Apród csalás


fokutya # 2020.11.19. 14:59

Sziasztok!
Beleugrottam én is ebbe a butaságba, hogy előre utaltam 16000ft-ot. Évek óta vásárlok a jófogáson és még eddig senki nem csapott be. November 16.-án hajnali órákban küldtem el a pénzt, hogy még aznap megkapja az eladó és postára tudja vinni. Aznap este üzenetben elnézést kért, hogy nem tudta feladni, mert nagyon sokáig dolgozott. Innentől fogva be sem lépett azzal a névvel és a telefonja is ki van kapcsolva. Tegnap este kicsengett a telefonja 3-4 búgás aztán átment foglaltsági jelzésbe. Következő próbára már nem volt kapcsolható a hívott szám... Nagyon sokszor próbáltam hívni az illetőt. Ezek szerint gyanakodnom kell? Becsapva érzem magam.
Küldtem egy üzenetet a mobiljára, hogy 20.-án éjfélig utalja vissza a pénzemet, ellenkező esetben feljelentem a rendőrségen.

rigoz # 2020.11.14. 05:06

Ha velem történt volna ilyen, biztos nem reklámoznám.. :)

Szomorú örökös # 2020.11.14. 04:39

Már megbocsássatok, de ez a topik tele van olyannal, hogy előre utaltátok az összeget. Ez az, ami hatalmas nagy hülyeség. Én már ezer éve mindig utánvéttel vásárolok, bármilyen lehetőséggel is van dolgom. Régebben én is belefutottam egy hazudós ürgébe, ott megfenyegettem rendőrségi feljelentéssel. Csak úgy úszta meg, hogy már ott ültem - igaz más ügyben - a rendőrségen és közben hívott, hogy visszautalta a pénzt, ami valóban meg is történt. Azóta soha többé, pedig az csak 6000 Ft volt.

Ha utánvéttel nem hajlandó feladni az illető, akkor nem szabad benne megbízni. Ennyi!

VBandi # 2020.11.12. 20:41

Sziasztok!

Ügyesen én is beleszaladtam egy ügyes csalásba. Szerencsére csak kis mértékben. Jófogáson videókártyát hirdet az úriember.

Profil neve: LiZ4rD - Gáborként kommunikál

A következő hirdetéssel: https://www.jofogas.hu/…12359741.htm

Ország sarkában lévő kisvárost ad meg hogy ott lehet megtekinteni - természetsesen mindentől messze van. Így előre utalással postázza. Szerencsére én csak egy kis részét utaltam előre, mivel az a sztorija, hogy utánvéttel már pórul járt, mivel nem vették át 3 napja a csomagját. Ezért ehhez ragaszkodik.

A szükséges lépések mellett, azért is osztom meg, hátha Google keresőben ha más is rákeres, kidobja majd az oldal, és kisebb lesz a csalás sikerének az aránya.

Bejike # 2020.11.12. 16:41

Üdv.mindenkinek!
Engem sikerült 2 hete palira vennie a jófogáson élősködő Dávid néven futó csalónak.
25000 ft-al károsított meg.Előreutaltam és nyilván nem küldött semmit.Arra szeretnék mindenkit figyelmeztetni hogy Dávid és
11600006-00000000-85442140 Szabó Dávid számlaszámra ne utaljon senki mert átverés az egész!!!A héten megyek feljelentést tenni.

Zoli1973 # 2020.11.09. 12:52

Sziasztok! Engem egy - adatlapja szerint NOVÁK DÁVID vert át a Jófogáson. 6 éves regisztráció, ellenőrzött telefonszám, reális ár, több futó hirdetés, névre, telefonszámra, számlaszámra a kereső nem adott találatot, ezért kockáztattam meg az előre utalást.
Miután a termék nem érkezett meg, érdeklődtem, válasza szerint kórházban volt, időt kért, de a háttérzaj szerint utcán volt. Ezóta nem elérhető, bármilyen számról hívom, nem vesz fel. Valamikor közben új telefonszámot adott meg a profilján (én a terméklapon lévőt mentettem még, amíg nem törölte), ami adminisztratív okokból nem kapcsolható.
A Jófogásra azóta is bejár.
A feljelentést megtettem.
Adatai:
NOVÁK DÁVID - Baranya megye(?)
+36 20 507 6580 - a kicsengő telefon
06 20 335 8488 - a nem kapcsolható telefon
18203095-01544275-10010015 - működő számlaszám
10918001-00000105-60750008 - élő számla, de nem lehetett rá utalni

Csuklósbusz # 2020.11.08. 18:01

Ez egy kecskeméti OTP fiókhoz tartozik, pont azért nem foglalkoznak vele mert kevesen tesznek feljelentést. Tedd meg a feljelentést, nem tudhatod hogy hányszor 30 ezreket szedett már be.
https://www.vaol.hu/…ben-3510936/

Ő egymagában 80 embert vert át, 2,8 misit keresett. Ez fejenként 35000 Ft. Ha senki nem tett volna feljelentést mai napig ebből élne. Ügyfélkapu e papír, tedd meg te is.

Rei15 # 2020.11.07. 17:08

Üdv mindenkinek!
Jófogáson akadtam én is egy kellemetlen alakba. Gyanúsnak kellett volna lenni, túl jó ajánlat stb., de sajna későn világosodtam csak meg.
A neve Vasvári Péter, a számlaszám 11773322-02015196. Mivel 50e alatt húzott le, ha jól tudom, senki se fog foglalkozni az én kicsalt kis 30 ezremmel. De azért ide felvésem a nevét, hátha valakiben pont ez gyújtja fel időben a villanyt.

Csuklósbusz # 2020.10.08. 03:09

Jófogásos csalás miatt tett feljelentésem végett beidézett a rendőrség. Ugyanazokat megkérdezték mint amiket már leírtam nekik. Közölték hogy sokszor a bank ki sem adja a kért adatokat mondván 50000 Ft alatti szabálysértés.
Megteheti a bank hogy rendőrségi megkeresésre visszautasítja az adatszolgáltatást? Elárulta az ügyintéző hogy ilyen kis összegek esetén külföldi szolgáltatón keresztüli átverésnél szinte esélytelen a felderítés.

Komaman # 2020.09.29. 14:27

Üdv mindenkinek!
Sajnos én is belefutottam egy drágalátos csalóba jófogáson, számítógép alkatrészeket/telefonokat és egyéb elektronikai kütyüket árult kicsivel a használt piaci ár alatt, 5 éves regisztrációval rendelkezik, szóval semmi gyanús nem volt benne.
Na ja, úgy tűnik tévedtem...
Itt a link a profiljához: https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…
Az utalás paypal-on történt szóval csak nevet és email címet tudok adni, de hátha ez is segítség lesz másoknak: Bárány Blint néven futott a tag paypal-on az email címe pedig: brnyblint@protonmail.ch
(a többi hirdetését időközben leszedte, jelenleg már csak 1 aktív van...)

Csuklósbusz # 2020.09.13. 09:48

Avuet:

ezen a linken is szerepel a számlaszámod:
https://gardrobcsere.hu/…ne-utaljatok

tehát már évek óta csaló, érdemes lenne megtenned a feljelentést..

avuet # 2020.09.02. 06:38

Engem is átvertek.Eerről a számlaszámról:
Jagodits Tamás 06307161190
11773470 -01069453 otp
Majdnem 3 éves a regisztrációja, vannak egyéb termékei is, korrekt árak, nem tűnik csalónak. Neten rákeresve névre számlaszámra, semmi találat.
Amint átment az utalás a kommunikáció megszakadt, üzenetekre nem reagál, telefonszámomat letiltotta.
A felhasználó nevét Tamásról Péterre változtatta.
Kipróbáltam hogy ha erre a fórumra felkerül akkor a Google kidobja.

Csuklósbusz # 2020.08.27. 21:11

Termékét kb reális áron árulta, egyedül a postaköltség volt gyanúsan olcsó.

Volt több terméke, illetve 2013-as a jófogás regisztrációja, a bankszámlaszámára is rákerestem, semmi találat, így mertem előre utalni.

Ha utánvéttel rendelem és téglát küld akkor megint paraszt lennék hogy miért nem tanúval és videofelvétellel bontom ki, mert akkor még feljelentést sem tehetnék.

Így egy 9 oldalas !!! feljelentést küldtem be online a rendőrségnek, gyanítom bármelyik napon jöhet az idézés..
Belemásoltam egy másik jófogás profilból szintén a csalóval levelezést ahol postacímet kértem hogy postán küldjem neki a pénzt mert nincs számlám stb de nem írta meg a címét, csak előreutalás számlaszámra vagy nincs termék.
A feltételezett facebook profilját is az orruk elé toltam, név alapján jóesetben beletrafáltam a facebookon is.

Persze ha ezekután ha nem csinálnak semmit akkor én is jófogás csaló leszek. :-)

Hány bank van Mo-on ?? Kb 10 biztos ahol tudok számlát nyitni. Nyitok minden bankban egy számlát, bankon belül igényelek több alszámlát, amit direkt online vásárlásokhoz ajánlanak, hitelkártya számlát stb, mind mind külön bankszámlaszámmal. AKkor bankonként 3 számlával már van 30 db számlám. Gyereket, asszonyt viszem, 90db bankszámlaszám. :-)
Persze mindig az utaláshoz kamunevet, mindig mást adunk meg mert úgyis odaér az utalás.
Mi majd csakis utánvéttel küldünk, ezzel is leredukálva a feljelentések számát mert mindig valami selejt cuccot, hamis feladóval, a pénzt a postával bankszámlaszámra utaltatva.
Így nincs az hogy nem kapott semmit, ha telefon helyet téglafont kap máris nehezebb a dolga a sértettnek.

Persze arra ügyelünk hogy bankszámlaszámonként csakis 49 ezer Ft-ot gyűjtünk be, ha az a valószínűtlen helyzet állna elő hogy mindenki feljelent, még akkor is megússzuk.

Tehát 90db bankszámlaszámmal, ha minden számlaszámon csak 49 ezerig megyünk el akkor 4410000 Ft-ot keresünk szűk családi körön belül.

A módszer működik, mert itt a fórumon is látszik hogy egy ugyanazon bankfiókból egy időben két sértett is jelentkezik, nyilván a fentiek szerint működnek.

És???
Jófogásnak megírtam hogy csaló és feljelentettem, ennek ellenére a mai napig nyugodtan hirdet ugyanazzal a profillal, csak most nem routert hanem telót szintén 8 ezerért... Jófogás még csak válaszra sem méltatott.
Jogifórumra benéztem, az ügyvédek szerint aki előreutalással vásárol sikeres ember nem lehet...
Rendőrségre beküldtem a feljelentést, ha ők is leszarják ... akkor aztán csak személyes átvétel marad majd kedves online vásárlók.. :-) :-)

Ezt a fórum linket is beleírtam nekik, remélem olvassa a rendőrség, rajtuk múlik hogy kiverik-e belőle a 8 ezremet vagy bankszámlaszámonként 6 usertől szedem vissza... :-)

drbjozsef # 2020.08.27. 12:44

Nem kérdez senki semmit itt, de hidd el, ha csak egy két ember elgondolkodik emiatt előre, máris ez volt a leghasznosabb, legsegítőkészebb hozzászólás ebben a topikban ever.

Hubert # 2020.08.27. 06:14

Ha I. keruleti a likalizacioja (jelentsen ez barmit), debreceni a szamlaszama, de erdelyinek adja ki magat, es feltunoen olcson arul draga holmit, miert utal neki elore barki is egy fillert is?"
"
Tippre azért, mert a csalás előtt nem szokták ellenőrizni a bankszámlát, de nagyrészt azért, hogy a laikus paraszt segítőkész hozzászólást tudjon írni.

Csuklósbusz # 2020.08.18. 23:48

Engem is árvertek erről a számlaszámról 8 ezerrel:
11773384-02479460
Hegedűs Erzsébet Julianna

De ugyanaz a debreceni bankfiókban nyitotta a számláját mint szbarna99 kommentelőnk csalója is.
Mekkora az esélye hogy ugyanúgy jófogás csalás ugyanabban az időben és ugyanazon bankfiókban? Ráadásul ugyanúgy csak sms küldhető a telefonszámra... Mert esetleg mobilnet stickben használja a simet..
Csalóm továbbra is hirdet, másik jófogás profilból írva neki ugyanúgy csakis előreutalással akar küldeni,. Címet nem ad ki sehogyan sem, de facebook profilja is megvan már a feltételezhető elkövetőnek.
Tehát nemcsak üzletszerű a csalás hanem bűnszövetkezetben is elkövetett?!

Nyílván megteszem a feljelentést mindezeket beleírva, itt a jogifórumos kommenteket, feltételezett face profilt is mellékelve stb.

drbjozsef # 2020.08.17. 21:41

Ha I. keruleti a likalizacioja (jelentsen ez barmit), debreceni a szamlaszama, de erdelyinek adja ki magat, es feltunoen olcson arul draga holmit, miert utal neki elore barki is egy fillert is?

szbarna99 # 2020.08.17. 14:23

Csatlakozom az előttem hozzászólókhoz. Kerekes Lászlót, vagy inkább az ő számla számát kerülni kell, nemrég kárósított meg 17000Ft-al. Főbb ismertető jele, hogy drága számítógép alkatrészeket ad rendkívül olcsón és csak postázza, meg azt hazudja, hogy Erdélyben van, de a hirdetései, mind az I. kerületben lokalizálhatók, valamint egy debreceni OTP fiókhoz tartozó számla száma van (11773384-02834010). Ha összefognánk és együtt összegzve megkárosított minket legalább 50000Ft-vel akkor kezdhetnénk ellenene valamit, mert asszem csak 50e fölött minősül lopásnak, így talán tehetnénk csoportos feljelentést.

nokiamester # 2020.08.03. 20:50

Kerekes Lacikának ne utaljatok !
Ide gyűjti a zsebpénzét: 11773384-02834010

Remélem már valaki intézkedett, hogy oda kerüljön , ahová való.

Nera95 # 2020.07.29. 08:59

A jófogáson továbbra is fent van a csaló.
Sapphire RX 580 8GB videokártyát árult.
Kerekes Lászlónak adta ki magát, számlaszáma:
11773384-02834010

nokiamester # 2020.07.27. 19:39

Csaló továbbra is aktív a jófogáson!
MSI GTX 960 videókártyát és iphone 6 -ot hírdet.
Zőld Ádám nak adja ki magát.Nincs telefonszáma és címe!
OTP számlaszám megegyezik a másik csaló számával:
11773384-02834010

vicellarreka # 2020.07.26. 10:27

Tisztelt Fórumozók!

2020.07.11-én, szombaton a Jófogáson egy PS4 játékonzol vásárlásakor csaló áldozatává válta.

Aznap utaltam a pénzt (40.000,-forint), de a gépet nem kaptam meg. A "hölgy" még hétfőn kommunikált velem és igéretet tett, hogy délután postán feladja a gépet. Nem tette meg azóta sem. A hívásaimat letiltotta. Más számról elérhető.

Jeleztem a Jófogás ügyfélszolgálatának, semmit sem reagáltak vissza.

Feljelentést tettem a rendőrségen. Mivel kisértékű, ezért csak szabálysértésnek számít. Sajnos nem remélem, hogy viszontlátom a pénzem.

Szeretnék figyelmeztetni másokat az eladóval kapcsolatban.

Amit megtudtam, hogy budapesti a nő és a számlaszám Takarékos. Akkor PS4 konzolt, PS4 játékokat hírdetett a Jófogáson.

Adatai
név: DÁVID HAJNALKA vagy DÁVID ERSZEBET (nem elírás,

Jófogáson, így szerepel) vagy HORVÁTH ERZSÉBET

telefonszám: 06-30/167-6803
számlatulajdonos: CSIZI ZSOLTNÉ
számlaszám: 18203703-01691884-10010010

HA BÁRKINEK ISMERŐS AZ ELADÓ ADATAI KÖZÜL BÁRMI, KÉREM JELEZZE FELÉM!!!!

Nagyon köszönöm.

Emi0601 # 2020.07.22. 20:56

Tisztelt Fórumozók!

A közelmúltban átverés áldozata lettem és mivel az összeg 14.000 ft, így ez CSAK szabálysértés. Tóth Mariann néven a követekező számlaszámmal 12023132-01729139-00100001
Amennyiben valaki más is járt így jelezze, mert a rendőrségi feljelentésnél már sorozatos csalás esetén elidítják az eljárást. Köszönöm.

Becsületes ember # 2020.07.22. 05:18

Tisztelt Fórumozók!

A figyelmeteket hívnám fel az alábbi "kedves honfitársunkra"; én Nagy Lászlónak ismertem meg, elképzelhető, hogy más nevet is használ a Jófogáson. Számlaszáma: 11773384-02834010
Számítástechnika terén, laptopokban utazik. Vigyázzatok vele.

Somalaci # 2020.07.16. 09:23

Sziasztok, olyan embereket keresek akiket átvertek jófogáson. Keresztnéven szerepel az illető, jelenleg Szabolcs, de gondolom változó. A csomag sopronban lett feladva, de más cím áll rajta. Engem egy telefonnal vert át, azért keresek karosultakat mert az érték alapján csak szabálysértés, de ha más is így járt akkor már bűncselekmény és nagyobb rá az esély, hogy megtalálják.