Domain név választás


paxia # 2016.02.20. 18:02

mikki ::

Ha megkaptad a domaint, akkor a tied, amíg fizeted.
Pont.

Ha pl van egy nagyon_nagy_multi.com és te megkapod a
nagyon_nagy_multi.hu domaint, mert a
nagyon_nagy_multi azt még nem regisztrálata le, akkor
legfeljebb, csak megkérhetnek, hogy XXX.XXX$-ért mondj
le róla.

mikki # 2015.12.04. 16:42

Köszönöm a válaszod. Azt még megkérdezném hátha tudod, hogy késöbbiekben ha valaki igényt tart rá akkor mi van? Most ugye senkinek sem hiányzik de ha valaki esetleg rájön arra, hogy ezt a portált miért nem ő találta ki, alapít egy kft. ilyen néven akkor elvehetik tőlem? Érted ugye mire gondolok?

Iucundus # 2015.12.04. 13:20

Be kell adni a regisztrációs kérelmet és amennyiben a meghatározott idő alatt senki elsőbbségi igényt nem jelentette be, viheti, azaz az igénylő nevére regisztrálják.


Ddr

mikki # 2015.12.04. 09:58

Tisztelt fórumozók.

Segítséget szeretnék kérni Önöktől domain név választásban.
Indítanék egy weboldalt nem profitszerzés céljából. Az oldalhoz választott domain név még nincs regisztrálva.
Példának hoznám fel a Ladies-klub.hu vagy Marine-Club.hu nevet.
Az lenne a kérdésem, hogy a jogviták elkerülése érdekében egy ilyen vagy ehhez hasonló domain név mennyire támadható meg, hogy én egy személyes blogot üzemeltetek rajta. Körbe néztem google ben az eredeti domain név tervem nem kapcsolódik márkához- termékhez, nem találtam cég nevet sem de van egy szórakoztató létesítmény aki használja az én domain név ötletemet az ő oldal leírásában. Találtam egy facebook oldalt is aki szinte ugyanezzel a névvel üzemeltet egy facebook személyes oldalt. Tehát Önök szerint egy ilyen domain név regisztrálása után lehet vagy jöhet valaki aki el akarná venni tőlem jogosan? Köszönöm segítségüket.