Kutyatámadás


Keszta # 2021.11.05. 11:52

Kedves Jogifórum!

A következő eset kapcsán szeretnék tanácsot kérni.
Egy hónappal ezelőtt történt, hogy a falumban sétáltattam a 4 hónapos kölyökkutyámat, miközben babakocsiban a 11 hónapos lányomat toltam. Ezeken a mindennapos sétákon a falu határába, külterületre megyünk, hogy az utca nyugalmát ne zavarjuk fel a kerítés mögül ugató kutyák miatt, ahol egyébként gyakori a kapu mögül kiszökött eb is.
Már hazafele tartottunk, amikor a falutáblától párszáz méterre, de még külterületen egy póráz nélkül sétáltatott németjuhász támadta meg a kutyámat. Miközben a németjuhász gazdája próbálta leszedni a földre terített kölyökkutyámról a sajátját, az enyém megharapta az úriember bokáját (sajnos arról nincs tudomásom, hogy a sérülés 8 napos túl gyógyuló volt, vagy sem). A vétkes gazda a kutyám antibiotikumos kezelésének árát kifizette (12000 ft), azonban sajnos pár hét után műteni is kellett a kutyámat a sérülései miatt. A műtéti költség 30.000 ft, amiből a vétkes gazda 15.000 Ft-ot hajlandó kifizetni, amit azzal indokol, hogy én is hibás vagyok, mivel gyerekkel sétáltattam, valamint megharapta a kutyám őt.

Szeretnék tanácsot kérni, milyen jogi lépéseim vannak az ügy kapcsán?
Feljelentés egyikünk részéről sem történt még.

Válaszukat előre is köszönöm!
Tisztelettel:
Nyerges Krisztina