Pénzbüntetés + erkölcsi bizonyítvány


Dr.Attika # 2006.09.01. 07:57

Nem kell a C tipusú átvilágítás. Nyugodj meg, kifognak nevezni, nem kutakodhatnak utánnad.
KBS! Ne riogasdd már szegényt. Te is tudod, hogy a C tipus mire vonatkozik.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 07:26
Citrom # 2006.09.01. 06:07

És esetemben kell a C tipusú átvizsgálás? És mit jelent ez?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.09.01. 04:26

Ahová C típusú átvilágítás kell például.

Dr.Attika # 2006.08.31. 19:49

Én nem tudok ilyet, de mint írtam nem a bűnügyi, hanem bűntettesek nyilvántartásában szeplést, vegy nem szereplést igazolja az erkölcsi .

ObudaFan # 2006.08.31. 19:11

Vannak olyan tevékenységek, ahová nem elég az erkölcsi, hanem bűnügyi nyilvántartásbeli szereplés is probléma, de egy pénzbüntetéssel zárult ügy azoknál sem gond.

Citrom # 2006.08.31. 19:05

Bocs, de annyira igeges vagyok most emiatt. Nem voltam még közalkalmazott, nem tudom hogy ez milyen felvételivel jár, minek kell megfelelni.
Jó lenne, ha nem derülne ki, mert ez egy hülye botlás volt a részemről, kifizettem a büntetést és szeretném ezt a melót.

Csak azért gondolom, hogy jobban utananéznek az embernek, mert ma olyanokat mondott a csaj, akinek a helyére megyek, hogy lesz majd környezettanulmány, meg orvosi, ami persze nem gáz.

Nyugtassatok meg, hogy nem fognak rólam különböző nyilvántartásokból adatokat lekérni! Vagy igen?

Dr.Attika # 2006.08.31. 19:04

Nem bizony. Jogállamban élünk. És ne is említsd senkinek.

Citrom # 2006.08.31. 19:00

Azért ez kicsit megnyugtató. Már előterjesztették a kinevezési kérelmet a központ felé a személyes adataimmal. Szóval akkor, ha tiszta az erkölcsim ők külön nem kutakodhatnak utánam az adataim alapján? Erre hivatkozva nem utasíthatják el a felvételemet?

Dr.Attika # 2006.08.31. 18:55

Az erkölcsiben az szerepel, hogy "a bűntettesek nyilvántartásában" szerepel, vagy nem. Tekintettel arra, hogy a pénzbüntetés megfizetésével beáll a törvényes mentesítés és nem vagy köteles számot adni korábbi elítélésedről. A rendőrök csak úgy szerezhetnek tudomást a korábbi ügyedről, ha ellened folyó büntetőeljárás során tekintenek bele. Õk sem tekingethetnek minden nyilvántartásba. Ha megteszik törvényt sértenek. Mivel Te nem vagy köteles magadtól ezt elmesélni, így az a vád sem érhet, hogy eltitkoltad. Ha mégis ezért rúgnának ki, vagy utasítanának el, akkor munkaügyi perben tutti nyerő vagy.

Citrom # 2006.08.31. 18:21

Egyébként ez egy sima adminisztrációs közalkalmazotti munka lenne.

Szerintetek semmi esélyem?

Citrom # 2006.08.31. 18:17

Ami egyúttal azt is jelenti, hogy nem fognak felvenni igaz?

péterapó # 2006.08.31. 16:52

1000 % hogy kiszúrják..

Üdv P.


Polgár légy, ne alattvaló!

Citrom # 2006.08.31. 11:32

Most már csak az a kérdés, hogy ha ez a munka a rendőrségnél lenne, mennyire néznek utána az embernek, hogy volt-e valami ügye, stb....

Tudtok esetleg erről valamit?

Citrom # 2006.08.29. 14:39

onom!

Köszi a gyors választ. Remélem akkor ez nem lesz akadály a munkavállalásnál.

onom # 2006.08.29. 13:48

Szia Citrom!
Kaphatsz tiszta erkölcsit, mivel a Btk.
102. § (1)szerint a törvény erejénél fogva áll be a mentesítés

  1. pénzbüntetés esetén az ítélet jogerőre emelkedésének napján.
Citrom # 2006.08.29. 13:21

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek ismét....

Régebben volt egy ügyem, okirathamisítás miatt és kisebb értékű csalás vétségével gyanusítottak, végül a csalást visszavonták és a hamisításért kaptam 63.000 Ft pénzbüntetést, melyet be is fizettem.

Lenne egy munkalehetőségem, de vinnem kell erkölcsi bizonyítványt.

A kérdés az lenne, hogy ilyen jellegű büntetés esetén kaphatok-e "tiszta" erkölcsit?

Citrom