Közös tulajdon megszüntetése.


melcsi503 # 2012.06.05. 14:37

Volt házastársammal közösen vettünk egy házat jelzáloghitelre.Válásunk után az övé maradt a ház a hitellel együtt.Bírósági ítéletben meg van adva, hogy a tulajdonom megszűnik, és kivetet a banknál a készfizetői kezesség alól.Az ügyvédjénél már 2 hónapja aláírtam a közös tulajdont megszüntető okiratot,de még nem nyújtották be a földhivatalhoz. A hitelt ő már 5 hónapja nem fizeti,semmi intézkedést nem tett az ügyben,hogy felszabaduljak a banknál,mint készfizető kezes. És még mindig a tulajdonosa vagyok 50%ban az ingatlannak.
Letilthatja a bank a fizetésemből a hiteltörlesztést?
Én mit tudok tenni ez ügyben? Hogyan tudnám meggyorsítani ezt az egészet?Engem milyen költség terhelne,ha a bank nem tudna letiltani és felbontaná a szerződést?
Köszönöm a választ.

Gabicsek # 2012.05.18. 08:41

De olyat nem fogsz találni.

pazs # 2012.05.18. 08:31

A banktól akkor tudsz szabadulni, ha (i) visszafizetitek a teljes összeget vagy (ii) a bank kienged a kötelemből. Ez utóbbit akkor szokták tenni, ha hozol magad helyett valakit, aki belép a hitelbe helyetted.

Auruun # 2012.05.18. 08:15

Köszönöm a választ.
S akkor mit tegyek/tehetek? Tanács?

ObudaFan # 2012.05.17. 17:44

Ezzel nem fogod védeni magad.

Auruun # 2012.05.17. 16:04

Igen, tudom. Nem is arról akarok lemondani. A kérdésem az, hogy a teljes összeg visszafizetésén kívül milyen egyéb lehetőségem van a hitel "megszüntetésének" részemről. Mivel most sem én fizetem, a tulajdonomat átruháznám, és védeni akarom magam egy későbbi esetleges nem-fizetés miatt.

wers # 2012.05.17. 13:02

A hitelt nem a háznak adták, hanem neked. Arról nem tudsz lemondani.

Auruun # 2012.05.17. 12:56

Tisztelt Szakértők!

A kérdésem még fennáll, úgy érzem, csapdába kerültem.
50%-os tulajdonosa vagyok egy hitellel terhelt ingatlannak. Milyen módon tudom a tulajdonrészemet a másik tulajdonosnak "juttatni"? Ajándékozással? Értékesítéssel? S ez hogyan érinti a hitelfizetési kötelezettségemet? (Félek, hogy sehogy....) Mit kell tennem, hogy a hitel lekerüljön a nevemről, ha már nem vagyok tulajdonos? Van-e mód arra, hogy védjem magam, ha a másik fél nem teljesít a bank felé? Jelezzem a banknak? Félek, hogy azonnal felmondják a szerződést és egy összegben kérik a hitel visszafizetését. Erre azonban képtelenek vagyunk....Nem látom a kiutat.

Hálásan köszönök minden segítséget.

ObudaFan # 2012.05.07. 20:30

Ha a jegyzőkönyv elkészítésére nem az eljárási cselekménnyel egyidejűleg kerül sor, az eljárási cselekményen jelen lévő felek - amennyiben a jegyzőkönyv részükre kézbesítésre kerül - a kézbesítéstől számított 8 napon belül, ha pedig a jegyzőkönyv a felek részére nem kerül kézbesítésre, akkor az eljárási cselekménytől számított 15 napon belül a jegyzőkönyv kijavítását, kiegészítését kérhetik.

dorka11 # 2012.05.07. 19:24

T. KBS!

Igen: 8 nap mulva. Azt értem, hogy nem kell szó szerintinek lennie, de ami nem hangzott el, azt nem tartalmazhatja/ami elhangzott és fontos, annak benne kell lennie. Főleg ha a per "másodfok gyanus"
Ok. Tehát ha 8 nap mulva megnézem, akkor még hány napom van a reagálásra? A konkrét problémát ide nem irhatom le...

Kovács_Béla_Sándor # 2012.05.07. 17:48

8 napon belül tekinthető meg.
Inkább 8 nap múlva.

Nem kell ám szószerintinek lennie annak a jegyzőkönyvnek. Mi a konkrét problémád?

dorka11 # 2012.05.07. 17:28

T. Fórumozók!

Kérdésem:

A polgári per tárgyalási jegyzőkönyve a tárgyalástól számitott 8 napon belül tekinthető meg. Hány nap áll rendelkezésemre a tárgyalás napjától, hogy a jkv-re reagáljak, ha azt észlelem, hogy annak tartalma nem egyezik meg a tárgyaláson elhangzottakkal?

A választ előre is köszönöm.

tobar # 2012.04.30. 05:26

Kedves KBS!

Válaszodat köszönöm. :)

Üdv.Tobar

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.29. 22:53

Esetleg.

tobar # 2012.04.29. 20:43

Tisztelt fórumozók!

Egy éve elváltam, volt férjemmel van egy közös gyermekünk (nekem van egy másik kiskorú gyermekem is), és egy lakás ami 60%-ban az én tulajdonom, 40% a volt férjemé. A bíróság felosztotta a lakáshasználatot így gyakorlatilag külön háztartásban de egy fedél alatt élünk. Mivel a lakáson van egy nagy hitel, eladni nem tudjuk, a különköltözés egyenlőre nem megoldható. A hitel a volt férjem nevén van én adóstárs vagyok.
Ha átvállalnám a hitelt és lenne egy adóstárs aki kezességet vállal>>>>magyarán a volt férjemet mentesítem a lakás költségei alól, van esélyem rá hogy kirakhatom őt a lakásból?
A 40% tulajdonjoga attól ugyan még megmarad, de pld. ha lemondana a tulajdonjogáról a gyerektartás fejébe, így mentesülne a havi gyerektartás alól is(amúgy egy éve mióta kimondták a válást egyetlen forintot nem fizetett gyerektartásra). Járható út lenne ez?
Válaszaitokat várom. Üdv. Tobar

Kovács_Béla_Sándor # 2012.04.29. 16:14

Arra is válaszolt.

Auruun # 2012.04.29. 14:11

Kedves ObudaFan!

Köszönöm gyors válaszát. Tudna esetleg választ adni a második kérdésemre is?

ObudaFan # 2012.04.29. 13:43

Indumiel

Ti is követelhetitek, hogy az általa használt ingatlant használhassátok a tulajdoni hányadotok arányában.

ObudaFan # 2012.04.29. 13:42

A közös tulajdon megszüntetését a bíróságtól bármikor kérheted, de ezzel nem fog lekerülni a hitel a nevedről. Azt ugyanis a bank felé vállaltad, a bank hozzájárulása nélkül ez a kötelezettségvállalásod nem szüntethető meg.

Auruun # 2012.04.29. 13:05

Tisztelt Szakértő!

5 évvel ezelőtt élettársammal közösen ingatlant vásároltunk, amelyet még 30 évig hitel terhel. Sajnos a kapcsolatunk 8 év után megromlott, útjaink fél éve különváltak. Az ingatlant én értékesíteni szerettem volna, volt élettársam azonban meg akarta tartani, a hitelt családja segítségével fizeti immár fél éve.
Kérdéseim:

  • Mit tehetek, hogy a közös tulajdon megszüntetésre kerüljön? Kérhetem-e az ingatlan értékesítését, hogy a bank igényeit kielégíthessük, és a hitel lekerüljön a nevemről?
  • 5 évig én is fizettem a hitelt, az ingatlanból szinte csak személyes holmijaimmal távoztam. Az 5 év miatt lehetnek-e anyagi igényeim volt élettársammal szemben?

Segítségét előre is nagyon köszönöm.

Indumiel # 2012.04.26. 16:32

Kedves mindenki....

Kérdésem lenne, hogy a család tulajdonában lévő lakás esetében a tulajdoni hányadok megosztása a következő 1/2-1/4 rész a család tulajdonában van 2 különböző családtag a tulajdonos 1/4 részben pedig egy idegen aki öröklés Útján hagyatékátadó végzés keretében lett tulajdonos. Ez a helyzet fordított arányban áll fent a hagyaték másik részét képező nyaraló ingatlan esetében 1/4 részben a család 3/4 részben ugyanazon idegen a tulajdonos. Az idegen a nyaralóingatlanba való bejutásunkat teljes mértékben lehetetlenné tett, azt ő kizárólagosan használja a terheit viseli. Erre való tekintettel a családom használatba vette a lakást amelyben 3/4 részben tulajdonos és azt kizárólagosan használja állagmegóvás céljából, viseli a terheit. Az idegen a lakás családom által történő használatáért "bérleti díjat" követel és a kizárólagos használatot sérelmezi és kéri az állapot megszüntetését.A tulajdon használatát a családomban lévő 2 tulajdonos szótöbséggel eldöntötte.
Kérdésem az lenne h ilyen esetben a családom kötheti-e az állapot megszüntetését a másik ingatlan hasonló állapotának megszüntetéséhez mint feltételhez. Mit tehetünk h ne tudjon kizárni minket a nagyobb hányadban tulajdonolt ingatlanunkból is.
Köszönettel:
Indumiel

zizi99 # 2012.03.26. 11:06

Kovács Béla Sándor ügyvéd Úr!
Nagyon köszönöm gyors és kielégítő válaszát!

Kovács_Béla_Sándor # 2012.03.24. 17:13

Azonnali? Jó lesz az másfél-két év múlva, a jogerős ítélet után is. Egy ilyen határidőben viszont akár meg is egyezhetnétek; spórolnátok vele magatoknak vagy egymilliót. De lehet, hogy két és felet is.

zizi99 # 2012.03.24. 12:21

Tisztelt Szakértő!
Azzal a szomorú helyzettel kerültem szembe, hogy élettársam azonnal szeretné a közös ingatlanunkból kivenne az 1/4 tulajdonrészét.Jelenleg nem áll rendelkezésemre az ő általa meghatározott összeg, ezért az ingatlan azonali eladását követeli peres úton.
Kérem mielőbbi segítségüket, mit tehetek, van-e lehetőségem az ingatlan megtartására vagy az áron aluli azonnali értékesítést, illetve az árverést el kell fogadnom.
Várom mielőbbi segítségüket!

Lily88 # 2012.03.20. 15:42

Tisztelt Fórumozók!

Az alábbi ügyben kérem a segítségeteket.
Párom fél éve elvált,a régi közös tulajdon 50-50%-ban az övé illetve a volt nejéé.
Párom most szeretné megszüntetni a tulajdonjogát,a gyerekekre való átruházás által. Hitel van a lakáson,kb. 10 millió Ft.
Kérdés,hogy mit lehet ilyenkor tenni,hová forduljunk,mi a teendőnk?

Köszönöm a választ!