Ittas vezetés


lewis89 # 2014.09.19. 16:52

Igen én is ennyire fogok számítani hallomásból már többen mondták hogy az mindig jóval magasabb , meglátjuk mi lesz , hamarosan ki fog derülni ..

Ittasvezetes.hu # 2014.09.19. 15:08

lewis89

Az Ön alkoholszintje 2,70 g/l körül lesz, tehát szintén jóval 2 ezrelék felett. Ez már a súlyos fokú befolyásoltság, ennél a törvény már csak egy lépcsővel feljebbit ismer, az igen súlyosat. Tehát az Ön alkoholszintje is rendkívül magas.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

lewis89 # 2014.09.19. 14:09

Értem, nem tudom,nyilván a bírótól is függ meg ahogy nézem az interneten a különböző eseteket ahogyan elmesélik azok akivel már ugye megtörtént hogy ittasan vezetett.
Az egyik Ismerősöm tavaly télen ittasan kitört egy villanyoszlopot a vérében 2,feletti volt az alkohol szint az már elég sok, őt 12 hónap eltiltásra és 250 ezer ft pénzbírságra ítélték.

Kíváncsi leszek én milyen ítéletet kapok ha a végére érek megosztom és legalább(isten őrizz ) megtörténik valakivel,hozzám hasonló ügy akkor tudja mire számíthat
Köszönöm a válaszokat a kérdéseimre!

Ittasvezetes.hu # 2014.09.18. 19:41

lewis89

Ez esetben ~10%-ot vonjunk le a leírtakból (Szolnok megye nem a legrosszabb statisztikájú az ittas járművezők tekintetében)


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Ittasvezetes.hu # 2014.09.18. 19:38

Rasmanov

Első körben a vezetéstől való eltiltás kerül kiszabásra. Megfelelő módszerekkel elérhető a kategóriaeltiltás, de ez nem "kérésre" megy.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

lewis89 # 2014.09.18. 13:32

Elnézést, Szolnok megyében történt az eset..

Ittasvezetes.hu # 2014.09.18. 10:26

lewis89

A leírtak alapján úgy véljük, hogy - mivel Megyét nem írt - országos átlagként, 2 év 4 hónapra fogják Önt eltiltani a járművezetéstől. Pénzbírság 450 ezer forint körül, valamint utánképzési kötelezettség.

Munkáltatói igazolás, beteg a családban - a hatóság szemszögéből nem szokott megértésre találni. Bírói gyakorlat van, melytől jelentősen eltérni - a fenti indokokkal - nem szokás.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

lewis89 # 2014.09.17. 14:54

Tisztelt szakértő

2010.ben szereztem B kat jogosítványt abban az évben volt egy szabálysértésem a következő évben meg egy tilosban parkolás, de bűncselekményt még sosem követtem el ,nem vagyok visszaeső. ittasan sem vezettem sosem mert tudom súlyos büntetés jár érte most sikerült és el is kaptak.
2012. ben C kategóriára vizsgáztam
Hivatásos jogsim van (102)
A jövedelmem Bruttó 101500.-
A szüleimmel élek
Az autó édesanyám tulajdona
Karbantartóként dolgozom, amihez elengedhetetlen a jogsi valószínű el is fognak küldeni.
A főnököm mondta hogy tud igazolást írni esetleg ha az jelent valamit,hogy a munkámhoz elengedhetetlen a jogosítvány mert nap mint nap gépkocsivezetői feladatot látok el,e mellet édesapám szív beteg édesanyám pedig cukor és szintén szívbeteg szóval ehez is szükség volna a okmányra,sajnos nagyon felelőtlen voltam nem sok idő telt el azóta de minden nap eszembe jut és fog is.
tudom hogy jó pár hónapig a hatóság asztalán lesz az okmány nem is várom el hogy megússzam inkább magas bírságot fizetek minthogy ne vezethessek ,így veszélybe kerül az állásom meg akár a szüleim is s ha baj esetén nem tudok rohanni.
Nem tudom hogy a tárgyaláson ezek az érvek számítanak de én remélem valamilyen szinten igen

Köszönöm

Ittasvezetes.hu # 2014.09.17. 11:19

lewis89

Mennyi ideje van meg a jogositványa, és mely kategóriá(k)ra? Volt-e már közlekedési kihágása, ha igen mikor és mi? Kinek a tulajdona a gépkocsi melyet vezetett? Melyik megyében történt az eset? Elismerte az ittas vezetést? Mennyi az igazolható jövedelme és mit dolgozik? Volt már büntetve? Kivel él együtt?


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Véleményem # 2014.09.17. 10:06

lewis89

Jogsi elvétel és 100.000 Ft feletti bírság plusz a vérvétel költség és egyebek.
Részletesebben tájékozódhat ha vissza olvas a topicban vagy vár az ittasvezetes.hu válaszára.

lewis89 # 2014.09.16. 20:10

Jó napot! 2014 Augusztus 15. én a kora esti órákban volt egy fuvarom a szomszéd városba azt elvégeztem és mikor hazaértem zuhogott az eső és autóval elmentem egy barátomhoz, letettem az autót előttük az utcán,fogyasztottam alkoholt nem keveset .
Hajnalig beszélgettünk közben ugye sörözgettünk is gondoltam elindulok haza kb (300) m re laktam a barátomtól,az eső szünet nélkül zuhogott bőrig áztam volna és bekockáztattam hogy hazaautózok nem sokat haladtam meg is állítottak a rendőrök megfújtam a szondát és 1,29 et mutatott, mentünk vérvételre annak az eredményér még nem ismertették mert még azóta nem kaptam semmi értesítést ,kérdésem a következő volna mire lehet számítani ?

Köszönöm

Ittasvezetes.hu # 2014.09.11. 19:19

don_retro

Klinikai tünetekre tanúkat felsorakoztatni szükségtelen. A klinikai tünetek megbízhatatlansága folytán még adott esetben egy orvos sem képes megfelelő következtetést levonni, így a laikus személyek meghallgatása szükségtelen lehet. [1978. évi IV. törvény 188. § (1) bek., 1973. évi I. törvény 62. § (1) bek.].

Ebből kiindulva teljesen felesleges a tanúkat kihallgatni, hogy szerintük Ön ittas volt-e, avagy sem. Persze ettől még a hatóság megteheti, és az eljárás idejét hosszasan elhúzhatja, mely ellen Ön semmit nem tud tenni.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

don_retro # 2014.09.11. 16:06

Tisztelt Ügyvédi Iroda!

Ittas gépjárművezetés miatt indítottak ellenem büntetőügyet! Vér és vizelet mintát vettek, szondát nem alkalmaztak, ezt követően tanukat hallgattak ki az ügyészségen, majd áttételre került a területileg illetékes Járásbírósághoz, ahol újra tanu kihallgatások illetve független igazságügyi szakértő lett kirendelve mivel nem ismertem el az ittas vezetés illetve bűncselekmény elkövetését! A független szakértő véleménye alapján a vezetéskor nem voltam ittas állapotban a vér-és vizeletvételi eredménynek megfelel a vezetés utáni alkoholfogyasztás!!!!!

Kérdés annyi lenne mennyi ideig húzhatják az ítélethirdetést úgy hogy a tanuk által elmondottak alapján is csak "esetleg" spicces állapotban lehettem?

UI.: Ráivásra nem hivatkoztam a nyomozási szakban, vallomásom annyi volt hogy bűncselekményt nem követtem el, írásban beadott vallomásomban leírtam hogy gépjármű vezetés előtt illetve után ittam!
Esetleg lehet valamilyen jogi úton kérni az ítélethirdetés gyorsítását???

Előre is köszönöm!

Véleményem # 2014.09.09. 11:15

Légalkohol szint ezért bűncselekménynek számít.

babiklo # 2014.09.08. 11:52

Köszönöm a választ! Édesapámat a rendőrségre vitték be és a légalkohol szintje lett 0,42 mg/l. Vérvétel nem volt. Akkor ez csak szabálysértésnek számít? köszönöm szépen!

Ittasvezetes.hu # 2014.09.08. 09:47

babiklo

Igen. Azonban nem keverendő, a légalkohol szinttel!

Szondával levegő alkohol értéket mérünk (mg/l), tüdő általi befúvás útján.

Laborvizsgálatnál (g/l), kettős vér, vagy vér-vizeletvétel, melynél a vér levétele a fővéráramból történik.

Teljesen különböző számrendszerek! Sokan összekeverik, és később döbbennek rá, hogy nagyobb a baj, mint elsőre látszott.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

babiklo # 2014.09.05. 13:59

Csak egy elméleti kérdésem lenne (lehet buta kérdés): édesapám véralkohol szintje 0,42 lett. Úgy tudom 0,5 felett számít bűncselekménynek, alatta szabálysértésnek. Akkor ez most csak szabálysértés lenne? köszönöm a választ

Véleményem # 2014.09.04. 22:29

A tényleges választ itt a fórumon nem fogja megtudni. Járjon utána az ügynek a saját érdeke.

Dina01 # 2014.09.03. 21:05

Köszönöm a gyors választ! Önök szerint,ez 2008 óta már nem évült el? És ha bemegyek,csücsülök egy darabig,vagy van rá esélyem,hogy megúszhatom?

Ittasvezetes.hu # 2014.09.03. 08:37

Dina01

Jelentkezzen önként a hatóságnál, mert Ön ellen elfogató parancs van kiadva. Ez talán fontosabb, mint a vezetői engedély. A közmunka szabadságvesztésre lett változtatva.

Utánképzést kell majd tennie, jelentkezni az iratokkal a Nemzeti Közlekedési Hatóságnál kell.

Választ azért nem kapott, mert nem jelentkezett a megadott módon és időben.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

Dina01 # 2014.09.02. 21:03

Üdvözletem!

Itt próbálkozom,mert bár az adatlapot kitöltöttem,válasz nem érkezett...
No se baj,leírom ide. 2008-ban elvették a jogosítványt ittas vezetésért,1 feletti volt a véralkohol szint.
Pénzbüntetést,illetve közmunkát ítéltek,bár ez utóbbit lehet,hogy azért adták,mert már volt más ügyem.
Na már most,sem a pénzbüntetést nem fizettem be annak idején,és a közmunkára sem jelentkeztem.
Szeretném visszakapni a jogsimat,mert kell a munkámhoz,de nem tudom mire számítsak.
Sajnos ennyi idő távlatából,és a papírok hiányábol,nem tudom megmondani mikor emelkedett ez az ítélet jogerőre,de gondolom 1-2 hónapra rá. A rendőrök párszor jártak a lakásomon,ez azt jelenti,hogy elfogató parancs van ellenem?Ennek mennyi az elévülési ideje?
Illetve szeretnék tájékoztatást kérni az új jogosítvány megszerzéséhez.Rendőrségen kell ezt igényelnem,vagy esetleg máshol? azzal tisztában vagyok,hogy szigorított lesz,és sok pénz....no de mennyi időn belül juthatok hozzá körülbelül?

Válaszukat előre is nagyon köszönöm!

Ittasvezetes.hu # 2014.08.29. 12:08

bz234

igen


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

bz234 # 2014.08.28. 11:36

Még egy kérdésem lenne. Eltiltott "b" kategoria hatálya alatt "A1" kategória letehető? Köszönöm az előző választ !

Ittasvezetes.hu # 2014.08.28. 10:23

bz234

Utánképzés nincs.
Jogerős végzéssel kiváltható az okmányirodában, időkorlát nélkül.


Információk - Ittas Jármüvezetöknek
Bevont Vezetöi Engedélyek
A Jogi Fórum szaknévsorának tagja
http://www.ittasvezetes.hu/adatlap

bz234 # 2014.08.28. 08:52

"B" kategoriás jogosítványomat bevonták 2 év 2 hónapra ittas vezetés miatt. "M" kategóriára visszakaptam. Jogerős bírósági ítélet született. A kérdésem a következő. Milyen papírok szükségesek az "m" kategóriás jogosítvány kiváltásához az okmányirodában ? És mennyi időm van rá, hogy kiváltsam ? Így "b" kategóriára nincs utánképzés ?
Előre is köszönöm a segítséget!