árvasági ellátás


gyertya # 2008.09.22. 09:57

szabtus

A társadalombiztosítási nyugellátásról szóló 1997. évi LXXXI. tv. végrehajtására kiadott 168/1997. kormányrendelet 72/B § (7) szerint a 25. életévét betöltött, felsőfokú oktatási intézményben tanulmányokat folytató árva árvaellátásának meghosszabbítása kizárólag első alapképzésben, az oklevél megszerzésére irányuló tanulmányok folytatásának idejére - amely nem haladhatja meg az adott alapképzési szakra a képesítési követelményekben rögzített időt - engedélyezhető, legfeljebb a 27. életév betöltéséig.

Üdv: Gy

szabtus # 2008.09.22. 09:01

Sziasztok!
Egy olyan kérdésem lenne hogy már 2 éve kapom az árvasági ellátást de most szeptemberben betöltöttem a 25. évemet de még egy évig államilag támogatott nappali képzésre járok a debreceni egyetemre és érdeklődnék hogy van-e esély hogy kapjak árvaságit így 25 évesen.
a válaszotokat előre is köszönöm

monalisa1 # 2008.09.13. 18:01

kisfelhő

Én csak annyiban, hogy ha már bemész az önkormányzathoz, egyuttal kérj lakásfenntartási támogatást is., havi pár ezer forint hozzájárulás az egyik-másik közüzemi számlához - nem sok, de a semminél több.

Aztán ott van a gázártámogatás, már ha gázfűtés van nálad.

anyamaci # 2008.09.13. 17:03

A Taj száma a gyermekednek nem fog változni, attól nyugodtan megigényelheted az ellátást.
Még egy jótanács: minnél hamarabb add be az igényt,hogy az ellátást a leggyorsabban megkaphasd. Párhuzamosan is intézheted a dolgokat.

Ha hiányzik valamilyen anyakönyvi kivonat, sürgősen kérd meg, árvaellátáshoz (mivel nyugdíjszerű ellátás) illetékmentesen tudod beszerezni.

Igen azt gondolom hogy a Nyufighoz kell fordulnod, hiszen a nyugdíjat már megállapították és annak a 30%-át fogják a gyermekednek folyósítani.

Ha nem tudod kinyomtatni a nyomtatványt a családsegítősöknél vagy a helyi önkormányzatnál kell lenni ilyen nyomtatványnak, sőt lehet hogy Ők többet is tudnak neked segíteni.

Mégegyszer minden jót!!! És még egy utsó jótanács: Ne fogadj meg minden jótanácsot! Csak Te tudhatod mi jó neked és a gyerekednek!

kisfelhő # 2008.09.13. 16:29

Akkor a ny.folyósítóhoz kell fordulni nem a nyug.biztosítohoz? Nagyon kedves vagy hogy utána néztél,jövőhéten megpróbálom intézni. Bár lehet először a taj kártyáját kéne.. az meg hetek mire újat küldenek.. majd megírom mi volt. Köszi!!:)

anyamaci # 2008.09.13. 16:23

Kisfelfő!
Megnéztem, és valóban van olyan kérdés az igénybejelentőn, hogy állapítottak-e meg más személynek az elhunyt után ellátást.

Innentől kezdve, azt hiszem jobb ha a nyufighoz fordulsz, járni biztos hogy jár az ellátás!!

anyamaci # 2008.09.13. 14:53

Ahan!!!

Akkor szerintem neked már nem kell csak a Te babád születési anyakönyvi kivonatát benyújtanod, amiben már bejegyezték a párodat mint apát. Mintha rémlene az igénybejelentőről olyan adat, hogy állapítottak-e már meg valakinek valamilyen ellátást!!! Meg kéne nézni. Most megyek nem érek rá, este több időm lesz megnézem neked. De ha nagyon kíváncsi vagy rákereshetsz a nyufig honlapján. Azt gondolom, hogy az igényedet is majd a nyugdíjfolyosítóhoz kell beadni nem a nyugdíjbiztosítóhoz.

Az igény visszamenőleg is benyújtható, ha jól tudom hat hónapra.

kisfelhő # 2008.09.13. 14:42

Ő már több mint másfél éve kapja. Nekem meg tegnap lett csak anyakönyveztetve a baba, ezért csak most aktuális... megpróbálom megkérdezni a nyugdíjbiztosítót, hivatkozva a másik gyerekére, remélem hamarosan történik is valami... már teli vagyok adósságal.

anyamaci # 2008.09.13. 14:17

Ha a feleség megkapja az özvegyit, és a másik gyerek az árvaságit akkor neki is ugyenezeket az iratokat be kell nyújtania. Vele nem tudsz esetleg egyeztetni, hogy egyszerre nyújtsátok be az igényt és akkor nem kell kétfele rohangálnotok? Vagy még esetleg hívd fel a nyugdíjbiztosítót kérdezd meg, hogy ha már neki megállapították az ellátásokat a tiedhez be kell-e szerezned az iratokat, vagy elég ha hivatkozol a feleség és a másik gyerek ellátására.

Tudom mit érzel én egy éve vagyok özvegy, két gyerekkel.
Nem akarlak ámítani, sem az idő, sem semmi nem tud enyhíteni a fájdalmon, csak megtanulsz majd együtt élni vele.

kisfelhő # 2008.09.13. 13:35

Nagyon köszönöm a választ. Az a helyzet hogy a válás után szerettünk volna összeköltözni, így az özvegyit a felesége kapja. Hú,hát amik kellenek papírok abból esetleg a halottit tudom beszerezni, mivel minden a feleségénél van:( de a gyámügyhöz is kellett beadni, onnan megpróbálom visszakérni. Köszönöm a jókívánságokat is,tényleg nehéz, lelkileg és testileg is, fárasztó és a szívem megszakad mikor rámnéz és az apuját látom benne,mert nagyon hasonlít rá..

anyamaci # 2008.09.13. 12:55

Bocsi nem jól írtam az árvasági mértéke csak 30%, hirtelen összekevertem az özvegyivel.

anyamaci # 2008.09.13. 12:53

Iratok:

Születési és halotti anyakönyvi kivonatok eredetiben, illetve igénybejelentőlap amit a netről le tudsz tölteni.
Ha a párod még nem volt nyugdíjas akkor a munkaviszonyairól szóló igazolások is kellenek, mivel az Ő nyugdíjának (ami most 67.5% rokkantként megilletné) a 60%-a lesz az árvasági.

Mióta éltek együtt? Lehet hogy még özvegyire is jogosult vagy.

Fogadd őszinte részvétem, nem lesz könnyű dolgod egyedül felnevelni a gyermeked. Minden jót és vigyázz magatokra.

anyamaci # 2008.09.13. 12:49

Igen igényelhetsz.

kisfelhő # 2008.09.13. 11:58

Jó napot!
Lenne egy hatalmas problémám, és már nem tudom hová forduljak némi segítségért.. A gondom a következő: terhességem alatt párom elhunyt/29évesen/. Bírosági eljárás során jogerős ítélet született nemrég miszerint az általam megnevezett apa tényleg a gyermekem apja, és már meg is történt az anyakönyvi kivonat cseréje, apa bejegyzése, új név.. gyermekem apja halála előtt beadta a válókeresetet, de sajnos a válásra nem került sor a halála miatt. a házasságában született egy gyermek aki kiskorú még. A kérdésem a következő lenne: Igényelhetek árvasági ellátást kisbabám után? /2ügyvéd szerint igen/kettőnknek a havi 39ezer csak az ő az etetésére,pelusára elég csak másra nem, dolgozni még nem tudok elmenni. ha kaphatok akkor hol igényeljem,és mien iratok szükségesek hozzá? a választ nagyon szépen megköszönöm, fontos lenne..

üdv.:V.

sandormatyas # 2008.09.05. 17:02

Tisztelt Gy!
Valóban rokkantsági nyugdíjat kapok. Ezt elfelejtettem. Köszönöm a segítséget.
Üdv.:Sándor Mátyás

gyertya # 2008.09.05. 12:32

sandormatyas

Számomra furcsa, hogy 16. életéve betöltése előtt megszüntették az árvaellátás folyósítását. Arra ugyan nem kaptam választ, hogy milyen típusú ellátást kap jelenleg, de ha feltételezem, hogy rokkantsági nyugdíjat, akkor az nem zárja ki az - egyéb jogosultsági feltételek fennállása esetén az - árvaellátásra való jogosultságot. Ahhoz, hogy minden körülményt megvizsgálva lehessen elbírálni, nyújtson be igény árvaellátás megállapítására a Nyufighoz.
Az igénybejelentő lap itt elérhető:
http://www.onyf.hu/index.php?…

sandormatyas # 2008.09.04. 19:27

Tisztelt Gy!
1988.07.30 án születtem. Árvaellátást 2003.10.01-től kaptam. 2004.07.01 ig. Ugyanis ekkortól lettem 67 % ra leszázalékolva és ezt kapom az árvaségi helyett. Válaszát előre is köszönöm. Üdv.:Sándor Mátyás

gyertya # 2008.09.04. 16:25

Viktor85

Ha nappali tagozaton folytatja a tanulmányait, akkor 25 éves koráig, igen.

Üdv: Gy

Viktor85 # 2008.09.04. 15:33

Üdv!
23 évesen idén befejeztem az egyetemet, most nappali tagozatos PhD (doktorandusz) hallgató vagyok, (államilag finanszírozott). A kérdésem az lenne, hogy az árvásagi ellátást ezen túl is kapni fogom, vagy lemondhatok róla?
Előre is köszönöm.

gyertya # 2008.09.03. 12:37

liza42

Nem!

Üdv: Gy

JB01 # 2008.09.03. 11:48

Ikate!

Én is pont ebben a cipőben járok. Nekem azt tanácsolták,, hogy kérjek méltányossági árvaellátást. Írtam nekik egy "szívhehszóló" levelet, melyben leírtam miért van szükség a további folyósításra és kellemes meglepetésemre küldtek nyomtatványt, hogy kitöltve küldjem vissza.

Szóval egy próbát megér!

Üdv: Balázs

gyertya # 2008.08.31. 08:15

sandormatyas

A pontos válaszhoz kérem a születési idejét (év, hó, nap), pontosan mettől-meddig kapott árvaellátást, a 67 %-os rokkantság alapján kapott-e ellátást, s ha igen milyen típusú ellátás az, s jelenleg kapja-e.
Üdv: Gy

sandormatyas # 2008.08.28. 16:27

Érdeklődni szeretnék, hogy tud-e valaki segíteni nekem? A problámám nem egyszerű. Érettségi előtt álló gimnazista vagyok. Édesapámat elveszettem 2003-ban. Az árvasági ellátást kaptam kb 1 évig. Utánna engem leszázalékoltak (67%) és megvonták tőlem az árvaságit. Mondván: "összeférhetettlen" a két dolog. Nem tudom, hogy mit leheten ezzel a helyzettel kezdeni? Attól még ugyan olyan árva maradtam (sajnos)mint a leszázalékolás előtt. ha jól tudom a már említett llátás addig jár, míg tanulok. Terveim lennének a tovább tanulással kapcsolatban. Előre is köszönöm.

monalisa1 # 2008.07.29. 13:23

Amennyiben felsőfokú tanintézet nappali tagozatán tanulsz még - és mint ilyen valószínűleg saját önálló jövedelemmel még nem rendelkezel -, a "férjcsere" ellenére jogosult lehetsz továbbra is az árvaellátásra.

gittus # 2008.03.28. 11.43-kori beírását keresd vissza ezen topicban.

Monalisa
laikus hozzászóló

19970330 # 2008.07.29. 13:01

Lenne egy kérdésem. Ha újra férjhez mennék,járna az árvaellátás?


Lenne egy kérdésem.Jár-e az árvasági ellátás,ha újra férjhez megyek?Köszi