Tartozás elévülés 5 év után létezik?


csági # 2018.03.20. 12:36

A degradáló " szerinted " választ értettem, de még mindig nem tudom az elévülési időt.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.03.20. 12:42

Öt év.

Mandroka68 # 2018.04.10. 18:46

Üdv. Mindenkinek!
Köszönöm a válaszokat!
Nononet,tényleg elnéztem mert 2001-ben már a nevemen volt a lakás, tehát nem örököltem meg 2009-ben. De sajnos csak ennyi az elnézés! Valaki felvett rá egy nagyobb összeget. Ezt a Földhivatalból betekintésre kért iratokból tudom, és alá is írták a nevemben....hamisan. Szerencsére a személyi számom is rosszul szerepel azon a papíron. (kölcsön)
Csak azt nem értem, hogy lehet az, hogy 2001 óta nem keresett senki? Lehet a csaló visszafizette a hitel? Egy csalótól ezt nem is várnám! :) Minden esetre az MKK zrt. nem hajlandó kommunikálni velem.

drbjozsef # 2018.04.11. 06:54

Ha valaki tényleg hamis papírokkal felvett jelzálogkölcsönt a Te ingatlanodra, akkor egészen valószínű, hogy nem fizette vissza.

Még mindig nem mondat, mi az a "jelzálogpapír". Mi az, amin nem a TE aláírásod szerepel? Kikérted a jelzáloghoz tartozó okiratot az Ingatlannyilvántartásból?

Egyáltalán keres téged valaki ezzel a tartozással kapcsolatban? Eddig semmit nem írtál az MKK-ról. Miért kellene kommunikálniuk veled?

Első körben továbbra is az okirat beszerzésének lenne értelme, ki mit miért csinált, kinek a nevében, ki a jogosult.

Aztán, ha biztosan hamis, akkor feljelentést kell tenni a rendőrségen.

Mindenesetre, ha valós a tartozás, és ennyi ideig nem kerestek, jó esély van rá, hogy elévült követelés.

Rita0603 # 2018.04.18. 20:33

Üdvözletem!

Lenne egy igen fontos kérdésem! Bízom benne, hogy tud valaki segíteni!
Páromnak van egy tartozáa, ami miatt letiltás van a fizetésen 2010/10 óta.
Táppénz, ill felmondás után megbízási szerződéssel állt alkalmazásban, tehát abból nem vontak semmit.
2010/10 óta se telefonon se levélben nem lett megkeresve, tartozasát nem ismerte el!
Most rendes munkaviszonyban szeretne dolgozni
Információim szerint kb 2 éve elévült ez a tartozás
Ha a munkáltató a régi munkahelyéről kapott papírok szerint levon a fizetéséből és utal a végrehajtónak, akkor ezzel elismeri a tartozást?
Kb mennyi idő az mire a bíróság "eltörli" a tartozást?
Minden esetben bíróságra kell menni?
Válaszokat előre is köszönöm!

nonolet # 2018.04.19. 09:01

Töröltetni kell a végrehajtást... ha valóban elévült.

drbjozsef # 2018.04.19. 09:57

Az, hogy nem keresték, és az, hogy nem ismerte el, már nem nagyon számít, ha folyamatban lévő végrehajtás volt ellene. Minekután dátumokat nem ismerünk, nem lehet biztos benne senki, de inkább bőven nem évült még el az a végrehajtás, mint igen.

Rita0603 # 2018.04.19. 10:01

Ha bemegyünk a bíróságra kérhetjük mi vagy jogi képviselő kell?

Rita0603 # 2018.04.19. 10:04

2010 óta nem történt semmi... végrehajtás volt, mert a munkáltató pár havi bérből vonta a tartozást!
2011.05. Hóban volt az utolsó levonás, azóta semmi sem történt...

nonolet # 2018.04.19. 14:40

Nem az számít, hogy te miről tudsz/nem tudsz...

1.
A végrehajtót kell megkérdezni, hogy
mikor volt
az UTOLSÓ végrehajtási cselekménye?
Ettől függ, hogy maga a MEGKEZDETT végrehajtás elévült-e már.

2.
De, lehetnek folyamatban más cselekmények is,
amik megszakították a TARTOZÁS elévülését!
pl. felszólító levél... attól akinek tartozol

- -

  • a megkezdett végrehajtási folyamat

és

  • magának a tartozásnak

az elévülése tehát két külön dolog.

Rita0603 # 2018.04.19. 15:28

A végrehajtónál azt mondták, hogy írjunk egy levelet amiben kérjük a nyilvántartásból való törlést, ezzel egyidőben a bíróságon kell kérni egy határozatot a törlésről... Akkor gondolom elévült!
Felkeresek egy ügyvédet, segítség kell!
Köszönöm a segítséget!

Vadsuhanc # 2018.04.19. 15:31

Biztos, hogy szó szerint ezt mondták? Az ügyvéd nem rossz ötlet..

Rita0603 # 2018.04.19. 15:39

Igen!
Pontosan ezt mondták!

gerbera317 # 2018.04.19. 19:48

Nem kell minden szart elhinni. Ha pedig ennyire hiszékeny vagy, akkor inkább fogadj ügyvédet.

Rita0603 # 2018.04.19. 21:08

Kedves Gerbera317!
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad velem a véleményed!
Nyilván számít nekem mert egy kedves, segítőkész komment!
Ez a fórum ha jól értelmeztem azért van, hogy segítséget vagyis tanácsot lehessen kérni!
Megígérem többet nem teszem!

Rita0603 # 2018.04.19. 21:27

"A bíróság akkor veszi figyelembe a végrehajtási jog elévülését, ha erre az adós hivatkozik.

Ha végrehajtási eljárásban a végrehajtási jog elévülésére kíván az adós hivatkozni, akkor ezt az eljáró végrehajtónál kell bejelentenie, és okirattal valószínűsítenie. Ha a végrehajtó felhívására a végrehajtást kérő úgy nyilatkozik, hogy az elévülést vitatja, akkor az adós pert indíthat a végrehajtás megszüntetése iránt."

Ezt azért még bemásolom ha nem gond!
Tehát akkor mégis valami ilyesmiről van szó...
Lehet, hogy naív vagyok, de azért értem azt amit mondanak nekem!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.20. 05:03

Ez már igaz. De amit "mondtak", az nagyon nem ez volt.

Nem mellesleg itt nem is annyira elévülés van szerintem, hanem ugyanazon követelés miatt két különböző végrehajtási jogot jegyeztek be.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.04.20. 05:03

Bocs, az egy másik rovat.

Vivi91 # 2018.04.30. 10:06

Üdvözletem,
olyan kérdésem lenne, hogy egy végrehajtási csoporthoz úgy 10 éve lekerült egy összeg, amit azóta nem tudnak rajtam "leverni" mivel nincs a nevemen semmi, bejelentett munkahely is olyan hogy hol volt hol nem volt. :) Mire észreveszik, hogy van bejelentett állásom, már máshol dolgozom.
Na most ezt nem akarják sosem feladni? Vagy ezzel életem végéig kergetni fognak ez a 400e ft miatt?

ugyanitt egy behajtási csoport 4 éve zaklat egy 120 ezer ft-s tartozás miatt, amit szépen feltornáztak első nekifutásra 600e fölé, majd vissza adták pár hónap múlva akitől átvették, majd kiadták egy másik behajtási csoporthoz. Ami csak 530 ezret szeretne tőlem.. Én mondtam mind3 félnek, hogy kifizetem a tartozásom azt a 120 ezret, de 5-600 ezreket nem vagyok hajlandó fizetni, mert 3 hónap múlva ők úgy gondolják a 120-ból de jól is jönne 600ezer..
Na most ezzel zaklattak 2 évig, fizettem nekik egy keveset, hogy ugye a fizetési szándék meglegyen, de mindig egyre többet akartak és sűrűbben, mondtam hogy nem tudok akár megértik akár nem.
Azt mikor már minden másnap hívogattak, mondtam ha nem fejezik be feljelentem a céget. Ennek több mint 2 éve, azóta semmi hír róluk, és az nem került le a végrehajtóhoz sem..
Na most ők beletörődtek ebbe, vagy ezt minek lehet nevezni? Mert 2,5 éve sehonnan semmi reakció azért gyanus.. Mert a végrehajtási cég azért pár havonta szokott küldeni egy papírt.. De arról a 120 ezerről egy szót sem szóltak.

nonolet # 2018.04.30. 12:46

Több ezer éves szabály, hogy: Adós fizess!

Becsületes ember pedig nem marad adós... tudtad ezt?!

- -

Úgyhogy igen, ha kitartóak és nem hibáznak,
akkor életeid végéig is kérhetik a pénzüket.

Jogosan.

- -

Talán
helyre kéne állítanod a becsületed
és megfizetni a tartozásaid.
Hmm?

Hisz jogerős tartozási ügyben
nyilván te vagy a fekete seggű!
Nem pedig az akinek tatozol...

Épp ezért te bujkálsz sunyi módon előlük, becstelen ember módjára.

- -

Persze létezik az elévülés is.
Arra az esetre, ha az akinek tartozol nem kéri tőled a pénzét.
Azaz nem érdekli, hogy megfizesd.

Ekkor egy idő után elévül és többé
az állam erejével!!!! már nem tudja behajtani tőled.
Azaz nem küldhet rád végrehajtót az elévülés után.

Persze ettől még követelheti tovább tőled!
De már csak önként fizethetsz neki, ha tudsz-akarsz.
Mivel az állam már nem áll mögé az elévülés után.

Az elévülés alapban 5 év, de akadnak 1 és 2 éves esetek is (pl. BKV tartozás csak 1 év, ha nem kezdi el behajtani addig.)

- -

Szóval,

A tartozás nem évül el, az addig fennáll, amíg nem rendezed.

Az állam erejével való behajtás joga az ami elévülhet,
ha az akinek tartozol lusta-trehány és nem szorongat...

DE!! ha szorongat és életben tartja a behajtási jogát!
Akkor az soha nem évül...
Életed végéig szemmel tarthat, ha még tartozol és viszi amid éppen lesz.

Amíg meg nem fizeted neki

  • a tartozást
  • a késedelmi kamatokat

és

  • a behajtási költségeit is!

- -

Épeszű és becsületes ember nem menekül, hanem fizet!
Amikor és ahogy tud, mindet vagy apránként törleszt.

Ha egy összegben fizet, akkor gyakran van mód alkura!
Az azonnali fizetésért cserébe sokan elengednek akár 30-40% tartozást is.

nonolet # 2018.04.30. 12:52

"Azt mikor már minden másnap hívogattak, mondtam ha nem fejezik be feljelentem a céget."

Fordítva ülsz a lovon...
Te vagy az ügyben az aki ellen
MÉG az állam is fellép, ha azt kéri az cég.
(végrehajtás ellened)

Szóval ne akarj te senkit feljelenteni!

Hisz te vagy a becstelen alak, aki nem fizet.
Ők ezért jogszerűen szorongatnak!!!! folyton.
Akkor is, ha neked ez nem tetszik...

Fizesd meg amivel tartozol, akkor vége lesz.
Ennyi.

Thankso # 2018.04.30. 23:05

Udvozletem,

2000-ben elhagytuk az orszagot, azota haza sem mentunk, de elotte volt nemai aruvasarlasi hitel a ferjem neven.Nem hagytunk bejelentett lakcimet, a nyilvantartoban is jeleztuk, hogy nem all szandekunkban visszaterni. Idokozben a ferjem edesapja meghalt, es az ingatlan egy resze a ferjem nevere kerult. Most szoltak, hogy valami behajto ceg jelentkezett, egy levelet hagyott a ferjem nevere, amit persze nem tudunk megnezni, es igazan nem tudjuk, hogy hogyan is jarhatnank utana mi all a levelben, es amikor a hitelt a ferjem felvette, semmije sem volt, utana bejelentett lakasa sem, szoval nem ertjuk 18 ev utan, mit akarnak.

gerbera317 # 2018.05.01. 06:52

Mi meg nem értjük, te mit szeretnél tudni.

nonolet # 2018.05.01. 11:57

Thankso

Nem érted?!

Tudod: adós fizess!

Tehát az akarják bazmeg,hogy...

Az a szemét tetű, becstelen ember, genya férjed,
aki elsunnyogott innen ADÓSKÉNT ...

Fizesse már meg végre a tartozását!

Így már érted?

Thankso # 2018.05.01. 15:24

Nonolet ha hallgattal volna, bolcs maradtal volna.
Mivel a konkretan nem a kerdesemhez, de az ugyhoz tartozo tenyekrol nem tudsz semmit, igy a hozzaszolasod nem csupan nevetseges, es amator egy jogi forumon, hanem egyenesen primitiv.