Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


ObudaFan # 2013.08.13. 22:14

vicus56

A fegyházból a 4/5 kitöltése után szabadulhat, a börtönből a 3/4 kitöltése után, ha ezt fogházasítják, akkor a 2/3 kitöltése után.
Valóban nem hagyhatja el az országot feltételes alatt.

ObudaFan # 2013.08.13. 22:15

minnie0501

A 2/3 kitöltése után.
Azért a hétvégi kimenő lehetősége egyáltalán nem automatikus.

minnie0501 # 2013.08.14. 00:46

Köszönöm a gyors válaszát.
Akkor ha jól értem Októberbe bemegy mivel 10 hónapot kapott és 2/3 után lehet kérni a feltételes szabadlábra helyezést az nagyjából Január végére esik.
A feltételes szabadlábra helyezésnél miket vesznek figyelembe azon kívül hogy bent milyen a magaviselete?
Mi alapján döntenek hogy engedélyezik-e vagy nem?
Mennyi ideig szokott tartani amíg elbírálják, vagy esetleg ez teljesen változó?
Válaszát előre is köszönöm!

minnie0501 # 2013.08.14. 16:34

Bocsánat nem január végét akartam írni hanem Március Április környéke..véletlen elírtam.

vicus56 # 2013.08.14. 18:46

Köszönőm a választ.Még azt szeretném tudni,milyen modon lehet kérni az enyhébb fokozatot,és ha azt megkapja,hogyan lehet kérni majd a kedvezményt és a feltételes szabadlábra helyezést ?

ObudaFan # 2013.08.14. 20:16

Azt mondja a jogszabály, hogy a szabadságvesztésre ítélt feltételes szabadságra bocsátható, ha a büntetés végrehajtása alatt tanúsított kifogástalan magatartására, valamint arra a készségére tekintettel, hogy törvénytisztelő életmódot fog folytatni alaposan feltehető, hogy a büntetés célja további szabadságelvonás nélkül is elérhető.
Azért elsősorban a benti magatartás számít.

Viszonylag gyorsan elbírálják.

Bulgaria # 2013.08.26. 09:02

Tisztelt Szakértők!

A férjem feltételesen szabadult.A héten megkapja az új személyi igazolványát.A szabadulási papírján nem szerepel,hogy utazási tilalma alatt van.Az útlevelét nem kapta vissza.Pártfogója sem lesz.Ezek szerint ő utazhat egy EU -s országba?A határnál csak a körözött emberek szerepelnek?

A válaszukra várok,mert hamarosan utazna haza.

Köszönöm előre is

ObudaFan # 2013.08.26. 09:19

Nem utazhat.

Bulgaria # 2013.08.29. 10:41

A határnál rendelkeznek ezzel az információval,hogy ki szabadult féltételesen?
köszönöm

monalisa1 # 2013.08.29. 11:41

Jelen esetben nem az a lényeg van-e a határon információ az ő feltételes kiszabadulásáról - amúgy is kicsi a valószínűsége hogy "belebotlana" egy ellenőrzésbe.

ObudaFan előzőekben már egyértelműen megválaszolta:
amíg a büntethetőség ideje nem járt le nem utazhat.
A "Nem utazhat." - ennek tömör megismétlése.

Bocs de lett volna ideje "odabent" érdeklődni, a bv. bírótól egyedi felmentést kérni.

A kockázat a párodé...

Dr.Attika # 2013.08.29. 15:13

Utazhat.
1998. évi XII. törvény

a külföldre utazásról

III. Fejezet

Külföldre utazást korlátozó rendelkezések

16. § (1) Nem utazhat külföldre

  1. aki előzetes letartóztatásban, kiadatási letartóztatásban, ideiglenes kiadatási letartóztatásban, átadási letartóztatásban, ideiglenes átadási letartóztatásban, ideiglenes végrehajtási letartóztatásban van, vagy ideiglenes kényszergyógykezelés alatt áll,
  2. aki lakhelyelhagyási tilalom, illetve házi őrizet hatálya alatt áll,
  3. akit végrehajtandó szabadságvesztésre ítéltek, illetve akinek felfüggesztett vagy részben felfüggesztett szabadságvesztése végrehajtását utóbb elrendelték, az ítélet jogerőre emelkedésétől

ca) a szabadságvesztés végrehajtásának utolsó napjáig, vagy
cb) a szabadságvesztés büntetés végrehajthatóságának megszűnéséig,

  1. akinek a bíróság a kényszergyógykezelését rendelte el, az ítélet jogerőre emelkedésétől a kényszergyógykezelés tartama alatt,
  2. akinek a bíróság a javítóintézeti nevelését rendelte el, az ítélet jogerőre emelkedésétől a javítóintézeti nevelés tartama alatt, illetve a javítóintézetből történő ideiglenes elbocsátás tartama alatt, vagy
  3. akinek az Európai Unió tagállamaival folytatott bűnügyi együttműködésről szóló törvény alapján megtiltották

Magyarország területének elhagyását és úti okmányának átadására kötelezték.

sacisaci # 2013.08.29. 16:26

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Azt szeretném kérdezni ,hogy milyen esetbe vonható vissza a feltételes szabadra bocsátás?Július 31-én meg volt a kedvezményes tárgyalása börtönben és meg kapta de most csinált valami azt tudom,hogy nem verekedést de fegyelmi tárgyalása lesz szeptember 05-én.Szeptember 21-én szabadul.Szabadul akkor?Jogerőre emelkedik a kedvezmény?Tiszletel:sacisaci

ObudaFan # 2013.08.30. 05:41

Dr.Attika

Akkor olvasd el figyelmesen a cb) pontot és módosítsd a véleményed.

Dr.Attika # 2013.08.30. 07:24

Nem módosítom.Bevárom még KBS véleményét.

sacisaci # 2013.08.30. 15:11

Tisztelt Ügyvédúr!
A büntetés végrehajtási intézetbe (Baracska)mi minősül súlyos fegyelmi vétségnek?Mit kell ahhoz csinálni a börtönbe(Baracska),hogy magánelzárást kapjon valaki?Ki állapítja meg hogy mennyi ideig zárják magánelzárásba?sacisaci

ObudaFan # 2013.08.30. 19:22

Akkor ne módosítsd. Attól még nem utazhat.

Agent Cooper # 2013.08.30. 21:06

Kedves sacisaci!

Amennyiben a fegyelmi eljárás eredménye kedvezőtlen lesz és kezdeményezik a feltételes szabadság megszüntetését, akkor könnyen elképzelhető, hogy a feltételes szabadságra bocsátás nem hatályosul.

Üdv: Agent Cooper


védelem és sértetti képviselet
e-mail: bartas@bartinfo.hu
http://frzs.hu/hir.php?…

Dr.Attika # 2013.08.31. 07:04

"A válaszukra várok,mert hamarosan utazna haza."
A hölgy ezt írta. Ebből és a nicknamből: Bulgaria, logikusan az következik, hogy a szabaduló bolgár. Már miért ne utazhatna haza?

ObudaFan # 2013.08.31. 09:08

Mert, ahogy leírta, magyar állampolgár.

ObudaFan # 2013.08.31. 10:13

És mert az van a jogszabályban, hogy nem utazhat.

sacisaci # 2013.08.31. 12:17

Tisztelt Ügyvédúr!
Mi minősül súlyos fegyelmi vétségnek Baracskán?Mert ha jól tudom akkor nem szabadul 09.21-én ha fogdát kap ha oda benti pénz csökkentést attól még szabadulhat?09.05-én lesz a fegyelmi tárgyalása ha kedvezőtlen ítélet születik az ellen fellebbezhet?Mennyi idő után tárgyalják másodfokon?Befolyásolja a kiengedést?sacisaci

Dr.Attika # 2013.09.01. 08:12

Nem írt ilyet, hogy magyar állampolgár.

Szilvia0801 # 2013.09.01. 08:30

Attika de írt!
Csak nem olvastál vissza.

Bulgaria # e-mail 2013.08.04. 15:10

Akkor ezek szerint a nevelője is tudja,akkor gondolom a férjem tud erről már.Csak pont nem erről beszéltünk.Nem Állampusztán van a férjem,ő magyar állompolgár.Köszönöm a sok segítséget.Irtam Önnek személyes levelet is.

Szilvia0801 # 2013.09.01. 08:31

Az idézőjel lemaradt bocsánat. De a lényeg ott van 3 szóban.

Bulgaria # 2013.09.06. 07:01

Tisztelt Szakértők,

meddig nem utazhat a férjem, a feltételes vagy az effektív lejárata után, mert ezért fél év különbség van? A másik EUnió nem egy ország és külföldinek számít?Igen magyar állampolgár de Bulgáriában van az egyetlen állandó lakcíme és családja.Igazából nem értem a magyar törvényelet,melyik ez a törvény,ami szétszakít egy családot egy évre. A bolgár törvények szerint utazhat egy EU-s országba.Ilyen esetben kihez lehet fordulni,a bíró ezt mondta nem ő dönti,a intézet is ugyanazt mondta, tehát kitől tudunk kérni engedélyezést?

Köszönöm