Apród csalás


luck-666 # 2014.06.25. 09:41

guucchi

Én 2100ft-ot sem fizettem volna vissza,válaszolj a Vaterának,hogy nem az általad eladott állapotban kaptad vissza, a vevőnek meg hiába mondták,hogy tegyen feljelentést,ezzel senki nem fog foglalkozni,(A Vatera sem foglalkozik ilyesmikkel)

  • ha negatívot ad,le kell írni az esetet,hogy mi is történz
  • amúgy meg mint eladót semmi sem kötelez arra,hogy visszavásárold a terméket,ha nem jó a mérete,hacsak te nem vállaltad ezt
csufika # 2014.06.25. 16:06

Üdvözlöm!

Egy olyan kérdésem lenne,hogy rendeltem a Jófogásról "Háztól-házig" szolgáltatással egy napszemüveget. Amikor felpróbáltam a szemüveg hatalmas volt,nem csak kicsit nagy,hanem leesett rólam. Amikor felhívtam az eladót Ő közölte,sajnálja,de nem szeretné kevesebbért sem visszavásárolni. Ilyenkor mi a teendő.

Picib # 2014.06.26. 10:33

Mit lehet tenni az ellen, hogy tudomásom van egy feltételezhető csalásról.
OLX-en Xbox-ot hirdetnek Győr Moson Sopron megyében 35-36 ezer forint összegekért.
Felhívtam őket, hogy mennék és megnézném.
Vagy leteszi a telefont, vagy azt mondja elküldi sms-ben a címet és semmi.
Valószínűleg nem létező Xbox-ról van szó és arra várnak, hogy olyan jelentkezzen aki utalással messzebbről vásárolná meg a játékot.
Hol lehetne erre felhívni a figyelmet. Nehogy megkárosítsanak valakit?
Akit érdekel az OLX-en megtalálja a hirdetéseket Sopron és Győr városban illetve Xbox 360 Kinecttel hirdetésekre a fent leírt összegért.

ibcsy # 2014.06.27. 07:18

sziasztok!Baranyai Tibor 11600006 00000000 66855990 CSALÓ HAZUG FÉREG.
Hétfőn megyek ellene feljelentést tenni,mást is átvert? 12e károsított meg az olxen egy telefon miatt....

molly0129 # 2014.06.27. 08:09

Sziasztok!
Segítséget kérnék egy csaló miatt. Samsung Galaxy Young telefont vettem a hirdetőtől, elutaltam neki a pénzt is, még 18.-án, és a termék azóta sem érkezett meg.
Ez a beszélgetés folyt le eddig.

Samsung Galaxy Young Új Független !
megtekint hirdetés azonosítója: 33526191

jún 16., 21:27 Üzeneted:

Üdvözlöm! Érdeklődni szeretnék hogy posta megoldható lenne?

Látta jún 17.

jún 17., 09:37 viktoriak80

Üdvözlöm!Igen megoldható a posta.Előre utalás után tudom feladni ajánlott levélként 510.- ft vagy csomagként 1000.- postaköltséggel.Amennyiben megfelel a számlaszám Polgári Bank Naszári Martin 61200292-12031847.Címet kérnék ahova feladható a csomag,ill. ,hogy melyik postázási mód legyen.
Üdv.Viki
Felhasználó letiltása

jún 17., 11:31 Üzeneted:

Üdvözlöm!
Holnap tudom elutalni a pénzt, kérem csomagként postázza majd. Fekete színű telefont szeretnék kérni.
Posta címem:
Molitorisz Ilona
4491 Újdombrád
Szabadság út 7
Üdv: Ica

Látta jún 18.

jún 18., 09:52 viktoriak80

Kedves Ilona!
Rendben.Csomagként fog menni úgy egyébként biztonságosabb is.
Üdv.Viki
Felhasználó letiltása

jún 18., 10:41 Üzeneted:

Üdvözlöm!
Elutaltam a pénzt, Sitkei Gergely néven. Sajnos a bank levonta a pénzfelvétel díját, így 14.500Ft-ot tudtam utalni, és szeretném megkérni, hogy mégis csak ajánlott levélként küldje el a telefont.
Köszönöm

Látta jún 20.

jún 20., 15:45 viktoriak80

Üdv.
Elnézést,hogy későn ragálok.Rendben ajánlott levélként fog menni.
Üdv.Viki
Felhasználó letiltása

jún 25., 17:37 Üzeneted:

Üdv!
Szeretném megkérdezni, hogy mikorra várható a telefon megérkezése, mert múlt hét szerdán elutaltam az árát, de még mindig nem érkezett meg!!

ma, 09:30 Üzeneted:

Üdvözlöm!
Másfél hete elutaltam a telefon árát, és még a mai napig sem érkezett meg. Nem hiszem, hogy ennyi idő alatt nem ért volna ide, ha ön postázta volna már. A lányom nap mint nap lesi a postást, de hiába. Vagy küldje el a telefont rendesen, vagy utalja vissza a pénzt, mert ez így nem korrekt.

Mit tehetnék, hogy visszakapjam a pénzt???

gipsz74 # 2014.07.07. 20:20

Sziasztok, a segítségeteket szeretném kérni!
Az olx-en adtam fel hirdetést. Megrendelte egy személy a terméket, amelyet előre egyeztetett címre utánvéttel feladtam.
Nem vette át a csomagot...:-( Több hétig írogatott, hogy most éppen miért nem fizet, aztán végül én "sértettem" meg (írása szerint), azóta nem válaszol.
Tehetek feljelentést a rendőrségen? Mi a feljelentés tárgya ilyenkor?
Várom szíves hozzászólásotokat!

MeliNikike # 2014.07.08. 09:25

Üdv. Sajnos engem is átvertek ez még április elején volt ,egy Sony Vaio notebookot találtam az olx-en ,utaltam a pénzt 23000 ft , aznap este amikor utaltam még rám is írt idegesen hogy még nem kapta meg a pénzt ,rá egy két órára megint írt hogy "nosza megkaptam :) " azután már semmire nem válaszolt és még törölte is magát az oldalról !
És azóta sem jött meg a csomag!!!
karak.nw néven szerepelt a számlaszáma és a neve :
! 11600006-00000000-65020346 posta bank erste Tarnóczi Timea !!! Voltunk a rendőrségen is feljelenést tenni ,de egy hónap múlva jött a levél hogy meg szüntették a nyomozást ! Hát röviden ennyi a történetem ,sajnos ezek a csalók nyugodtan átverhetnek bárkit mert nem tudnak velük mit csinálni !!!

Caash92 # 2014.07.12. 20:58

Annyit próbáljatok meg ha a bankszámla a ti számlavezető bankotoknál van könnyedén feljelentést tudtok tenni.Aki becsapott a számláját zárolják és onnantól könnyedén megcsíphetitek az egyik ismerősömnek bejött próbáljátok meg ti is remélem tudtam segíteni.

zizz30 # 2014.07.14. 21:59

feher.moni88- A felhasználó törölte magát
10103874-45037400-01004002 Budapest bank Olasz László Rendben le is veszem és Köszönöm a bizalmat igérem nem fogsz csalodni!Használjátok boldogsággal...
És ígéri, hogy nem fog csalódni...
Egy medencét vettem volna a gyerekeknek és ő 17000 ft-al rövidített meg!
Ha mást is, akkor jelentkezzen!!

fzs73 # 2014.07.15. 18:11

Minket egy oli.laci1988 nevű felhasználó vert át, nagyon kedvesen felajánlotta, hogy a megvásárolni kívánt 12 kg Lego árának csak a felét utaljuk el
10103874-45037400-01004002 Budapest bank Olasz László számlára, de a csomag azóta sem érkezett meg. Nekünk egy olyan telefonszámot adott meg, ahol egy semmit sem tudó nő veszi fel.
Zizz30 és Set79 ez ugyanaz az ember.

chopper0215 # 2014.07.15. 19:00

sziasztok! Az én történetem egy Sony SP telefonról szól! OLX-en lett meghirdetve! Íme az üzenetek amiket váltottunk! Üzeneted:
Jó napot! doboza töltője gyári tartozékai és a garancia papírja megvan-e?
Látta jún 18.
jún 18., 20:47 renike811
szia!igen mindene megvan!
Felhasználó letiltása
jún 18., 20:47 Üzeneted:
És teljessen hibátlan?
Látta jún 18.
jún 18., 20:48 renike811
persze! akkor hibásan árulnám!
Felhasználó letiltása
jún 18., 20:49 Üzeneted:
Utánvétesen elsőbbségivel postázná?
Látta jún 18.
jún 18., 20:51 renike811
hát sajnos volt már ojan hogy föl adtam utánvételel egy csomagot és nem vették át és nekem került pénzemben a saját csomagom! esetleg ugy megoldhasuk hogy elutalja a pénzt és miánt megérkezet a pénz a számlámra azonnal fölteszem a csomagot még aznap! tisztelettel!
Felhasználó letiltása
jún 18., 20:54 Üzeneted:
Nézze nekem 100%osan kell a telefon! Nem jókedvemből irtam, hogy elsőbbségi utánvételesen szeretném! Kérem menjen bele és nem fog csalódni plusz én is boldog leszek nagyon! 24000be szerintem meg is lenne postával eggyütt! Kérem adja fel nekem utánvételesen elsőbbségivel!
Látta jún 18.
jún 18., 20:55 Üzeneted:
Pénteken már nálam is lenne a telefon! Reggel legkésőbb 8:30kor már jeleznék is, hogy megvan-e!
Látta jún 18.
jún 18., 20:55 renike811
na jo adjon egy cimet de ténleg vegye át!
Felhasználó letiltása
jún 18., 20:57 Üzeneted:
Már irom is kedves!

Réti Dávid
7766 Újpetre
Petőfi Sándor utca 47.

06302058083 ezen a számon elér!!!! De pénteken jelzek mindenképp 8:30 körül, hogy megvan-e a telefon stb! Naggyyooon szépen köszönöm!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Látta jún 18.
jún 18., 20:58 Üzeneted:
Persze ahhoz, hogy péntekre ideérjen ahhoz kérem holnap délelőtt elsőbbségivel vagy 1 munkanapossal legyen kedves feladni, hogy ideérjen plusz igy azt hiszem, hogy hamarabb meg is kapja a pénzét!!!
Látta jún 18.
jún 18., 21:00 renike811
rendben akkor le is veszem a telot mert nem gyöznek irkálni!
Felhasználó letiltása
jún 18., 21:01 Üzeneted:
Persze ahhoz, hogy péntekre ideérjen ahhoz kérem holnap délelőtt elsőbbségivel vagy 1 munkanapossal legyen kedves feladni, hogy ideérjen plusz igy azt hiszem, hogy hamarabb meg is kapja a pénzét!!! KÖSZÖNÖM SZÉPEN!
Látta jún 18.
jún 18., 21:02 renike811
oké rendben jo északát!
Felhasználó letiltása
jún 18., 21:02 Üzeneted:
Most már meglesz! Viszont! :)
Látta jún 18.
Telefonról küldve jún 18., 21:34 Üzeneted:
Annyi szeretnék kërni, hogy a küldemény kisérő okiratszámát legyen kedves elküldeni! Így nyomon tudom követni a csomag utját szóval, hogy mikor van itt! Ezt persze ön is megtudja tenni a posta weboldalán!!! Így ön is láthatja, hogy mikor vettem át! :)
Látta jún 18.
jún 19., 07:19 Üzeneted:
Jó reggelt!

Sikerült feladni?
Látta jún 19.
jún 19., 17:16 renike811
szia! igen feladta a testvérem sikerült neki!

reggel ha fölvetted akkor azért hivjá már föl hogy oda ért! 06702729615 ezen elérsz szia!
Felhasználó letiltása
Telefonról küldve jún 19., 17:57 Üzeneted:
Rendben! A kisérő okiratszámot ird le kérlek! Mennyi lett irva a csekkre?
Látta jún 19.
jún 19., 20:09 Üzeneted:
Rendben! A kisérő okiratszámot ird le kérlek! Mennyi lett irva a csekkre?
Látta jún 19.
jún 19., 20:56 Üzeneted:
A kisérő okiratszámot ird le kérlek! Mennyi lett irva a csekkre?
Látta jún 19.
jún 20., 08:37 Üzeneted:
Na remélem tényleg csak félreértésről van szó!!!!!!!!!!!!! Ennek a bizonyos Bandinak meg kérem azt mondja, hogy Nekem küldje elsőbbségi ajánlva a telefon és ne vissza magukhoz!!! Illetve nagyon remélem, hogy ezek után engem már semmilyen postai dijj nem fog terhelni!!!!!!!!
Látta jún 20.
jún 20., 08:40 Üzeneted:
*telefont
Látta jún 20.
Telefonról küldve jún 21., 11:56 Üzeneted:
Kedves Mònika!

Megoldhatò lenne-e az, hogy a Barndi vagy Barani nevű ùriember ismerősük az ÈN cìmemre postázza a telefont?? Így én is hamarabb megkapom a telefont és Ön is megspòrol egy postaköltséget! Leirom mégegyszer a cìmem!

Réti Dávid
7766 Ùjpetre
Petőfi Sándor utca 47.

Várom válaszát!

Tisztelettel: Dávid.
jún 21., 20:08 Üzeneted:
HAHÓ!!!
Telefonról küldve jún 22., 18:28 Üzeneted:
Kedves Mónika!

Akkor hétfőn várom hogy mit sikerült intéznie!!!
Telefonról küldve jún 23., 10:51 Üzeneted:
Na?

Ő ajánlotta fel, hogy mivel a telefon nem ért vissza hozzá, hogy visszautalja a pénzt!

Név amiről kaptam az 500 forintos processzorhűtőt:

Kiss Mónika, Nyíregyháza, Tünde út 10. A processzorhűtő amit kaptam a telefon helyett a mai napon visszaért hozzám mivel nem vette át! Ő mondta nekem telefonon, hogy küldjem vissza arra a címre ahonnan jött.... A telefonszáma neve címe látható! Szerintetek érdemes lenne egy feljelentéssel megpróbálkozni? Természetesen telefonon és sehol máshol se lehet elérni.....

chopper0215 # 2014.07.15. 19:05

Elfelejtettem leírni, hogy én utánvételesen kértem a postázást és 24950ft-om bánja....

P@p@ # 2014.07.15. 19:31

OLX LEGO VONAT

MOTEL LÁSZLÓ Raiffeisen
12010879 01452411 00100003

Ez az "ember" húzott le 23.300 Ft-al. Sok éve vásárolok neten, nem volt soha semmi,és most olyan előjelek voltak, ami miatt kicsit fura és gyanús volt a dolog, de bedőltem neki. Gyereknek születésnapjára lett volna...

HA VALAKIT SZINTÉN MEGKÁROSÍTOTT, AZ KÉREM JELEZZE, MERT 1 ÜGY A RENDSZERNEK NEM ÜGY, 2 ÜGY VISZONT MÁR AZ.

zizz30 # 2014.07.16. 14:02

Kedves Olasz László által becsapott emberek!!!! A bácsalmási rendőrkapitányság szeretné felvenni a kapcsolatot veletek és minden olyan emberrel akit ez az Olasz László átvert minél hamarabb ,hogy tudjanak intézkedni ez ügyben mert én ma voltam feljelentést tenni Kovács Brigittát kell keresni a telefonszám:0679342388 köszi kérlek intézkedjetek minél hamarabb hogy elkapják őt!

Évva87 # 2014.07.18. 15:23

Minket is megkárosított MOTEL LÁSZLÓ LAJOS, láncfűrészt vásároltunk tőle, és mai napig nem érkezett meg, utalással fizettünk de biztos hogy nem fogjuk annyiban hagyni a dolgot, a feljelentést megtesszük!!!!

Lacek29 # 2014.07.19. 12:32

Üdvözlet Mindenkinek!

Az esetem a következő(ezt írtam az OLX-nek) :

Tisztelt OLX!
Olyan problémával fordulok Önökhöz, hogy postai úton, előre utalással vettem
meg
ezt a terméket AMD FX-6300 eladocuccokaneten felhasználótól!Pontosan egy hete
utaltam át a vételárat,a processzor még mindig nem érkezett meg!Holott a
kézbesítési idő 2-3 nap! Tudom, hogy figyelmeztet az oldal az előre utalás
veszélyére, de a távolság miatt tettem így! A felhasználó törölte hirdetéseit.
Se
telefonszáma se email címe nincs meg! Úgy tudom ezek fenn voltak a hirdetései
mellett, nyilvános adatok ha a felhasználó maga tette közzé!Valamelyik
elérhetőségét megtudnák adni, hogy tisztázzuk a helyzetet?

Tisztelt Levélíró!

Sajnálattal olvastuk levelét!

A Felhasználó személyes adatait bizalmasan kell kezelnünk, csak külső
szervezeteknek adhatjuk ki hatósági, vagy bírósági megkeresés esetén, sajnos
még ebben az esetben is.

Ha továbbra sem kapja meg a kifizetett processzort, a lakóhelye szerint
illetékes rendőrkapitányságon tegyen feljelentést. Vigye magával kinyomtatva a
hirdetés oldalát, az eladóval folytatott levelezést, egyéb dokumentumot.

A nyomozás során lehetőségeink szerint segíteni fogjuk a rendőrség munkáját.
Az esettel kapcsolatos adatokat azonban csak a nyomozóhatóság számára adunk
ki.

Ha időközben sikerült rendezni a problémát, kérjük, jelezze ezt nekünk! A
hasonló esetek elkerülése érdekében, kérjük, soha ne utaljon előre pénzt és
lehetőség szerint személyes találkozó keretében történjen az üzletkötés!

Figyelmét köszönjük!

Levelünkkel kapcsolatos további kérdéseit erre az üzenetre válaszolva teheti
fel ügyfélszolgálatunknak. Kérjük, hogy a válaszlevél tárgy sorát ne
módosítsa, ellenkező esetben válaszát nem kapjuk meg!

Üdvözlettel:
az OLX.hu csapata
[1]www.olx.hu

Hétfőn adta fel elvileg,biztos , hogy péntekre meg kellett volna érkeznie!Sajnos telefonszámát,nem írtam le,de meg volt adva a hirdetésnél,összes hirdetett termékét törölte!Amit tudok róla számlaszám : 11773432-01095102 Farkas Tímea OTP, hirdetéskód 34291127 Taszár Ha valaki még így járt vele és megvan a száma elküldhetni email-ben,had beszélgessek el vele!Köszönöm

Atis77 # 2014.07.21. 05:01

chopper0215

Jelentsd fel mindenképp, de sok jóra nem számíts. Simán le lehet venni hogy hátrányos helyzetű(cigány) megélhetési csaló. Ha meg is fogják a tárgyalásig se fog eljutni az ügy. :(

Balázs001 # 2014.07.22. 11:03

Olx-es csaló. Robi felhn.-vel Kovács Károly. Károsultakat keresek

nusóka # 2014.07.22. 12:58

Sziasztok!
hát én is befürödtem az OLX-en,szerdán lesz két hete hogy találtam egy játékkonzolt amire a fiam nagyon vágyott. felhívtam telefonon a hirdetőt, Péter néven ment a hirdetés a 06205334610-es tel. számon, hogy érdekelne a játékkonzol, de mivel Záhony volt megadva településként, az nekem nagyon messze volt így megbeszéltük hogy előre utalással rendezem ami 30 ezer forintomba került sajna. és ő másnap postázza. hát azóta is jön a csomag. a hirdetés így volt fennt az Olx-en 2xbox360s+kinect120GBés 250Gb 84 játék, egy bizonyos Kovács Károly nevére utaltam OTP 11773078-00205528 számlaszámra. ha valakinek ismerős kérem jelezze. feljelentést tettem de szerintem kár volt mivel azt mondták ötvenezer egy forintig csak szabálysértés. abszolút szemét dolognak tartom, hoigy ennyire felemelték ezt az összeghatárt. az ilyen szemét csalók miért vernek át ennyi embert, és miért hirdetnek még mindíg ezen az oldalon.

Leslie0 # 2014.07.22. 14:50

Hello

Engem is sikerült behúznia tisztelt Kovács Károly kollegának.
Véletlenül két számlaszámot is megadott.
Kovács Károly
11773078-00205528
és
Mayer Zsuzsanna
11773061-00452627
Akit bármelyik személy átverte kérem jelezze.

Balázs001 # 2014.07.22. 14:53

Nem volt kár, az én 25000-mel megvan a bűncselekmény.
henn01@freemail.hu-ra irj az elérhetőségedről, hogy tudjunk egyeztetni. köszi

sarpba # 2014.07.22. 19:40

Kóvács Károly-os károsult itt is. Egy nappal lett volna korábban fent az előző hozzászólás, akkor nem futok bele. A durva én tegnap estem csapdába, ma feljelentést tettem, de az elkövető most is aktív az OLX-en... felhívtam, ugyanaz az ember.

(új telefonszám, új név, ugyanaz az ember)

szomorú :(

IZI830 # 2014.07.23. 10:04

Kedves 'Kovács Károly ügy' károsultak
2014.07.21. napján én megtettem feljelentésemet a rendőrségen.
A sok ügy összevonásából már azt hiszem jócskán bűncselekmény lett az ügyből, hiszen a fiamat is 40.000 Fttal rövidítette meg.
Le sem írom a részleteket....mindenki gondolhatja mi történt. Szóval akit érdekel és az ügyhöz szeretne károsultként csatlakozni küldjön egy levelet az edchocolatels360@gmail.com címre és elküldöm az ügy adatait a jegyzőkönyv számát amire bármely rendőrkapitányságon hivatkozhat.

sarpba # 2014.07.23. 12:31

Sajnos tudtommal nincs meg a bűncselekmény, csak a sorozatosan elkövetett üzletszerű csalás. 200.000 bírság max ha elkapják, de a számlaszám esélyes, hogy egy csöves nevére készült, illetve a telefonszámok is amiket használt a kollega...

Ha a csövest meg is fogják, és lesittelik, csak örülni fog, hogy fedél van a feje felett és ingyen ehet. :(

Írtam e-amilt én is.

Lohomlok # 2014.07.24. 16:56

Jó estét mindenkinek!

Én is felregisztráltam a jogi fórumra a mai nap, mivel engem is megkárosított egy Motel László nevű "úriember" az OLX-en. A bankszámla szám megegyezik az előttem szóló fórumozóéval, és szintén lego vonatok, úgyhogy már nem egyedül van a kérdésben. Én is bedőltem neki, még soha nem történt ilyen velem. Remélem leszünk elegen.