Férjem,57-es születésű, 37 év ledolgozott évvel és 6 év korkedvezménnyel el tudna-e menni az idén korengedményes nyugdíjba? Én úgy tudom, (a 354/2010-es korm.rendelet alapján Magyar Közlöny 2010/200.), hogy a korengedményes nyugdíj december 3l-ig meghosszabbítva.A rendeletben benne van, hogy 57-es 6 év korkedvezményt szerzett férfi is igénybe veheti ugyanúgy mint a 51-52-53-as születésű. Te, hogy értelmezed, vagy olvastad-e ezt az - ONYF tájékoztatót a korengedményes nyugdíj 2011 -.
Előrehozott öregségi nyugdíj
Egyszerűen felháborító ami itt történik vagy ami itt történni készül a nyugdíjasokkal és a leendő nyugdíjasokkal szemben!!!!
Üdvözlettel : Esopus
KEDVES FÓRUMOZÓ TÁRSAK!
Kilépek ebből a topicból, mivel a ma beterjesztett Alkotmánymódosítási javaslat alapján nem hinném, hogy bármi biztató választ tudnék írni. Korhatár alatti nyugdíjasként engem is megérintett (nem kicsit, hanem nagyon) a hír. Mindenki saját maga értelmezze a híreket és a benyújtott módosító javaslatot.
Alkotmánymódosítással vennék el a korai nyugdíjakat
Javaslom nézzétek meg Harrach Péterrel történt beszélgetést az ATV Egyenes beszég műsorában, reggel ismétlik.
Üdvözlettel Veci
Szia Veci!
Mi csak a szolgálati idő elismerési kérelmet adtuk be,aztán megjött rá a válasz és ezzel kapcsolatban kértünk egy személyes találkozást.Erre igen készségesen reagáltak.Ezen beszélgetésen mondta el az ügyintéző,hogy nem elég nekik a Munkaviszony igazolás.
Természetesen csak augusztus végén adjuk be a nyugdíjazási kérelmet.Akkor sem fogunk mást csatolni,mint a munkaviszony-igazolás,mert nem is adnak ki mást.
Ezért kérdeztem,hogy mire lehet még szükségük?
Üdv.Ági
V e c i !
Igazán nagyon szépen köszönöm!
Kedves 52mama!
Kívánok Neked a nyugdíjas években minden szépet és jót, jó egészséget.
Nagyon bízom benne, hogy előbb-utóbb én is a klubban lehetek :). Talán a január 20-án átvett kérelmemre elkészített ?, április 11-én már a revizornál lévő határozatom is ideér. Vele együtt az elmaradt nyugdíjam is, mivel eddig egyetlen forintot sem küldtek. Legutóbb azt mondta az ügyintéző, hogy május 12-én a számlámon lesz visszamenőleg az összeg, de sajnos semmi!!!!
Valakinek lenne valami jó ötlete, hogy mihez kezdjek?
Ettől az ügyintézéstől anyagilag, idegileg már a padlón vagyok!!! Leszek egyáltalán nyugdíjas vagy addigra feldobom a talpam?
Köszi, hogy "meghallgattatok".
Zsóka
Korall54
Köszönöm a jókívánságodat.Igazán jól érzem magam, hogy megértem a nyugdíjamat.Kérdezed a szolgálati időm számát. 62 nap hiányzott a 41 évhez, de már még a kecsegtető 2 %+ miatt sem tudtam bevállalni, mivel már az éhenhalás küszöbén álltam. A 18 hónap munkanélküli alatt meghalt a férjem is, így özvegy is vagyok, sőt már az özvegyim is megszünt. Majd 2014.októberében ismét feléled, ha addig el nem törlik a hozzátartozói nyugellátást.
Kívánok minden jót, és további szép napot.
52mama
52mama
Üdvözöllek a nyugdíjas klubban!
agica20
Szerintem még túl korán kérhettétek a nyugdíj megállapítását, mivel aug. 30-ig még jogviszonyban áll. A jogviszony megszüntetését igazoló papír a közalkalmazottaknál : Közalkalmazotti jogviszony megszűnése, megszüntetése fejlécet kapta az én esetemben. Ha a felmentési határozatot mutattátok be, az szerintem sem elég. Gondolom a köztisztviselőknél is hasonlónak kellene lennie.
Üdvözlettel Veci
matome
Az édesanyád szerintem a csökkentett nyugdíj szolgálati idő és életkori feltételével rendelkezik. Az 1951-ig született nők esetében a teljes nyugdíjhoz 38 év kellett, a csökkentetthez 34 év. Még gyermekkedvezményt is figyelembe vettek, ha hiányzott a jogosultság megszerzéséhez, ami 1 gyermek esetében 1 év, 2 gyermek esetében 2 év, 3 vagy több gyermek esetében 3 év. Hány gyermeke van?
Szerintem a nyugdíjjal biztos jobban járna, mint a segéllyel, ami a szolgálat idejét csak akkor növeli, ha a Munkaügyi Központ által megállapított segélyről van szó. Keressétek fel a Nyugdíjbiztosítót, és még próbaszámítást is kérhettek, ahhoz, hogy dönteni tudjatok.
Azt nem írtad, hogy milyen segélyen van, a Munkaügy általi, vagy egészségkárosodása okán rendszeres szociális járadék, vagy az Önkormányzattól kapott segélyen. Mindegyik szerint mást lehet a kérdésre válaszolni.
Ha ezt is megírod, talán konkrétabb választ tudok írni.
Üdvözlettel Veci
Vica2
Húúúú! Ez tényleg gáz. Ugyanis a munkaviszony megszűnte és új munkaviszony létesítése között minimum 1 napnak el kell telnie. Legalább 1 napig nyugdíjasnak kell lenni, hogy valaki nyugdíj mellett munkát vállaljon. A 2008-tól hatályos tv. szerint már tudtommal így volt érvényes, lehet hogy a 2008 előtti tv. megengedte ezt, ott még keresetkorlát sem volt, és a munkahelyed ebből a jogi ismeretből indult ki, amikor ugyanazon a napon kezdett ismételten alkalmazni, amikor még nem voltál nyugdíjas.
Itt a bizonyításba szerintem a munkahelyed jogászának is kérjed a segítségét, valószínűleg a törvényt rosszul értelmezték. A leírtak alapján, ha én jól értelmezem nem járt volna a nyugdíj is. Megbóbálnék személyes találkozást is a Nyugdíjbiztosító vezetőjénél is, hogy méltányosságból segítsenek ebben a helyzetedben. Sajnos a törvény nem ismerete nem mentesít bennünket a következményektől. Minden követ mozgass meg, szurkolok neked, de közben aggódok is!
Üdvözlettel Veci
Szia ágica20
Képzeld el én is így jártam,mint ti.A munkaerő határozatában benne volt az ellátás megszűnésének napja is,meg a nyugdíjazás napja is. Benne volt a tb kiskönyvben is. Az általam kitöltött K02-en is ki volt töltve ez a dátum. Tehát háromszorosan,egybehangzóan előttük volt. Szerinted mit kérdeztek tőlem egy külön levélben külön kérdőíven? Azt,hogy mi az ellátás utolsó napja,és mikortól akarok nyugdíjba menni.
Én sem tudtam mit gondoljak. De így történt,már túl vagyok rajta.
52mama
Köszöntelek és örömökben gazdag, egészségben töltött hosszú nyugdíjas életet kívánok!
Szeretném megkérdezni, hogy mennyi szolgálati éved van.
Üdv: Korall
Üdv: Korall (53-as nö)
Kedves Veci,Lyonne és Más tisztelt Hozzáértők!
Képzeljétek el a férjemmel bementünk a helyi nyugdijfolyósítóhoz és ott az ügyintéző azt mondta,hogy az az igazolás,amit az Önkormányzat kiadott,miszerint a párom ....év...hó...napjától...2011.aug.30.napjá-
ig állt munkaviszonban/Ez egy munkaviszony igazolás/nem elegendő benyujtani a nyugdijkérelemmel egyidejűleg.Nem fogadja el munkaviszony megszűntetésnek ezt az iratot.A személyzetis kollega pedig elmondta,hogy ő már nem ad más papirt,mert már mindent kézbeadott a páromnak.
Szerintetek milyen papir kell még nekik?
Milyen okmánnyal bizonyítsa majd be a férjem,hogy a felmentése lejárt és a munkaviszonya megszűnt?
Azon a papiron,amin a nyugdijkérelmét majd benyújtja igazoltassa le megint,.hogy megszűnt a munkaviszonya?
Van valaki,aki mostanában ment nyugdijba köztisztviselőként és tudja,hogy mi kell a nyugdijfolyósítónak? Esetleg az ügyintéző "túl lihegi" a témát?
Köszönöm,ha válaszoltok.
Kedves Veci,Lyonee és Minden jószándékú fórumozó!
Tudatom Veletek, hogy szép napra virradtam, A márc.28-án iktatott előrehozott nyugdíjkérelmemre a mai napon megkaptam a határozatot. Hát igen szép összeg, a nettó fizetésem nem volt ennyi. Éppen hogy túléltem a 18 hónap munkanélkülit. Az ADÓZÓNA kalkulátorához képest 203 ft-tal még több is. Végre megnyugodhatok. / folyósítás még nem történt/
Mindenkinek köszönetet mondok a sok és értékes jótanácsért, nélkületek igen nehezen boldogultam volna.
Kívánok Mindenkinek mielőbbi sikeres ügyintézést, a nyugdíjban lévőknek pedig hosszú nyugdíjas éveket./ Toljunk ki azokkal, akik a nyugdíjasok ellen dolgoznak. Éljünk sokáíg egészségben, és neveljük a jövő nemzedékét./
Mégegyszer köszönök mindent, ezután is itt leszek a fórumon, legfeljebb csendes szemlélőként.
52.mama
Kedves Viziló!
A köztisztviselőnek a Ktv 18.§(1) bekezdése alapján a felmentési ideje két hónap és ugyanezen paragrafus (3) bekezdése alapján a fele időtartamra legalább a munkavégzési kötelezettség alól mentesíteni kell, mely időre átlagkereset jár. Az előrehozott öregségi nyugdíjba menőkre is ez vonatkozik.
Kedves fórumozók!
Én is szeretnék segítséget kérni Tőletek, ha nem gond, valaki hozzáértő válaszoljon nekem.
Édesanyámnak megállapították a szolgálati idejét, 34 év 280 napja van.
1951. 06. 16-án született.
Sajnos nem értek ezekhez a nyugdíj dolgokhoz, ezért nem tudom, hogy akkor ő most melyik nyugdíjfajtát kérelmezheti?
Jelenleg szociális segélyen van, ami 28000 forint. Nem tudjuk, hogyan járna jól.
Előre is köszönöm a segítségeteket!
M.
Tisztelt Veci!
2008-ban kérelmeztem az előrehozott öregségi nyugdíjam megállapítását.
2008.03.20-ai nappal megszüntettem a munkaviszonyom és 03.21-ei nappal folyósítani kezdték a nyugdíjamat. 2008.03.21-én új munkaviszonyt létesítettem, a szabályoknak megfelelően 4 órás munkaviszonyban.
Néhány napja a nyugdíjbiztosítótól levelet kaptam, miszerint jogosulatlanul vettem igénybe a nyugdíjat, mivel 21-én kezdték a folyósítást és aznap munkába is álltam, ezért vissza kellene fizetnem az eddig kifizetett nyugdíjamat.Fellebezési kérelmet adtam be, arra hivatkozva, hogy én és a cég munkaügyese is utánanézett akkor a nyugdíjazási szabályoknak, de ez elkerülte a figyelmünket,hogy gyakorlatilag ezen az egy napon múlik minden. A tisztességesen végigdolgozott életem munkájáért 1 nap miatt nem jár nyugdíj és fizessek vissza több millió ft-ot? Azt szeretném megtudni, hogy mit lehet még tenni esetleg, mert nem tudok ekkora összeget visszafizetni és ha most újra kérem a nyugdíjam megállapítását az újra megállapított nyugdíjam is kevesebb lesz, mint eddig.
Mit javasol,mit tehetnék?Illetve kedves fórumozók járt már így esetleg valaki?
Köszönettel:
Vica2
Tisztelt Szerkesztő!
Novemberben 59. évét betöltő nő vagyok. Erre az időpontra a szakképzéssel együtt a 40 éves szolgálati időm is meglesz. Előrehozott teljes öregségi nyugdíjba szeretnék menni a 17. § (2) bek. f) pontja alapján. A Ktv. 19/A §-a szerint nyugdíjasnak minősül, aki a 17.§ (2) bek. f)pontja alapján felmentését kéri, ezért végkielégítésre nem leszek jogosult.
Mivel 38 éve vagyok köztisztviselő, úgy gondoltam, hogy a 40 éves jubileumi jutalom is megilletne.Csalódnom kellett. A Ktv. 49/E § (7) bekezdése szerint, akinek a jogviszonya a 17. § (2) bek. f) pontja alapján szűnik meg, arra az (5) bek. nem alkalmazható.
Kérdésem az, hogy a két hónapos felmentési idő egyáltalán megilleti még az előrehozott öregségi nyugdíjba menőt?
Válaszát várva tisztelettel: viziló
Kedves bukfenc2 és kormányos!
Elnézést kérek a téves írásért, Korall54 már helyesbített. 60 évesen mehet el az 1952-ben született férfi a ma még hatályos tv. szerint előrehozott nyugdíjba, ha van 42 év szolgálati ideje.
ITT a tv. elérhetősége a 18/B.§ (3) b. pont vonatkozik rá: http://net.jogtar.hu/…/getdoc2.cgi?…(4)
„18/B. § (1) Az öregségi nyugdíjkorhatár betöltését megelőzően két évvel előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult az az 1950. december 31-ét követően született férfi, valamint az az 1958. december 31-ét követően született nő, aki
- legalább 37 év szolgálati időt szerzett, és
- azon a napon, amelytől kezdődően az előrehozott öregségi nyugdíjat megállapítják, a Tbj. 5. § (1) bekezdés a)-b) és e)-g) pontja szerinti biztosítással járó jogviszonyban nem áll.
(3) Az (1) bekezdésben foglaltakon túl előrehozott öregségi nyugdíjra jogosult
- az az (1) bekezdés a)-b) pontjában meghatározott feltételeknek megfelelő nő is, aki
aa) 1954-ben született és a 60 éves és 183 napos életkort betöltötte,
ab) 1955-ben született és 61. életévét betöltötte,
ac) 1956-ban született és a 61 éves és 183 napos életkort betöltötte,
ad) 1957-ben született és 62. életévét betöltötte,
ae) 1958-ban született és a 62 éves és 183 napos életkort betöltötte;
- az az (1) bekezdés b) pontjában meghatározott feltételnek megfelelő és legalább 42 év szolgálati idővel rendelkező férfi is, aki
ba) 1952-ben vagy 1953-ban született és 60. életévét betöltötte,
bb) 1954-ben született és a 60 éves és 183 napos életkort betöltötte.
Az a)-b) pont szerinti esetekben a (2) bekezdés szerinti csökkentés mértéke nem haladhatja meg az öregségi nyugdíj összegének 8,4 százalékát.”
Üdvözlettel Veci
Korall54 !
Igazad van! Minden stimmel, elütötte a számot!
Köszi!
bukfenc2, kormányos
Szerintem Veci véletlenül elírta az életkort, biztosan 60-at akart írni.
Az a bizonyos táblázat jól megmutat mindent a jelenlegi törvény szerint, csak hát az a bibi, hogy nem tudni, 2012.jan.1-én mi lesz igaz belőle.
Üdv: Korall
Üdv: Korall (53-as nö)
Kedves Veci!
Most aztán teljes a "csavar" a fejemben, főleg, hogy olvasom Kormányos hozzászólását!
Kérlek szépen fejtsd ki részletesen a tudnivalókat! Kormányosnak: A barátom-kollegám férfiből van!
Tisztelt Veci!
Előre bocsájtom, hogy teljes a zűrzavar a fejembe, de azt írtad bukfenc2-nek hogy 63 évesen mehet el csökkentett nyugdíjjal. Akkor azt mond meg, miért olvasom ki azt a táblázatból, hogy 60 évesen mehet. tekintettel arra, hogy 42 éve meg van. Így 2 év és 182 nap kedvezményre jogosult. Hol tévedek?
bukfenc2
A ma még hatályos törvény szerint (ha nem változik meg ez a rész 2012-től), a barátod 63 évesen elmehetne előrehozott nyugdíjba, ami max. 8,4 %-al csökkentett.
Ha munkaviszonyban van és a munkáltató megállapodást kötne vele korengedményes nyugdíjazásra, és vállalja, hogy egy összegben befizeti a Nyugdíjfolyósítónak a nyugdíj+nyugdíjemelés+postaköltség összegét a barátod 60. szülinapjáig, akkor ő az idén nyugdíjas lehetne. A munkáltatót erre nem kötelezi a törvény, a lehetőség 2011.12.31-ig van.
Üdvözlettel Veci
Kedves Veci! Te egészen biztosan tudod a választ, kérlek segíts egy barátomon, aki itt ül mellettem, és alig hiszi amit /itt a fórumon/ olvas.
1952.augusztusi születésű, és 43 év szolgálati ideje van. Teljesen összezavarodott, /már én is/ szeretne elmenni nyugdíjba. Milyen lehetőségei vannak!
Kérlek, lécccci-léccci segíts!
kiadja a Jogászoknak Kft.
cégjegyzékszám: 02-09-067243
adószám: 12559044-2-02