Apród csalás


wers # 2021.02.12. 11:40

Igen, az tényleg örvendetes lenne, ha ezt a topikot, vagy más hasonlót a vásárlás előtt olvasnák. Utólag már csak köpönyeg. De érdekes olvasmány.

Szomorú örökös # 2021.02.12. 06:37

Csuklósbusz

2020.11.19. 16:24
Én megtettem a feljelentést, be is hívtak, azóta semmi hír. Majd beszámolok mi lett a vége.

Most 2021. február 11-e van. Hol tart az ügyed?

Szomorú örökös # 2021.02.11. 16:42

Zsee67

ha valaki időben ráakad erre a fórumra, akkor megelőzhető, hogy pórul járjon

Bocsánat, de a szaporodó posztokból nem ez szűrődik le.

Zsee67 # 2021.02.11. 16:35

Felhívtam az EMAG oldalon talált telefonszámot és egy bolgár úriember vette fel, de nem értett sem magyarul sem angolul.
Ezután beszéltem az EMAG ügyfélszolgálatával, ahol a hölgy segítőkész volt és megnézte a linket. A cég neve ismerős volt neki, valószínűleg volt EMAG partner lehetett, de jelenleg nincs az adatbázisukban. Az is lehet, hogy meghackelték az EMAG oldalát úgy került fel oda (ez az én véleményem). Mindenesetre jelentette az illetékeseknek.
Szomorú örökösnek:
Nem a pénzünk után futunk, csak itt már egy sorozatosan elkövetett csalásról van szó és ha valaki időben ráakad erre a fórumra, akkor megelőzhető, hogy pórul járjon. Egyébként meg mint előttem valaki már említette: utánvéttel is kaphatsz egy féltéglát. Ha meg nem érdekelnek ezek a bejegyzések, akkor ne olvasd, hanem görgess tovább.

Zsolt

Zsee67 # 2021.02.11. 13:35

Kedves Cskmd!

Szerintem ne vedd magadra! Nagyon érdekes amit találtál és belinkeltél! Létezik, hogy a számlaszámhoz bármi köze lenne az EMAG-nak? Nem valószínű, de akkor miért ide utaltat ez az akárki? Van ott egy elérhetőség, szerintem felveszem velük a kapcsolatot.

Zsolt

Varg # 2021.02.11. 13:34

Tisztelt fórumozók!

Jófogás-on hirdet egy Magyaros Erika nevezetű egyén.
A történet lényege egy elektronikai terméket akartam tőle vásárolni.Azért bizalmatlan vagyok és már azzal indítottam hogy csak utánvétre vásárlok. Erre ö mondta hogy becsapta az első vevő és a posta díjat kérné. Hát ezzel 3000 forinttal engem is lehúzott!
Persze mikor mondta hogy feladta kértem tőle telefon számot, csomag követésit semmit nem reagál azóta pedig aktív! És még a hirdetést sem szedte le.
A lényeg a lényegben mert már tudom úgy is hogy a 3000 Forintom úgy sem lesz meg. Hogy csak azért is írtam be a fórum-ba nehogy valakit jobban átverjen hát ha ezzel segítek valakinek!
Persze a jófogás-nak jelentettem!(Nem hiszem hogy foglalkoznak majd vele...)

Név: Magyaros Erika (szerintem kamu)
Más néven csalhat a számla számra ne utaljatok (Hozzá teszem sehogy sem utaljatok senkinek ha lehet!)
Számla szám: 11773377-01828067

gborkov # 2021.02.10. 08:41

Szintén (12001008-01430495-00100005)
számlaszám, EVP4810008788909 közlemény.

A termék:
https://www.jofogas.hu/…15452528.htm

email: zsiraikaroly@yahoo.com

Barna94 # 2021.02.09. 20:30

Tisztelt Fórumozók!

Szintén ez történt velem is csak e-mailben volt hajlandó kommunikálni,mindenképp előre utalást kért.(12001008-01430495-00100005)
számlaszám, EVP4810008788909 közlemény.
Egy videokártya volt áron alul hirdetve.

email:davidmagyar40@gmail.com
Név:Magyar Dávid

https://www.jofogas.hu/…15491281.htm

Szerencsére nektek és gyanakvó természetemnek én megúsztam.
Mindenki vigyázzon ezzel a csalóval!!

Zsee67 # 2021.02.08. 20:26

Kedves sorstársak!

Én is a korábbi hozzászólásokban említett számlaszámmal (12001008-01430495-00100005) kapcsolatban jártam pórul.
A Jófogáson hirdet még jelenleg is egy elektromos rollert
https://www.jofogas.hu/…15098004.htm
mélyen áron alul "Mária" néven.
A kommunikáció csak emailen (zoldosmaria@yahoo.com) keresztül ment, kértem biztosíttékként az előre utaláshoz egy személyi okmány fényképét és egy telefonszámot is, amit sajnos nem ellenőriztem. A személyin Baji Péter Ábrahám szerepelt és az utalást is erre a névre kellett küldenem, amit jó balek módján meg is tettem. Ma hívtam a telefonszámot, persze semmit nem tudott az illető a rollerről.
A megjegyzésbe az utalásnál nekem is a EVP4810008788909 ami "nagyon fontos" volt.
Sajna erre fórumra csak ezek után találtam rá a számlaszám alapján.
Feljelentésnek azt hiszem csoportosan lenne értelme, hogy az 50.000 Ft-os kárértéket így meghaladja a csalás.

Zsolt

drbjozsef # 2021.02.02. 09:32

Dr. Pinczés Ferenc,

Milyen szolgáltató? Az internetszolgáltató? A jófogás? A bank?

Általában ez banki átutalással megy, nem bankkártyás vásárlás, szóval szóba sem kerülhet chargeback eljárás. Aki önként átutalja a pénzét, azt nehogy már a bank kártalanítsa...

Dr. Pinczés Ferenc # 2021.02.02. 09:13

Tisztelt Fórumozók,

Abban az esetben, ha internetes csalás áldozatává vált és a kifizetett díjat a szolgáltató nem téríti meg Önnek, érdemes feljelentést tenni a rendőrségen.

https://drpinczes.hu/feljelentes/

Tamasba # 2021.02.01. 21:22

Kedves Mindenki!

Én is a 12001008-01430495-001000005 bankszámlával kapcsolatban jelzem a panaszomat. Látom, hogy a legtöbbek a Jófogáson találkoztak vele, az én esetem más volt.

Először küldött egy sms-t a 06 70 569 8463-as telefonszámról. Az sms úgy nézett ki, mintha a bank netes visszaigazolást kérne egy a tranzakcióhoz (ebben szerepelt a fenti számlaszám is). Az sms ugyan nagyon hasonlítotott a banki üzenethez, de a telefonszám rögtön gyanús volt.

Majd pár nappal később hívogatni kezdett, ugyanerről a számról és sms-t is küldött, rendkívül primitív, helyesírás hibáktól hemzsegő, alig értelmezhető szöveggel, miszerint fizessem meg a tartozásomat felé (a tartozás jogcímét, összegét nem közölte, és tegezett), különben feljelent. Egész nap hivogatott, egy idő után más számokról is, később, ügyvéd ismerősöm segítségével kiderítettem, hogy a számok ugyanahhoz a "céghez" tartoznak.

A számlavezető Raiffeisen banknál már bejelentettem az ügyet, a bankbiztonság nyomoz utána. De ha folytatódik, bejelentem a rendőrségen is.

Vigyázat ez egy nagyon agresszív, gátlástalan csaló!

Tamasba

Nincsbecenév12345 # 2021.02.01. 09:27

Köszönöm ezt a fórumot. A jófogáson lego készletet árul . Utánvéttel nem akart postázni, hanem megadta az említett számlaszámot és közleményt Almás Béla néven. Zala megyéből.
https://www.jofogas.hu/…15131626.htm

Dzsuda1974 # 2021.01.29. 21:07

Tisztelt Fórumozók!

Csatlakozom az előttem hozzászólóhoz. Sajnos én sem voltam elég körültekintő. A meghírdetett videókártya tényleg nagyon olcsó volt. Az volt a félrevezető, hogy közvetelen e-mail címével bajjiabraham@gmail.com egyeztettem vele. Az e-mail üzeneteimre nem reagál, eltűnt. Kérek mindenkit nagyon legyen figyelmes az ilyen pofátlan emberek hirdetéseivel.
Baji Ábrahám néven hírdetett Mezőhegyesről.
A számlaszám : 12001008-01430495-00100005
Közlemény: EVP5810010767940 (ez vajon mit jelent?)
Ha az előttem hozzászoló csak 1 nappal korábban írja a hozzászólását, akkor nem sikerült volna átvernie.

Zacsipofi # 2021.01.27. 11:26

Tisztelt Fórumozók!

Sajnos nem voltam elég körültekintő én sem. Gyanús volt, de
elcsábított a termék (videókártya) ára, bár nem hagytam teljesen csőbe húzni, mert "csak" a postaköltséget voltam hajlandó elküldeni. Mindig azt vallottam, hogy nem utalunk előre senkinek. Ez a pár száz forint tanulópénz ismét megerősített ebben. Csak azért írom, hogy másoknak tanulságul szolgáljon!
Most Baji Ábrahám néven hírdetett Mezőhegyesről.
A számlaszám ugyanaz: 12001008-01430495-00100005
Közlemény: EVP5810010767940
Ne magunkból induljunk ki!
Vigyázzon mingenki az ilyen emberektől!

Gábor 1 # 2021.01.22. 20:11

Tisztelt THKitty!
Nem vagyok egyenlő a csaló Márton Péterrel!
Én is bedőltem neki.Én is egy Márton Péter károsult vagyok!
A hirdetésem a csalóra hívja fel a figyelmet!Nagyon sok ember nem csak elolvassa hanem értelmezi is a hirdetés szövegét.Úgy látom ön nem az utóbbiak közé tartozik sajnos.Sajnos tényleg sok embernek csak odáig jut el,hogy OLCSÓ meg hogy RÁSZORULOK.Még így is voltak akik meg szerették volna venni előre utalással is akár.
DE SENKITŐL NEM FOGADTAM EL PÉNZT EZÉRT A HIRDETÉSÉT,SŐT VISSZA IS UTASÍTOTTAM!

üdv:Gábor

ui:
Módosítottam a hirdetést,hogy a gyengébbek is megértsék!
Innen meg töröld a linkemet és a telefonszámomat is!De azonnal!A Péterét hagyhatod.És ha segítség vagy adat kell
M. Péterről akkor keres privátabb módban.

Csuklósbusz # 2021.01.21. 18:21

Nagyon érdekes hogy sokunkat, például engem is debrecenből vertek át. Ezek szerint lehet ott egy bűnbanda akik erre álltak rá, egy névre sok bankszámla, minden bankszámlán 50000 alatt csalni, aztán ha nagysokára esetleg mégis bukta van akkor ott az utolsó védőcsavarjuk hogy kiskorú nevén van a számla..
Nagyon rafinált! Én is ezt fogom tenni. Xd

De ha mindenki megtenné a feljelentést egyszer csak elfogynának az ilyenek..

szbarna99 # 2021.01.18. 09:32

Sziasztok!

Lezajlott az eljárásom "Kereskes Lászlóval" szemben, aki még tavaly nyáron károsított meg többünket és valóban "Nagy László" a neve, debreceni lakos. Az eljárás sajnos jó és rossz eredménnyel zárult. A jó, hogy megtalálták az elkövetöt és bevallotta. A rossz pedig, hogy nem büntethető, mivel még nem érte el 14. életévét (ergo általános iskolás GYEREK), így nem tudták behjatani tőle a kár a törvény értelmében.
Én most azon leszek, hogy kontaktot keressek szüleihez, hogy elbeszélgessek velük.

Kristóf86 # 2021.01.17. 04:30

Sziasztok! Csókás Ritus néven ujjabb csaló van fent, videókártyák, playstation, fotós cuccok vannak fent neki! Mind-mind gyanusan olcsó!
Vigyázzatok! Ne utaljatok előre! Senkinek!

veryati # 2021.01.15. 17:24

Kedves Atis77,

Köszönjük eme értékes hozzászólását!
Mindenki nagyra értékeli, hogy megosztotta Velünk tudását. Ön nélkül nem is tudom hol lennénk...

U.I.:
Nem kioktatásra van szükségünk.
Próbálunk segíteni másoknak, mégha a saját hibáinkból tanulva is...

Atis77 # 2021.01.15. 12:28

Már rég feltalálták a paypal-t

johnny2077 # 2021.01.14. 17:29

Kedves Fórumozók!

Én is belefutottam a jófogáson valószínűleg ugyanabba a csalóba. Gyanúsan olcsón árul egy videokártyát. Kb a mostani ár tizedéért.

Engem is a közleményrovat hozott ide. Mivel az ár túlzóan alacsony volt, ezért már az elején gyanús volt a dolog, de miután olvastam az utalási információkat, onnantól elég egyértelmű volt, hogy átverés az egész.

Mindenképp ragaszkodott ahhoz, hogy utaljam át a pénzt és csak utána küldi a csomagot. Még a személyi igazolványát is elküldte emailben.

Az adatok nálam is ugyanazok voltak, csak a név volt más:

Név: Fekete Dávid
Számlaszám: 12001008-01430495-00100005 Raiffeisen bank
Közlemény: EVP5810010239872

Ez a profilja:

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…

Csak óvatosan, és ne utaljatok előre, főleg olyan hirdetőnek, aki aznap regisztrált.

drbjozsef # 2021.01.09. 08:11

boeszter00,

  1. Ilyet nem tudsz csinálni. Az ún. "chargeback" eljárás kizárólag CNP kifizetésekre vonatkozik. (CNP=card not present, tehát olyan bankkártyás kifizetésre, ahol a kifizetéskor nincs jelen a bankkártya, jellemzően ilyen az interneted való online vásárlás). Magánszemélyek egymás közötti utalásaira ez nem lehetséges.
  2. Ha jó helyre utaltad, meg kellett kapnia. Ha azt állítja, hogy feladta a csomagot, akkor a csalás nemigen jöhet szóba (első körben legalábbis), felszólíthatod igazolhatóan (tértis levélben) hogy fizesse vissza a pénzedet, utána pedig indíthatsz polgári pert.

Ha létező, és elérhető személy, akkor sem lennék biztos, hogy sokra mennél egy perrel, hiszen elég állítania, hogy ő feladta a terméket sima postával. Ha előre utaltál, kvázi elfogadtad a lehetséges kockázatokat, például, hogy esetleg mégse érkezik meg.

boeszter00 # 2021.01.08. 16:22

Baranyiné Horváth Rita Terézia névre, K&H-s bankszámlára utalt már valaki, akinek szintén gondja akadt vele?
Azt állítja nem kapta meg a pénzt, rendőrséggel fenyegetőzik, mert állítólag elküldte a terméket (igen, tudom, előre utalással soha semmit...), viszont se termék, se pénz, tőlem a bankom levonta.

Milyen lépéseket lehet ilyenkor tenni?

  1. bemegyek a bankba és megpróbálom visszahívni a pénzt
  2. ? ha nem egyezik bele, akkor azt jelenti, hogy mégiscsak megkapta, de akkor mit tudok tenni?

Köszönöm előre is!

kaoszkapitany # 2021.01.06. 16:12

Kedves Attila! (utolsó kommentelő)

Ha nincs a hozzászólásod, én is megszívom! Fura volt és elővigyázatosságból rákerestem arra amit a közleménybe akart velem íratni és 1 találat volt ami ide vezetett! Engem is jófogáson próbált lehúzni! Ég áldjon, remélem nem buktál sokat... :(

Az adatok nálam is ugyanazok voltak, csak a név más:

Név: Virágos Boglárka
Számlaszám: 12001008-01430495-00100005 Raiffeisen bank
Közlemény: EVP5810010239872

Ez a profilja, óvakodjon tőle mindenki:

https://www.jofogas.hu/magyarorszag?…