Üdvözlöm, kedves Fórumtársak!
Adott egy ingatlan ahova be van jegyezve egy \"Holtig tartó haszonélvezeti jog közösen illető\" rész.
Ilyen esetben eladhatja e az ingatlant a tulajdonos haszonélvező aláírása nélkül is? Semmilyen más korlátozás nem szerepel a tulajdonlapon. Van egy befektető cég aki kedvező ár fekvésben, de áron alul megvenné az ingatlant, pláne így, hogy idős személy a haszonélvező. Érdekelne, hogy haszonélvező aláírása beleegyezése nélkül is eladhatja tulajdonos így az ingatlant? Egy ügyvéd szerint eladható, mert a tulajdon lapon haszonélvező részére nincs korlátozás bejegyezve elidegenítés tilalmával...
Holtig tartó haszonélv. jog közösen illető
Boldogsag,
„Ilyen esetben eladhatja e az ingatlant a tulajdonos haszonélvező aláírása nélkül is?”
Igen, jól mondta az ügyvéd.
Ha a haszonélvezeti jog nem változik, akkor a tulajdonos a haszonélvező beleegyezése nélkül is eladhatja az ingatlan, sőt, tulajdonképpen tudnia sem kell róla, nem kell tájékoztatni sem. A vevő a haszonélvezettel terhelten szerzi meg az ingatlant, ő lesz új tulajdonos, de a haszonélvezeten ez semmit sem változtat.
Az adásvételibe bele kell írni, hogy a tulajdoni lap szerinti haszonélvezet terheli az ingatlant, de ezt az okiratot szerkesztő ügyvéd is tudni fogja.
Nincs akadálya,de a vevőnek tudomásul kell vennie a haszonélvezet jelentette korlátokat!
Éppen ezért az ár is elég nyomott lesz amit hajlandó fizetni érte.
Köszönöm szépen a válaszokat!
Mennyi lenne a vételár.
Majordomus, Piaci ártól kb 20%-al olcsóbban. Mivel későbbiekben sokat kellene költeni a lakásra, így piacképes az ár, sőt.
Még jó üzlet is.
Nem kell várnod éveket,megspórolod a felújutási költségeket,a vételár máris mehet állampapirokba 16 % kamattal.
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02