Tulajdonjog megállapítása


lr85 # 2024.09.17. 18:39

Kerestem az ügyvédet de nem vette fel. Átküldtem neki de valószínű már ő is látta mert előbb megkaphatta. Biztos ez az elmebeteg német szomszéd megint nem nyugszik és intézkedik valamit. Soha semmit nem fogad el és okosabb akar lenni a bírónál is. Utolsó történet az volt amiből ez a dolog kiindulhatott és ami miatt jött a levél is, hogy tavaly kint volt a földhivatal és véglegesítette a kerítésvonalat amit a német nem fogadott el és idén augusztusban igazságügyi szakértőt rendelt, de pontosan azt a kerítésvonalat állapította meg amit a földhivatal is és akkor a német földhöz vágta a sapkáját. Attól tartok megint ezügyben indított valamit mert az igazságügyi szakértő a tavalyi földhivatali mérési adatokat csak indokkal kérhette ki és úgy mondták az ügyintézők hogy a szakértő perindítás miatt kérte ki. Azt monda a szakértő nekem hogy az ő mérési eredményeit ehéten adja le a földhivatalnál. Mivel áruljuk a házat, félő hogy ezzel keresztbe tesz nekünk. Ha megtudok valamit, további tanácsért fordulok önökhöz tisztelt szakértők.
Köszönöm

Majordomus # 2024.09.17. 18:26

Talán kérd ki a periratokat. Vagy beszélj az ügyvéddel. A határozatban szerepel hogybX.Y jogi képviselő által képviselt...
Stb.

drbjozsef # 2024.09.17. 18:19

Én el sem tudom képzelni, minek van 10 éves jogerőre emelkedési ideje.

lr85 # 2024.09.17. 16:25

Üdvözlet! Kaptunk egy levelet hogy én és a nejem mint felperes(pedig nem is indítottunk pert csak tavaly telekrendezés miatt de az már éezárult) a szomszéd alperesek ellen TULAJDONJOG MEGÁLLAPÍTÁSA iránti folyamatban volt perében a bíróság megállapítja hogy a győri járási bíróság 2014 július 12 bapján kelt p.xxxxxx-számú végése 2024 szept.5 napján jogerőre emelkedett.
Mit jelent ez?
köszönöm