Ittas vezetés, évek száma összeadódik?


viktorh # 2022.04.20. 04:05

Sziasztok!

3x kaptak el ittas vezetésért 2019 június, ebből most lett jogerős ítélet 2 év 8 hónap (itt bakit követtek el mert visszaadták a jogsim), majd 2019 október, (itt adtam le a jogsimat), ebből 2021 februárban 1 év 8 hónap, majd szintén 2021 februárban, itt 2 év 6 hónap, ebből most (2022 június) várható a jogerős ítélet másodfokon.

Kérdés:

  1. A legelsőbe beleszámítják az addigi eltelt időt? (Az októberben leadott jogsitól számítva) Vagy ezt hogy kell értelmezni?
  2. Az évek száma összeadódik, tehát pl.: 2,8+1,8+2,6? Vagy egymás mellett “ketyeg”? Illetve ezt is, hogy kell értelmezni?
  3. A számítások alapján mikor kaphatom vissza a jogsimat, ha az utolsó jogerős ítélet júniusban megszületik 2é 6hó-val?

Sajnos ahány ügyvéddel konzultáltam annyi félét mondtak.

A pontos válaszokat nagyon szépen köszönöm!

Szomorú örökös # 2022.04.20. 05:54

viktorh

3x kaptak el ittas vezetésért.....A számítások alapján mikor kaphatom vissza a jogsimat.....?

Neked én ezek után lehet soha nem adnám vissza, bocsi. 2x elkaptak és még abból sem tanultál, megfogtak - ráadásul leírásod alapján jogsi nélkül, ismét ittasan - 3-ik alkalommal is. Ha visszaadják, ezek után szinte biztos, hogy előbb-utóbb ismét el fogják venni, mert képtelen vagy felfogni a helyzet komolyságát és elcsípnek. De tudom, ez erkölcsi alapú válasz és nem jogi. És azt is tudom, hogy téged ez nem érdekel, de belőlem kikívánkozott, ne hari.

wers # 2022.04.20. 06:18

Nem kell izgulnod emiatt, nem felejtik el a múltadat, bele fogják számolni az új büntibe.

Neked én ezek után lehet soha nem adnám vissza” benne van a pakliban.

viktorh # 2022.04.20. 06:27

Tudom, nem mentseg, es igazad van, de sajnos sulyos maganeleti es egyeb problemakkal kuzdottem, de talaltam egy nagyon jo szakembert, akivel sikerult egyenesbe jonni.

Azt megkerdezhetem azert a kerdeseket amit feltettem, hogy azokat hogy kell ertelmezni?

Nagyon koszonom!

wers # 2022.04.20. 06:38

Én a helyedben nem ezeken a kérdéseken izgulnék, majd döntenek ahogy jónak látják, ha nem tetszik az ügyész is, te is megtámadhatod a döntést.

Ilyen esetben azért nem kellene csodálkozni, ha első kőrben alkalmassági vizsgálatra küldenének. A járművezetés veszélyes üzem, és aki nem alkalmas a közúti közlekedés szabályait betartani, azt nem szabad engedni vezetni.

(tapasztalat szerint - személyeskedés nélkül, ne vedd egyből magadra - ezeket a személyeket nagy ívben hidegen hagyja, hogy van-e engedélyük vezetni vagy nincs)

wers # 2022.04.20. 06:42

Ja, gyanítom rosszul értettem, nem most kaptak el utoljára?

viktorh # 2022.04.20. 06:46

2021-ben, ahogy írtam.

viktorh # 2022.04.20. 06:47

Abból lett 2é6hó elsőfokon.

Slainte # 2022.04.20. 07:54

Na, akkor legyen egy jogi válasz is.

Nem adják össze, mind a három külön-külön ketyeg. Kettő a jogerőtől számítva, egy pedig - amelyikben leadtad a jogosítványod - a leadástól számítva. Tehét ha az utolsó ügyedben a 2 év 6 hónap júniusban jogerőre emelkedik, akkor 2024. decemberében kaphatod vissza leghamarabb a jogosítványt - természetesen a sikeres utánképzés után.

viktorh # 2022.04.20. 10:23

Kedves Slainte!

Nagyon szepen koszonom!

Kaptam egy ilyen levelet ezzel kapcsolatban: “ Sajnos az eltiltásba nem számít bele az az idő, amit más cselekmény elkövetése miatt adta le a jogosítványt. Ennek megfelelően a jogerőtől számít az ítéletben kiszabott eltiltás mértéke.”

Ugye a 2019 juniusi esemenynel veletlenul vissza adtak a jogsimat, vidzont 2019 oktoberiben az ujabb elkapasnal leadattak velem. Ez igaz amit irtak? Ha igen, akkor az oktoberibe szamit bele?

Nagyon-nagyon koszonom a valaszt!

wers # 2022.04.20. 10:51

Ennek megfelelően a jogerőtől számít az ítéletben kiszabott eltiltás mértéke

Ennyi. Nem kell bonyolítani. (Slainte is leírta, köszönjük)

Egyébként nem "véletlenül" nem vették el a helyszínen - így döntött a rendőr, viszont a kormányhivatal az eltiltó határozatban biztos felszólított, hogy adjad le. Ha nem adtad le, későbbtől ketyegett a kiszabott büntiidőd. Azt megjegyzem, hogy a határozat jogerőre emelkedésétől érvényes volt a vezetési jogosultságod korlátozása, azt bejegyezték a nyilvántartásba, függetlenül attól, hol volt a jogsid. Magaddal szúrtál ki, ha nem adtad le. (meg talán még engedély nélkül is vezettél)

Miért ment az utolsó nemes tetted másodfokra? Te fellebbeztél vagy az ügyész? Ha te, akkor az öngól volt.

viktorh # 2022.04.20. 11:41

En fellebbeztem. De miert volt ongol?

Slainte # 2022.04.20. 12:54

Azért, mert kitolódott a jogerő, ebbe a büntetésbe pedig meg nincs beszámítható idő.

Majordomus # 2022.04.20. 13:28

Nem okos dolog felhívni magadra a figyelmet "sárosan"!