Tartozás elévülés 5 év után létezik?


Vadsuhanc # 2018.01.30. 13:23

Kedves facsiga!

Ez így rendben is lenne.....

De mi van, ha elrendelt végrehajtásban az adós csak a bíróság által hozott végzésből értesül az engedményezésről és közben nyolc hónapon keresztül továbbra is az engedményezőnek teljesített?

Hol van vagy hová lett a nyolc havi törlesztés?

nonolet # 2018.01.30. 14:09

Az adós
HA rendesen bejelenti/közli a cím változásait,
akkor nem nagyon tud nem értesülni...

Hisz többször és többen is írnak neki.
A posta pedig aligha keveri el mindet.

Vadsuhanc # 2018.01.30. 14:15

nonolet!

Idén január 18 -án értesültem bírósági végzés által, hogy a követelést engedményezték tavaly májusban.

A jövedelmem 33 százaléka azóta is az engedményezőhöz megy.

Értesítést az ellenem folyó végrehajtásban nem kaptam, ezen kívül sem a végrehajtást kérő sem az engedményes nem értesített.

KB. nyolc havi cca. 450.000. forintomat keresem :-) Meg lesz az csak nekem kell kínlódanom.

tibi0987 # 2018.02.04. 20:48

Szeretnék tanácsot kérni.Volt 2004 ben egy Provident kölcsönöm.Nem nekem lett felvéve azt hittem fizetik,nem is kaptam értesìtést,hogy nem bár 2011 lakcìm változásom volt,de azóta ugyan az a cìmem és a munka helyem.2017 nyarán kaptam egy levelet a Intrum Justitia Zrt től ,hogy van tartozásom 57000 ft.Nem válaszoltam nekik ,de mostmár Dr.Baltás küldött felszólìtást.Ez az ügy elévült vagy ki kell füzetnem?Segìtségüket elöre is köszönöm.....

Burn Out # 2018.02.04. 20:57

nagy valószínűséggel elévülhetett. ha közjegyzői fizetési meghagyást kapsz bármelyik magyarországi közjegyzőtől, akkor elévülésre hivatkozással ellentmondással élhetsz a közléstől számított 15 napon belül.

tibi0987 # 2018.02.04. 21:15

Akkor ne füzessem be?Elévült vagy nem lessz nagyobb a tartozás,mert már azzal fenyegetnek,hogy 88000 ft lesz

Burn Out # 2018.02.04. 21:21

ha semmi sem szakította meg az elévülést, akkor valószínű, hogy elévült. (én nem fizetném be.)

nonolet # 2018.02.04. 22:47

tibi0987

Ez a dr. Baltás se közjegyző még?
Hanem csak valami felszólítgató ügyvéd?
Ha igen, akkor még nincs gond... tojni rá.

- -

Azt, hogy valóban elévült-e már te csak később fogod megtudni.

Most elsőre írj dr. Baltásnak (vagy aki feladó) egy tértivevényes levelet, hogy:
"ez már elévült, felejtsenek el"

Ha ettől elfelejtenek OKÉ, nyertél.

Azonban az elfelejtés nem valószínű.

Ezért idővel fogsz majd kapni egy "Fizetési meghagyás"-t valamelyik közjegyzőtől a MOKK közjegyzői közül.

Ekkor kell figyelni!!! nagyon és 15 NAPTÁRI!!! napon belül a feladó közjegyzőnél!!! ellentmondani a fizetési meghagyásnak, azzal, hogy "a követelés már elévült".

Innentől az Intrumnak csak az a lehetősége marad,
hogy perben bizonyítsa: nem évült még el.

Te ekkor fogod megtudni, hogy valóban elévült-e.

Ha nem perel be az Intrum akkor, elévült.
Ha beperel és pert veszít (nm etud bizonyítani) akkor, elévült.

Ha beperel és pert nyer, mert nem évült még el, akkor fizetsz.
(a tartozást és minden addig felmerült kamatot+költséget)

Hát így valahogy...

Nagyfülű # 2018.02.05. 11:09

Tisztelt fórumozók!
A másik fórumban már kérdeztem, hogy mitévő legyek, de akkor még nem tudtam konkrétumokat az ügyben. Most talán jobban tudtok segíteni. 2017. december 11-én kaptunk egy felszólító levelet az Alpha Financial Kft-től, hogy fizessünk 70ezer Ft-ot, mint a BB banktól felvett áruhitelt és annak kamatait. Kértem tőlük az iratokat, mert nem tudtuk miről van szó, akkoriban több áruhitelünk is volt, a csekkeket meg nem találjuk. Sorrendben így történt a dolog a megküldött iratok alapján: hitel felvétele 2004.05.15, Ezt a bank a Díjbeszedő Faktorháznak 2005.04.26-án engedményezte.A Faktorháztól kaptunk egy felszólítást 2005.06.17-én. majd egy fizetési felszólítást jogi érvényesítés előtt 2010 november 5-én. (Erre biztos reagáltunk volna, ha megkapjuk.) Az Alpha 2014.09.30-án vette át az ügyet az MKK-tól, és 2017.12.11-én értesített minket. Elévült ez a követelés szerintetek? Köszönöm ha válaszoltok!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.05. 12:24

Ennyiből úgy látszik.

Nagyfülű # 2018.02.06. 07:54

Köszönöm! 2005 és 2010 között évült el, jól gondolom? Lehetséges, hogy az Alpha nem küldött el minden rendelkezésre álló iratot? Közben lekérdeztettük a BAR listát (nem tudom az új nevét) azon nem szerepel a párom, akinek a nevén volt a kölcsön. Ezt nem értem. Hogy lehet ez?

ObudaFan # 2018.02.06. 12:58

Igen, 2005. után, ha a 2005. 06. havi felszólítást még megkaptátok.
Postát figyeljétek, vegyétek át, ha fizetési meghagyás jön, éljetek ellentmondással határidőben, hivatkozzatok az elévülésre.

nonolet # 2018.02.06. 14:05

HA elévült akkor ebben az időszakban:

-
Faktorháztól kaptunk egy felszólítást 2005.06.17-én.
majd
egy fizetési felszólítást jogi érvényesítés előtt 2010 november 5-én.
-

Ez a több mint 5 év...

HA közben valóban nem történt semmi.

FFlower # 2018.02.09. 03:13

Tisztelt Szakértők!

Bírósági eljárási illeték esetén is érvényes(íthető) az 5 év elévülés?

Igen régről eredhet (2004), most került elő a NAV adófolyószámlán mint tétel az 521 Illeték soron; egyelőre csak annyit sikerült kideríteni, hogy bírósági eljárási illeték.

Előre is köszönöm a választ!

Kovács_Béla_Sándor # 2018.02.09. 06:47

Inkább hat, mint öt, de ennyi idő után az már mindegy.

ernesto47 # 2018.02.09. 23:25

Segítségeteket szeretném kérni.
Egy pénz intézet lekérte hogy BÁR listás vagyok e ? Az eredmény amit közöltek velem: Igen , BÁR-os vagyok mert, 2005 ben volt 70 ezer forint tartozás amit nem fizettem ki ill ugyan abban az évben 212.000 tartozásom is volt ami szintén nem lett rendezve idáig. Sajnos azt már nem tudták megmondani hogy ki, kik tettek fel, melyk pénzintézet. Levelet sem kaptam senkitől sőt a jövedelmemből sem vonnak. Azt szeretném megkérdezni, hogy most ilyenkor mi van ? Nincs elévülés vagy valamihogyan lehet lekerülni ?? Ott ragadt a nevem a KHR ben mint aktív adós.
Köszönöm: Ernesto47

FFlower # 2018.02.09. 23:43

Köszönöm szépen a választ !

nonolet # 2018.02.10. 00:09

1.
Kifizetsz mindent és kéred a levételt.

2.
Idővel elévül majd és levesznek... jó sokára.

+1
Illetve kiderítheted, hogy elévült-e már ?
HA igen, akkor tudod sürgetni a levételt.
De ez hosszadalmas ügy lesz.

ernesto47 # 2018.02.10. 12:31

Hogyan tudhatom meg hogy mikor évül el a BÁR listán a tartozásom , mert még mindig aktív vagyok . 2005 től szereplek a BÁR on mint adós de senki nem keresett hogy tartozásom lenne , én meg 13 év elteltével nem emlékszem rá hogy tartozásom lenne valahová.

drbjozsef # 2018.02.10. 20:42

ernesto,

a KHR listát a BISZ Zrt. kezeli : www.bisz.hu

Olvasgass ott, van sok okosság, és ha kérdésesd van, írjál nekik. Tőlük kérheted ki az adatokat is, ami a bejegyzésedhez tartozik.

ernesto47 # 2018.02.11. 08:27

Köszönöm szépen az infót , segítséget, még jelentkezem, első lépésben lekérema bártudakozványt ,és meglátjuk abban mi lesz.

FFlower # 2018.02.11. 18:34

Tisztelt Fórumozók, Tisztelt Szakértők!

Az elévülés érvényesítését már ténylegesen csak elektronikusan lehet benyújtani a NAV ügyfélkapun keresztül (adott nyomtatványon), vagy a 'régi' postai úton benyújtott 'kézzel írt' kérelem útján is?

Az elektronikus nyomtatványok közül az elévülést a fizetési könnyítés, mérséklés nyomtatványon lehet benyújtani?
Ezen a nyomtatványon az elévülést 100 % mérséklésként kell megjelölni? (Indoklás rész nem tudom van-e a nyomtatványon ahol lehetne jelölni, hogy az összeg a benyújtó 'álláspontja szerint elévült'.)

Amennyiben az elévülés elutasításra kerül(ne) valamilyen oknál fogva, arra az esetre lehet ugyanezen a nyomtatványon kérni a részletfizetést is - mint annak idején a postai levélként benyújtott kérelmekben?

Gondolom elektronikusan benyújtani előnyösebb, mert annak beérkezése 'azonnali'.

Előre is köszönöm a válaszokat!

FFlower # 2018.02.11. 18:51

Tisztelt Fórumozók, Tisztelt Szakértők!

Az előbbi kérdésemhez még egy dolgot találtam, hátha ez pont megfelelő az ügymenethez.

Az ELLUGY rendszerén keresztül érdemes feltölteni az elévülés iránti kérelmet mindenféle nyomtatvány kitöltése nélkül?
Az ELLUGY-on keresztül beküldött kérelem gondolom ugyanolyan értékkel bír mint amikor ajánlott tértivevényes úton küldött be az ember kérelmet.

reku001 # 2018.02.14. 14:14

Tisztelt Forumozok! Tisztelt Szakertok!
Nem tudom jo helyre irok-e.
Olyan problemam van,hogy az iden januarban felvettem hitelt egy szamomra fontos dologra. A problema nem ez, hanem az,hogy miutan a fizetesem is megerkezett, egy bitrosagi vegrehajto inkasszot tett a szamlamra a mai nappal.Le is emeltek a szamlamon levo osszes penzt! Igy mivel az inkasszo tobb mint egymillio forintrol szol, gondolom a tobbi fizetesemmel is igy fogok jarni. Ertesitest ezugyben nem kaptam. Vagyis lehetosegem sem volt a behajtas ellen tiltakozni. A behajto ceget telefonon keptelenseg elerni. Fogadonapjuk,meg csak egy heten egyszer van! Azt sem tudom milyen tartozasrol van szo!
Kerdesem az lenne,mit tehetek?

ius latratus # 2018.02.14. 14:20

Kevered a szezont a fazonnal.
Kérdésedre: keresd meg a végrehajtót ügyfélfogadási időben, s majd mindenről tájékoztat.