védjegy - vagy valami hasonló


Majordomus # 2023.05.19. 20:09

Na és mi lett az egyeztetés eredménye?

Szomorú örökös # 2023.05.19. 19:12

sunavlys

Ezért mondom, aki először levédi az van előnyben

Ők már elfogadtatták a NAV-nál, szerintem nem fogod tudni levédeni.

drbjozsef # 2023.05.19. 15:40

Csak ehhez igénybe szeretnék venni a "Szervezet" eszközrendszerét, ingatlanjait, embereit, stb.

Stb, mi? Az ingatlanok is benne voltak a kiváló tényállásban eddig is?
No mindegy.

sunavlys # 2023.05.19. 09:23

"Azért azt ne feledd, hogy a Tokaji márkanevet se a magyaroknak, hanem a szlovákoknak sikerült levédeni először."

Ezért mondom, aki először levédi az van előnyben. Szlovákok léptek, a magyarok nem.

"Sőt, még az is előfordulhat, hogy a „Szervezetnél” jobban fogják mindezt csinálni, nem gondolod? :-)"

Nem, hogy gondolom, biztos vagyok benne. Csak ehhez igénybe szeretnék venni a "Szervezet" eszközrendszerét, ingatlanjait, embereit, stb.

Szomorú örökös # 2023.05.18. 05:43

sunavlys

Bár valóban bejegyezték őket, de szerintem egy védjegyoltalommal rá lehetne kényszeríteni a névváltásra.

Azért azt ne feledd, hogy a Tokaji márkanevet se a magyaroknak, hanem a szlovákoknak sikerült levédeni először.

A HVG-n volt egy cikk, hogy hasonló nevű cégeket védjegybitorlás miatt perelt egy másik védjegyeztetett cég

A cikkben szó nincs arról, hogy bárkit bepereltek volna. Annál inkább írtak arról, hogy mennyire vették komolyanezt a próbálkozást. „Mindenesetre az Iparterv Zrt. által a levélben megjelölt időpontokban egyetlen cég sem jelent meg „konzultációra”, és válaszlevelet, ügyvédi felszólítást vagy más tartalmú közlést sem adott postára.” Szóval kb. semennyire! :-)

Mindketten egyházi kultúrális eseményeket szerveznek, de mivel ők a "Szervezet" mögé "bújnak", akár rossz hírbe is hozhatják is a "Szervezetet".

Sőt, még az is előfordulhat, hogy a „Szervezetnél” jobban fogják mindezt csinálni, nem gondolod? :-)

drbjozsef # 2023.05.18. 05:13

Amiben szerepel az "stb" kifejezés, az per definitionem nem lehet korrekt tényállás.

Például, mi az, hogy "névbitorlás"? Nem "révvitorlás"?

sunavlys # 2023.05.18. 04:43

Köszönöm a válaszokat.

@Szomorú örökös
Bár valóban bejegyezték őket, de szerintem egy védjegyoltalommal rá lehetne kényszeríteni a névváltásra.

( A HVG-n volt egy cikk, hogy hasonló nevű cégeket védjegybitorlás miatt perelt egy másik védjegyeztetett cég
https://hvg.hu/…zsarololevel)

"És hogy hasonló tevékenységet vegeznek? "
Mindketten egyházi kultúrális eseményeket szerveznek, de mivel ők a "Szervezet" mögé "bújnak", akár rossz hírbe is hozhatják is a "Szervezetet".

@Majordomus
"Próbáltatok már egyeztetni velük?"
Holnap lesz az egyeztetés. De nem lesz megegyezés, nagyon eltökéltek.

@Kovács_Béla_Sándor
"Homályos célozgatás helyett tessék adni egy korrekt tényállást."
Ez a korrekt tényállás, legfeljebb hiányos. Ha kijavítom a neveket az igaziakra, attól nem lesz több info, de mivel mindenképpen jogi útra kívánjuk terelni a dolgot, nem akarom, hogy beazonosítsák az ügyet, mert hátha ők is olvassák a fórumot és beelőznek minket.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.05.16. 04:57

Homályos célozgatás helyett tessék adni egy korrekt tényállást.

Majordomus # 2023.05.15. 19:38

Próbáltatok már egyeztetni velük?

Szomorú örökös # 2023.05.15. 15:28

sunavlys

Néhány a Szervezettől független magánszemély alapított egy alapítványt "Pilledorfi Vénusz Alapítvány" néven. Az alapítvány nevében pályázatokon indulnak, a Szervezet tevékenységével hasonló tevékenységeket végeznek, felhasználva a Szervezet fényképeit, eszközrendszerét stb. Szerintem ez névbitorlás.

Én laikusként azt mondom, hogy nem. A név feltehetően hivatalosan is el lett fogadva, másként nem jegyezték volna be az alapítványt.
Ha ez a név eddig nem volt levédve, akkor mostmár védetté vált és sajnos ez az ő nevük, más már nem használhatja, másoknak nem fogják soha engedélyezni. És hogy hasonló tevékenységet vegeznek? Abban semmi büntetendő nincs. Ahogy nagyon sok lakatos vagy villanyszerelő vállalkozás is létezik, akik ugyanazt a tevékenységet végzik, szóval ez nem tilos.

sunavlys # 2023.05.15. 08:29

Üdvözlet!
Van egy civil szervezet (továbbiakban Szervezet) által birtokolt műemléki tárgy, amelynek a neve legyen mondjuk \"Pilledorfi Vénusz\".
Néhány a Szervezettől független magánszemély alapított egy alapítványt \"Pilledorfi Vénusz Alapítvány\" néven. Az alapítvány nevében pályázatokon indulnak, a Szervezet tevékenységével hasonló tevékenységeket végeznek, felhasználva a Szervezet fényképeit, eszközrendszerét stb.
Szerintem ez névbitorlás. Védjegyoltalom vagy hasonló segítene a problémán?