Kedvezmények (Fogház, Börtön, Fegyház)


yvettke # 2011.05.27. 17:00

Tisztelt ügyvéd úr!
A kérdésem a következő,lenne.A volt páromat feljelentettem amiért most halmazati büntetésként 2évet kapott.Ezen kivűl,még 3kiszabott felfüggesztett ítélete volt még ami 3évet jelent.+4hónap ami feltételes szabadságról maradt vissza.A bíróság elrendelte,ezek utólagos végre hajtását.A kérdésem az lenne hogy mind ez 5,4hónapot takar.Mennyi az amennyit ebből ülni is fog?14*különösen vissza esőről beszélünk!És feltételes szabadságra nem bocsájtható ez áll az ítéletben mit jelent?Mert ápr.10-én volt 2éve hogy bent van lehetséges hogy még idén szabadul?köszönöm válaszát!!!


Sziasztok:)
A kérdésem az lenne,hogy az egy 14szeresen büntetett el? élet? ember kaphat-e kedvezményt ha 3felfüggesztett jóger?s ítéletet kapott vi

Dr.Attika # 2011.05.27. 17:49

Tisztelt yvettke!
Hogyis van ez? A volt párját azért jelentette fel, mert börtön büntetést kapott. Ez bűncselekmény? javaslom fuson neki mégegyszer a kérdésnek.

Dr.Attika # 2011.05.27. 17:51

Tisztelt yvettke!
Hogyis van ez? A volt párját azért jelentette fel, mert börtön büntetést kapott. Ez bűncselekmény? Javaslom fusson neki mégegyszer a kérdésnek

Tovább: http://www.jogiforum.hu/forum/21/531?…

yvettke # 2011.05.27. 19:23

Tisztelt ÜGYVÉD ÚR!
Nem tudtam magam jól kifejezni.súlyos testi sértés,és kiskorú veszélyeztetése miatt jelentettem fel.kapott 2évet halmazati büntetésként.DE volt 3 ügyből előtte ítélete,felfüggesztve.2*1év börtön büntetés,és1 év fogházbüntetés,és még 4hónap mert kedvezménnyel szabadult előtte.Tehát a bíróság kérte ezek utólagos végre hajtását mivel nem jártak le a próbaidejük.Így 5,4hónapra jön ki a büntetés a kérdésem ebből ténylegesen mennyit ülhet?kaphat-e kedvezményt?vagy összbüntetést és ha igen mennyit? ha többszörösen különös vissza eső,és a vádíratban az szerepel hogy feltételesen nem bocsájtható szabadlábra!ez mit jelent?köszönöm válaszát!


Sziasztok:)
A kérdésem az lenne,hogy az egy 14szeresen büntetett el? élet? ember kaphat-e kedvezményt ha 3felfüggesztett jóger?s ítéletet kapott vi

Gabicsek # 2011.05.27. 19:39

Ha nem bocsátható feltételesen szabadlábra, leüli mind, amit kiszabtak neki.

yvettke # 2011.05.27. 20:09

köszi,a gyors választ.
De akkor sem értem mert ez a vádírat a mi tárgyalásunkról szólt és abba írták,hogy nem bocsájtható feltételes szabadlábra beleértheti a felfüggesztett ítéleteket is vagy csak azt a 2évet amit miattam kapott?lehet olyan hogy ezt külön választják?Vagy a bv bíró enyhíthet?köszi válaszod


Sziasztok:)
A kérdésem az lenne,hogy az egy 14szeresen büntetett el? élet? ember kaphat-e kedvezményt ha 3felfüggesztett jóger?s ítéletet kapott vi

ObudaFan # 2011.05.28. 10:19

Ha jól értem, volt egy felfüggesztett büntetés is, ami most végrehajtható lesz. Abból feltételesre bocsátható.

yvettke # 2011.05.30. 08:41

Köszönöm válaszát.
Jól érti 3év4hónap a felfüggesztett ítélet amit vissza kapott.Már csak az a kérdésem hogy ebből kb mennyit kell ülnie?köszönöm


Sziasztok:)
A kérdésem az lenne,hogy az egy 14szeresen büntetett el? élet? ember kaphat-e kedvezményt ha 3felfüggesztett jóger?s ítéletet kapott vi

bicike33 # 2011.05.30. 10:22

Jó napot kívánok!

Szeretném a segítségüket kérni: Párom fogházban van, és az egyik barátja töröltetni akarja magát a kapcsolattartók közül.
Hogyan lehet a kapcsolattartást töröltetni?
Milyen módja van ennek?

Köszönöm válaszukat!

l.bobi # 2011.06.01. 12:18

Kedves Fórumozók!

Tudja valaki mik a feltételei a feltételes szabadlábra helyezésnek, és mikor kérvényezhető?

ObudaFan # 2011.06.01. 13:12

Btk. 47. § (1) A bíróság a határozott ideig tartó szabadságvesztésre ítéltet feltételes szabadságra bocsátja, ha - különösen a büntetés végrehajtása alatt tanúsított kifogástalan magatartására és arra a készségére tekintettel, hogy törvénytisztelő életmódot fog folytatni - alaposan feltehető, hogy a büntetés célja további szabadságelvonás nélkül is elérhető.
(2) Feltételes szabadságra bocsátásnak csak akkor van helye, ha az elítélt

  • fegyházban végrehajtandó büntetésének legalább négyötöd részét,
  • börtönben végrehajtandó büntetésének legalább háromnegyed részét,
  • fogházban végrehajtandó büntetésének legalább kétharmad részét kitöltötte.

(3) Három évet meg nem haladó szabadságvesztés kiszabása esetén - különös méltánylást érdemlő esetben - a bíróság ítéletében akként rendelkezhet, hogy az elítélt a büntetése fele részének letöltése után feltételes szabadságra bocsátható. Ez a rendelkezés nem alkalmazható, ha az elítélt többszörös visszaeső.
(4) Nem bocsátható feltételes szabadságra

  1. akit olyan szándékos bűncselekmény miatt ítéltek szabadságvesztésre, amelyet korábbi végrehajtandó szabadságvesztésre ítélése után, a végrehajtás befejezése előtt követett el,
  2. aki a szabadságvesztésből legalább két hónapot nem töltött ki,
  3. az erőszakos többszörös visszaeső,
  4. aki a bűncselekményt bűnszervezetben követte el,
  5. aki a szabadságvesztés letöltését önhibájából nem kezdte meg.
l.bobi # 2011.06.01. 14:58

Köszönöm!
Tehát ez a feltételes szabadlábra helyezés gyakorlatilag a kedvezmények hivatalos megfogalmazása és az erre vonatkozó törvény?

ObudaFan # 2011.06.01. 17:11

A "kedvezmény" mint olyan nem jogi fogalom, azt aztán mindenki arra használja, amire épp gondolja.

l.bobi # 2011.06.02. 05:04

Arra gondoltam, hogy vannak a fokozatoknak bizonyos kedvezményei (harmadolás, negyedelés), ami szintén a büntetés idejének bizonyos részének letöltése után kérvényezhető. A leírtak alapján feltételeztem azt, hogy a feltételes szabadlábra helyezés lehet ez. Akkor most ugyanaz a kettő vagy sem? Ezt nem látom át igazán.

ObudaFan # 2011.06.02. 09:20

Ugyanaz.

l.bobi # 2011.06.02. 11:33

Köszönöm ismételten a felvilágosítást.
Azt esetleg nem tudja, hogy a perújítási beadványra az ügyészi indítványba miért nem lehet belenézni? Vagy hogy miért nem tudhatunk arról mit indítványozott az ügyész?

ObudaFan # 2011.06.02. 12:32

Azt a bíróság kézbesíteni fogja.

l.bobi # 2011.06.02. 14:11

Értem.De csak azután miután ő is elbírálta.Nem?Az ügyvéd sem tekinthet bele?

l.bobi # 2011.06.02. 14:13

A bíróságnak mennyi ideje van erre?

iduci # 2011.06.03. 12:14

ObudaFan!

Kérdésem , ha 6év 8hónap fegyház, és 10hónap börtön a felfüggesztés. Menni a kedvezmény? Mikor szabadulhat?
Lehet -e a börtönt tovább fegyházban letöltenni? Vagy másik börtönt kérhet-e?
köszönöm

ObudaFan # 2011.06.03. 12:53

l.bobi

Ha van védő, akkor őt kérdezd, hogy hol tart az ügy.

iduci

Hogy micsoda? Van egy 6 év 8 hónap fegyházbüntetése és egy 10 hónap börtönbüntetése? Összbüntetésre nincs mód?

bicike33 # 2011.06.03. 14:17

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném a segítségüket kérni!

Hogyan lehet a kapcsolattartást töröltetni, ha már bizonyos ember nem akar a fogvatartottal kapcsolatba lépni soha?

Köszönöm válaszukat!

l.bobi # 2011.06.03. 14:22

Hát köszönöm!
Azért kértem tanácsot mert számomra hihetetlen az, hogy mielőtt meglett volna az ügyészi indítvány azt mondta az ügyvéd, hogy ha továbbítja a bírósághoz akkor már lehet majd tudni hogy mit indítványozott az ügyész és most, hogy már megvan azt mondja hogy nem lehet belenézni.
Bocsánat4 Én azt hittem, hogy a fórum ügyvéd meglététől független...

ObudaFan # 2011.06.03. 14:38

Ha már bíróság előtt van, a terhelt maga is bele tud tekinteni a bíróságon.

iduci # 2011.06.03. 18:00

én is arra lennék kiváncsi , hogy összbüntetést miért nem lehetett