Követeléskezelés


drbjozsef # 2018.08.14. 08:00

Pontosan.

drbjozsef # 2018.08.14. 07:25

Semmit. Már ezeket se KELLETT volna tenned, de ártani nem ártott. A "dobd ki" tanácsot se kellett volna feltétlenül megfogadni, ha gyûjtöd a papírt.

drbjozsef # 2018.08.13. 22:28

@kerteszbeni,

passz, sajnos, ahogy gerbera, úgy én sem vagyok gondolatolvasó. De szvsz manapság a BKK ellenõr bemondásra nemigen ír meg büntit. Vagy igazolod magad, vagy rendôrt hív, illetve már gyakran eleve közteresekkel együtt dolgoznak, akiknek már jópár éve joguk van az igazoltatáshoz.

De ezer oka lehet még, hogy te kaptad, csomó helyen hibázhat a rendszer. És valóban, akár az is lehet, hogy bemondásra felvették az adatait. Remélem ettõl most megnyugodtál.

Grave7 # 2018.08.13. 19:42

@kerteszberni: Milyen fura, hogy végül azt tetted, amit 2018.08.10. 10:28-kor gerbera317 tanácsolt:

Általában két dolgot tehetsz: 1) Kidobod az iratot, és a füled botját sem mozdítod. De sok kellemetlenségtől óvod meg magadat, ha inkább 2) írsz a követeléskezelőnek egy levelet, melyben közlöd, hogy a címzettet nem ismered, itt nem lakik, vagyontárgyai itt nincsenek.
[...] a fenti 2) lehetőség javasolt (meg egyébként is), megfejelve azzal, hogy a postahivatalba bemész az értesítővel, és a lakcímkártyádat bemutatva, írásban nyilatkozol, hogy a címzett nem lakik a címeden.

drbjozsef # 2018.08.13. 07:37

Hát igen, régi szép idôk, tizenõt éve még ilyen macerásan ment ez...
Hahó, már nem 2003-at írunk.

gerbera317 # 2018.08.10. 13:15

bezzeg azt nem tudod megválaszolni hogy hogyan lehetséges ez ha..."
Miért kellne tudnom? Hát látnok vagyok én? Ez itt egy jogi fórum, ember! te meg nagyon el vagy tévedve...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.10. 13:13

Áldjon meg az én Istenem, hiszen már tegnap mondtam, hogy dobd ki, te meg itt értetlenkedsz azóta is.

gerbera317 # 2018.08.10. 12:58

@Albi
Az egyik azt mondta neki már ne fizessek
Mondott az ennél többet is.

gerbera317 # 2018.08.10. 12:56

tehát számomra egy idegen
De a tényállás szempontjából nem mindegy. Nem mindegy, hogy a cím egy abszolút melléfogás, vagy pedig mégiscsak volt köze az embernek a címhez. Nem nyűgöztél le a felfogásoddal.
mi az hogy hacsak ugy nem? nem értem mit beszélsz
Ráadásul az idézett klasszikus viccet sem ismered.

Alibi # 2018.08.10. 12:53

Puha szakban van követeléskezelőnél. Akivel jogviszonyba voltam az mondta hogy eladta. Akinek eladta 2 vagy 3 hónap múlva jelentkezett. Addig pontosan az történt. Az egyik azt mondta neki már ne fizessek. A másik 2 hónap mulva jelentkezett. Ne törődjek vele mennyit követelt? Hát még azt a 420 ezer forintot se vonták le a követelésből. Hagytam volna azt is rájuk? Nem volt félreértés ajánlott levélben eljüldtem a lefénymásolt csekkeket amiket befizettem.

gerbera317 # 2018.08.10. 12:07

bementem a kormányablakba és megkérdeztem
Hacsak úgy nem...

bérlőnek egy haverja volt ez az ember ezt tudom
Tehát mégiscsak tudsz az emberről?
Na, akkor, ha írsz a BÖK-nek nem azt írod, hogy ismeretlen személy, hanem annyit közölsz róla, amit tudsz.

gerbera317 # 2018.08.10. 11:53

És hogyan ellenőrizted? Van hozzáférési jogosultságod a lakcím-nyilvántartáshoz, vagy csak szimplán kimentél a levélszekrényedhez, és megnézted, más neve is ki van-e írva?

gerbera317 # 2018.08.10. 11:19

És kinek kellett volna fizetnem?
Annak, akivel jogviszonyban álltál. Mindaddig, amíg ő nem mondja, hogy "mostantól másnak fizess", vagy az a más nem szól, hogy "mostantól nekem fizess". Azzal, hogy nem fizettél senkinek, megszegted a részletfizetési megállapodást, és a kedvezményedet is elveszítetted.

Hát ezaz akkor miért nem a 1.8 millió 420 ezerrel csökkentett részére jelentkezett be?
Mit törődsz te azzal? Fizettél volna tovább rendesen, és közben tisztáztad volna a félreértést (mert ez az volt). Ehelyett szépen kiütötted magadat a korábban megszerzett előnyös pozíciódból.

Felmondták, majd annak rendje szerint elindult a folyamat.
És mit jelent ez a "rendre elindult folyamat"? Került sor fizetési meghagyásra, utána pedig végrehajtásra, vagy még mindig csak "puha" szakban van a dolog?

Alibi # 2018.08.10. 09:29

Az ÚJ azonban >> JOGUTÓD lett!
(és ebbe neked nincs beleszólásod, közöd hozzá semmi)

Hát ezaz akkor miért nem a 1.8 millió 420 ezerrel csökkentett részére jelentkezett be? Ha elsőre azt mondnja hogy igen ennyivel tartozik küldjük a csekkeket, kezdje fizetni fizettem volna tovább ugyanugy.
Köszönöm a válaszokat.

Alibi # 2018.08.10. 09:16

Amikor felhivtam a 2. céget hogy akkor törlesztem nekik tovább azt mondták nekik nem mert eladták. Fog jelentkezni a cég aki megvette. Ez volt kb 2 hónap. Amikor jelentkeztek a 2.6 millióra szoltam hogy van megallapodásom és elkértek minden papirt. El kellett volna fogadnom az első telefonra a 2.6 milliót és elkezdeni törleszteni?

Alibi # 2018.08.10. 08:51

És kinek kellett volna fizetnem? Nem volt egy megállapodásom az első megkeresésükre elküldtem a megállapodást. A régi csekekk mind az előző cégnek szóltak most küldtek ki csekkeket a 2.8 millióra. És ha felmondták a megállapodást akkor nem kell figyelembe venni az eddigi befizetéseim?

gerbera317 # 2018.08.10. 08:28

@kerteszbeni
Nem jó a kérdésed! Eleve kevered a behajtót a végrehajtóval. És azt hiszed, bárki, bármilyen nyilvántartáshoz csak úgy hozzáférhet. Hát nem!

A behajtó egyetlen jogosultsága az, hogy a rendelkezésére álló címre felszólító levelet írjon. Nincs jogosultsága arra, hogy ellenőrizze, hogy az adósa valóban itt lakik-e, vagy bármilyen köze van-e a címhez. Általában két dolgot tehetsz: 1) Kidobod az iratot, és a füled botját sem mozdítod. De sok kellemetlenségtől óvod meg magadat, ha inkább 2) írsz a követeléskezelőnek egy levelet, melyben közlöd, hogy a címzettet nem ismered, itt nem lakik, vagyontárgyai itt nincsenek.

Ebben az esetben a gond az, hogy a BÖK a Budapesti Önkormányzati Követeléskezelő, aki BKK-s és parkolási pótdíjak kezelésével foglalkozik. Neki valószínűleg van hozzáférése a lakcímnyilvántartáshoz, és akkor a rossz hír számodra, hogy a címzett a te címedre van bejelentve. Ilyenkor a fenti 2) lehetőség javasolt (meg egyébként is), megfejelve azzal, hogy a postahivatalba bemész az értesítővel, és a lakcímkártyádat bemutatva, írásban nyilatkozol, hogy a címzett nem lakik a címeden.

Ha ezeket elmulasztod, akkor idővel megjelenhet nálad a végrehajtó (nem behajtó!), akinek olyan jogosultságai vannak, hogy akár a lakásodat is felnyithatja.

alfateam # 2018.08.10. 08:23

. Miért az én lakásomra küldték ezt? Mit tegyek ezzel?
Semmit, dobd ki!

komolyan nem ellenőrzik nyilvántartási adatbázisban ki lakik egy adott címen
De, Te. Bemész a nyilvántartóba és megnézed van-e más is bejelentkezve a lakásodba.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.10. 08:21

A szóhasználata indokolatlanul durva - de úgy van, ahogy nonolet mondja: azzal, hogy abbahagytad a törlesztést, alighanem elvesztetted a kedvezményt.

nonolet # 2018.08.10. 07:47

Az ÚJ azonban >> JOGUTÓD lett!
(és ebbe neked nincs beleszólásod, közöd hozzá semmi)

Azaz vele szemben PONTOSAN ugyanúgy
KELLET volna eljárnod, mint a régivel.

Vagyis: fizetni tovább az ALKU szerinti!!!! 30 ezret.

HA nagyokosan nem fizetted, akkor elkúrtad.
Mert ezzel FELRÚGTAD az örökölt alkut.

Így az már rá nézve sem kötelező... az alku.

Alibi # 2018.08.10. 07:32

Az mostani jogosult az intrum. Nekik nem fizettem mert nem ismerem el a 2.8 millió követelést. Mert ebben a befizetett 420 ezrem sincs.Csak annak fizettem akivel megállapodtam az 1.8 millióra.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.10. 07:10

Félreértettél. Az új jogosultnak is fizettél-e?

Alibi # 2018.08.10. 06:47

Igen fiezttem. Azért is irtam hogy indok nélkül vissza dobta az ő megbizojának. Azóta kikértem tőlük és aláirt papirom van az 1.8 milliórol. Szo sincs felmondásrol. De még az igazoltan befizetett 14x30 ezer forintom se írják le.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.08.09. 19:36

Tudnak adni valami tanácsot mi tévő legyek?

Fizetted rendben a megállapodás szerinti részleteket az engedményesnek?

Alibi # 2018.08.09. 17:53

Üdvözletem!
Tanácsra lenne szükségem kérem ha tudnak segítsenek. Előre is köszönöm.
Volt egy személyi hitelem amit nem tudtam fizetni. Felmondták, majd annak rendje szerint elindult a folyamat. 2016 őszén megkerestek X követeléskezelőtől hogy van 2.4 millió tartozásom az ügyben. Alkudozások után elfogadtam az ajánlatuk ami ugy szólt hogy ha bevállalok 30 ezer ft havi befizetést akkor elengednek 600 ezer ft ot az összegből. Tehát kötöttem 1.8 millió/ 30 ezer havonta. Ezt fizettem 14 hónapig. Idén január első napjaiban jött egy levél hogy a tartozásom visszadták Y cégnek ezentúl ők jogosultak az ügyben. Indoklás nem volt. Eltelt 1 hónap és mivel nem jelentkeztek hivtam őket. Ők tovább adták Z cégnek mondván felszámolták a lakossági portfoliójukat. Z cég megkeresett tavasszal hogy tartotok 2.6 millió forintal. Elküldtem a megállapodást mivel Y cég azt mondta ezt a megállapodást fogom tovább vinni. Utánna kérték a befizetési bizonylatokat ezt is elküldtem. Közben Y cégtől kértem egy hivatalos papirt az egészről amit meg is kaptam. Most megint küldött Z cég egy szerződést már 2.8 millió forintról 30 ezres havi törlesztő részlettel x2 hónapig. Szóval a összeg megy felfele náluk havi kb 90 ezerrel, a befizetéseimet és az megkötött megállapodást egyszerűen nem veszik figyelembe. Most aug 20 az első befizetési határidő de én nem ismerem el az összeget sem.
Tudnak adni valami tanácsot mi tévő legyek?
Köszönöm