Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


focuspocus # 2018.04.10. 09:38

Tisztelt Ügyvéd urak!
Egy olyan kérdésem lenne, hogy ha egy év próbára bocsájtást kaptam egy magánokirathamisítási ügyben, majd a próbára bocsájtás ideje alatt elkövettem egy kábítószerrel kapcsolatos bűncselekményt, akkor első bűntényesnek számítok- e? Illetve járhat-e kedvezmény és reintegrációs őrizet?
Válaszukat előre is köszönöm

ObudaFan # 2018.04.10. 04:33

Semmi.

Virginia0422 # 2018.04.09. 21:42

Sziasztok! Az lenne a kèrdèsem hogy mi igaz abbol hogy vissza adjàk a kedvezmènyt azoknak a raboknak akik anno elvesztettèk!? Vàrom mi hamarabbi vàlaszotokat! Köszönöm

ObudaFan # 2018.03.27. 05:19

Ha összbüntetik, akkor egyikből sem lesz kedvezménye.

Olga2015 # 2018.03.27. 03:11

Sziasztok szeretnem kerdezni a 78paragrafus szerint ha van egy osszbuntetes es az egyikbol meg kapta a kedvezmenyt a masikbol meg elvetek mert nem vonult be lehetseges ez . Nem tudom jol e fogalmaztam meg de kerem segitsetek! Nagyon fontos lenne ha tudna valaki segiteni ebbe a kerdesbe mert ha van erre valami jogszabaj hogy vissza kapja a kedvezmenyt koszonom

ObudaFan # 2018.02.07. 13:58

Az illetékes törvényszék bv. bírójánál.

Olga2015 # 2018.02.04. 22:24

Sziasztok! Kerdeznem hogy lehet intezni a kedvezmeny ujra felulvizsgalatat !? Koszonom a valaszat :) olga

Olga2015 # 2018.02.04. 21:18

Sziasztok! Èn èrdeklodnèk hol tudnák utána nèzni ha a párom szeretnè a kedvezmèny utolagos felülvizsgalatát !Vagy hogy mit kell tenie hogy sikerüljön!!! Segitseget ès választ elöre is köszönom

Dr.Attika # 2015.12.21. 16:03

Nem ,Te nem szeretnéd befejezni. Különösen élvezed, hogy válaszolok, és Te reagálhatsz. Büntetőjogban nincs "ítélkezési szünet".

folyami géb # 2015.12.21. 15:35

A nem létező ítélkezési szünetre 13 ezer találatot ad a gugli. A CD Jogtár csak 11-et, köztük két kifejezetten büntetőjogi tárgyú BH-t, mint pl:

A meghatalmazott védőnek a tárgyalásról való távolmaradása esetén nincs helye rendbírság kiszabásának, ha az ún. ítélkezési szünet idejére kitűzött tárgyalásról való távolmaradását előzetesen kimentette; ez nem tekinthető az eljárási kötelesség megszegésének, különösképpen arra is tekintettel, hogy a tárgyalás amúgy sem volt megtartható [BH 2000.530.].

Meddig akarod még égetni magad? Mert én már nagyon szeretném befejezni ezt a jogi kisegítő iskolát.

Dr.Attika # 2015.12.21. 15:08

Nem létezik ítélkezési szünet. Törvénykezési szünet van, ami a polgári eljárásjogban van nevesítve. A büntetőeljárás nem ismeri.

folyami géb # 2015.12.21. 13:54

Amit belinkeltem, az egy 2014-es hír (bocs, azt hittem, a négyjegyű számok még mennek neked is). Csak azt akartam vele finoman jelezni, hogy létezik ítélkezési szünet, ami nem azonos a Pp. jogintézménnyel, de hát joghoz értő ember nem is keveri a Pp-t egy bv. jogi kérdéshez.

Azon nem fogok veled vitatkozni, van-e ítélkezési szünet ebben a két hétben (ha jól tudom, hivatalosan a karácsony és szilveszter közötti négy nap az, a másik három nap meg a gyakorlatban). De te most biztosan nem okoskodsz, hanem éppen az ügyfélnek segítesz (a magad módján).

Dr.Attika # 2015.12.21. 06:05

Ilyen alapon minden héten szombaton és vasárnap ítélkezési szünet van. Bár erre ellenpélda volt december 12-e szombat. A munkanap áthelyezés miatt tárgyalást tartott a Fővárosi Törvényszék, ahol magam is ott voltam .

Tehát, akkor nem dec.20-jan.04-ig tart az az ítélkezési szünet ahogy írtad, hanem csak dec.29-31-ig.

folyami géb # 2015.12.20. 13:09
Dr.Attika # 2015.12.20. 10:59

"december 20-tól január 4-ig ítélkezési szünet van,"
Büntetőügyekben nincs "ítélkezési" szünet. Polgári eljárásban is csak július 15-től augusztus 20-ig. Egyébként nem ítélkezési, hanem törvénykezési szünet. (Pp.104/A.§)

folyami géb # 2015.12.20. 09:47

Olyan kérdésre meg különösen nehéz válaszolni, hogy el fognak-e valamit X idő alatt bírálni, vagy hogy mennyi idő alatt fogják elbírálni (nem tudjuk, melyik bíróságon mennyire leterhelt bíró - másodfokon: bírók - kapták az ügyet). Tán még maga az eljáró bíró sem tudja, mikor lesz rá ideje, jön-e közbe valami még sürgősebb.

Ami biztos:

  • mivel a fellebbezést azonnal be kellett jelenteni, erre nyilván sor került a meghallgatáson, csak a fellebbezés indokolását adja be hétfőn a védő. Ebből következően feltehetően az iratok felterjesztése is megtörtént már, talán ki is szignálták (azt nem írja a kérdező, mikor volt a bv. bírói meghallgatás),
  • maga a végzés tárgya nem túl munkaigényes, a döntés 2-3 nap alatt megszülethet,
  • december 20-tól január 4-ig ítélkezési szünet van, az is bíróságonként változik, sürgős ügynek tekintik-e ezt, megcsinálja-e az ügyeletes bíró,
  • de január 6-ig anélkül is kész lehet.

A többi jóslás.

Dr.Attika # 2015.12.20. 09:26

Való igaz kértek. Amint tudomásomra jutott, hogy az ügyével kapcsolatban más ügyvéd már megbízás alapján eljár, akkor el szoktam utasítani a további válaszadást. Kivételt képez az az eset amikor több ügyvéd eljárásának is helye van pl. büntető ügy. Ebben az esetben viszont kikötöm, hogy akkor járok csak el, ha a korábban eljárt ügyvéddel a megbízási szerződést megszünteti, vele elszámolt és az elszámolásról igazolást hoz.

Vikoka # 2015.12.20. 08:33

Gondolom többen kértek már tanácsot Önöktől, olyanok is akik ügyvéddel rendelkeztek. Nemigazán értem, hogy ez miért kizáró ok, arra, hogy egy kérdésre választ kapjak.
Köszönöm a "segítséget".

Dr.Attika # 2015.12.20. 07:50

Kérdésére az eljáró ügyvéd pontos választ tud adni. Alapszabály: ha ügyvéddel fennálló megbízási szerződés van, nem rohangálunk más ügyvédhez.

Vikoka # 2015.12.20. 06:35

Üdvözlök mindenkit!
Kérdésem a következő lenne:

Hozzátartozóm fogház büntetését tölti ittas vezetés miatt, 1 év 2 hónap büntetéssel, plusz le kell töltenie a szintén 1 év 2 hónap felfüggesztett büntetését, amit szintén ittas vezetés miatt kapott.
Az első büntetéséből a bv. bíró nem engedte feltételes szabadságra, olyan indokkal, hogy "mi a garancia arrra, hogyha kiengedi, törvénytisztelő állampolgár lesz". A másodfok ezt elutasította, és az első büntetésből feltételes szabadságra engedte. Miközben a második büntetését töltötte, beadtuk a reintegrációra ősszel a kérelmet, amit szintén elutasított, és azt mondta, hogy a feltételes ellen nem lesz kifogása, de a reintegrációt nem adja meg.
A második büntetésből január 6-án szabadulna feltételesen, és minden jel arra mutatott, hogy megkapja, mivel már papírokat töltettek ki vele, a januári látogathatói listán már nem szerepelt a neve, és sokféle tájékoztatót kapott arra vonatkozóan, hogy mit tehet szabadulása után. Pénteken volt a meghallgatása, a bv. bíró megint nem engedte feltételes szabadságra, azt jelentette ki, hogy " bűnözőket nem enged vissza a társadalomba". Azt is mondta, hogy tudja, hogy fellebbezni fogunk, és a másodfok majd megadja, de ő nem adja meg. A nevelője sem hitte el, hogy nem akarja kiengedni.
Közben pedig olyan fogvatartottaknak adja meg a kedvezményt, akik sokkal súlyosabb dolgok miatt vannak bent (kábítószer, lopás, bent fegyelmit kaptak), se családjuk, se lakhatásuk, se munkájuk, semmi sincs. Neki munkája is lenne, vállalkozásunk van, két gyermek, családi ház stb. Az ügyvéd hétfőn beadja a fellebbezést, Önök szerint mennyi idő alatt bírálják el, illetve elhúzódhat-e most az ünnepek miatt?

Köszönettel

folyami géb # 2015.12.18. 06:01

Attika, jogi érved nincs?

Mondjuk, a felülvizsgálattal nem támadható próbára bocsátó végzés és a garázdaságba beolvadó testi sértés (ami az anonimizálhatatlan kúriai végzésben szerepel) óta nem csodálkozom.

ObudaFan # 2015.12.17. 09:26

Gyuszika76

Nincs. Majd a végét töltheti le reintegrációs őrizetben, de előtte be kell vonulni.

Dr.Attika # 2015.12.17. 09:22

Nem fölösleges reményt ébresztek, hanem megoldást. Jobban járnál, ha Te is ez irányba tevékenykednél.

ralexa # 2015.12.15. 13:50

Jó napot kívánok!

Köszönöm az eddigi válaszokat.
Édesanyám a mai nap folyamán bevonúlt letölteni büntetését.
Nem adott be kérelmet a megszakításra,mert szeretné minnél hamarabb letudni az 50 napot.
Most semmit nemtudunk róla.

Körülbelűl mennyi idő mire hívhat minket telefonon?

A kapcsolattartói nyilatkozatot mennyi idő múlva kapjuk meg?

Miskolcon van női börtön vagy valószínűleg átszállították valahova?

Telefonálásra nekünk kell pénzt küldeni neki?

Várom válaszukat és köszönöm.

folyami géb # 2015.12.13. 21:21

Na egyet gyorsan tegyünk tisztaba: egyelőre még nem te mondod meg, mikor szolhatok és mikor nem. Azzal meg nem segited a kérdezőt, ha fölös reményeket keltesz benne.