munka törvénykönyve


csosza # 2007.12.08. 16:45

Hali!

3 műszakos munkarendben, nem tudja ledolgoztatni az nap a félórákat, és arra hivatkoznak, hogy a munkaközi szünetben nem történik munkavégzés, így bér sem jár.
Mivel 8 órát fizetnek naponta, ezért kell 3 hetenként egy szabadszombaton ledolgozni az ebédidőt.
Ezért semmit nem kapunk, sem bért, sem másik szabadnapot.

efi99 # 2007.12.08. 16:45

zsenzso, nem akarok ötleteket adni a munkáltatódnak, de mi van, ha azt mondja, hogy a 12 órás szolid az 11,5 óra volt, mert volt benne fél óra ebédidő. Ez a 11,5 megy a köteleződbe is csak, máris le kell dolgoznod...

zsenzso # 2007.12.08. 15:45

Nálunk az irodisták sem dolgozzák le az ebédidőt.
Amikor 8 órás voltam máshol, nekem is le kellett dolgoznom az ebédidőt. Most, ha akarnák se tudnák ledolgoztatni az ebédidőt, mert amikor én lelépek, már kezd is a másik műszak, tök mindegy, hogy milyen nap van. Ha berendelne szombatra, akkor se dolgozhatnék másik műszakban.

zzzzz (törölt felhasználó) # 2007.12.08. 15:08

Ja és még valami, ha selejtet termeltünk azt is munkaidő után lehetett csak javítani, azért nem fizettek, de ki kellett javítani.

Azért időnként belefért a munkaidőbe úgy intéztük.

zzzzz (törölt felhasználó) # 2007.12.08. 15:04

zsenzso!

Én meg olyat csak a közelmúltban hallottam, amiről te beszélsz.

Költözés miatt, próbálkoztam ezzel azzal a közelmúltban, s csodálkoztam, hogy proli üzemekben az ebédidőt is fizetik.

Egész életemben 8.5 órákat töltöttem a munkahalyen, mert a 2x15 perc szünetet le kellett dolgozni.

zsenzso # 2007.12.08. 13:56

sziasztok!

Én még az életben nem hallottam olyan munkaidő-beosztásról, amilyenről Csosza ír!

Én folyamatos munkarendben dolgozom, akkor ezek szerint engem is berendelhetnének a pihenőnapomon, hogy ledolgozzam az ebédidőmet?

_Wasp_ # 2007.12.08. 01:12

>> meddősségi kezelés miatt védettséget kellene élveznem
IGEN

>> ha kezemben az igazolás akkor tartsam az orruk alá
IGEN

>> és mi egyebet tegyek?
Szerintem semmit.

>> Gondolom semmi papírt ne írjak alá
Még szép. Mondd azt, hogy holnapig meggondolod, bármit is nyomnak a kezdbe, hogy írd alá. (én ezt csináltam egyszer. Erre elkezdtek kiabálni, hogy most kell aláírnom, vagy soha, stb. Én: Ja, jó, akkor soha. )

Egyébként azt bármire ráírhatod, hogy "jogfenntartással ÁTVETTEM: név"

Ha kirúgnak, akkor úgyis nyekk lesz nekik a munkaügyi bíróságon.
Szóval csak nyugi.


_Wasp_

póker és jogi problémák ingyenes
és felesleges megoldása

leuven # 2007.12.07. 21:22

Sziasztok!

December 11-ével megyek vissza dolgozni táppénzről, ami több volt mint 30 nap.Úgy néz ki megkapom a felmondásomat már aznap.De mivel tőbb mint 30 napig voltam táppénzen ezért csak újabb 30 nap múlva mondhatnának fel, ha jól tudom.Meddősségi kezelés miatt védettséget kellene élveznem a felmondás alól ilyenkor, ha kezemben az igazolás akkor tartsam az orruk alá és mi egyebet tegyek? Gondolom semmi papírt ne írjak alá? Mi a teendő ilyen esetben?

csosza # 2007.12.06. 15:01

Szia KBS !

500 ember által előállított termék értékéből a bérktg nem adózatlan nyereség ?

Munkaszerződésben heti 6 nap heti 40 óra foglalkoztatás szerepel. Munkaidőkeretről nem tudok, de abba sem akarnak beleegyezni, hogy 7,5 órát fizessenek ki, és nem megyünk be szombatonként ledolgozni.

Csosza

Hullócsillag # 2007.12.06. 12:23

igen, de azt is írtam, hogy a maradékot ledolgoztatják. pedig állítólag nem lehetne.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.06. 12:15

Félig igaz. Teljes szabadnapot kell adni. És nektek adnak is. Magad mondtad.

Hullócsillag # 2007.12.06. 12:12

valaki azt mondta nekem, hogy a munka törvénykönyve szerint a szombati 4 órát meghaladó munkáért teljes szabadnapot kell adni, és nem szabad ledolgoztatni.

Hullócsillag # 2007.12.06. 11:49

mivel napi váltásban vagyunk (egyik nap este 9-ig, másnap reggel 6-tól), nem azon a héten dolgoztatják le, hanem összeadják a szombatonkénti mínuszórákat, és a hónapban folyamatosan dolgozzuk le.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.06. 11:40

Az összesen heti 40?

Hullócsillag # 2007.12.06. 11:33

Sziasztok!
Új regisztrált felhasználó vagyok itt.
Valamit nem értek.
Szombaton 5.5 órát dolgozunk, kapunk érte egy szabadnapot, ami 8 óra. És a különbséget, a 2.5 órát hétközben ledolgoztatják velünk. Ez így oké?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.06. 11:17

Csosza, ami neked "le3dolgoztatásnak" tűnik, az egyszerűen munkaidőkeretben történő munkaszervezés. Azért nem minden munkáltatói intézkedés jogellenes, amelyik nem tetszik a munkavállalónak.

Erre bért a cég nem fizet, adózatlan jövedelemre tesz szert az ingyen munkával!!!

Ezt meg le sem írtad volna, ha jobban átgondolod.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.06. 11:14

Gondolok itt a bérre, az eredeti munkakörre, a műszakbeosztásra és szabadságra.

A bérét rendezni (emelni) kell, a felgyűlt szabadsága kiadását 30 napon belül meg kell kezdeni. Utóbbit praktikusan a tényleges munkába állás előtt szokták.
Van valami tilalom az éjszakai műszakkal kapcsolatban - de ez csak rémlik.

József81 # 2007.12.06. 11:05

Kösz a válaszokat!

csosza # 2007.12.06. 10:49

Sziasztok!
Mit szóltok ahhoz, hogy egy multi cég az ebédidőt minden 3. szombaton délelőttös műszak után ledolgoztatja!! 3 műszakos munkarendben dolgozunk, így az az indok, hogy aznap nem lehet ledolgozni a plusz félórát. Így a 3 hét alatt 8 óra minusz jön össze, amit szabad szombaton kell ledolgozni. Erre bért a cég nem fizet, adózatlan jövedelemre tesz szert az ingyen munkával!!!
A szalag mellett dolgozó emberek sem kapják meg az óránként járó 5 percüket, mivel azt is a kajaidővel magyarázzák.
(Szólni senki sem mer, mert félti a munkahelyét!!)
Természetesen Kollektív Szerződés nincs, a Munka Törvénykönyvét meg ugy magyarázzák, ahogy nekik jó!!
Erre varrjatok gombot:)

csosza # 2007.12.06. 10:38

Hello!
Gyesről jövőre visszatérő kismamát milyen jogok illetik meg?
Gondolok itt a bérre, az eredeti munkakörre, a műszakbeosztásra és szabadságra.
A válaszokért előre köszi!!

Kála # 2007.12.06. 10:38

No igen, - ez meg (mármint a vadsztrájk) ugye azért jó, mert simán megalapoz munkáltatói rk-i felmondást.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.12.06. 10:32

A munkavégzés megtagadása (vadsztrájk) viszont jogellenes.

Sepult! Ahhoz, hogy egyáltalán fel lehessen vetni a kérdést, hogy megszegték-e az adatvédelem szabályait, több kellene, mint a diákjaid pletykálkodása. Nem hiszem, hogy nálatok bevett eljárás lenne, hogy a munkáltató a tanítványaid útján, szóban közli az intézkedéseit.

Kála # 2007.12.06. 10:28

sepult: mármint mire gondolsz, hogy mi minősül személyes adat sértésnek? és egyébként miért nem inkább a jogviszonyod megszüntetése érdekel? adott esetben én kíváncsibb lennék arra, hogy valóban megszüntették-e a jogviszonyomat (akár jogellenesen is), vagy sem.

Kála # 2007.12.06. 10:25

József: a 13. havi fizetés nem jár automatikusan az Mt. hatálya alá tartozó munkavállalóknak. Mivel nem kötelező, hanem adható juttatás, így a juttatás feltételeit is a munkáltató jogosult eldönteni. Amennyiben mondjuk munkaszerződés, vagy kollektív szerződés rögztíi, hogy jár a 13.havi, akkor lehet perelni az elmaradás miatt.

sepult # 2007.12.06. 10:08

Sziasztok!

Nem tudom jó fórumon írom e de segítséget szeretnk kérni.

Egy iskolában tanítok, főállásbna, sajnos betegség miatt már szeptember óta táppénzen vagyok. Nem járok be a munkahelyemre, betegállomány alatt, így nem is tartom a kapcsolatot a kollégákkal, tanítványokkal. október közepén az utcán találkoztam pár tanítványommal akik olyan dolgokat meséltek nekem, melyeket csak az iskolában dolgozó tanárok tudhatnak, nevezetesen hogy az intézményvezető elbocsáltott engem, mert nincs meg a nyelvvizsga bizonyítványom. Engem az iskola felől senki nem informált erről, sem személyesen sem telefonon, mégis a tanítványaim és most már a városban számtalan ismerősöm evvel fogad.

Azt szeretném megtudni hogy ez személyes adatvédelem megszegésének minősül-e az intézményben folgozó tanárok, vezetőség részéről.

Segítséget előre is köszönöm.
tisztelettel: sepult