rágalmazás, zaklatás, zsarolás


Gabicsek # 2010.11.17. 20:36

No, azért csak volt ott más is, mint pár sms, ha végrehajtandót kapott, csak lehet, hogy te nem tudsz róla. Ha pedig távollétében tárgyalták, azt megelőzi pár idézés, egy kis elfogatóparancs, amely nem vezet eredményre, tehát a hatóságok égen-földön nem találták meg vajon miért? Tudod, az a baj, hogy sok "sértett" van a vádlottak padján. Aki ellen elkészül a vádirat, és vádlott lesz belőle - akár jelenlévő, akár távollévő -, gondolhatod, van némi bizonyíték a nyomozati anyagban, különben az ügyész nem emel vádat. Ha pedig el is ítélik, ahhoz már nem fűzök kommentárt, elítéltnek és nem sértettnek hívják. Joga van a párodnak a szabadlábon történő védekezéshez mindaddig, amíg nincs indok előzetes letartóztatásra. Ha pedig elítéltként bevonul a sittkóra, akkor sajna ehhez nemigen lesz joga.
Ugyan jogász nem vagyok, de nem igazán találkoztam még olyan esettel, hogy perújítási kérelemnél azonnali szabadlábra helyezést rendelnének el egy elítéltnél. Az majd akkor lesz, ha a perújítási eljárás során felmentik.
Az ügyvédnek kell hinni, nem a bv-seknek, ott nem sok jogász dolgozik.

zizzent # 2010.11.18. 18:12

Kedves Gabicsek!
Köszönöm a választ!!!!!! Előszőr is...mi kaptunk undorító,gusztustalan gyalázó üzeneteket. és miután személyesen nem ismerjük öket...igy valahogy kinyomozták a Szüleim címét. És életveszélyesen me fenyegettek minket...Igy került sor az üzenet küldésekre. A Párom elismerte,hogy elküldte ezeket az üzeneteket...csak éppen mi nem mertünk feljelentést tenni!!!Amugy mai napig meg vannak ezek az üzenetek. Hát az állítólagos sértett,pedig mivel mi nem jelentünk meg a tárgyaláson...(nem kaptunk idézést-birósági hirdetmény utján "kézbesítették")felbátorodott és összevissza hazudott...áh..hol van itt igazság???:( körözést kiadták még tavaly és most,októberben egy igazoltatás során derült ki,hogy hoppá...nem volt seemi amiről nem tudtam volna. És meg nézhettem a jegyzőkönyvi vallomásokat is,ahol a "sértett elismerte" h 2 db üzenet volt számára sértő. Mivel távollétes tárgyalás volt,igy a Párom nem tudott "védekezésképp" semmit felhozni. Szóval...azóta az igazoltatás óta csücsül... Hol van itt az igazság???Mások,bedrogozva,bepiázva emberek életét teszik tönkre és vigan nevet tovább a nagy világba a buci fejű?:// undorító a magyar törvény rendszer. bocsi..és köszi a választ.

zizzent # 2010.11.18. 18:14

Kedves Gabicsek!
Köszönöm a választ!!!!!! Előszőr is...mi kaptunk undorító,gusztustalan gyalázó üzeneteket. és miután személyesen nem ismerjük öket...igy valahogy kinyomozták a Szüleim címét. És életveszélyesen me fenyegettek minket...Igy került sor az üzenet küldésekre. A Párom elismerte,hogy elküldte ezeket az üzeneteket...csak éppen mi nem mertünk feljelentést tenni!!!Amugy mai napig meg vannak ezek az üzenetek. Hát az állítólagos sértett,pedig mivel mi nem jelentünk meg a tárgyaláson...(nem kaptunk idézést-birósági hirdetmény utján "kézbesítették")felbátorodott és összevissza hazudott...áh..hol van itt igazság???:( körözést kiadták még tavaly és most,októberben egy igazoltatás során derült ki,hogy hoppá...nem volt seemi amiről nem tudtam volna. És meg nézhettem a jegyzőkönyvi vallomásokat is,ahol a "sértett elismerte" h 2 db üzenet volt számára sértő. Mivel távollétes tárgyalás volt,igy a Párom nem tudott "védekezésképp" semmit felhozni. Szóval...azóta az igazoltatás óta csücsül... Hol van itt az igazság???Mások,bedrogozva,bepiázva emberek életét teszik tönkre és vigan nevet tovább a nagy világba a buci fejű?:// undorító a magyar törvény rendszer. bocsi..és köszi a választ.

consult # 2010.11.18. 20:32

Kedves Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni.
Nyár elején szakítottam gyermekem apjával, akit zaklatásért feljelentettem. A tartásdíj miatti per végetért, a zaklatás miatt közvetítői eljárás indult, de az alperesnek a tartásdíjjal kapcsolatos tárgyalás során tanúsított agresszív magatartása miatt visszaléptem a közvetítői eljárástól. November elején az ügyészség vádat emelt. Jelenleg emberi módon tudunk kommunikálni a láthatások során, de attól tartok, hogy a büntetőeljárás miatt majd ismét megromlik a kettőnk közötti kapcsolat, amit azért nem szeretnék, mert közös gyermekünk még csak 8 hónapos, a láthatásokra a jelenlétemben kerül sor. Kérdésem az, hogy megszüntetik-e a pert, ha én, mint sértett nem jelenek meg? Hiszen hosszú távon mégis csak jó lenne egy emberi kapcsolatot fenntartani. Az ügyvédemet nem merem megkérdezni, attól tartok, hogy teljesen hülyének nézne... :-)

Dr.Attika # 2010.11.18. 21:30

Kedves "consult"!
Kérdezze meg ügyvédjét. Ha vele nem őszinte, akkor felesleges fenntartani a megbízást. Hülyének nem nézi csak "lapozni fog".

Gabicsek # 2010.11.18. 21:35

a büntetőeljárást nem szüntetik meg, ha a sértett nem jelenik meg.

consult # 2010.11.18. 21:40

Köszönöm a válaszokat.
Nem akartam megkérdezni az ügyvédem, ha itt is tájékoztatást kaphatok. Igazából ez érdekelt, hogy megszüntetik-e az eljárást.
Mégegyszer köszönöm!

A_Mester_Sikolya # 2010.11.26. 15:43

szép estét!
a kérdés a következő: lehetséges, hogy egyazon időben, percre pontosan, valaki, otthonról, feljelentést tesz zaklatásért és garázdaságért. a helyzet a következő: ott álluk a szemközti utcában velük, várok valakire (nem konkrétan rájuk), köszönök nekik... beviharzanak a lakásba, nem kevéssel később megjelenik egy rendőrautó, a rendőr elkezd sértegetni, beültet a kocsijába, ahol (megver) provokáció nélkül. mint az később kiderült, lett egy feljelentés zaklatásért, és lett egy feljelentés garázdaságért (emiatt vittek el/állíottak elő a rendőrök - ami megint durva dolog, mert ma olvastam, iratismertetéskor, hogy a rendőr hazudott (!!!) olyan szinten, hogy az rémisztő). a kérdésem az: ez így szabályos? hogy egyazon időben van egy bejelentés/feljelentés garázdaságért és zaklatásért(a feljelentő ráadásul hamis információkkal "hívatta ki" a rendőröket)? úgy, hogy a feljelentőm el sem ment aznap a rendőrségre, csak otthon, a fotelből ülve tette ezt meg? lehetséges ez, tehát, hogy a kettő egyazon időben történjen meg, az adott leírás szerint?

kovacsz # 2010.11.26. 19:28

Én sikítok.... Mondjuk lehetni lehet....

A_Mester_Sikolya # 2010.11.26. 20:04

nagyszerű... valahogy nem lehetne szűrni a feljelentőket/bejelentőket, hogy ne a bosszú eszközeként használják fel a rendőrséget? mert ez így elég szánalmas, hogy őszinte legyek, főleg azért, mert mire az ügy véget ér, addigra idegroncs leszek.

ObudaFan # 2010.11.27. 08:43

Erre a megszűrésre való az, hogy hamis vád miatt, vagy hatóság félrevezetése miatt eljárást indítanak az alaptalan feljelentő ellen.

A_Mester_Sikolya # 2010.11.27. 09:34

Köszönöm a választ. De -akkor- gondolom erre csak az ügy lezárta után lehet sor.

ObudaFan # 2010.11.28. 10:57

A hatóság az alapügy alatt is tehet feljelentést, a sértett csak az alapügy jogerős befejezése után.

pn1andy # 2011.01.17. 17:57

Nekem igazából saját bőrömön tapasztalt problémám van, és ebben kérnék tanácsot, segítséget, véleményt (ki mit tud adni):
2 éve kölcsön adtam valakinek (nevezzük "B"-nek) 2.500.000 forintot (sajnos nem papíroztuk le a dolgot, hogy milyen feltételekkel kapom vissza). Azóta az illető több alkalommal keresett azzal, hogy megpróbálja visszaadni, de valami mindig közbejött. 2010. decemberében végre - mondhatni - látótávolságra került a pénzem, az illető, akinek kölcsön adtam, valahonnan nagyobb összeg közelébe kerülhetett (közel 20 millió). Ez lehet, hogy banki hitel, lehet, hogy valaki megszánta, igazából nem firtattam, az ő dolga, engem csak a magam pénze érdekelt és érdekel a mai napig.
A lényeg, hogy a pénz megszerzéséhez az ismerősömnek ("B") tanú kellett állítólag, és ő megkérte egy ismerősét ("C"), hogy írja alá a papírokat. Viszont ez az ismerős még az előtt pénzt követelt ezért a "szívességért", mielőtt aláírná a papírokat.
Ismerősöm, mivel azért kellene neki a pénz, mert neki sincs, illetve, hogy megadja a tartozását felém ismét az én segítségemet kérte, és azóta a "C"-nek nevezett emberke engem zaklat, illetve zsarol a követelésével. Ez a fenyegetés odáig fajult, hogy kiderítette, hol lakom, hol dolgozom, családom hol lakik, és most azzal próbál sarokba szorítani, hogy ha én nem fizetek, akkor vagy a munkahelyemen vagy a családomon fogja behajtani a "tartozást", holott én nem is állok üzleti kapcsolatban vele. Már a munkahelyemen is hívogat.

Ebben a helyzetben mit tudok tenni?

cukorka1 # 2011.01.19. 10:50

Nem rég kaptam egy e-mail üzenetet ami mondhatni körüzenet volt és amit én tovább küldtem az összes ismerősömnek. Még régebbről benne maradt egy olyan cím is akivel mostanában nem túl jó a viszonyom. Ez a személy visszaküldött nekem válaszként egy üzenetet amiben az édesanyámat szidalmazza. A kérdésem az lenne hogy ezt vehetem rágalmazásnak??

végrehajtó1 # 2011.01.19. 10:53

pn1andy

Bár nem igazán érthető de én nem foglalkoznék vele.De ha nagyon idegesít jelentsd fel.

kisné # 2011.01.20. 09:58

Kedves hozzáértők!
Kérdésem az lenne, hogy egy zaklatási büntető perben a gyanusított ellen elmeorvosi szakérői vizsgálatot kért a bíró és az ügyész egyöntetűen.
Mire lehet számítani egy ilyen vizsgálatnál?
Mennyiben más, mint egy pszichológiai szakértői vizsgálat?
Mit kell, hogy megállapítsanak ahhoz, hogy enyhítő körülmény legyen a büntetés kiszabásánál?

Aranor # 2011.02.25. 16:22

Kedves Hozzáértők!

A szüleim most válnak, és apám kitalálta, hogy biztos valami másik férfi van a dologban miközben nem,de ez el is lett neki mondva, hogy miért adta be anyum a válópert.Azt szeretném megtudni, hogy ebben az esetben lehet-e valami feljelentést tenni hogy anyumat ezzel rágalmazza? És az ellen lehet-e valamit tenni, hogy mindenféle "jelzőkkel" illeti meg anyumat,még én előttem is.Mint pl: hülye kurva, te boszorkány, te ingyenélő rohadék,vagy épp más sérelmet mond neki,ami természetesen nem igaz.Lehet feljelentést tenni ellene?
Köszönöm :)

Egzoticside # 2011.02.25. 16:27

lehet

A_Mester_Sikolya # 2011.02.25. 16:41

a saját apád akarod feljelenteni anyukáddal együtt, akivel xy évig jól éldegéltél (tegyük fel)? végülis, lehetni lehet, mármint, jogilag, de emberileg, erkölcsileg ezerszer lentebb leszel, mint édesapád. tudod, hogy van ez: más az, aki gyilkolásról beszél, és megint más az, mint aki lő és meghúzza a ravaszt. emberileg kellene megoldani ezt, emberi eszközökkel, kompromisszumokkal, vagy legalább beszélgetéssel. ne légy - ne haragudj - primitív. bocs a szubjektív véleményért.

Aranor # 2011.02.26. 17:13

Már próbáltunk vele beszélni, de nem fogja fel amit mondunk neki.Mindig elmondjuk neki, hogy mi az igazság de szerinte az nem úgy van és nem érdekli amit mondunk.És hazugságokat terjeszt anyumról..nem tudom hány embernek elmondta, hogy biztos valami férfi van a dologban,meg hogy anyum meg én miket mondunk neki mikor veszekedés van ( amit ő kezdeményez, de persze ezt nem mondja el senkinek se, ahogy azt se, hogy ő miket mond nekünk,amire mi úgy válaszolunk..azaz minket állít be rossznak,hogy mi a vagyunk a hibásak és ő tökéletes). Miközben az igazság teljesen más.Azt nem mondom, hogy teljesen ártatlanok lennénk, de amiket mond azért már sok.Meg azt is mondta anyumnak ( előttem szóval gyerek előtt), hogy agyonveri, meg hasonló gyilkossággal kapcsolatosakat, bár nem mindegyiknél voltam ott.
Normális hangnemben, négyszemközt, megkértem rá, hogy ne mondjon ilyeneket,ne hazudozzon,és felsoroltam mindent amit szokott mondani.Azt mondta rendben.Erre másnap megint ordibált. Van valami abban amit mondtál, hogy emberileg hol leszek, de engem már nem érdekel.Ő számomra nem apa, és nem ember.

A_Mester_Sikolya # 2011.02.26. 19:34

mivel az előző kommentemet nem sikerült elküldenem, rövidebbre fogom.
értem én, de amíg ezt mondogatja és másra nem káros, akkor szerintem ne tedd meg (engem más hazugságai miatt majdnem kórházba juttattak, és még ezután sem tettem meg - hogy lásd a különbséget).
annyi fájdalom van a világban (és valószínűleg az ő lelkében is - hiszen szerintem ezt az egészet azért csinálja, mert valószínűleg szereti anyukád, és egész egyszerűen nem tudja megmagyarázni magának sem, miért így alakultak a dolgok), miért bővíted a számukat?
másrészt, szerintem, ez csak jobban felhergelné, aztán ki tudja, hogy s miként durvulna be.
(megjegyzem halkan : nem értem sosem azokat az embereket, akik valakinek valamilyen sérelmet okoznak, a másik dühös, erre még rátesz egy lapáttal a feljelentéssel)
szóval, mint egy szimpla ember a sok közül, azt tanácsolom: hagyd. gondold végig érzelmekkel (mit reagálnál erre az ő helyében), majd gondold végig logikusan, ésszel (egy haragos embert tovább dühíteni szerintem nem tanácsos).

Aranor # 2011.03.01. 15:23

oké,köszi a tanácsot :)
nem sokára lesz az első tárgyalásuk anyuméknak,meg gondolom még jó sokáig elfog húzódni mert nem tud beleegyezni semmibe se,szóval a feljelentést még egy ideig biztos húzni fogjuk.Amikor teljes nyugalom van,és át tudjuk gondolni a helyzetet.
Még egyszer köszi =)

A_Mester_Sikolya # 2011.03.01. 16:26

örülök, hogy segíthettem. :)
ha nincs ebből komolyabb gond, akkor tényleg hagyjátok ki. úgyis eléggé energialeszívó lesz az a válóper, szerintem.

tuske # 2011.03.06. 07:07

Van itt ahol élek egy ember aki most szabadult a börtönből!A börtön előtt engem hamis tanúnak idéztetett be a rendőrőrsre!Ahol persze én nem tettem hamis tanúzást,elmondtam a kihallgató rendőrnek hogy mire kért ez a személy de én nem szeretnék hamisan tanúskodni,mert tisztában vagyok avval hogy ezt a törvény bünteti!Fel is vette a jegyzőkönyvet és eljött a tárgyalás napja ahol ez a személy kapott 8 hónap letöltendő börtönbüntetést!Most kis szabadult és megkeresett engem és azt mondta hogy tartozok neki 3 millió forinttal emiatt,hogy leült 8 hónap börtönt!Azt mondta adjam oda az autómat neki más választásom nincs!Én nagyon félek tőle és féltem a családom és a barátnőm családja testi épségét is!Voltam bent a Jászapáti rendőrőrsön hogy feljelentést tegyek ellene zsarolásért,de ott azt mondták ez nem minősül zsarolásnak!Van rá tanúm is aki hallotta hogy ez az ember aki zsarol azt mondta hogy el veszi az életem is! Nem akarom hogy egész életembe végig zsaroljon és zaklasson engem és a családomat!És félek az autómmal is bűncselekményt követ el!