Követeléskezelés


végrehajtó1 # 2011.07.08. 12:12

19661110

meg.
Más kérdés hogy megnyered-e.

végrehajtó1 # 2011.07.08. 12:11

A követeléskezelő cégek nem csak banki tartozásokkal foglalkoznak, hanem többek között elmarad távközlési, közüzemi díjakkkal is....

Ebben igazad van.De a banki tartozás esetén semmit sem mondhat a tartozásról stb .

A gyakorlat az hogy boldog boldogtalannak elmondanak mindent csak hogy pressziót gyakoroljanak az adósra.
De ,hogy konkurencia.:)

kovacsz # 2011.07.08. 11:34

végrehajtó1
A követeléskezelő cégek nem csak banki tartozásokkal foglalkoznak, hanem többek között elmarad távközlési, közüzemi díjakkkal is....
Egyébként miféle feljelentés? Hogy megmondta ki ő, honnan jött és kit keres? Ugyan.
Jaaa az a fránya konkurencia. Értem. :-)

19661110 # 2011.07.08. 10:18

Szeretnék tanácsot kérni.

Az adósom ellen 1. és 2. fokon megnyertem a pert.
Igen ám, de ő közben csinált egy szerződést,amiben gyermektartásdíj fizetésére kötelezte magát.
Mire a végrehajtás egyenesbe jött a felesége érvényesítette. Úgy, hogy most a fizetéséhez nem nyúlhat a végrehajtó.
Számomra egyértelmű, hogy színlelt szerződésről van szó.
Vajon meg tudom én ezt támadni?

Köszönök minden jó tanácsot!

végrehajtó1 # 2011.07.08. 09:15

kego

Nincs joga.Banktitok megsértése.

Ne hagyd magad.Tehetsz feljelentést nyomozóhatóságnál vagy a Pszáf-nál.

Azért mert tartozol igenis önérzetesnek kell lenni.

Bezzeg ha egy ügyvéddel csinálnák ezt meg,akkor habzana a szája.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.08. 08:27

Olyan önérzetesek tudnak lenni az adósok. Bezzeg a fizetési kötelezettség teljesítését nem érzik becsületbe vágó ügynek.

guba # 2011.07.08. 08:15

Nyilván nem bocsánatkérést szeretnél elérni, hanem nem vagyoni kártérítést. Szerintem felejtsd el.

kego # 2011.07.08. 06:15

Üdvözlet mindenkinek,

azt szeretném megtudni, hogy egy kintlévőség kezelő cég, nevezzük nevükön : behajtócég, ha személyesen kijön a lakásomra, az én előzetes értesítésem nélkül, jogában áll-e bárkinek, pl. a szomszédnak, postásnak, gondnoknak elmondani, hogy ő kicsoda, honnan jött, kit keres és milyen célból?

Szerintem ehhez nincs joga : aki nálam járt, kapásból elmondta a gondnoknak, hogy ő egy behajtócég embere, és engem keres, mert tartozásom van felé.Mit mondjak? A gondnok azóta kicsit ferde szemmel néz rám..
A per megindításán is gondolkodom egyébként, és kellene, hogy pontosan mire hivatkozzak : személyiségi jogok, üzleti titok kifecsegése, vagy mire?
Szerintetek?

guba # 2011.07.08. 05:45

A félen múlik, csak ha nem kéri a meghatalmazást,a kétszeres teljesítés kockázatának teszi ki magát.

Dr.Attika # 2011.07.08. 03:43

A meghatalmazás egyoldalú nyilatkozat ( vannak kivételek pl. ügyvédi meghatalmazás) , amelyben kijelenti a meghatalmazó, hogy ilyen-olyan ügyben őt más képviseli. Nos amikor ezek a követelés behajtók fellépnek, akkor ezt be kellene mutatniuk. Igaz eljárhat ennek bemutatása nélkül is, ha azt a másik fél nem kéri. Például a közigazgatási eljárásban, akkor kell igazolni a képviseleti jogosultságot, ha azt kéri a hatóság. A polgári peres eljárásban a törvény írja elő a meghatalmazás becsatolását a keresetlevél benyújtásakor. Lényeg az, hogy a félen múlik jelen esetben, hogy elfogadja-e a behajtó közreműködését meghatalmazás bemutatása nélkül.

Mitanni # 2011.07.07. 19:23

Értem és köszönöm a gyors választ. Viszont a meghatalmazás lényegében nem a köztük fennálló szerződésbe van foglalva? Vagy ez hogyan történik?
Minden esetben kell lennie egy írásba foglalt meghatalmazásnak, aminek vannak bizonyos alaki és tartalmi kellékei? Ennek a folyamatnak az előírásait sajnos sehol nem találtam, nyilván, mert nincs is szabályozva e terület.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.07.07. 19:19

Nem. Meghatalmazást kérhetsz, a többi nem a te dolgod.

Mitanni # 2011.07.07. 19:17

Üdvözletem!

A kérdésem az lenne, hogy követelheti-e a fogyasztó egy szolgáltatóval szemben fennálló, követeléskezelőnek átadott tartozása kapcsán a szolgáltató és követeléskezelő közötti megbízási szerződés megtekintését?
A követeléskezelő eljárási jogosultságának igazolása érdekében kérdezem, de mivel ebben az esetben nem engedményezésről van szó, így a Ptk. ide vonatkozó szabályai nem jöhetnek számításba.

Előre is köszönöm!

nikolettababa # 2011.06.24. 13:54

üdvözlöm
azzal a kérdéssel fordulok önhöz hogy 2010 május 10 én jogerős ítéletet nyertünk .egy korlátolt felelelősségű társaság ellen .mert beáztattott minket tetőtérbeépítés miatt tönkre ment mindenünk lakás ingóság
a cég felszámolás allatt van ,és a felszámoló nem fizet azt mondja hogy nincs pénz ,pedig abíró a ítélet hozatalkor azt mondta van . a jegyzett tőke 30 milló a cégbíróságon . sok mindent nem értünk 6.6 millió ft a lakás kár vagyonkár .amit nem fizetnek ki már 1 évnél több.
kérdésem hogy mi tévők legyünk hogyan juthatnák a pénzünkhöz egy 7 tagú család.
előre is köszönöm
judit

ObudaFan # 2011.06.20. 21:10

Nincs mit.

X.Y.Z. # 2011.06.20. 18:20

Köszönöm a segitseget!
Felvettem egyenlöre a cegvezetövel a kapcsolatot, mivel szivesebben rendeznem a dolgot bekes uton.

ObudaFan # 2011.06.20. 13:56

3 év, ha egyéb minősítő körülmények nem valósultak meg.
A cselekmény befejezésétől.

X.Y.Z. # 2011.06.20. 13:49

...es mennyi az elevülesi idö?
Törtenes v. orvostol szamitva?

ObudaFan # 2011.06.20. 13:13

Elévülési időn belül.
Van esélye. Kérdés, hogy mit tud igazolni abból, hogy végzett-e tevékenységet, voltak-e költségei, és hogy egyáltalán miben állapodtatok meg a díjazást, költségviselést illetően.

X.Y.Z. # 2011.06.19. 21:03

Ezt a feljelentest mennyi idön belül lehet megtenni?

Az atveteli elismervenyen a datum szerepel, hogy az összeget atvette tölem az adosom (nev szerint) ügyenek intezesere. Alairas,cim,szem.ig.sz.
Ennyiböl all.

Milyen az eselye?

ObudaFan # 2011.06.19. 20:49

A súlyos testi sértés miatt feljelentést tehetsz. A pénzed visszakövetelése fizetési meghagyásos eljárás útján történhet, de hogy milyen eséllyel, annak megítéléséhez látni kellene azt az átvételi elismervényt.

X.Y.Z. # 2011.06.19. 19:02

Jaj, mert akkor eppen harom heti kinlodasos-nem elerhetö-nem hiv vissza-egyeztetes utan vegre lehetett...
Most is felültetett egy idöponttal - tudta h. nyaralni megy, de velem megbeszelte...

Azert mostmar kaphatok valamifele tanacsot arra vonatkozoan, hogy mit tehetek egy ilyen emberrel??

Mit tudok tenni eg követeleskezelessel foglalkozo ceg emberevel, aki atvett (sk. irt atv.elism.) 150ezer ft megbizoi dijat, hogy 4 eves kintlevösegem ügyeben eljarjon (birosagi vegzes van), de a szamla es a szerzödes a mai napig nem keszült el, ill. folyamatos nemi zaklatasainak vagyok kiteve (telefonban,smsben,szemelyesen), melynek a vege 8 napon tul gyogyulo serüles lett nalam.
Az adosommal ketszer felvette ugyan a kapcsolatot, majd fentiekre tekintettel leallitottam, es kerem vissza a penzem - amit persze nem szandekozik teljesiteni.
Hivasaimat többnyire nem veszi fel,v.vissza sem hiv, ha pedig idöpontot beszeltünk meg, egyszerüen elfelejti, mert neki közbejött vmi,de nem is mondja le.
Tud nekem valaki tanacsot adni?

ObudaFan # 2011.06.19. 09:39

Hogyan, ha nem sikerül találkozni vele?

X.Y.Z. # 2011.06.18. 15:23

Megprobalt megölelgetni, csak köztünk volt egy asztal, melynek élével a bordam tul szorosan erintkezett...

ObudaFan # 2011.06.18. 12:30

Ezt nem egészen értem, miből lett 8 napon túli sérülés?