanának.

Jelenlegi élettársammal szeretnénk venni egy családi házat, azonban ő nem szeretné, hogy a közösen megszenvedett leendő tulajdonunk után a "korábbi" gyerkőcök a rám eső tulajdont illetően öröklési joggal rendelkezzenek, azt csak a majd közös gyerek(ek)re szeretné majd
Azt szeretné, hogy a ház csak az ő tulajdonába kerüljön, kizárva ezzel a majdani öröklésből a "korábbi" gyerekeimet. Természetesen óvatosságból ehhez nekem nem füllik a fogam, mert egy esetleges "szakítás" esetén nem szeretnék hoppon maradni.

Ilyen esetre van-e kiskapu, vagy bármely jogi megoldás (ügyvéd/közjegyző előtti nyilatkozat...) arra, hogy az új ház tulajdoni lapján kizárólag ő szerepeljen tulajdonosként, de egy esetleges, nem tervezett "szakítás" esetén a részemhez tudjak jutni? Azt hiszem, hogy a párom "adott szavát" jogosan tartom kevésnek...

Sajnos a haszonélvezet nem megoldás, mert az engem nem "vigasztal", illetve nem is megoldás, mert hitelt kell felvennünk hosszú futamidőre, jelentős összeget!

Remélem létezik valamilyen megoldás, hogy az új ház a párom nevén legyen, de szükség esetén 50 %-ban én is tudjam érvényesíteni az igényemet!

A segítséget előre is tisztelettel köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.09. 10:36

Hiába trükköztök.

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.09. 11:22

kisssimi

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Akinek ilyen kérdése van, annak a beszámíthatóságát is vizsgálni kellene. Aztán a szülői felügyeleti jogosságát is megkérdőjelezem, ha képes egy pasi kedvéért ilyenen egyáltalán elgondolkodni.

Mennyivel lesz értékesebb a még meg nem született gyermek egy önző pasitól, mint a jelenlegi három?

Továbbá milyen szülője lesz az az önző pasi ennek a három, teljesen vétlen gyermeknek?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.09. 11:31

egy pasi kedvéért
Ha egy pasi kedvéért tenné, akkor nem kellene arra számítania, hogy közös gyerekeik születnek...

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.09. 11:32

(Egyébként szabadon lehet végrendelkezni, és ha bármely gyereknek a végrendelettel juttatott vagyon eléri a köteles részét, további követelése már nem lehet.)

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.09. 11:42

Igen, biztosan tévedtem.

Aki elhagyott egy nőt 3 gyermekkel, az megérdemel egy ilyen leendőt. Részemről minden OK.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.09. 14:54

Aki elhagyott egy nőt 3 gyermekkel, az megérdemel egy ilyen leendőt. Részemről minden OK.
+1
:)

MajorDomus # 2015.03.09. 21:53

Milyen nőt?!

A csajnál van a 3 gyerek!

Vagy rosszul értelmezem?

kisssimi # 2015.03.10. 08:23

Köszönöm az értékes hozzászólásokat! Nem párkapcsolati tanácsot kértem és nem arra voltam kíváncsi, hogy ki és milyen okból ítélkezik felettem.

A kérdés lényege az lett volna amit Kovács Úr meg is válaszolt köteles részt tartalmazó hozzászólásával. Ha jól értelmezem, a végrendelkezésem alapján a régi (ami hangsúlyozom hitelmentes, új és szép családi ház!) ház felét a gyerekekre hagyva (kb. azonos értékű ingatlanok esetén), a vásárolni tervezett ház (jelentős hitellel terhelt) rájuk eső hagyatéki része a leendő gyereke(ke)t illetné.

Egyébként ha átgondoljuk a párom részéről jogos az az igény, hogy a MI közösen szerzett házunk csak a MI közös gyerekeinké legyen öröklés esetén. Szerintem ez egyébként igazságos hagyatékolás... vagy nem?

Azt amúgy végképp nem értem miért ne lennék beszámítható?

Egyébként a gyengébbek kedvéért : férfi vagyok és a gyerekek a volt feleségemnél vannak elhelyezve. Csak úgy mellékesen megjegyzem, hogy szinte mindent ott hagytam a házban, azért hogy a gyerekek ne szenvedjenek hiányt, ja és havonta több mint 150 E gyerektartást fizetek. Természetesen emelett még nálam is szoktam aludni egyes hétvégeken. Nem hiszem, hogy annyira rossz ember lennék, amiért egy idő után nem működött a kapcsolatunk...

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.10. 10:03

gyengébbek kedvéért

Nem gyengeség kérdése. Olyannyira nőies a stílus, a szavak alkalmazása, hogy csak a helyzetből deríthető ki, hogy a kérdező férfi.

Ha az új házasságban 1 gyermek születik, elképzelhető, hogy a gyermekek kötelesrésze nem elégíthető ki csupán a jelenleg meglévő ingatlanból.

Egyébként ha átgondoljuk a párom részéről jogos az az igény, hogy a MI közösen szerzett házunk csak a MI közös gyerekeinké legyen öröklés esetén. Szerintem ez egyébként igazságos hagyatékolás... vagy nem?

Nu, ez már a párkapcsolati tanácsadás körébe tartozik.

Biti1 # 2015.03.13. 08:58

Tisztelt Fórumozók!
Amennyiben egy családi ház adás-vételi ELŐSZERZŐDÉSÉBEN csak vételár-rész fizetés szerepel, és nincs megnevezve, hogy foglaló vagy előleg, abban az esetben elállhatok-e úgy a vételi szándékomtól, hogy követelhetem vissza az általam átutalt vételár-részt.
Válaszukat előre is köszönöm!

műszer-automatika mérnök # 2015.03.13. 09:36

Ha egy jó ügyvédet találtunk volna, lehetett volna egy eredményérdek-jutalom szerződéssel jobban járni, kár, hogy itt nem kaptam nagyon jó segítő tanácsot, inkább ciki volt a mérnöki jelzőm miatt, van olyan , hogy különböző területen is tanult kolléga..
Ha van vélemény a történethez megköszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.13. 09:42

OFF
Ne haragudj, de úgy írsz, mint akinek nem is a magyar az anyanyelve. Képtelenség megérteni, hogy mi a tényállás, mi a probléma lényege. És erre nem magyarázat, hogy műszaki szakember vagy.
ON

Immaculata (törölt felhasználó) # 2015.03.13. 11:01

műszer-automatika mérnök

Tele van stiklivel a történet. Az ember szívesen segít egy bonyolult ügyben, de a tietek több, mint zűrös. A szerződés szerintem a jog megkerülésére született, ami aztán vissza is ütött.

tokry # 2015.03.16. 07:23

Tisztelt Szakértő!

Van egy lakásom amit 2012-ben 7 millió forintért vettem. Fel lett újítva. Most 10 millió forintért tudnám eladni. A felújításhoz 2 millió forint hitelt vettem fel,amit még fizetek. Így van rajta jelzálog. A NAV hogyan vizsgálja hogy mennyi az értéke? Illetve a hitelt ,amit kiegyenlítek költségként el lehet számolni? Természetesen a pénzből másik lakást szeretnék venni,csak egy másik városban. Milyen kiadásokkal kell számolnom?

Köszönöm a segítséget.

Kriszta

Hiteles000 # 2015.03.17. 07:51

Üdvözlöm a forumozokat!
Következő kérdésemre szeretnék választ kapni.Van egy hitelellel terhelt ingatlanom amibe a volt feleségem részéről a fundamenta jelzálogjogot jegyzett be, mivel a vásárláskor 700.000 Ft értékű lakáskasszát épitett bele a hitelbe.Mit jelent ez rám nézve és lehet nekem ebből valami problémám?
Előre is köszi.

erdeklodo17 # 2015.03.18. 11:47

Tiszteletem!

Kérdésem lenne, hogy ingatlan adásvétel esetében, ami részletvétellel történt (cég és cég között), lehetséges-e idő közben elállni, ha a szerződés nem kötötte ki az elállás jogát?
Ha nem lehetséges az elállás, akkor hogy lehet felbontani szerződést? Vagy nem is lehet? Esetleg rendes felmondással?
A rendes felmondás lehetőségénél a felmondásra vonatkozó szabályok érvényesek, pl. a szerződés a jövőre nézve szűnik meg és emiatt az addig kifizetett pénz arányában máris tulajdont szerez vevő (persze résztulajdont)?
Elállás jogosságának feltételezése esetén eredeti állapot helyreállításánál, kell-e vevőnek használati díj felszámításával számolni eladó felé? (Nem tartalmazott ilyen kikötést a szerződés)
Nem lett teljesen kifizetve az ingatlan, addig nem jutott el a dolog, közben állt el az eladó.
Ha jogos lenne a használati díj, kiegyenlíti-e a vevő által kifizetett összeg kamatát?
Vagy eleve az eredeti állapotnál senki nem kérhet semmit semmilyen címszóval, csak mindenkinek vissza kell adnia amit kapott? Akkor is ha évekig tartott a részletfizetés? Vevő a teljes ingatlant használhatta, ám nem a teljes vételárat fizette ki, részletvétel volt.

Válaszokat előre is köszönöm.

Rokica # 2015.03.18. 14:07

Tisztelt Ügyvédek, jogászok!

Elővásárlási joggal szeretném egy ikeringatlan felét megvásárolni. Az ingatlan másik felének tulajdonosa két ember, akik közül az egyik Írországban él. Hónapokkal ezelőtt e-mailben küldött egy meghatalmazást a Mo-on élő másik tulajdonosnak (testvérek), hogy a nevében aláírhat, mert ő külföldön tartózkodik. Ezt az e-mailben érkezett meghatalmazást a magyarországi testvér kinyomtatta, így az már másolatnak minősül. Jól gondolom, hogy az adásvétel létrejöttéhez, az adásvételi szerződéshez eredeti példány kell, így eredeti meghatalmazás nélkül nem lehet adásvételit kötni? köszönöm a választ.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.18. 14:36

Még az eredeti sem elég.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.03.18. 14:37

Legalábbis ahhoz, hogy be is jegyezzék a vevő tulajdonjogát.

lajcsó # 2015.03.18. 15:14

Mindenképpen eredeti okirat szükséges az adásvételhez. Azt is tudni kell, hogy a meghatalmazásra is ugyanazok a szabályok vonatkoznak mint az adásvételi szerződésre: ügyvéd vagy közjegyző által készített meghatalmazás fogadható el!
Ha valaki külföldön él akkor a nagykövetségünkön lehet meghatalmazást csináltatni, ami itthon felhasználható.

Rokica # 2015.03.23. 07:16

Köszönöm kedves Ügyvédek!
Még a következőkben kérnék segítséget: el lehet-e készíteni az Elővásárlási jogról történő lemondó Nyilatkozatot úgy, hogy az ingatlan vételára még nem ismert, vagyis előre elkészíthető-e? Az elővásárlási jogról való lemondó nyilatkozat érvényes-e, ha 2 tanú előtt történik a lemondás? Köszönöm előre a válaszokat!

Sante2015. # 2015.03.24. 15:37

Kedves Ügyvéd Szakértők!

Szeretném eladni lakásingatlanban lévő 50% tulajdonrészemet.A lakáson lévő banki jelzáloghitelemet rendesen fizettem - fizetem és a továbbiakban is én kívánok maradni az adós, mivel a hitel fedezete a lakás egészére terjed ki.Banki hozzájárulás tudom , hogy szükséges mivel terhelési és elidegenítési tilalom van bejegyezve.
A bankomtól azt az információt kaptam, hogy tulajdonrészem 1%-ban meg kell hogy maradjon.
Helytálló-e jogilag ez az információ a bank részéről illetőleg törvény vonatkozik -e erre?

Köszönöm a segítő választ!
Sante