Ingatlanárverés


Ttamita # 2022.08.08. 03:15

Majordomus,

köszönöm a segítségedet!!

Majordomus # 2022.08.08. 19:09

Ird meg mire jutottatok...

Ttamita # 2022.08.09. 02:50

Rendben!

Majordomus # 2022.08.10. 18:09

Szeptember végére várható...

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.11. 12:00

Ebből szinte semmi nem igaz.

osztap # 2022.08.11. 12:56

Ttamita,

KBS-nek igaza van, a végrehajtó egy szép mesét mondott. Ha lesz licit az árverésen 08.14-ig, akkor meg fogják venni a Te 1/4-edet, akár tetszik neked, akár nem. Igen, valószínűleg a piaci érték alatt. Miért: Könnyen lehet, hogy a Te tulajdoni hányadod többet ér a piacon, mint 3 mFt. Keress hasonló lakásokat az ingatlan.com-on. Számítsd ki, mennyi az áruk negyede. Igen, a Tied haszonélvezettel terhelt, de vonj le miatta mondjuk nagyságrendileg 30-50%-ot, szerintem még mindig több lesz, mint 3 mFt. Ezért érdemes volna nyomatni, hogy a végrehajtó törölje az árverést. Neki tudnia kell, fillérre, napra pontosan, hogy mennyi a tartozásod. Azt vagy kifizeted, vagy kifizeted egy részét és kérsz+kapsz a többire részletfizetést, és akkor törli az árverést.
Ha szerencséd van, akkor 08.14-ig nem lesz licit, és megy tovább a következő szakaszba, azaz lesz újabb 20 napod.

Jól értem, hogy más végrehajtási jogok vannak bejegyezve anyád és testvéred tulajdoni hányadaira a tulajdoni lapon? Akkor első körben érdemesebb anyádnak/testvérednek azok végrehajtóival beszélni, nem a szolgáltatókkal. Attól, hogy beszélgettek a szolgáltatókkal, azok a végrehajtók vidáman kitűzhetik az árveréseket az ő tulajdoni hányadukra. És a szolgáltatóknak fogalmuk sem lesz a végrehajtó díjairól, amit szintén nektek kell kifizetni ahhoz, hogy befejeződjék a végrehajtás. A kérdés ott is ugyanaz, mint nálad: mennyi a tartozás ma, kaphat-e a részletfizetést, ha x Ft-ot ma kifizet.

Ha valaki megveszi a te hányadodat, és nem tud anyáddal és a testvéreddel megállapodni az egész lakás tehermentes eladásáról, akkor szerintem megvárja majd, amíg kiírják az árveréseket a többi tulajdoni hányadokra. Akkor próbálja megvenni őket, nyilván megint piaci érték alatt. Ha nem sikerül neki, akkor - mivel tudja, hogy nincs pénzetek - jó eséllyel kérni fogja a közös tulajdon megszüntetését a bíróságtól. Ha nem tudjátok őt kifizetni, akkor árverezik az egész lakást - de ott már ő a pénzénél lesz. Extrém esetben ez a per eltarthat öt évig, de azért a zöm egy-két év. Nem mellesleg: az a per nektek sokba fog kerülni, neki sokkal kevesebbe, mert főszabály szerint a felek tulajdoni hányaduk alapján viselik a perköltséget.

Ttamita # 2022.08.11. 16:46

#osztap,

rengeteget segítettél , hálásan köszönöm, hogy időt áldoztál erre!! Kedden mennek a végrehajtóhoz , a lakásszövetkezet és a Távhő külön-külön bízott meg végrehajtót, így mind a kettőhöz elmennek és meglesz a pontos összeg!

#Kovács_Béla_Sándor,

valóban nem sajnos.

Majordomus # 2022.08.11. 20:03

Nem bízott meg külön végrehajtót,hanem külön külön indítottak végrehajtási eljárást. Hogy ki az ügyben eljáró végrehajtó azt nem a hitelező(lakszöv. stb) dönti el. Területi illetékesség van.

Nem tudnátok valami pénzt összeszedni?

Ttamita # 2022.08.12. 05:12

#Majordomus,

köszönöm, ezt (sem) tudtam, de most már tisztában vagyok azzal, h területi illetékes van.

Ahogy megvannak az összegek, fogjuk látni a tényleges követelést és annak tudatában gondolkodunk tovább. Azt nem tudom, ha pl három millió ez az összeg, mennyit kell első lépésként befizetni és a fenn maradóra részletet kérni, de ez majd kiderül kedden. Sajnos nem élünk jól, egyik napról a másikra vergődünk át, kvázi semmi megtakarításunk nincs.

Egy kérdésem lenne , ha tudnátok ebben segíteni, hogy akkor kamu az az infó is, hogy bank átvállalja ezt az összeget és fedezetnek ott van az ingatlan?

osztap # 2022.08.12. 06:44

kamu az az infó is, hogy bank átvállalja ezt az összeget és fedezetnek ott van az ingatlan?

Eléggé kamunak hangzik. Ha a bank hitelt ad, hogy visszafizesd a meglevő adósságaidat, akkor elvárja, hogy képes legyél visszafizetni a hitelt, azaz legyen rendszeres, legális jövedelmed, pl. bejelentett állás. Ez kötelező, enélkül nem hitelezhet a bank. Amellett biztosítékot kérhet arra az esetre, ha mégsem fizetnél, ami lehet jelzálog egy ingatlanon.
Személyi kölcsön (nem kell ingatlanfedezet), vagy szabad felhasználású jelzáloghitel elvben szóba jöhet. Ezek drágák (10% feletti éves kamat manapság), de mivel hosszú a futamidő, a havi törlesztő alacsony. Mindegyikhez kell tiszta profil a KHR (BAR)-listán. A sajátját mindenki kikérheti minden bank minden fiókjában ingyen.

Ttamita # 2022.08.12. 11:39

#osztap,

nagyon köszönöm, akkor az általad írtakat szem előtt fogom tartani!

Majordomus # 2022.08.12. 19:27

Általában 20 % befizetése mellett engedélyezi a végrehajtó a részletfizetést. Nagy összegnél már 10 %-ra is.

gerbera317 # 2022.08.12. 21:15

A részletfizetést nem kell engedélyezni.

Ttamita # 2022.08.13. 04:32

#Majordomus,

ez bíztató!! Most már különösen kíváncsi vagyok a tényleges követelésre.Köszönöm még egyszer!

Majordomus # 2022.08.13. 19:28

Minden a végrehajtótol függ.

bcs0505 # 2022.08.28. 19:24

Tisztelt Fórumozók,

Próbáltam utánna keresni egy jogi kérdésnek , de sikertelenül, ha tudnátok segíteni azt megköszönném.

az adott példa egy lezárult árverés, sikeres vételi ajánlattal. (az árverési jegyzőköny aláírása napokon belül megtörténik ).
eddig a pillanatig a tulajdoni lapon NINCS perfeljegyzés bárminemű folyamattal kapcsolatban .
Viszont az adós azt "állítja", hogy az árverés "semmis", mivel folyamatban van egy per , amiről a végrehajtónak tudnia kellett.

Tehát a kérdés , hogy a sikeres árverést követő perfeljegyzésnek van -e bármi jogi hatása az árverési vevőre ?

Köszönöm

Majordomus # 2022.08.28. 19:59

Attól függ mire irányul a per?

Ha mondjuk egy rágalmazási per,annak nem sok köze van az árverezéshez.

Esetleg vagyonjogi ügynek.

bcs0505 # 2022.08.28. 20:05

Nem tisztázott a per tartalma , de nézzük a legrosszabb forgatókönyvet , hogy az Adós perben áll XY bankkal , jelzálogkövetelés címén.
és emiatt a jelzalog jog érvényesítése miatt indult meg az árverés. Tehát ebben az esetben van "köze" a pernek az árveréshez .

ezzel kapcsolatban csak egy diplomamunkát találtam , ami nem túl sok bizonyítóerővel bír. ...

"A végrehajtási jog bejegyzése után az ingatlan-nyilvántartásba feljegyzett perfeljegyzésnek az
ingatlan-végrehajtásra nézve nincs halasztó hatálya, illetve az árverési vevőre nézve joghatása
nincs" forrás : http://www.vh.0285.vhi.hu/…i_andras.pdf

Majordomus # 2022.08.28. 20:13

Akkor megtörténik az árverés. Ennyi.

bcs0505 # 2022.08.28. 20:15

köszönöm szépen a válaszát .

drbjozsef # 2022.08.28. 20:47

(azért szerintem várd meg, amíg olyan is hozzászól, aki legalább rajzfilmen látott már ingatlanárverést.)

bcs0505 # 2022.08.28. 22:15

Természetesen várok még :)
más forumtopicok között is megtaláltam ugyanezt a kérdést , viszont senki nem tudott a kérdezőnek választ adni csak véleményt.

(2) A perfeljegyzést követően az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzett végrehajtási jogon alapuló árverés esetén az árverési vevő a per, illetve a büntetőeljárás befejezésének eredményétől függő hatállyal szerzi meg az ingatlan tulajdonjogát. A feljegyzésben erre utalni kell.

tehát itt a "sorrend" : perfeljegyzést -> végrehajtási jogon -> árverés -> bejegyzett "függő" tulajdoni jog ...... ez tiszta , és követhető a paragrafusok alapján ....
viszont az ellenkezőjéről semmi információ ...

végrehajtási jogon -> árverés -> (jegyzőkönyv, fizetési teljesítés stb... ) -> perfeljegyzést ??? -> tulajdoni jog bejegyzés ???

Kovács_Béla_Sándor # 2022.08.29. 05:03

Nincs rá hatása. (Azt a pert amúgy is jó eséllyel bukja az adós. Ha valami csoda folytán megnyerné, akkor övé az eladási ár.)

gerbera317 # 2022.08.29. 06:52

A zálogjogos példa pont nem jó, mert a zálogjogosult kielégítési jogának megnyíltának egyetlen feltétele, hogy a zálogtárgyat végrehajtási eljárás során lefoglalták, efölött pedig nemigen érdemes pereskedni. És ha időben bekapcsolódott a végrehajtásba, egyébként is szerepelne az árverési hirdetményen.

bcs0505 # 2022.08.29. 07:12

Köszönöm a válaszokat ,
viszont ha jól értem , akkor mégis csak van lehetőség a per feljegyzésére ebben a státuszban ? és csak a per kimenetele utan "lehet" teljes tulajdonjogot szerezni ?
őszintén a teljes vételárat visszatartja a végrehajtó ,amig nem zárul le a per .... ez meg ugye lehetnek évek is