Intrum Justitia


totyimami # 2016.08.03. 10:10

Tisztelt fórumozók! Tatácsotokat és hozzászólásotokat szeretném kérnia következőkhöz: 2012-ben beleugrottam egy CIB Bankos bevásárlókártya igénybevételébe 250000.- os indulással. Használtam kb egy évig fizettem is minden hónap dekádjában a megállapított százalékotn utánna anyagi nehézségek folytán ez egy időre elmaradt. Ennek folytán eladták az Intrum behajtási cégnek a tartozást. 2013.08. óta havi rendszerességgel fizetem a tartozást. A mai napit visszafizettem nekik 450000.-t, és azt mondják, hogy még mindig tartozom 218710.- forinttal. Nem értem hogy három év alatt ezek szerint csak 37000,- forintot fizettem volna vissza? Szerintetek van-e ebből valamiféle kiút? Hozzászólásotokat előre is köszönöm.

Sherlock # 2016.07.23. 06:06

Az egyszer sem jutott eszedbe, hogy kiváltsd egy normális hitelre, aminek negyedennyi a kamata?

gyulagux700 # 2016.07.22. 23:51

Hitelkártya.de már 8 éve.abból 4 évig fizettem.mi az a vh korlátozás?

ius latratus # 2016.07.22. 20:09

Jóval könnyebb lett volna a fizetési meghagyásnak ellentmondva vitatni a tartozás összegét.
Merre indulj el?
Eléggé beszűkültek a lehetőségeid, vh korlátozása talán, de ennyi, s ilyen felületes infók alapján még ez is csak egyfajta lila ködbe vesző lehetőség.

gerbera317 # 2016.07.22. 20:01

A kamat mértéke alapján hitelkártya-tartozásnak gondoltam volna.

Burn Out # 2016.07.22. 19:45

hát azok sajnos ilyenek...

gyulagux700 # 2016.07.22. 19:37

Igen.

Burn Out # 2016.07.22. 19:31

ez valami személyi hitel tartozás?

gyulagux700 # 2016.07.22. 19:03

Nincs semmi tulajdonom.akkor könnyebb lenne.csak a fizum van.visszatérve az összegre.eddig amit kifizettem az egyenlő a nullával.azzal a pénzzel mi lesz?csak így szabadon lehet rabolni?mert akárhogyis nézzük kifizzettem a tartozásom.sőőt.lehet pert indítok ellenük hátha jutok valamire.csak nem tudom hogy induljak el.

ius latratus # 2016.07.22. 18:52

Nem feltétlenül "még tíz év", hiszen ingó, ingatlan vagyonodra történő kiterjesztése is szóba jöhet még a végrehajtási eljárásnak.
Már lehet meg is történt, csak még nem tudod.

gyulagux700 # 2016.07.22. 17:51

De még plussz 1.000.000-t akarnak bevasalni.ja és az éves kamat 46%.mikor fog vége lenni?ha kb 40.000-t tudnak letiltani.még 10 év?hogy is van ez?ja teszem hozzá hogy ugyan ez a tartozás(ami szerintem már nem az)még szerepel 2 faktor cégnél.

Sherlock # 2016.07.22. 17:32

Ha már a végrehajtónál van az ügy, akkor eső után köpönyeg. Legalább két iratot nem vettél át/nem foglalkoztál vele/stb. Marad a fizetés.

gyulagux700 # 2016.07.22. 17:27

A tőkét kifizettem plussz még egy csomó kamatot.de folyamatosan csak nő és nő.200.000 ft-ra kifizettem 500.000 kamatot.akkor mit nem fizettem ki?na ilyenkor mi van?csak nekem tűnik úgy hogy itt valami nem oks?majdnem 3x annyi kamatot kifizettem mint amennyi a tőke.????????na erre mondjatok valami okosat.gondolom hogy nem mindenki járt így.amúgy meg nem fikázást kértem hanem értelmes válaszokat.köszi.

ius latratus # 2016.07.22. 16:58

Hát, még ha nem is gondolkodik a fizetésen, majd gondolkodik helyette a végrehajtó.
Ez a 3. félnek nem adhatják ki az adataimat-duma a sírba tud kergetni.

Burn Out # 2016.07.22. 15:43

rosszul tudod, rosszul értelmezed. hogy mit tegyél? fizetésen gondolkodtál már? mondjuk ez lenne a legjobb.

gyulagux700 # 2016.07.22. 14:52

Sziasztok.ma kaptam egy levelet egy végrehajtótól hogy letiltják a fizum 33 százalékát.az intrum kérte.de nem tudom milyen tartozásról van szó.meg úgy tudom hogy 3. félnek csak bíróság vagy az én engedélyemmel lehet kiadni a személyes adatokat.szóval ha jól értelmezem jogsértést követett el az aki eredetileg követel.ha fel tudom az eredeti követelővel venni a kapcsolatot akkor arra hivatkozhatok hogy mivel nem egyeztem bele az adataim kiadásába 3. személynek.az intrum is hibázott?mit tegyek?valamit biztos lehet.segítsetek.köszi.

Dr.Attika # 2016.07.12. 07:50

Biztos csak abban lehet, hogy " a tehénszar mindig lapjára esik."

morell # 2016.07.12. 07:39

Köszönöm a válaszokat.

1. Akkor nem kell tartani a behajtástól? Nem tudnak pénzt követelni? Ebben biztos lehetek?

Másik ügy:
Volt egy banki tartozásom ami szintén elévült. Nem küldtek végrehajtót miatta.
Viszont a KHR listára passzív státuszban felkerültem.
2. Ez így szabályos?
3. Ha esetleg a tartozást kifizetném utólag, levennének róla?

Burn Out # 2016.07.08. 09:47

a bíróság mérsékelheti a díjat (pl.: ha az nem áll arányban az elvégzett munkával, vagy egyszerű megítélésű az ügy)

végrehajtó1 # 2016.07.08. 09:32

morell
A baltás ezresével adja be a fizmeghagyást.
85ezer tartozásra 100rugó díjat számol fel és kéri a bíróságtól.
Jó kis izmos üzlet neki.Ha ellent mondsz akkor is tovább viszi.
De ne hagyd magad...

Burn Out # 2016.07.08. 03:52
  1. Ha előfizetői szerződésből eredő igény, akkor valóban egy év alatt elévül.
  2. Igen, a fizetési meghagyás ezután jön. Bármelyik magyarországi közjegyző küldheti. Igen, majd ebben kell az elévülésre hivatkoznod.
  3. Jó az ajánlott levél.
  4. Ha az ellentmondás megalapozott, akkor nem kell fizetned semmit sem.
  5. Várható is, de fel is hagyhatnak vele.
morell # 2016.07.07. 22:33

Tisztelt Fórumozók!

Áprilisban kaptam egy levelet a Intrum Justita Zrt-től. A Pannon GSM követelés engedélyezése, fizetési felszólítás, csekk volt benne. 2012 októberi elmaradás ez. Erre nem reagáltam.
Nemrég egy újabbat kaptam a Baltás Ügyvédi Irodától, Tájékoztatás közjegyzői eljárás megindításáról. A közjegyzői eljárás költsége 85.000 Ft, és még egyéb költségekkel fenyeget, ha nem fizetem be a csekket.

Kérdések:

  1. A telefon tartozás tudomásom szerint 1 év múlva elévül.
  2. A fizetési meghagyást majd ezután küldik? Erre kell az elévülésre hivatkozni 15 napon belül?
  3. Ezt milyen formában kell elküldenem? Ajánlott levélben? És hogyan bizonyíthatom, hogy mit tartalmazott a levél?
  4. Ekkor is kérhetnek valamilyen költség címén fizetést?
  5. Várható még egyéb levélben megkeresés, vagy felhagynak a további próbálkozással?

A válaszokat előre is köszönöm!

Burn Out # 2016.07.06. 09:20

Mégis milyen jogon? Álláspontjuk szerint tartozol nekik. Neked kellene tudni bizonyítani, hogy kifizetted a követelést. Ennyi.

lovasAnna # 2016.07.06. 08:38

Tisztelt Fórumozók!
Az Intrum Justitia Zrt.-vel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni!
A Magyar Telekom-tól került át egy tartozásom az Intrumhoz még 2012-ben, egy mobiltelefon részletfizetése volt a tárgy, amit még 2011-ben vásárolt édesanyám az én nevemen. Mivel ő nem tudta fizetni, a részleteket, ezért átkerült a tartozás az Intrumhoz. Részletfizetésben egyeztünk meg, amit aztán tudtunk is tartani, majd ez kifizetésre került, bár a nyugták és a kifizetéssel kapcsolatos értesítés nincs a kezemben, ugyanis azóta elköltöztem és édesanyám is elköltözött, a papírok pedig több mint 4 év alatt elkeveredtek, bár valószínűleg megvannak, de hosszas keresést igényelne a megtalálásuk. A Magyar Telekommal azóta is folyamatosan fennáll egy internetelőfizetési szerződésem, édesanyám jelenlegi lakhelyén, viszont mobilszolgáltatói előfizetést, nagyjából egy hónapja kötöttem velük (2016. június), és a szerződés megkötése után, kaptam egy 15ezer forintos számlát a 2011-es mobiltelefon 5 havi részletével, amit gyakorlatilag kifizettem az Intrum Justitiának, és ezidáig, nem érkezett semmilyen megkeresés ezzel kapcsolatban egyik részről sem. Próbáltam elérni az Intrumot telefonon, hogy választ kapjak a kérdéseimre, vagy akár a kifizetéssel kapcsolatban egy igazolást kérhessek, de a telefonos ügyfélszolgálatuk csak a menüpontokban meghatározott kérdésekkel kapcsolatban tartalmazza az automata válaszokat, ami nem tartalmazza az én esetemet, személyesen pedig nem tudtam beszélni senkivel. Kérdésem a következő: Ha a teljes tartozásomat átadta a Telekom az Intrumnak (74.074 Ft), é azóta nem kerestek más összeggel kapcsolatban, milyen jogon követel rajtam további 15.705 Ft-ot 4 és fél évvel az eset után?
A válaszokat előre is köszönöm!

Laci1987 # 2016.07.03. 19:56

Burn Out!

Köszönöm szépen a válaszodat.