begyógyszerezés, szexuális zaklatás


qwerqwer # 2022.08.03. 19:52

nem meggondoltam magam hanem nem voltam beszámítható állapotban...talán nem olyannal kéne megpróbálni szexelni aki éppen az előbb hányt az alkoholtól (és talán a gyógyszertől) és azt se tudja hogy hol van, főleg úgy hogy ő tudta hogy korábban nem voltam még senkivel. ja és nem italozgattam egy férfivel meg flörtöltem vele hogy szándékosan félrevezessem, hanem ez egy kvázi "kötelező" céges esemény volt ahol MINDENKINEK felszolgáltak alkoholt, mindenki ivott és ő jött oda hozzám bemutatkozni és beszélgetni, mit kellett volna csinálnom elküldeni hogy nem beszélek veled mert te férfi vagy és azt fogod hinni hogyha egy nő szóba áll veled (aki ráadásul egy kollégád)akkor le akar veled feküdni vagy mi??? ez nevetséges

szóval nem meggondoltam magam hanem olyan állapotban voltam a csóknál is hogy nem fogtam fel hogy ennek milyen következménye lehet és nem érdekelt hogy én nem is vágyok rá mert egy módosult, beszűkült tudatállapotban voltam, úgy éreztem hogy tartozok neki ennyivel mert kedves volt velem és jót beszélgettünk . ja és először elutasítottam és világosan megmondtam neki szó szerint hogy "nem vágyok rá hogy csókolozzunk" csak hát ez nem érdekelte és utána mégis megcsókolt és giaz hogy fizikailag nem próbáltam ellenállni de józanul biztos hogy nem engedtem volna mert rettegek a betegségektől és elhatároztam hogy std tesztet fogok kérni az első csók előtt csak abban a pillanatban nem voltam beszámítható állapotban

gerbera317 # 2022.08.03. 19:27

Es itt a tudomást szerzés nem az a nap, amikor a csajszi meggondolta magát.

drbjozsef # 2022.08.03. 19:16

Be. 378. § (3) A magánindítványt attól a naptól számított egy hónapon belül kell előterjeszteni, amelyen a magánindítványra jogosult a bűncselekményről tudomást szerzett.

qwerqwer # 2022.08.03. 18:32

és a 30 nap egyébként mindig a büncselekmény idejétől kell számítani vagy azután hogy tudomásomra jutott?
például ha valahogy tudok hajvizsgálatot csinálni és kiderűl hogy találtak benne valamilyen szert akkor számíthat onnantól a 30 nap?
vagy a vírus esetén lehet a 30 napot onnan számítani amikor megkaptam a pozitív teszteredményt/bevallotta hogy tudott a fertőzésről és szándékosan tett ki a vírusnak?

drbjozsef # 2022.08.03. 16:44

qwerqwer,

A csak magánindítványra büntetendő cselekményeknek 30 napos határideje van.
A 4. valóban nem tartozik ide, mert a szexuális erőszaknak csak egy alapesete tartozik ide, a többi közvádra üldözendő, és a te eseted, ha elkábított, akkor az.
A másik háromra nem tudok mit mondani, mert HA magánindítványra üldözendő, akkor igen, vonatkozik rá a 30 nap.
De én nemigen látom, milyen cselekményt húznál rá. A csók még nemigen szexuális erőszak (erkölcsileg talán igen, de btk tényállásilag szvsz nem), a begyógyszerezés meg a vírusfertőzés meg olyan feltételes megfoghatatlan vád, hogy nem tudom mire alapoznád. De ahogy gondolod, 30 napon belül indíthatsz eljárást.

qwerqwer # 2022.08.03. 15:33

ami nagyon sürgős lenne, hogy tudjam, hogy az esetemben érvényes-e a 30 napos határidő
ezek a lehetséges ügyek:

  1. úgy csókolózott velem, hogy nem voltam beszámítható állapotban és először elutasítottam ő mégis megcsókolt
  2. elkaptam tőle a herpesz vírust
  3. begyógyszerezés
  4. szexuális erőszak amikor nem voltam magamnál

úgy tudom hogy a 4-es esetben nem érvényes a 30 napos határidő mert magatehetetlen állapotban voltam. a többi esetben érvényes a 30 napos határidő ? azt értem hogy ezekre nincs elég bizonyíték de szeretném egyáltalán azt tisztázni hogy meddig lenne elvileg időm hogy bizonyítékot szerezzek

qwerqwer # 2022.08.03. 15:11

"Lényegében te sem tudsz semmit. "
ezt tudom biztosan:
1)beszámíthatatlan állapotban akart velem csókolózni. nemet mondtam először, utána már fizikailag nem ellenkeztem és megcsókolt. aztán még ennél is rosszabb állapotba kerültem, hánytam és ezután is megcsókolt egyszer
ez önmagában nem lehet bűncselekmény?

  1. elkaptam tőle a herpeszt ami egy gyógyíthatatlan nemi betegségnek számít. egész életemben a testemben marad a vírus. igen, értem, hogy ez sok ember szerint semmiség de nekem nagyon fontos. azt hogy mikor találkoztam a herpesz vírussal életem során azt a vérteszt bizonyítja, ami nagyjából 1 hetes intervallumot mutat, hogy mikor kaphattam el. értem hogy ez önmagában nem elég bizonyíték. ezzel kapcsolatban az a kérdés, hogy ezzel lehet-e valamit kezdeni, tudom-e pl hangfelvétellel és tőle std teszttel megerősíteni, hogy tényleg tőle kaptam el és hogy ő tudott a fertőzésről

amit csak sejtek/félek, hogy megtörtént:

  1. begyógyszerezés -) esetleg akikkel következő nap találkoztam alátámaszthatják hogy nagyon zavarodott voltam

továbbá hajból még kimutatható lenne a nyugatótó, drogok, gina de Magyarországon nincs ilyen teszt tudtommal, külföldön drága és csak 90 napig tudják kimutatni, egyszeri használatot nem is biztos hogy ki tudnak így mutatni

  1. szexuális erőszak amíg nem voltam magamnál
drbjozsef # 2022.08.03. 12:06

később hirtelen mintha mindent elvágtak volna, a lakásán 6 órán keresztül ki voltam ütve.
vs.
mert vele csókolóztam életemben először
vs.
A lakásán csatlakozott hozzá az egyik barátja

Lényegében te sem tudsz semmit. A hat órába két teljes focicsapat is belefér a cserékkel és a játékvezetőkkel együtt (magyar nb1 estén : a nézőkkel együtt).

vérteszt is alátámasztja hogy tőle kaptam el
Ó, ezt hogyan? Rajta van a neve a víruson?

Majordomus # 2022.08.03. 10:21

Hát ez igy elég gyenge lábakon áll. Szerintem felejtős a történet.

qwerqwer # 2022.08.03. 10:13
  1. "herpesz bizots nem volt korábban?" : nem volt. tudom, hogy ő fertőzött meg a vérteszt kimutatja, hogy új fertőzésről van-e szó vagy már találkoztam az elmúlt 1-2 hónapot leszámítva (ennyi idő kell az igg antitesteknek hogy kimutathatók legyenek) a vírussal. az igm antitestek mutatják az új fertőzést. nekem új ferzőzésem van, mert az igg gyakorlatilag 0 az igm pozitív (ez azt jelenti hogy 1-2 hónappal ezelőttig BIZTOSAN nem találkoztam a vírussal, viszont 1-2 héttel ezelőtt igen). másrészt én TELJESEN biztos vagyok benne hogy tőle kaptam el mert vele csókolóztam életemben először és azóta se csókolóztam senkivel, se nem iszok/eszek más után, nem puszilgatok senkit és engem se senki és ahogy említettem a vérteszt is alátámasztja hogy tőle kaptam el viszont bizonyítéknak gondolom ez nem elég...
  2. "nincs tanu": a céges eseményen kezdtünk el beszélgetni, majd az afterpartyn is beszélgettünk ekkor is voltak mások is ott. ezután kettesben voltunk egy sörözőben, majd felmentünk hozzá. A lakásán csatlakozott hozzá az egyik barátja aki nyilván nem fog a barátja ellen tanuskodni, de ő is ott volt azon az éjszakán
gylab # 2022.08.03. 07:53

@qwerqwer Az alapján, amit leírtál, nem hogy bizonyítani nem lehet semmit, hanem még te sem tudod, mi történt, azzal kapcsolatban is csak feltételezéseid vannak. Akkor tulajdonképpen mit akarsz elérni "jogilag"? Hogy megbüntessék? Ahhoz bizonyítani kell bűnösségét. Azt hogyan lehetne, ha semmi nincsen? Vagy kártérítést? Akkor neked kell bizonyítani, hogy kárt okozott, még a nyomozó hatóság sem fog segíteni, mert még az alapos gyanú sem áll fenn. Mivel egyedül maradtál vele, így még tanúd sincsen. Arról nem is beszélve, hogy még az is lehet, hogy nem is ő volt az elkövető, hanem valaki más a társaságból. Hogy utána meghívott a lakására és te vele mentél, az semmiképpen sem bcs, még a részéről sem, ha ez alapján vádolod, az bizony tényleg lehet hamis vád. A herpeszed biztosan, bizonyíthatóan nem volt az esti műsor előtt? Ugyan nem írtad, de feltételezem nem készült a buli előtt vizsgálat. De még ha lett is volna, az sem bizonyítja, hogy ő fertőzött meg, azt meg végképp nem, hogy szándékosan.
@gerbera Szerinted egy nő ne vegyen fel miniszoknyát, mert az egy felhívás keringőre, és ne csodálkozzon, ha megerőszakolják a buszmegállóban? Ő jelen esetben egy áldozat, aki segítséget kért, semmiképpen sem életvezetési tanácsot. (Bocs, nem támadni akarlak, de ez az áldozathibáztatás szerintem most nincsen helyén, még akkor sem, ha nincsen rá megoldás.)

drbjozsef # 2022.08.03. 07:07

qwerqwer,

Az std egy picit tág kategória, ha az a gyógyíthatatlan vírus olyan letális lenne, akkor már kihalt volna az emberiség. Herpesz?

Továbbra is ugyanaz a probléma : az, hogy előtte nem volt ilyened, önmagában nem bizonyítja, hogy az illetővel történt smárolás okozta nálad. Nem annyira egyértelmű az ok-okozati kapcsolat.

Arról nem is beszélve, hogy ha nem szándékosan fertőz meg, akkor az nem büntetőjogi kategória. Én sem perelek be mindenkit, aki köhécsel a buszmegállóban covid járvány alatt. Ha szándékosan kerget a HIV fertőzött fecskendőjével, akkor az már lehet bűncselekmény.

Továbbra sem tudsz bizonyítani semmit.

gerbera317 # 2022.08.03. 06:54

Az nem lenne opció, hogy nem italozol pasikkal? Az felér ám egy felhívással keringőre! Milyen dolog az, hogy utólag meggondolod magadat, és megvádolod az alkalmi partneredet?

qwerqwer # 2022.08.02. 21:06

kiegészítés: kétszer megcsókolt úgy hogy nem voltam beszámítható állapotban, arra se emlékszem, hogy hogy kerültem a lakására és van róla leletem hogy elkaptam tőle egy gyógyíthatatlan vírust (std) a csókolózás által. a lelet bizonyítja hogy korábban nem volt jelen bennem a vírus , hanem új fertőzésről van szó. két kérdésem lenne:

önmagában a csókolózás beszámíthatatlan állapotban nem számíthat bűncselekménynek?
ha szándékosan megfertőzött egy gyógyíthatatlan betegséggel az nem lehet bűncselekmény?

qwerqwer # 2022.08.02. 11:39

Munkatársaimmal buliztunk egy céges esemény után, majd egyedül maradtam az egyikükkel, sok alkoholt ittam, sokszor ő itatott a sajátjából, valahogy felkerültünk a lakására, de nem emlékszem szinte semmire, csak emlékképeim vannak. A lakásán is kínált egy itallal. Nagyon furcsa tudatállapotba kerültem, szinte minden félelemérzet megszűnt bennem, korábban soha se csináltam ilyet/nem éreztem így magam. Elkezdtem nagyon halkan és lassan beszélni, nem fogtam fel, hogy mi történik körülöttem majd valamivel később hirtelen mintha mindent elvágtak volna, a lakásán 6 órán keresztül ki voltam ütve.

Még a következő nap is zavarodott állapotban voltam pedig alkoholt már 12 órája nem ittam. ő korábban említette, hogy van valmilyen gyógyszere, azt hiszem nyugtató. Szerintem amikor felmentünk hozzá olyan itallal kínált, amiben nyugtató/altató vagy valamilyen drog volt. Többször is rá akart venni hogy szexeljnük. mondtam, hogy én nem szeretnék, nekem ehhez több idő kell. Ezután 6 óra kimaradás. Félek hogy addig csinált velem valamit. mit tudok tenni? Voltam nőgyógyásznál és a rendőrségen de azt mondták, hogy csak akkor vizsgálnak meg érdemben ha teszek feljelentést, a feljelentést pedig nem javasolják mert hamis vád miatt lecsukhatnak és nincs elég bizonyítékom a nyomozás elindításához..Végül elértem, hogy elemezzék ki a nőgyógyászati leletet de nem találtak benne semmit ami bizonyíték lehetne, a toxikológiára pedig 24 óra után jutottam el nagyjából és akkor már nyugtatót nem találtak, ginát nem is tudtak nézni.

Jogilag lehet ezzel az üggyel esetleg kezdeni valamit? Kell magánindítvány (mindjárt lejár a 30 napos határidő ezért sürgős a kérdés)