Apród csalás


muvesz50 # 2015.03.10. 10:49

Felfoghatatlan, hogy hogyan mernek emberek utalni ismeretleneknek. Utánvét a legjobb, vagy személyes átvétel (ha közel van). De vannak szállíttatási lehetőségek is egyes hirdetési portálokon. Amint látom hogy utalást kérnek, már lépek is ki.

muvesz50 # 2015.03.10. 10:49

Felfoghatatlan, hogy hogyan mernek emberek utalni ismeretleneknek. Utánvét a legjobb, vagy személyes átvétel (ha közel van). De vannak szállíttatási lehetőségek is egyes hirdetési portálokon. Amint látom hogy utalást kérnek, már lépek is ki.

Pepeee # 2015.03.10. 11:41

Sziasztok !
OLX-en akartam rendeln i egy alaplap processzor kombót.
a Hirdető 40.000 ft előleget akart kérni.
Amikor ezt megtagadtam akkor 4.000Ft ot akart a postaköltségekre és megadta az adatait.
Balogh Richárdné
számlaszám:
11773432-01181034
Telefonszám:
303925452
Miután beírtam a Googleba azonnal beadta ezt az oldalt az átveréseivel.
AZonnal jelentettem az OLXnek a jelentés gombbal nem tettek semmit ! Nem vették le a hirdetést sem !
Két nappal később írtam nekik egy felháborodott levelet mellékelve az átveréseket.
Kaptam 2 napra rá egy egyen levelet hogy majd odafigyelnek , de még ekkor sem vették le a hirdetést !!!
Az OLX felelőssége hogy egy héten át tudtak a csalásról és akkor sem tettek semmit !!!
Mindez történt kb 2015.03.05. körül.
Aki akit ezzel a számlaszámmal becsaptak vagy nyomozni akar csak tessék ott a telefonszámuk is.
SOK SIKERT.
Egy biztos ezután vagy csak utánvétel vagy személyes találkozás, ott is roppant körültekintően egy plázában átadás a tárgy megvizsgálása után , italt nem elfogadva senkitől.
Az egyén váltja a neveket, szerintem Balogh névvel is előfordul hirdetésekben.

Kar07 # 2015.03.11. 08:16

Üdv!

Sajnos én is bedőltem az OLX-en előre utalással, rögtön kétszer is:

1.
Számlaszám: 10103836-44660200-01004005
Xbox 360 hirdetés Kovácsa Renáta néven, renataa@gmail.hu e-mail címről.
A számlaszám alapján Budapest Bank Nyrt. Gödöllői fiók

Visszaolvastam a fórumon, erről a számlaszámról már többeket átvert. Sajnos előtte nem tájékozódtam.

2.
Számlaszám: 10402630-86766984-48481003
Samsung Led Smart tv hirdetés, típus: UE46ES6710, Fenyő Jánosné, fenyojans@freemail.hu e-mail.
A számlaszám alapján K&H Bank Zrt. 263 Mezőkovácsháza

Sajnos csak ennyit tudok egyelőre. Természetesen feljelentést teszek mindkét ügyben, de ha valaki tud infót, akkor kérem jelezze.

Köszönöm!

Kar07 # 2015.03.11. 12:13

Nem tudja valaki, hogy magánszemélyként kérhetek fizetési meghagyást a bankszámla tulajdonosa ellen, aki esetleg szinén magánszemély?

tikitaki1 # 2015.03.13. 13:02

Kar07: kérhetsz
Bármely közjegyzőnél megteheted.

tikitaki1 # 2015.03.13. 17:34

Kar07: Bocs, most olvasom, hogy csak a számlaszámát tudod. Akkor viszont nem. Ugyanis a fizetési meghagyáshoz kell az illető lakcíme is.

Kar07 # 2015.03.14. 06:38

tikitaki1
Köszönöm. Közben kaptam egy olyan információt, hogy a név és lakcím miatt adatigénylést kérhetek a lakhelyem szerinti önkormányzattól.

Nem tudom valóban így van-e, és működik-e a folyamat, de majd teszek egy próbát az önkormányzatnál.

Sasgyerek # 2015.03.14. 16:09

Üdvözletem!

Olyan személyeket keresek akik utaltak erre a számlaszámra: Budapest Bank 10102615-48627300-01004001 Varga Zsoltné

Köszönettel S. Tamás

raeros71 # 2015.03.14. 21:31

sziasztok,bedőltem én is egy olx-es csalónak,asus laptophoz kerestem alsó műanyag házat,rám írt hogy van nekik egy ilyen tipusú komplett gépük ami alaplaphibás,telefonos eggyeztetés stb,elmondta hogy a főnöke csak előre utalás után engedi elküldeni a gépet,elutaltam az árát pár nap mulva telefonon kerestem képben volt azt mondta minden ok postára adták a gépet,azóta 3 hét telt el de semmi nem jött,Ignic Zoltán néven mutatkozott be adatai amit megadott az utaláshoz,Kedvezményezett neve:Pod Cee Kft
Számlaszám : 11705008-29909678
Közlemény:mefedeone felhasználóneve az olx-en:goldchippc.

rolmillion # 2015.03.26. 07:37

Én kálváriám vicces. Iphone 3GS-t akartam venni OLX-en. Első eladó 7000.-ért adta, utaltam a pénzt, de semmi. Ott volt telefonszám, e-mail. A sógora közben eladta és nem merte nekem jelezni, mikor rendőrséggel fenyegettem jelentkezett és visszaadta a pénzt. Utána kinéztem egy másikat, utaltam a pénzt, de itt már utalás után törölték a felhasználónevet az OLX-ről, ez már nem bénázás, csalás volt. 7000 HUF. Rendőrségi feljelentést tettem. Adatai: Farkas Alexandra Erika OTP 11773425-03071735, Farkas Ferenc néven ügyködött, telefonja amit nem vesz fel 20-9758610, felhasználóneve fferenc061.
Ezután berágtam, mert már nagyon kellett volna a telefon (ajándékba szántam és már 3 hét csúszásban voltam), kinéztem egyet 8000 HUF-ért+posta. Az illető nagyon lassan válaszolgatott az OLX oldalán (gondoltam, ha ennyire nem akarja eladni a telefont, biztos nem lehet csaló) 2-3 naponta válaszolgatott, igencsak flegmán. Utaltam neki 8800 HUF-t a 11600006-00000000-42479828 Erste Bank, Krejcsirik Andrea bankszámlaszámra, e-mailje: risztiag@freemail.hu.
Láttam itt korábban ez a Krejcsirik csapott be másokat is. Most rendőrség mondta, hogy annyira kicsi az összeg, hogy ez a társadalomra nem jelent veszélyt, ezért ezeket a seggfejeket védi a banktitok. Ha van 3 feljelentés akkor kezdenek kutakodni. Most akkor ha és 30-astáblánál 45-tel megyek, a ku×rva rendőrök ne birságoljanak 30ezerre, mert nem vagyok veszélyes a társadalomra, csak majd ha 3-szor hajtok gyorsan. A bűnözőket védi a törvény, ez vicc. Én is bankszámlánként csinálok 3 csalást, aztán milliomos leszek? Pedig milyen egyszerű lenne a banknál visszakeresni a csalót, és a számláját zárolni, és az utalást visszacsinálni. De a banktitok a király dolog.
Mi mást lehet csinálni? Ez a Krejcsirik név elég ritka.

elbandi328 # 2015.03.26. 10:58

SBERBANK 14100048-23683849-01000004 Dalmati Ákos

Vigyázzatok, csaló! Engem is átvert, az OLX-en, azóta törölte magát!

A bankszámla székesfehérvári.

Max1 # 2015.03.27. 07:20

ggg

Max1 # 2015.03.27. 08:21

rolmillion
Nem bántásból írok előre leszögezném. 3x hogy a fenébe lehet egymás után ugyanabba a gödörbe belelépni? Ilyen nincs! Az első egy szerencsétlen eset volt oké de a második után fogod magad és biztos ami biztos harmadjára is utalgatsz vadidegen embernek? A rendőrséges írásodban igazad van rettentő bosszantó, hogy viszonylag "kis" összegben és váltott bankszámláról szabadon lehet csalni mert nincs következménye. De ebben is van sajnos ráció. Pár ezer vagy akár pár tízezres tételnél nem kezdenek komoly nyomozásba. Egyszerűen nincs értelme, esetlegesen megtalálják az elkövetőt és?? Többszöröse a nyomozás költsége arról már nem is beszélve ha ügy lesz belőle egy perköltség nem 10ezer forint....Ezért van az az 50 ezres limit ami felett foglalkoznak ilyesmivel vagy ha többszörös feljelentés van egy bankszámlaszám ellen vagyis üzletszerűen végzi az "ipart" de ha külön külön ezek is csak pár ezer forintos tételek ezzel sem fognak foglalkozni. Banktitok meg van ezzel nincs mit tenni. Sajnos ki van írva ezeken az oldalakon, hogy felelősséget nem vállalnak az eladókért. Nem tanácsolják az előre utalást csak személyes átvételre buzdítanak sőt ha utána nézel az olxnek van mostmár egy oldala ahol leírják mire érdemes figyelni. Belinkelem.
http://olx.hu/biztonsag/
Személyes véleményem ha megfogadod szerintem jól jársz. Persze nem kötelező és nem okoskodni akarok rajtad múlik.

1. Használt műszaki cikket látatlanban kipróbálás nélkül magánszemélytől semmilyen körülmények közt nem veszek előre utalással postán keresztül! Csak és kizárólag SZEMÉLYESEN. Meg tudom nézni az állapotát ki tudom próbálni nem tudnak átverni. Olvastam már olyat is és miért ne fordulhatna elő pl.: habzó szájjal nekiesett a vevő az eladónak mert tizenakárhány ezer forintért kapott egy betört kijelzős telefont. Éppen lehet tényleg egy genyó volt az eladó és küldött egy széttört szart. Ezt csak az eladó tudja senki más nem fogja kideríteni. Viszont az eladó leírta a sztorit mely szerint ő állta a postát engedett az árból is de mivel ezeket mind ő fizette nem küldte elsőbbségivel, törékenyként mit tudom én mivel mert ez még plusz költség lett volna számára és már így is engedett egy csomót. A vevő meg külön nem kérte. Innentől simán előfordulhat, hogy a postán leejtették rátettek valami nehéz pakkot berepedt a kijelző. Ezt írta az eladó is nála még tuti állapotban volt az, hogy a postán már mit csináltak vele nem az ő felelőssége. Tehát ha még drágább is egy picit vagy utazni kell érte kocsival vagy busszal pár 10 km-t akkor is inkább a közeledben lévő terméket kell megvenni amit meg tudsz nézni. Csak így mehetsz biztosra.

Max1 # 2015.03.27. 08:22

2.Csaló szűrő tippek: Ami gyanús és inkább hagyd is. Friss pár napos hirdetés. Általában telefonról feltöltve. Helyesírási hibák a hirdetésben. Igényes eladó azért figyel az ilyesmire. Mucsaröcsöge :) vagy akármi ilyen szintű aprócska település vagy határmentén lévő pici falu van megadva véletlenül se akard személyesen megvenni.
Ha mégis akkor:Kérj telefonszámot, facebook elérhetőséget. Ma már 10ből 9embernek van. Folytassátok ott az egyezkedést. Mégis személyesebb. Látni fogod, hogy valós profil vagy csak egy frissen létrehozott adatlap 10 ismerőssel képek nélkül. Ha ez van valszeg kamu és gyorsan csinált egy profilt. Ha van 300 ismerőse csomó bejegyzés képek akkor komoly esély van rá, hogy valóban ő az eladó és valós profillal van dolgod.
Ha megegyeztetek és küldi a nevét bankszámlaszámát csekkold le.(google) Ha csalt már a megadott névvel számlaszámmal ki fogja dobni a bejegyzéseket a csalókkal foglalkozó oldalakról már megúsztad. Van még bankszámla ellenőrző(szintén google) beírod. Ha mondjuk szegedi hirdetés és az ellenőrző kidobja, hogy Győrben nyitották a számlát már gyanús a dolog. Éppen nyithatta ott és közben elköltözött vagy akármi de igen gyanús.
Ha mindezek rendben vannak akkor jön az, hogy kérsz képeket még a termékről. Na nem úgy, hogy küldj még 3 képet haver....nem nem. Olyan képet amilyet te kérsz nem amit magától küldene.(csalónál nincs ott a meghirdetett termék, lopta a képeket más hirdetésből vagy netről) Meg tudod fogni mert ha nincs nála nem fog tudni olyan képet küldeni amit kérsz. Pl.: a termék-jobbra,balra, fejjel lefelé ilyen olyan sorrendben álljon ugyanazzal a háttérrel legyen mint a hirdetésben szereplő képen van csak más szögben tegye a doboza tetejére stb. stb. végtelen ilyen dolog van. Na erre fogja azt mondani, hogy kell vagy nem? Nem fotózkodni akar hanem eladni. Jó ilyenkor kell mondani én meg esetedben telefont akarok venni és nem azt akarom, hogy átbasszanak. Ez a minimum egy komoly eladótól, hogy ha kéri a vevő csinál még pár fotót. Talán ez a pár perces művelet férjen már bele neki ha el akar adni valamit.
Utolsó dolog de ez is nagyon fontos! Kb. 2 perc olx-en csinálni még egy profilt. Csinálj magadnak egy kamu profilt. Ha meg akarsz venni valamit maradjunk a telefonnál. Lebeszélitek a taggal a dolgokat megegyeztek mindenben te utalod ő küldi oké. Ne utald még át az összeget várj egy fél napot írj rá az eladóra a kamu profilodról, hogy érdekelne a termék és megvennéd mindenképp. Ha azt fogja mondani semmi akadálya utalj és küldi akkor már cumi van neki lebuktattad. Megmondhatod neki, hogy ez vagy pár órája fixáltátok le a dolgot akkor most ez hogy van? El fog telni pár óra és mikor legközelebb ránézel már csak egy törölt profilt fogsz találni :) MEGÚSZTAD!
Én rutinos használója vagyok ezeknek az oldalaknak. Életemben egyszer vertek át mikor elkezdtem ezt a dolgot 6500Ft-al. Napokig böngésztem utána a hasonló hirdetéseket és még 2x belefutottam az átverés után az "eladóba". Sikerült megijeszteni annyira, hogy kb 2 hét elteltével az átverés után visszakerült a 6500Ft-om a számlára :) Azóta ezekkel a technikákkal amit leírtam egyszer sem vertek át. Utolsó tanács még. Bármennyire is csábító valami frankó dolog akár teló akár xbox tök mindegy húú ez hülye ennyiért adja szarért húgyért van gyorsan repüljünk rá már utalom is csak az enyém legyen. NE :) legyünk erősek és görgessünk tovább. Nem az eladó hülye az a hülye aki bedől ennek. Ami túl szép, hogy igaz legyen az nem is az!!!! Csak példa senki sem fog egy xboxot 15 friss játékkal legyen mondjuk 85000ft értékű 35000 ft-ért odaadni. Nem őrült meg. Egyszerűen át akar verni és épít az emberek hiszékenységére és vágyaira. Tudja, hogy mindenki olcsón akar jót.-ez sajnos ritka nagyon.
Remélem segítettem valamit ha valamivel meg esetleg megbántottalak elnézést érte.

Pepeee # 2015.03.31. 18:49

Mától megszűnt az OLX úgyhogy Problem Solved.
Aki azt állítja mostantól felrakott hirdetést hazudik.
A régi hirdetések a fennállásig listázhatóak még.

zeboo # 2015.04.02. 09:47

Sziasztok!

Ebbe belefutott már valaki esetleg? Iphone 4s OLX (gsm-kisvarda)
Mkb Bank Zrt.
Bankszámlaszám: 10300002-10636813-49010011
Név: Harsányi László Zsolt

gibbonpitti # 2015.04.03. 15:13

üdv.

új vagyok itt még,de engem is bepaliztak pedig nem tartom magam balféknek.

olx....makita barkácsgépek.....Serkei/Sereki Pál néven.....járt esetleg így vki ezzel a nick-el?

gibbonpitti # 2015.04.10. 17:00

A Sereki néven futó tovább húzza a népet:

11600006-00000000-72835795 Patkósi Zsolt József néven utaltat többek között és a köv. telefonszámokat adja meg:

06309648406,06308439588....utóbbi még él.

most már makita kisgépek mellett bmw alkatrészeket is hirdetett.

persze a szokásos körítés:határ menti (most szentgothárd) település,kiemeli hogy szereti a személyes átvételt,deamikor páran felhívtuk tegnap akkor mindenfélét kitalált miért is nem jó neki most a személyes kontakt.

vagyunk már jó páran akik megtettük a feljelentést és ha jelentkezne még valaki aki esetleg tud segíteni ez ügyben az jó lenne.az e heti hirdetését is egy majdnem rászedett kolléga osztotta meg velem a minap,ő ismerte fel a módszerét az emberünknek.

a rendőrség talán jobban mozdul ez ügyben ha több különböző hirdetést is össze lehet kötni ezzel a csalóval.

a szép,hogy kicsaltak néhány embertől személyi igazolvány és lakcímkártya fotókat és ezeket küldözgetik a leendő utaló ügyfeleknek azzal,hogy ők biza korrektek,mert megmutatják a papírjaikat.persze csak nem az ővék.....

Dada03 # 2015.04.12. 14:11

Sziasztok!
Először is ISTEN ÁLDJA EZT A FORUMOT.
OLX utalás előtt gondoltam utána nézzek emberkénknek.
Már az furcsa volt hogy Hevesi Ferenc adta fel a hirdetést de Czifra Ferencnek kellett volna utalnom.
Gondoltam rákeresek kösz srácok megmentettetek.
megtaláltam a neve és a bankszámlát is ...ssza meg az ilyen.

Hunbug # 2015.04.14. 18:13

Sziasztok!
Engem múlthéten vágtak meg egy xboxxal. Adott telefont,lakcímet,bankszámlaszámot. Még fel is vette a telefont mikor hívtam, hogy utaltam a pénzt. De a csomag nem jött és azóta nem válaszol a levelekre és nem is veszi fel a telót. Itt van a bankszámla szám és a számlatulajdonos neve: Horváth Dezsőné 11773449-00014371 telószáma: 06304619134
és Felsőszölnök volt megadva lakhelynek. Tudom, hogy ezt csúnyán megkajáltam de sokszor rendeltem már netről és még sosem volt baj. Mit tudnék ilyenkor csinálni? Mert hallottam, hogy az olx-nek hiába jelentem nem nagyon csinál semmit sem. Előre is köszönöm a segítséget!

Clearinx # 2015.04.16. 18:15

Hunbug!

Az OLX-nek ne jelentsd, semmi értelme, valszeg aki átvert törölni is fogja a profilját. Menj a rendőrségre. Tök mindegy hány forintot buktál, elvileg 50.000 forint alatt nem tudnak sokat tenni, viszont ha sorozatos csaló, és többen is tettek már feljelentést, akkor az összeg lényegtelen, ugyan úgy bűncselekmény, és van rá esély hogy elkapják.

Fontos, hogy mivel lehet hogy álnevet használ, sőt, lehet hogy egy létező személy nevét használja, ezért semmiképp se Horváth Dezsőné ellen, vagy akármilyen nevet is adott meg, ne ellene tedd meg a feljelentést, hanem ismeretlen tettes ellen, és a feljelentésben adj meg minden birtokodban lévő információt, és a rendőrség össze fogja fűzni a szálakat. (számla adatok, cím, név amit megadott stb.). Ez azért fontos, mert ha létező személy nevét adta meg, aki nem ő, és te mást jelentesz fel, akkor bajba kerülhetsz emiatt.

Én is hasonló cipőben jártam, rendőrkapitány ismerősöm adta ezeket a tanácsokat, már folyik az eljárás a csóka ellen.

Ha a pénzedet is vissza szeretnéd kapni, a feljelentésnél jelezd, hogy a polgári jogi igényedet is szeretnéd érvényesíteni (nem biztos hogy ez a szakszó), így miután elítélik az embert, van esély rá, hogy visszakapod a pénzt bírósági per keretein belül.

Remélem tudtam segíteni, ez egyébként mindenkinek szól aki így jár.

stiloo # 2015.04.23. 17:26

Hali!
Eladtam egy bmx hátsókereket az olx-en postai utánvétellel, és amikor megérkezett hozzájuk átvették, felhívtak, hogy az egész biciklit szerették volna megvenni.Szóltak a postának és nem küldik vissza a pénzt.Ilyenkor mit tegyek/ne tegyek.Előre is köszi a választ!

Norbi88hun # 2015.04.25. 22:51

sziasztok. Ma engem is átvertek.. Telefonért utaltam 45e ft ot. Elkértem az iratait aminek azt a felét fotózta le amivel most sokra nem megyek. Átutalási név stimmelt ezekkel gondoltam csak nem annyira barom, hogy ezek után is bepróbálkozik, de mégis.. Azóta nem veszi fel csak kinyom. más számról felveszi és letagadja, hogy ő lenne az illetve egyszer vissza kérdezett egy másik telefonra is.
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/…ltes.hu_.jpg

Zámbó Róbert 11773456 - 01507366
Tel szám: 06209783082
hétfőn rendőrség, de van egy olyan érzésem, hogy magasról tesznek rá..

Szepka17 # 2015.04.26. 14:58

Kedves gibbonpitti !

Olvastam szomorú történeted és habár kellemetlen beismerni, de engem is ugyan ez az ember vert át, nem is kis összeggel... Az eset pénteken történt azóta tettem feljelentést. Kérlek ha olvasod ezt az üzenetet vedd fel velem a kapcsolatot az "imerator17501@gmail.com" e-mail címen, hátha közösen többre jutunk.
Üdvözlette, Szepka