Intrum Justitia


dzsozi79 # 2015.03.25. 18:54

Köszönöm a válaszokat !

Üdv !

olorsi # 2015.03.25. 19:13

Kedves gerbera!
Ahhoz képest,hogy nem volt türelmed elolvasni a dolgokat,mint negyedik (vagy esetleg harmadik) személy mégis hozzászóltál.
Én azt szeretném tanácsolni neked, talán add meg az igazi neved és az esetleges elérhetőségedet. Ha már kompetens vagy érdemben hozzászólni a dolgokhoz. Ha neked van egy véleményed, attól másnak is lehet. És az a furcsa érdekes dolog is megtörténhet,hogy épp nem neked van igazad.
Lassan gyanakszom, hogy ugyanaz a 3 nevű ember vagy, aki órák óta keresi az általam kért paragrafust. Csak nem találja. Nosza, ha már nem érdekel vagy mégis, keresd elő Te...
Vagy adjuk meg a nevünket és segítsünk másokon! Az sehova nem vezet,ha úgy akarsz "segíteni" valakin,hogy mást hülyének nézve tanácsokat adsz. De tégy tanácsokat, de névvel,címmel...

motoroska # 2015.03.30. 20:23

Segítséget szeretnék kérni.
Intrum Justitia társasággal 2013.06 hónapba kötöttem egy részletfizetési megállapodást.
Akkor 145.000Ft volt a tőketartozás, és behajtási díjak meg kamatok 65.000Ft, azaz 210.000Ft-ról lett írva 36 hónapos részletfizetési szerzödés, aminél 6600Ft-al fizettem havonta.
Sajnos 10 hónapig tudtam fizetni, 66.000Ft-ot fizettem be, utána nem tudtam sajnos fizetni.
2015.03. hóba megkeresett a társaság, hogy 209.000Ft-os tartozásom van, hiába magyaráztam hogy 66.000Ft-ot befizettem, a hölgy össze vissza magyarázott, ami egyáltalán nem volt érthető.
Kérdezném, hogy ilyen meglehet, és ha igen, hogy?

Katica3976 # 2015.04.04. 14:12

Tisztelt Fórumosok és olvasók!
Én csak egy nagyon rossz tapasztalatomat szeretném leírni az Intrum Justitia Zrt.-vel kapcsolatban.
Egy Banknál volt egy számlám ami 2008-ban megszűnt, a Bank átadta egy követeléskezelő cégnek, mivel annak nem fizettem így tovább adták az Intrum Justitia Zrt.-nek. (89.000 Ft.-os összegről volt szó+ a kamatok így összesen 124.000 Ft.-ot fizettem ki.) Velük 2012.-ben kötöttem 12 havi részletfizetést amit ki is fizettem 2013. ápr.-ban. Most 2015. márciusban felhívtak, hogy van egy tartozásom ami már 230 ezer forint most jelenleg. Én nem tudtam miről van szó, mondja a hölgy a telefonban, hogy bankszámla tartozás. Akkor hirtelen nem is jutott eszembe hogy én ezt már rendeztem, mondtam hogy jó 10 ezer forintjával tudom kifizetni. Aztán itthon rájöttem, hogy miről van szó, megtaláltam a részletfizetési papírokat, sőt még a befizetési bizonylatokat is. Bementem hozzájuk 2-szer is vittem a papírokat, eközben az is kiderült, hogy az Intrum Justitia két szálon fut, Kft. és Zrt. amit én eddig nem tudtam és én a Kft.-nek fizettem ki a tartozást, most pedig a Zrt. követelte. Mondták, majd utánanéznek, és szólnak. Aztán csak jöttek az sms.-ek, hogy nem fizettem be a részleteket. Akkor megint hívtam őket, hogy addig nem fizetek semmit, amíg meg nem jelentkeznek, mert én ezt már kifizettem. Aztán másnap megint hívott egy hölgy, hogy utánanéztek, rendben van és nem kell semmnit sem fizetnem! De még csak elnézést sem kértek! Ezzel csak azt szerettem volna közölni, hogy mindenki figyeljen oda és ne hagyja magát átverni, mert nekem most 2 év után még 150 ezer forint kamatot akartak rátenni a nem lévő tartozásomra és kifizettetni. És akinek nincs meg a csekkje esetleg vagy bármi papírja be is fizettetik vele! Ez most nagyon rossz tapasztalat volt erről a cégről, és szörnyű hogy ilyenek vannak és ezt megteszik az emberekkel!

Alaa # 2015.05.26. 22:14

Intrumrol:

Meg 2013-bol volt egy UPC tartozasom (fel evig hasznaltam a szolgaltatast, amit ki is fizettem, utana fel evig nem hasznaltam igy azt mar nem fizettem), 2014-ben UPC-tol Intrum megvette a fel eves tartozast 50eFt-ert, honapokon keresztul levelek/sms-ek (ekkor mar majdnem 300e Ft-ot kertek), de ugy voltam vele, hogy ha elotte nem fizettem ki a nem hasznalt szolgaltatasert 60e-t akkor ki es milyten jogon ker tolem 300-at?

Dr.Attika ugyved telefonon keresztul abban segitett, hogy az Intrummal szembeni ellenallasomban megerositsen, ugyanis tovabbi ugyintezese 100eFtnal kezdodik....csak azt nem ertem, miert kerte, hogy kuldjem at neki a tenyallast, ugyanis szives valaszra mar nem meltatott.

Mar ugy voltam vele, hogy lepaktalok Intrummal, egy a fene, kifizetem a koveteles felet es felejtsuk el egymast, de eszuk agaban sem volt megallapodni, tovabbra is kotottek az ebet a karohoz, miszerint a teljes kovetelest kell kifizetnem. Na igen.

Intrum meg ugyanabban az evben (2014) kiadta a kovetelest kozjegyzonek, akitol kaptam fizetesi meghagyasrol szolo levelet. Ennek ellent mondtam 15 napon belul (elevulesre hivatkozva), igy az ugy tovabbkerult birosagra. Gondoltam ok, idezesen meg ugy sem voltam.
Aztan szepen kiderult, hogy a birosagon az Intrum nem jelent meg, koveteleset nem tisztazta igy a biro a pert megszuntette.

A tortenet erdekessege: egesz csaladom, illetve tobb ugyved ismerosom fizetesre biztatott, szerintuk ugyanis elobb-utobb jottek volna a foglalok/arverezok.

A tortenet tanulsaga: nem kell minden jott-ment lotifuti kovetelo cegtol megijedni, mert a bloffolesen es az erkolcstelen kovetelesen felul nem sok mindenben van jogkoruk.

(Elnezest az ekezetek mellozeseert)

egy halandó # 2015.06.29. 11:11

Az esetem:
Volt XXX Banknál egy hitelkártyám, amit egy idő után képtelen voltam fizetni. Az XXX Bank engedményezte az IJ-nak a kintlévőségét (nagyjából 110 ezer Ft-ot). Egy év csend után Fizetési Meghagyás, aminek ellentmondtam. Per lett az ügyből. A periratban volt minden, számlakivonat, állítólagosan elküldött levelek, stb., "csak" éppen a szerződés hiányzott. Szerződést én sem találtam otthon, kértem az XXX Banktól, de négy hónap alatt onnan sem kaptam érdemi választ, csak annyit, hogy kikérés alatt van. Mivel nem nekem kellett bizonyítani, nem fájt miatta a fejem. Eljött a második per napja (mivel egyszer fel lett függesztve a devizahitel szerződések ügye miatt), ami majd' egy évvel az első után következett. Az IJ képviselője a hagyományaiknak megfelelően erre sem jött el (merthogy az elsőre sem), a Bíróság el is utasította a keresetüket a hitelszerződés hiánya miatt. Az ítélet a múlt héten jogerőre is emelkedett.
Egyébként a beadványukban volt egy teljes jogkörű Ügyvédi Meghatalmazás a Baltás Ügyvédi Irodának. Felvetettem, hogy ez a Meghatalmazás még nem is létezett az FMH beadásának idején, erre szemrebbenés nélkül csatolták ugyanazt a meghatalmazást korábbi (2014. március 08-i!) dátummal (Érdemes utánanézni a naptárban, milyen napra esett!!!) Sajnos nem tudtam megkérdezni, hogy miért kellett egy Meghatalmazást ismét papírra vetni a keresethez, ha már volt a Fizetési Meghagyáshoz (ismétlem szó szerint ugyanaz)
Most ott tartunk, hogy egy nem létezett Hitelkártya szerződés alapján van körülbelül 350 ezer Ft ilyen-olyan jogcím nélküli befizetésem (kártyahasználat, kamat, késedelmi díj, stb. számlakivonatokkal alátámasztva), szintén emiatt negatív KHR listás vagyok, ja és szerződés, illetve ok nélkül a T. XXX Bank adataimat kiadta harmadik félnek...

krivacskane # 2015.07.22. 09:30

Üdvözletem!
Segítséget kérnék,hova fordulhatnék a problémámmal,ami a következő: CIB-nél volt személyi hitelem,ahol megcsúsztam az utolsó két havi törlesztőrészlettel,Eladták az Intrumnak ahol havi 5000Ft-jával kifizettem 60000Ft-ot.Az elszámolást megkaptam a CIB-től ahol 64000Ft túlfizetésem lett.Ezt elküldtem az Intrumnak,ahonnan 99700 Ft túlfizetést számoltak ki.Beküldtük az oldalukon található információk alapján a nyomtatványt a megadott fax számra.2 nap után egy fickó felhívott,hogy tartozásunk van az XY szerződésszámmal.miután egyeztettünk,és közöltük,hogy ezzel a számmal nekünk túlfizetésünk van,nem tartozás,letette a telefont.Eltelt 2 hét,és ismét felhívtak,hogy nem fogadják el a faxon beküldött nyomtatvény,ismét küldjük be postai úton.Ekkor írtam egy mailt,és belinkeltem a saját oldalukat,hogy faxon is be lehet küldeni a nyomtatványt.Ismét eltelt 1 hét,nem is reagáltak.ekkor beküldtük postán az igénylőlapot.Ismét eltelt 2 hét,de semmi,megint írtam egy mailt a panaszkezelésre.Ekkor már az MNB.-nek is írtam,de egy a problémámhoz nem is köthető válaszlevelet kaptam ami egy formanyomtatvány lehetett.El sem olvasták,hogy miért írok,hogy már eltelt 1 hónap a beküldött igénylőlapot a nyilatkozattal,hogy hova kérem a túlfizetést,de nem válaszolnak,pénz meg sehol.Ismét eltelt 1 hét és megérkezett a számlánkra a túlfizetésünk egy része:63334 Ft.Írtam már 2 levelet,hogy a többi hol van,saját elszámolásukat is becsatoltam,de semmi azóta sem.Tudom nem milliók,de 1 fillért sem akarok bent hagyni náluk,úgy,hogy ők számoltak el.Nincs sehol tartozásom,levonni ezért nem vonhatnak le.
Hová tudok ilyen helyzetben fordulni?Az MNB panaszkezelése egy vicccc.....

krivacskane # 2015.07.24. 14:17

Üdvözletem!
Talán valaki segít....Többszöri megkeresésemre,küldték ezt a levelet az I.J-tól,miért küldték az elszámolás utáni összeg töredékét,azt is 30 nap után.Ilyen van,vagy csak a mesében?Újraszámolták egy új rendelet miatt,és persze,hogy kevesebb jár vissza,mint az első elszámolás után!Érdemes egyáltalán reklamálni?Vagy nyugodjunk bele,hogy ismét átvertek?Íme a levél:
Hivatkozva alábbi megkeresésre tájékoztatjuk, hogy az Ön ügyében Társaságunk az elszámolást ismét elkészítette új elszámolási módszertan alapján. Az új elszámolást, mely tartalmazza a részletes hiteltörténeti kimutatást is, 2015 július 21-én került postázásra.
Az új elszámolás elvégzését az tette szükségessé, hogy a Magyar Nemzeti Bank (a továbbiakban: MNB) a 2015. június 24. napján kelt, Társaságunk által 2015. június 30. napján kézhez vett 110398-1/2015. számú vezetői körlevelében új módszertant határozott meg a követeléskezelők részére, amely módszertant minden eddig elkészített elszámolás során is figyelembe kell venni, így Társaságunk az eddig elkészített elszámolásokat az új módszertan szerint elkészíti és megküldi ügyfeleinek.
Társaságunk célja, hogy mindenben az MNB elvárásai és ajánlásai szerint járjon el, ennek megfelelően az Ön elszámolását is újra elkészítettük az új módszertan szerint.
A fentiek alapján kérjük, hogy a korábban Társaságunk által Önnek megküldött elszámolást tekintse semmisnek.
Az új, MNB által meghatározott módszertan szerint elkészített elszámolás alapján Társaságunknak kisebb összegben áll fenn fizetési kötelezettsége Önnel szemben. Az új módszertan szerint elkészített elszámolás alapján Önnek a 821580000009 számú ügyben ...... túlfizetése keletkezett. Társaságunk, a 2015. július 17-én kelt „Tájékoztatás” tárgyú kísérőlevelében tévesen a teljes túlfizetés összegét jelölte meg, mint kifizetendő összeget, azonban a kísérőlevéllel egyidejűleg kiküldött elszámoló levél második oldalán feltüntetésre került a ténylegesen Önnek visszajáró összeg, azaz 63.334 Ft, amely összeget 2015. július 17-én az Ön által megadott számlaszámra átutaltunk.
30 napos csúszással persze!!!!vagy tudtak már valamit,hogy érdemes várni.....

egy halandó # 2015.07.27. 17:04

A CIB Banknak teljesen felesleges írni, a válasz az lesz: "Társaságunk a Polgári Törvénykönyvről szóló ma hatályos 2013. évi V. törvény 6:197. § és az engedményezés napján hatályos 1959. évi IV. Törvény 328 § (3) bekezdésében foglaltakra hivatkozással értesítette, hogy az Önnel szemben, az XXXXXXX számú szerződésből eredően fennálló teljes követelésünket, valamint annak járulékait az Intrum Justitia Zrt., mint Engedményes részére, 20XX. XX. XX-i hatállyal visszavonhatatlanul átruháztuk, tekintettel arra, hogy a fenti szerződésből eredő követeléseinket Ön nem teljesítette."
Tapasztalat...

Cs-Pearl # 2015.09.30. 10:14

A Cetelem eladta az Intrumnak a személyi hitelelemet. Ők kiküldték, hogy mennyi a tartozás. Tőke, kamat, különböző díjak. Kb. 2100000 Ft. fizessünk csekken egy összegben, vagy 14 hónapra részletekben. És ha bármi probléma van, hívjuk őket. Persze felvettem velük a kapcsolatot, mert 87500 Ft-ot nem tudok fizetni havonta. Megegyeztünk, hogy egyenlőre elkezdem 20 ezerrel törleszteni. Ki is küldték a csekket, hivatkozva előzetes kérésemre. Két év után kiküldték az egyenleget, hogy durván 2500000 Ft a tartozásom. 480 ezret fizettem ki eddig, és nem csökkent egy fillérrel sem, hanem még nőtt a tartozásom. Felhívtam őket, mire közölték, hogy ez egyenlőre a kamatokra megy, mert 80 egynéhány ezerrel kellene fizetni. De akkor kérdem én, mégis mi értelme volt megállapodni, miért küldik a csekket és fizetem havonta, ha az nem elég és a tartozás nem csökken. A hölgy szerint ez a kamatokra megy. De a kamat növekedett! Így ha fizetem x évig is dupláját fogják kérni úgy, hogy már kifizettem az eredeti összeget. Létezik olyan törvény, jogszabály, ami előírja, hogy egy tartozást 24 hónap alatt ki kell egyenlíteni? És ha megállapodás volt, akkor lehet még mindig késedelmi kamattal terhelni a tőkeösszeget? Hogy gondolják azt, hogy aki nem tudott fizetni 30 ezerrel, az fog tudni 80-al? Miért nem lehet egy ésszerű, az adós anyagi helyzetét figyelembe véve, futamidőben megegyezni? Mit lehet ilyenkor tenni. Mert így nyugdíjas koromban is fizethetek és még a gyerekeim is nyögni fogják. Ez tisztességtelen magatartás, véleményem szerint.

Becca74 # 2015.10.09. 13:58

Üdvözlet! Bízom benne, hogy valaki tud segíteni. Azt hiszem egy állati nagy átverés alanyai lettünk de kezdem az elejétől.
A párom vett egy telefont a T-Mobile-nál egy barátja számára. A vásárlástól kezdve a barátja használta, ő telefonált rajta...stb. A párom a telefont csak a megvásárláskor látta és azóta nem. Nemrég kaptunk az Intrum J.-tól egy levelet melyben közel négyszázezer forintot követelnek rajtunk, ugyanis a kedves barát (Egy nagykanizsai volt rendőr, akit csak egyszerűen "Jogsis" Lacinak hívnak) ilyen számlatartozást halmozott fel a párom rovására. Azóta komolyabb vizekre tereltük az ügyet ugyanis nem vagyunk hajlandóak egy senkiházi helyett fizetni. A tegnapi nap folyamán az Intrummal folytatott beszélgetés során meg lett nekik mondva, hogy megtettük a kellő lépéseket az ügyben és a továbbiakban az ügyvédünkkel beszéljenek ne minket zaklassanak. Azonban a mai napon fura dolog történt. Egy nő- állítólag Bakonyiné valamilyen Eszter- megjelent nálunk és a kapuban a párommal beszédbe elegyedett. Aztán csak azt látom, hogy a párom aláír valamit. Gyorsan kirohanok és látom a papír tetején, hogy az Intrum logója van rajta. Mondom a nőnek, hogy szeretném látni, de nem adta oda közölte, hogy csak a páromnak adhatja oda. De megmutatta de csak annyira, hogy hol írta alá és hogy egy rovatban annyi szerepelt kézzel beleírva, hogy mi a fejlemény az ügyben. A papír 3 oldalas volt, melyből páromnak csak kettőt mutatott meg a nő. Elolvasni nem olvashatta el csak alá kellett írnia. A nő semmilyen igazolványt nem mutatott fel. És ami még gyanúsabbá tette a dolgot, hogy másodpéldányt sem hagyott itt nekünk. Közölte, hogy ez az ővé és beszállt egy lepattant autóba és elment. Szóval még párom sem tudja, hogy mit is írt alá pontosan. Én attól félek, hogy megvezették. Gyakorlatilag teljesen letámadott minekt a nő, még köpni-nyelni sem tudtunk. Nem tudom mit írattak alá a párommal, azt sem, hogy mi szerepelt a 3 oldalas iroméányon. Lehet, hoyg nagyon át lettünk vágva hiszen amennyire olvasomk több helyen is visszaköszön az, hogy ezek a behajtó cégek sokszor egyszerűen átverik az ártatlan embereket, hogy kikényszerítsék a fizetést. Kérdés: Hogyan tudjuk bebizonyítani, hogy átvertek illetve megvezettek minket, ha valóban ez történt. Mert én úgy gondolom, hogy egy magára valamit is adó cég nem így jár el az ügyfeleit tekintve. Hiába a párom papíron az adós nem mi csináltuk a tartozást azonban az Intrum úgy kezel minket és sokszor olyan hangot is ütött meg a telefonban ami felháborító! Még a fenyegető sms-k is vérlázító volt. Tényleg ilyen jogállamban élünk, hogy a csalók, zsiványok mindent megúsznak egy törvényt nem tisztelő cég pedig bármit megtehet?

Bandi67 # 2015.10.19. 15:22

Tisztelt Jogi Fórum!
Nekem is Intrummal kapcsolatos problémám van. Kaptam egy munkabérletiltást (hogy jogos-e az más kérdés). Szeptember 20-án email-ben küldtem el a halasztási/fizetékönnyítési kérelmemet és csatoltam a bérleti szerződésről, stb a telefonnal készített képeket. Két hete érdeklődtem, hogy megkapták-e. A válasz az volt, hogy igen, de 30 nap az ügyintézési idő, legyek türelemmel. Ma újra felhívtam őket, mivel holnap jár le a 30 nap. azt a választ kaptam, hogy a melléklet nem megfelelő formátumú, küldjem el újra pdf formában. Természetesen újra indul a 30 nap. Mit tudok tenni ilyenkor? Hiszen épp azért kértem halasztást a téli hónapokra (vagy fizetéskönnyítést), mert egyedül élek és a fizetésem (most is 71 ezer forintot kaptam) nem fogja fedezni az albérletemet+rezsimet, ami télen 40.000 + kb. 30 - 35.000 forint. Az utcáról nem fogok tudni munkába járni 3 műszakba. Számoljak le és legyek munkanélküli, mert abból nem vonhatnak? Akkor viszont elveszítek egy munkahelyet ahová még szeretek is járni. Mit tudok ilyen esetben tenni?
Előre is köszönöm
Bandi

Bandi67 # 2015.10.19. 15:22

Tisztelt Jogi Fórum!
Nekem is Intrummal kapcsolatos problémám van. Kaptam egy munkabérletiltást (hogy jogos-e az más kérdés). Szeptember 20-án email-ben küldtem el a halasztási/fizetékönnyítési kérelmemet és csatoltam a bérleti szerződésről, stb a telefonnal készített képeket. Két hete érdeklődtem, hogy megkapták-e. A válasz az volt, hogy igen, de 30 nap az ügyintézési idő, legyek türelemmel. Ma újra felhívtam őket, mivel holnap jár le a 30 nap. azt a választ kaptam, hogy a melléklet nem megfelelő formátumú, küldjem el újra pdf formában. Természetesen újra indul a 30 nap. Mit tudok tenni ilyenkor? Hiszen épp azért kértem halasztást a téli hónapokra (vagy fizetéskönnyítést), mert egyedül élek és a fizetésem (most is 71 ezer forintot kaptam) nem fogja fedezni az albérletemet+rezsimet, ami télen 40.000 + kb. 30 - 35.000 forint. Az utcáról nem fogok tudni munkába járni 3 műszakba. Számoljak le és legyek munkanélküli, mert abból nem vonhatnak? Akkor viszont elveszítek egy munkahelyet ahová még szeretek is járni. Mit tudok ilyen esetben tenni?
Előre is köszönöm
Bandi

runningman # 2015.11.09. 00:13

"Aztán csak azt látom, hogy a párom aláír valamit. Gyorsan kirohanok és látom a papír tetején, hogy az Intrum logója van rajta. Mondom a nőnek, hogy szeretném látni, de nem adta oda közölte, hogy csak a páromnak adhatja oda. De megmutatta de csak annyira, hogy hol írta alá és hogy egy rovatban annyi szerepelt kézzel beleírva, hogy mi a fejlemény az ügyben."

Ki kellett volna tépni a kezéből. Retekkel jártam úgy régen, hogy sajnos már csak alkatrésznek jó kocsi adásvételijét írtuk alá. Az udvaron egy asztalon. A retek mutatja a pénzt de még nem fizet, én aláírtam az adásvételit, az is elkéri a szerződést, de aláírás helyett azt mondja: "dicsak szíp testvírem, más lett az írás tegnap óta" (nem lett más) azzal indul ki az udvarból. Annyi szerencsém volt, hogy be volt zárva a kapu, amíg próbálta kinyitni, kiszakítottam a kezéből az irományt, de úgy markolta, hogy az aláírások nála maradtak. Ő fenyegetett, hogy elvágja a torkom én meg, hogy agyonlövöm ha még egyszer ide beteszi a lábát. Ebben maradtunk.

Ezt a trükköt hülye fejjel megettem mégegyszer,kb három éve - nincs mentség. Akkor nem tudtam visszavenni a szerződést, mert a retek kurvája kiszaladt vele. Papír szerint bukott volt az ügy, de nagyhirtelen kerítettünk több tanút, meg elkezdtük a retket fényképezni, hívtuk a polgárőröket meg a rendőröket - akik egyébként teljesen korrekten kioktattak később, hogy miért voltam hülye több szempontból is - tudtam én azt persze... Reteknek ez együtt sok volt a jóból, szerződés a rendőrök szeme előtt lett elégetve, kocsi maradt, később eladtam fehér embernek.

evatunde # 2015.11.15. 17:22

Szép estét mindenkinek!

Annyi lenne a kérdésem,egy 2003-ban létrejött vásárlási hiteltartozást követelhet-e ez a behajtó cég?A fennmaradó tartozás kb.56 ezer lehet,de a minap küldött egy levelet az Intrum J.Eddig a kutya nem keresett meg...

evatunde # 2015.11.15. 17:34

Bocsánat,a legfontosabb kérdés,hol,mikor és kinél hivatkozhatok elévülésre?2003 az már nagyon rég volt,én teljességgel el is feledkeztem a tartozásról(nem szándékosan).

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 17:45

Csak kicsit kellene visszaolvasni, úgy legalább 6523 alkalommal született válasz, hogy mikor, hogyan, kinél kell ellentmondással élni.

evatunde # 2015.11.15. 22:00

Kedves Kelvin,köszönöm a kioktatást,igazán sokat segített!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 22:26

Akkor bizonyára megtaláltad, hogy majd csak a közjegyzői fizetési meghagyásra kell ellentmondással élned - a közjegyzői fizetési meghagyás közlésétől számított 15 napon belül - arra hivatkozással, hogy a követelés elévült. Az Intrum hívásaira, meg leveleire nem kell válaszolnod. Igazán nincs mit.

evatunde # 2015.11.15. 22:36

Kelvin,ha már ilyen jól elbeszélgetünk,kérlek,még segíts a tanácsaiddal.Adva van a tartozás,ami 2003-ban egy áruvásárlási hitel volt.A napokban érkezett a közjegyzőtől fizetési meghagyás(én nem láttam,az unokaöcsém csak beolvasta telefonba,nem ott lakom),nem ajánlott levélben kellett volna megkapnom?2003 óta elévülhetett a tartozás?Tudom,hogy az nem szűnik meg magától,de az elévülés ül?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 23:03

Akkor ennek már jobban utána kell nézned, mert az biztos, hogy a közjegyzői fizetési meghagyás ajánlott levélként megy.

Ha nem vettétek át valami miatt, akkor a második kézbesítést követő 5. munkanapon kézbesítettnek minősül. Akkor onnantól számít a 15 nap.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.15. 23:12

Kérd meg unokaöcséd, hogy szkennelje be neked, vagy fényképezze le. Akkor látnád a tartalmát. Lehet a kézbesítési vélelemről vagy a jogerőre emelkedésről szól.

evatunde # 2015.11.16. 16:30

Kedves Kelvin,ajánlott levélként érkezett,fizetési meghagyás,nov.04-re datálva.Unokaöcsém vette át és csak mostanában jelezte.Durván 3 nap a postai átfutás,tehát mielőbb megírom az ellentmondást.Már csak annyit segíts,hogy tanúkkal alá kell-e íratni,vagy esetleg van-e valamiféle formanyomtatvány erre a célra?Segítséged megköszönöm!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.11.16. 17:31

Ha kézzel írod, akkor nem kell tanú. Ha géppel írod, akkor kell. (Nem lesz belőle baj, ha az első esetben is van rajta.)

ius latratus # 2015.11.16. 20:13

...vagy nyilatkozz szóban, közjegyző előtt.
Ha már így sürget az idő.
Ma már a 14. nap van, csak szólok.