Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


Bulgaria # 2013.03.19. 11:49

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Akkor legkorábban mikor szabadulna ki a férjem és milyen kedvezmények vonatkoznak rá?

Tisztelettel

ObudaFan # 2013.03.19. 11:37

Bulgaria

Sehogy, rá nem lesznek hatályosak az új kedvezmények.

ObudaFan # 2013.03.19. 11:35

fehertulipan

Nem, a korábbi szabályt kell alkalmazni.

2012. évi CCXXIII. törvény
a Büntető Törvénykönyvről szóló 2012. évi C. törvény hatálybalépéséhez kapcsolódó átmeneti rendelkezésekről és egyes törvények módosításáról
84. § (2c) A Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény (a továbbiakban: 1978. évi IV. törvény) alkalmazásával kiszabott szabadságvesztésre ítélt a 2013. június 30. napján hatályban volt 1978. évi IV. törvény rendelkezései szerint bocsátható feltételes szabadságra.

Gumilabda esetében a legkorábbant úgy értettem, hogy a fogházasítással együtt legkorábban.

Bulgaria # 2013.03.19. 08:53

Tisztelt Szakértők!

A férjem július óta van börtönben.Az itélete:20 hónap csalás miatt.Mivel elolvastam a forumban is júliustól új kedvezmények lépnek hatályba,ezzel kapcsolatban a kérdésem ez lenne,hogy a férjem hogy tud élni ezekkel a lehetőségekkel,külön kell megigényelni,vagy automatikusan járnak neki jó magartás következtében.

A válaszukat előre is köszönöm

fehertulipan # 2013.03.18. 16:38

Tisztelt ObudaFan!

Gumilabda kérdésére reagálva: akkor is 2/3-ad után szabadulhat az illető, ha börtön fokozatban van és az ítélete az új BTK. érvénybelépése előtt született?

Eszerint ha a tárgyalás a feltételes szabadlábra helyezésről 2013.júluis 1. után van, automatikusan 3/4 helyett már 2/3 idővel számolnak minden börtönösnél?

Még mindig nem tiszta ez nekem, de ha ez így lenne, akkor a fogházasítás ilyen célból értelmét is veszti és számíthat mindenki a hamarabbi szabadlábra helyezésben igaz (természetesen jó magaviselet mellett)?

ObudaFan # 2013.03.18. 12:08

Ha az ítéletéből más nem következik, a 2/3 után lehet szabadulni legkorábban.

gumilabda # 2013.03.17. 17:14

T. Szakértők!
A fiam 6 év börtönbüntetésre ítélték, melynek 2/3-a (4 év) 2014. szeptemberében lesz. A bent töltött idő alatt több dicséretet kapott.
Kérdésem: Az új BTK törvény szerint milyen kedvezményben részesülhet, mikor szabadulhat kedvezménnyel.
Válaszukat köszönöm.

ObudaFan # 2013.03.11. 21:17

Januártól még semmi nem változott, hogy mikor engedhető feltételesre, az a végrehajtási fokozattól függ. Ez a február még feles kedvezménnyel sem jön ki.

lujzaa # 2013.03.11. 07:53

Tisztelt Szakértők!

A párom 2012.06.23 óta van börtönben.Idén megkapta a másodfokú ítéletet amiben az áll, feltételesen szabadlábra helyezhető 2013.02.07. napjával. A büntetése 18 hónap csalás miatt. Azt hallottuk, hogy változtak a kedvezmények januártól, és így már csak a 2/3 részt kell leülnie. Még nem volt BV bírónál a kedvezmény tárgyalás miatt. Az előélete tiszta, ez az egy ügye van, bent jó a magaviselete, a nevelője azt mondta, rajta nem fog múlni, hogy kiengedjék. Szeretném megkérdezni, hogy így mennyi az esélye, hogy a bíró megadja neki a feltételest? A másik kérdésem az lenne, a büntetésből az új törvény szerint mennyi időt kell letöltenie a börtönben?

Köszönöm válaszát!

ObudaFan # 2013.03.10. 22:07

Szoszke87

Ha az alapítélet maga nem rendelkezik feles kedvezményről, ezt később nem lehet adni.

Rafina67 # 2013.03.10. 17:42

Kedves rita0426!

Az új törvény az ön férjére is vonatkozik a büntetésvégrehajtás során.
Amit leírt kedvezményként az így nem igaz.
Az intézetben ismerik az ítélet pontos szövegét, fognak neki segíteni.Legyen türelemmel.

Minden jót!
R

aanyytaa # 2013.03.09. 15:40

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Párom 2 év börtönbüntetést kapott, melyből 6 hónapot előzetesben letöltött.
Úgy hallottam, hogy az új Btk., mely ez év július 1-jétől lép érvénybe, az elítélt előéletét veszi figyelembe és a büntetés felének letöltése után szabadulhat feltételesen.
Szeretném megkérdezni Öntől, hogy ez az Ő esetében is fennáll e és ha igen, milyen módon lehet kérvényezni?
Ez év február 07-én vonult be és úgy számoltuk, hogy december 07-én szabadulhat. Lehetséges-e, hogy az új törvény életbelépésével talán még előbb is sikerülhet?
Válaszát tisztelettel megköszönve előre is maradok tisztelettel
aanyytaa

fehertulipan # 2013.03.09. 08:46

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Kérem segítsen, mert jogi kérdésekben el vagyok veszve.

Ha a férjem 2013. július 1. után fordul a kedvezményt adó bíróhoz, akkor esetében érvényben lesz-e az új szabály, miszerint a büntetés 2/3 részének letöltése után helyezhető feltételesen szabadlábra fokozattól függetlenül mivel nem visszaeső?

Jelenleg börtön fokozatban tölti 4 éves büntetését, idén januárban volt a jogerős ítélet kimondva.

Köszönöm válaszát!

Szoszke87 # 2013.03.06. 13:33

Tisztelt Ügyvéd Úr!

A párom közúti balesetet okozott, melyben sajnos egy ember életét veszítette. 2 év 10 hónap börtön büntetést kapott, már 8. hónapja bevonult. Több dicsérettel rendelkezik és a kezdetektől dolgozik.
Tudomásom szerint az új Btk., mely július 1-jétől lép érvénybe, az elítélt előéletét veszi figyelembe és a büntetés felének letöltése után szabadulhat feltételesen.
Szeretném megkérdezni Öntől, hogy ez az Ő esetében is fennáll e és ha igen, milyen módon lehet kérvényezni?

Előre is köszönöm válaszát.

ObudaFan # 2013.03.05. 11:35

Egy próbát azért megér szerintem.

Dr.Attika # 2013.03.03. 10:43

Ne fűzzön hozzá sok reményt. A "későn jövő" ügyfelek ez irányú kérelmeit rendre elutasítják. Nem amiatt, mert "elkésett", hanem más indokok alapján.

ObudaFan # 2013.03.03. 10:23

Korábban is, a 3/4-ig letöltendő fele után.

FinanceFairy # 2013.03.02. 18:40

Én is erre jutottam. Ez van. A fogházasítás és az EVSZ is már nagy kedvezmény, még ha nehéz is lesz nekifutni. Mi az a legkorábbi időpont, amikor a fogházasítás kérhető? 3/4-nél, vagy korábban esetleg? (akkor is reménytelen eset, ha van bv-bírói kapcsolat? tudomtudom, ezt a kérdést le sem írtam....)
Nagyon sokat segített, köszönöm a választ!!

ObudaFan # 2013.03.02. 17:40

Fogházasítás és evsz elvileg nem kizárt, de figyelembe fogja venni a bv bíró, hogy nem önként vonult, így nem lesz egyszerű megkapni. A "felezés", ha ugyanarra gondolunk, akkor nem érhető el.

FinanceFairy # 2013.03.02. 16:39

Köszönöm a választ.
Kedvezmény lehet a fokozatváltás (fogházra), vagy ha dícséretekkel és jó magaviselettel rendelkezik, és a bv bíró úgy dönt, esetleg felezés is, és/vagy az EVSZ?

Dr.Attika # 2013.03.02. 16:33

Kedvezmény járhat, csak feltételesen nem bocsájtható szabadlábra.

FinanceFairy # 2013.03.02. 16:10

Kedves Szakértők!

Férjem 2013. február 5.-től tartózkodik egy bv intézményben. 2011. júliusban önként kellett volna bevonulnia, nem tette. Összevontan: felfüggesztve 4+6 hónap ittas vezetés, 1 év 2 hónap ittas vezetés. A kedvezmény tudom, hogy automatikusan nem járhat, mert nem önként vonult be, de a normális viselkedés, munka, egyebek miatt lehetséges a kedvezmény bv bíró által történő felülvizsgálata? Ilyenkor mi a teendő? Megtámadható-e az 1 év 2 hónap ítélet (elsőfokon tárgyalták csak), vagy ilyenkor már elévült a támadhatóság?
Köszönettel,
G.

kmarianna78 # 2013.03.01. 18:36

Ezt én is tudom, hogy kérni kell és majd meglátjuk...

De meg szokták általában engedni az áthelyezést??
Mitől függ ez, jó magaviselet, üresedés más intézményben, vagy protekció, pénz??

ObudaFan # 2013.03.01. 11:16

Hát kérni kell, hogy szállítsák közelebb, aztán kiderül.

kmarianna78 # 2013.02.28. 18:27

Sajnos nagyon messze szállították a férjem.
A letöltőhelye kb. 260km vonattal + távolsági busz, kisbabával így lehetetlenné tették, hogy látogathassuk
:(((

Azt írja, 3 hónap után kérvényezheti, hogy közelebb szállítsák.

Figyelembe szokták venni azt, hogy jelenleg el van szakítva a családjától, vagy ne is álmodjak arról, hogy közelebb kerül és törődjek bele, hogy sem a kisbabánk, sem én évekig nem láthatom a férjem???
Nagyon elkeseredtem :(