Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Gabicsek # 2010.12.25. 21:32

Kiadják az elfogatót, ha eddig már ki nem adták. Az orvosi igazolásos, "épp aznap lettem rosszul" szöveget nem fogják bevenni.

kata156 # 2010.12.28. 05:35

Tisztelt Ügyvéd úr!
Fiam, 2010.10.06.-án kezdte meg 6 hónap börtön (felfüggesztett büntetés volt) és 4 hónap fogház büntetését. Kedvezmény tárgyalása volt már, e szerint 2011.02.20.-án vonul át a fogházba, ahonnan elvileg 2010.05.10-én szabadulhatna. Információink szerint, van egy olyan új törvény, mi szerint az olyan esetekbe, ahol börtön és fogház büntetése van valakinek, ott ezt a kettőt egybe vonják, így nagyobb kedvezményt kaphatna, hamarabb szabadulhatna.
Kérdésem az lenne, hogy
Ez az új tövény vonatkozik e az én fiamra?
Ha igen, akkor mikor szabadulhatna?
Kell e valamilyen kérelmet benyújtanunk, vagy bármi egyebet tennünk?
Segítségét előre is megköszönöm!

kata156 # 2010.12.28. 05:41

Elnézést, a szabadulás időpontját elírtam. A szabadulás várható ideje 2011.05.10.

henky # 2010.12.28. 10:39

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Az előző kérdésemre (2010.12.25. 13:05)még nem kaptam választ, de közben felmerült egy újabb kérdés. A férjem küldött egy levelet, melyben azt írta, hogy addig Budapesten tartják amíg a honosítási tárgyalás meg nem lesz. Németországban volt a tárgyalása, ott hozták az ítéletet, viszont amikor hazakérte magát, akkor tudtunkkal már az itthoni bíróság hozott egy ítéletet és úgy engedélyezték (a kérelem beadásától számított 1 év múlva) a hazahozatalát. Akkor most miért van szükség még egy ilyen honosítási tárgyalásra? Ez kb. mennyi idő? Március közepén letelik a 2/3, elvileg kedvezménnyel szabadulhatna, ezért lenne jó, ha minél hamarabb megtörténne ez a tárgyalás.

Válaszát előre is köszönöm!

ObudaFan # 2010.12.28. 19:07

kata156

Semmilyen új szabály nincs, éppen szigorodik a magyar büntetőpolitika, nem enyhül. De milyen fogház és börtönbüntetésről van szó, amit összbüntetésbe lehetne foglalni? Mert a leírásból én csak egy büntetést látok, ami börtön volt és fogház lett.

henky

Látni kellene, hogy eddig milyen határozat született.

kata156 # 2010.12.29. 04:48

Tisztelt Ügyvéd úr!
Először is köszönöm válaszát!
Elnézést ha félreérthető voltam, 6 hónap börtön és 4 hónap fogház büntetése van. 2011.02.20.-án tellik le a börtön büntetése, ekkor kezdi meg a fogház büntetését letölteni.
Egy összbüntetésről szóló új törvényről halottunk, mely Január 6.-ától lép életbe.
Ezek szerint tévesen?

Előre is köszönöm válaszát.

henky # 2010.12.29. 09:15

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Köszönöm a válaszát. A férjem kint 3 év letöltendő börtönbüntetést kapott, és mielőtt hazaszállították a magyar hatóságtól is egy olyan papírt kapott, hogy ugyanez a büntetése. Ebből már 16 hónapot letöltött. Kint már megkapta volna a 2/3 kedvezményt, de ő inkább haza szeretett volna kerülni, ezért nem kérte. (Ezt a róla írt jellemzésben le is írta a kinti bv intézet). Ez a honosítási tárgyalás csak formai dolog lenne?
Szükségünk lesz a továbbiakban ügyvédre, vagy ez megy "magától"?

Köszönöm a segítségét a tisztán látásban!

henky # 2010.12.29. 10:04

Az előzőből kihagytam, hogy 6 hónapot töltött előzetesben, tehát összesen már 22 hónapot töltött le a büntetéséből.

ObudaFan # 2010.12.29. 10:05

kata156

Tévesen. Viszont ha mind a kettő végrehajtandó büntetés és egyiket sem töltötte még le, akkor összbüntetésbe foglalhatóak.

henky

Azt szerintem előre sosem lehet tudni, hogy szükség lesz-e. Lehet, hogy menne anélkül is. Mindenesetre utólag sokszor nehéz helyre hozni, amit a laikus felek elrontottak.

kata156 # 2010.12.30. 04:06

Tisztelt Ügyvéd Úr! Köszönöm segítő kész válaszát!
Akkor ezt érthetem úgy, hogy a már megkezdett börtönbüntetés és a még hátra lévő fogház büntetés összevonható?
Így előbb szabadul? Mit kell ehhez tennünk?

Előre is nagyon köszönöm a válaszát!

kiszacsek # 2010.12.30. 11:07

Érdeklődni szeretnék hogy van 6 hónap letöltendő börtönbüntetésem+4 hónap felfüggesztett börtönt is visszakaptam!Ez a kettő összbüntetésbe vehető?Ha minden kedvezményt megkapnák,akkor mennyi lehetne az maximum???Elöre is köszönöm a választ!

ObudaFan # 2010.12.30. 11:09

kata156

A leírtak alapján valószínűleg összbüntetésbe foglalható. A későbbi ügyben eljárt elsőfokú bíróságtól lehet kérni az összbüntetésbe foglalást.

kiszacsek

Ha elrendelték a felfüggesztett büntetés végrehajtását, akkor összbüntetésbe foglalható.

kata156 # 2010.12.30. 13:35

Ügyvéd Úr! Nagyon szépen köszönöm a válaszát!

ObudaFan # 2010.12.31. 09:49

Nincs mit.

kiszacsek # 2010.12.31. 13:46

Kedves Obudafan!Köszönöm szépen a gyors választ!Azt szeretném még kérdezni,hogy az hogy összbüntetésbe foglalható a 6 hónap börtönbüntetésem+a 4 hónap felfüggesztettem amit visszakaptam,az mit jelent időben?Ha összbüntetésbe foglalják a 2-t,és megkapok minden lehetséges kedvezményt,akkor mennyit kell leülnöm a 10 hónapból?Elöre isd köszööm a válaszát!Boldog Uj évet!

kiszacsek # 2010.12.31. 13:49

Tisztelt Obuda-Fan!Az összbüntetést kinél lehet kérvényezni,és mikor?Már megvan a bevonulási időpont!Köszönöm!

ObudaFan # 2011.01.01. 12:01

Az összbüntetés tartamának el kell érnie a legsúlyosabb büntetést, de nem érheti el a büntetések együttes tartamát. Hogy egyéb kedvezmény adható-e, ahhoz az alaphatározatokat ismerni kellene.
Az összbüntetésbe foglalásra a legutóbb befejezett ügyben eljárt első fokú bíróság illetékes, ha az eljárásokat azonos hatáskörű bíróságok folytatták; egyébként a magasabb hatáskörű első fokú bíróság jár el. Ha az egyik ügyben katonai büntetőeljárás volt folyamatban, az összbüntetésbe foglalásról az a bíróság határoz, amely a katonai büntetőeljárást lefolytatta, kivéve, ha a legutóbb befejezett ügyben a katonai büntetőeljárás hatályát az a szabály alapozta meg, hogy több terhelt esetében akkor van helye katonai büntetőeljárásnak, ha a terheltek valamelyikének bűncselekménye katonai büntetőeljárásra tartozik, és az eljárás elkülönítése - tekintettel a tényállás szoros összefüggésére - nem lehetséges.

kiszacsek # 2011.01.02. 10:59

Tisztelt Obuda Fan!Köszönöm szépen a válaszát!Pontossan 6 hónap börtönbüntetést kaptam+4 hónap felfüggesztettet is lekell ülnöm.Az is börtön.Akkor most kérvényezhetem az összbüntetést?Ezt meddig lehet beadni?Ezt akkor a börtönben nem is tudom már elintézni?Dece4mber 23-án kellett volna bevonulnom a Nagy Ignácz utcába megkezdeni a büntetés letöltését!Több betegségem is van.Rosszul voltam,ezért nem vonultam be.Van orvosi igazolásom december 23-tól január 3-ig.január 4-én vonulok be.Megszeretném kérdezni,hogy most nem fogok semmilyen kedvezményt megkapnio,mivel nem vonultam be december 23-ánHa megkapom a kedvezményt meg az összböntetést,akkor ön szerint hány hónapot kell leülnöm?Köszönöm előre is a válaszát!Andrea!

ObudaFan # 2011.01.02. 11:56

Akkor most kérvényezhetem az összbüntetést?Ezt meddig lehet beadni?

Igen, minél előbb.

Ezt akkor a börtönben nem is tudom már elintézni?

Lehet onnan is.

Dece4mber 23-án kellett volna bevonulnom a Nagy Ignácz utcába megkezdeni a büntetés letöltését!Több betegségem is van.Rosszul voltam,ezért nem vonultam be.Van orvosi igazolásom december 23-tól január 3-ig.január 4-én vonulok be.Megszeretném kérdezni,hogy most nem fogok semmilyen kedvezményt megkapnio,mivel nem vonultam be december 23-án

Igazolni kell a bv bíró előtt a mulasztást, és akkor nem veszi el emiatt a kedvezményt.

Ha megkapom a kedvezményt meg az összböntetést,akkor ön szerint hány hónapot kell leülnöm?

Ehhez látni kellene az alaphatározatokat is, hogy egyáltalán más okból nem kizárt-e valami miatt a kedvezmény. Törekedjen arra, hogy fogházasítsák a büntetését.

kiszacsek # 2011.01.06. 09:42

Tisztelt Ügyvéd úr!Köszönöm szépen a válaszokat!Azt szeretném még kérdezni hogyha nem vonulok be időben,mennyi idő után adják ki a körözést?Mennyi időn belűl keresnek a lakcimemen?December 23-án kellett volna bevonulnom a Nagy ignác utcai börtönbe.Mivel rosszul voltam,vittem orvosi igazolást hogy december 23-tól január 3-ig beteg voltam,ügyeletes orvos is volt nálam,ezéert nem vonultam be időben.Január 4-én bementem a Nagy Ignác utcai börtönbe.De mivel délután értem oda,azt mondta egy Ur aki kijött hogy menjek haza,és menjek vissza másnap 9 órakkor!Hazautaztam vissza Tatabányára.Este megint pánikrohamom volt kihivták az ügyeletet!Azt mondta az ügyeletes orvos hogy menjek le másnapa háziorvoshoz!Ma lementem a háziorvoshoz,aKI azt mondta ha jobban leszek hétfőn menjek vissza.Kedden szeretnék bevonulni!Akkor már 19 napja lessz hogy bekellett volna vonuljak!Ön szerint addig fognak már keresni?Előre is köszönöm válaszát!

szabo16 # 2011.01.06. 18:37

tisztelt ügyvédúr! azt szeretném megkérdezni ,hogy van egy 1év 6 hónap börtön és 6hónap felfüggesztett börtönöm mindkettő végrehajtandó lehet-e erre összbüntetést kérni válaszát előre is köszönöm

Dr.Attika # 2011.01.07. 07:11

A 6 hónap most akkor felfüggesztett vagy végrehajtamdó?

szabo16 # 2011.01.08. 14:00

már végrehajtandó mindkettő

ObudaFan # 2011.01.09. 10:01

kiszacsek

Fognak keresni, és ez alapján a történet alapján egyáltalán nem biztos, hogy feltételesre leszel engedhető. Módodban állt volna ugyanis időben felvenni a kapcsolatot a bv. intézettel, és tanácskozni velük, hogy a betegségedet el tudják-e látni bent.

szabo16

Ha mindkét bűncselekményt az első ítélet jogerőre emelkedése előtt követted el, lehet.

Gabicsek # 2011.01.09. 18:18

kiszacsek!
Te már december 23. előtt - amikorra be kellett volna vonulnod - előrevetítetted, mi lesz, ha beteg leszek, vagy kérheted-e magad kórházba a börtönben, stb., stb., tehát látni lehet, hogy egyszerűen nem akarsz bemenni. Pont 23-án lettél pánikbeteg, és azért nem mentél utána sem be, mondjuk 24-én, mert a körzeti (vagy nem tudom milyen orvos) pár nappal későbbre visszarendelt a rendelőbe. Aztán megismétlődött ugyanez január elején, pont akkor lettél megint pánikbeteg, amikorra te - állításod szerint - saját magad be akartál végre vonulni.
Szerintem se számíts arra, hogy megkapod a feltételest. Ma már január 9. van, és gondolom, még mindig nem mentél be. Holnap szándékszol újból arra járni, de fogadok, hajnalban megint pánikbeteg leszel.
Majd ha kiadják az elfogatót - ha eddig még nem adták ki -, és rendőrök visznek be megbilincselve a családod és szomszédok szeme láttára, mondhatod, hogy pánikbeteg vagy, senkit nem fog érdekelni.
Írtam korábban, hogy a börtönben is van orvosi ellátás, ennek ellenére azóta sem vonultál be. Hát nem tudok mást mondani, csak azt, hogy vess magadra!