Késsel fenyegetés


Majordomus # 2022.09.07. 20:57

Hogy van bőr a képeden...

BalazsBors # 2022.09.07. 19:29

Atti22

Örülj neki, hogy nem szúrt le! Megtehette volna és még jogos védelmi helyzetben is volt. Te voltál a támadó (ráadásul nem először bántalmaztad tettleg) ezért a támadás minden következményét neked kellett volna viselned. Jogos önvédelem lett volna részéről.

drbjozsef # 2022.09.07. 13:55

Atti22,

Ha jól értem, hogy eddig hozzád sem ért, veled ellentétben, aki vered őt, ezért nem neked, hanem neki kellene feljelentést tennie.

Atti22 # 2022.09.07. 11:13

Tisztelt Jogi Fórum!
Kb. 1 hónapja a vokt élettársam 2 kiskorú gyermeke szemeláttára megfemyegetett egy 20 centis konyhakéssel, hogy ha mégegyszer hozzanyúlok akkor megől és nem érdekli ha őt ezért majd lecsukják. Mindezt már kissé ittas állapotban tette1-2 pohár ital után. A 2 gyerek sírt, hogy ne csinálja, majd a nagyobbik 12 éves hívni akarta a rendőrséget ekkor hagyta abba a fenyegetés. Az előzménye az volt, hogy féltekenysegeben állandóan kötekedett és provokált. Korábban volt, hogy nem bírtam a folyamatos provokációt és eljárt a kezem nem tagadom. Az nap is a folyamatos provokáció eredményeképpen tarkón csaptam. Ekkor ment ki a konyhába és jött vissza a késsel. Persze ezek rendszerint alkoholos állapotában történtek.
Kérdésem: mennyi időn belül tehetem meg a feljelentést veszélyes fenyegetésért?
Köszönöm a választ előre is. Attila