Munkajogi kérdések.


Marika_36 # 2017.11.12. 22:11

köszönöm a választ.

nincs szabályozva a cégnél, hogy csak a hálózaton lehet dolgozni, sőt az az elterjedt, hogy a laptop saját meghajtóján dolgoznak és az eredményterméket elküldik emailen.

Rexor # 2017.11.13. 09:31

Nem lehet, hogy van egy céges belső szabályzat, ahol le van írva, hogyan és milyen formában lehet kezelini a hálózaton levő fileokat? Ha van ilyen, és ezt ezzel megsértette a kolléga akkor a felmondásnak meglehet a reáalis alapja (bár ha nagyobb sérelem nem történt az azonnali felmondást kicsit erősnek érzem).

efazekas76 # 2017.11.13. 17:43

Tisztelt Fórumozók, Hozzáértők!

Ha volt már ilyen kérdés, elnézést, visszaolvastam, de válaszokat nem találtam ezzel kapcsolatban. Aki tud, kérem, írjon.
Gyes után térnék vissza a munkahelyemre, de eredeti munkakörömbe nem akarnak visszavenni, lebegtetve van egy másik munkakör, ami még nem biztos. Most a felgyűlt szabadságaimat töltöm.

A kérdéseim a következők lennének:
1.) Ha nem fogadom el a felajánlott másik pozíciót (ami még nem is biztos, hogy lesz, és a jelenlegi határozatlan idejű szerződésemmel szemben határozott idejű lenne), akkor is jár végkielégítés? Nem minősül ez részemről felmondásnak, ugye? 12 éve vagyok a cégnél.
2.) Most a felgyűlt szabadságaimat töltöm. Elmehetek közben táppénzre? Vagy kell ehhez egy napot dolgoznom, hogy járjon táppénz?
3.) A béremet rendezni kellett volna a 2017. jan. 1-el emelkedett minimálbérrel? Mert ez nem történt meg. Visszamenőleg kérhetem ezt (még nem történt kifizetés)? Mert így a szabadságaim is a régi béremmel lesznek kifizetve (és a végkielégítés is). (30 órás voltam br 110-zel, kérhetem, hogy emeljék fel a most aktuális minimálbérre?)
4.) A felmondási időre jár szabi? Azt kifizetik? Nekem már átnyúlna 2018-ra a felmondási időm, úgy számoltam, járna 2 vagy 3 nap arra az évre, azt ki kell fizetniük, ugye? Mivel az új munkahelyen azt már nem vehetem ki.

Remélem, érthetően írtam le, és lesz, aki tud segíteni, fontos lenne.
Előre is köszönöm a válaszokat!

Marika_36 # 2017.11.13. 21:23

Informatikai biztonsági szabályzat nincs, az informatikai szabályzatban nincs benne. nem erről szól.

Azonnali hatályú felmondás meg valszeg azért lett mert határozott idejű szerződése volt a kollégámnak (az előző főnöknek az volt a heppje, hogy mindenkit tesztel egy évig.....után köt határozatlan idejű szerződést)

Az indok az volt hogy az általa elkészített file-t többen használják, ami meg nem igaz), az meg elvileg azt jelentette volna, hogy mivel azon a helyen nem lehetett felülírni a file-t, akkor le kellett tölteni, és frissítve visszatölteni akkor meg minden ilyen kollégának meg van, az utolsó állapot mert a file hónapok óta nem frissült, de ez kicsit bonyolultan hangzik..........

ObudaFan # 2017.11.16. 06:09

1.) Ha nem fogadom el a felajánlott másik pozíciót (ami még nem is biztos, hogy lesz, és a jelenlegi határozatlan idejű szerződésemmel szemben határozott idejű lenne), akkor is jár végkielégítés? Nem minősül ez részemről felmondásnak, ugye? 12 éve vagyok a cégnél.

Nem minősül a részedről felmondásnak.

3.) A béremet rendezni kellett volna a 2017. jan. 1-el emelkedett minimálbérrel? Mert ez nem történt meg. Visszamenőleg kérhetem ezt (még nem történt kifizetés)? Mert így a szabadságaim is a régi béremmel lesznek kifizetve (és a végkielégítés is). (30 órás voltam br 110-zel, kérhetem, hogy emeljék fel a most aktuális minimálbérre?)

Kérheted.

4.) A felmondási időre jár szabi? Azt kifizetik? Nekem már átnyúlna 2018-ra a felmondási időm, úgy számoltam, járna 2 vagy 3 nap arra az évre, azt ki kell fizetniük, ugye? Mivel az új munkahelyen azt már nem vehetem ki.

Jár.

IllePille # 2017.11.16. 06:55

Kérdésem az lenne, van-e előírás arra, hogy iskolaigazgatónak milyen végzettségűnek kell lennie, és ezt megbízása esetén mennyi időn belül kell igazolnia.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.16. 09:48

Nem árt, ha pedagógus. Bár egy jogász bármilyen intézményt el tud vezetni. Országot is akár.

wers # 2017.11.16. 09:56

"Országot is akár" :) Angela Merkel fizikus diplomája szerint.

nonolet # 2017.11.16. 10:31

Mivel VÁLASZTOTT tisztségviselő BÁRKI lehet.

Akár 2 elemivel is... sőt anélkül is.

nonolet # 2017.11.16. 10:32

Az EU vezetői között ezért akad csak érettségizett is...

wers # 2017.11.16. 10:57

Én csak viccnek szántam. De tényleg fizikus :) de nem ez számít. Iskolaigazgatói pozícióra szerintem előírás a pedagógusi végzettség. Értelmesebb lenne pl. közgazdasági. De ezt a kíró jegyző úgy is tudja.

drbjozsef # 2017.11.16. 12:28

Intézményvezető nem lehet BÁRKI, vezetőképző tanfolyamot el kell hozzá végezni és pedagógusnak kell lennie.

Az intézményvezető-helyetteseknek nem kötelező a vezetőképző. Ő(k) lehet(nek) pedagógusok.

erikx # 2017.11.16. 18:24

Nemrég kezdtem egy munkahelyen és mindig piszkáltak kibáltak velem pedig rendesen dolgoztam a munkámmal nem volt gond,viszont mindig belémkötöttek végül odáig fajult ,hogy a fönököm gyomorszájon vágott majd kiabáltam vele ekkor arcon ütött meg megfenyegetett ,hogy elver!Ezután meg elrohant ,hogy kirúgat én meg felmentem a hr osztálya és felmondtam!
Az esetről videofelvétel készült illetve jegyzőkönyvet vettek fel!hova fordulhatok illetve kaphatok-e kártéritést,vagy tegyek feljelentést az ügyben az a baj hogy nem nagyon találok állást!Milyen jogi lehetőségem van ,ekkor
van lehetőség kártéritésre!

IllePille # 2017.11.17. 15:31
drbjozsef # 2017.11.17. 20:07

IllePille,

minden bizonnyal igen, bár nem olvasom végig. 2015-ös a cikk, az Nkt 2011-es jogszabály, de ha biztosra akarsz menni olvasd eredetiben, ez mindig az adott napon (tehát ma) hatályos állapota a törvénynek :

https://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

drbjozsef # 2017.11.17. 20:09

Erikx,

ha akarsz rendőrségen tehetsz feljelentést testi sértésért. Ha akarsz munkaügyi bírósághoz fordulhatsz a munkakörülmények miatt. Ha akarsz, megegyezhetsz ezek helyett valamilyen kártérítésben a munkahelyeddel. Amit csak akarsz.

muhykuw # 2017.11.19. 08:39

Okirathamisítás és bűncselekmény ha a munkáltató aláhamisítja a munkaszerződésen az aláírásomat?

Minek minősül ez az eset?
Új szerződést akarnak lenyomni a dolgozók torkán (cafeteria elvéve fizetés lecsökkentve) melyet sokan nem akarnak aláírni.
Van akit befenyítenek és ez használ (aláírod vagy kirúglak- és aláírja mert megijed) de valakinél ez nem használ akkor se írja alá.
Aki nem írta alá annál a munkálttaó odahamísította a munkavállaló aláírását. Odakapart valami olvashatatlan ákombákomot a „munkavállaló alírása“ részhez és voilá mindenki aláírta az új szerződést.

És persz ha alá van írva akkor „jogos“ a kevesebb fizetés ezemtúl hiszen alá van írva a szerződés ugye.

Na ez az egész így minek minősül? Okirathamisítás?
BTK-s cselekmény?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.19. 08:42

Szerintem hülyéskedsz. De ha nem, akkor se ez az igazi kérdésed.

muhykuw # 2017.11.19. 08:45

"e ez az igazi kérdésed."

Akkor mi az igazi kérdés....?
Valóban az igazi kérdés az az lenne hogy most akkor én/mi a mezei tucatmelósok mi tegyünk mit tehetünk?
Itt a szitu mit tegyünk? Állásunkat egyikünk se veszítheti el emiatt azt nem engedhetjük meg magunknak így mit is tehetünk?

nonolet # 2017.11.19. 09:09

Elöször is felméritek, hogy ...

Valóban megengedheti a munkaadó magnak, hogy kirúgjon embereket tömegesen
Szinte biztos hogy nem, mert nem sima ügy pótolni őket és olcsóbb sem lesz a pótlás.

Másodszor VALÓDI egységfrontba tömörültök!!!
Nem hagyjátok magatokat leszalámizni egyenként...
Fenyegetés/ígéret hatására, amikor az oszd meg és uralkodj elvet vetik be ellenetek.
Az egyenkénti elbeszélgetés a módszer tipikusan.
Na akkor kel tökösnek lenni MINDENKINEK!!!
és MEGBÍZHATÓNAK!!!!!! a kitartásban.

Mert, HA összeáll EGYSÉGGÉ és KITART a tiltakozó tömeg, akkor van csak esélyetek.

Ehhez kell egy tökös vezető, lehetőleg nem ott dolgozó!
Tehát meg kell bízni közösen bízni egy munkaügyben járatos ügyvédet/jogászt.

Aztán be kell fenyíteni a céget.

  • a hamisított aláírásokért
  • a (gondlom előforduló) szabálytalan munkarendért
  • a (gondolom előforduló) el nem számolt túlórákért
  • a munkavédelmi körülményekért
  • a netán előforduló zsebbe fizetésekért

Be kell jelenteni a sztrájk lehetőségét...

Szóval: szervezkedni kell!!!! és kitartani

Legutóbb az egyik itteni cégnél ~ 2 hónapos háborúzás után adta fel a cégvezetés.

A végén nem csak a csökkentést bukták el, hanem jelentős emelésre kényszerültek.
Mert a szervezkedő emberek megérezték az erőt!!!

Hisz a nagypofájú fellépés ellenére nem olyan könnyű manapság egy cégnek a megfelelő munkaerő pótlás.

Az alku erő átkerült a munkavállalói oldalra!
Ha szervezettek, kitartók és tökösek, akkor pláne.

muhykuw # 2017.11.19. 09:16

ez mind nagyon szép de ezt MÁR elbuktuk (összefogás és tömörülés) mert már ott tartunk hogy a többség aláírta (valóban aláírta igaz befenyítés hatására) őket nem teszik ki miért is tennék aláírták kussolnak.
Akik meg nem írrták alá ők a kisebbség, őket meg kivághatják pótolhatóak ha más nem béremberrel ideiglenesen.
Összefogás? Itt? Ahol 10ből 9en remegnek a szar kis állásukért és bármit megtesznek csak el ne küldjék őket?

Kizárt.

muhykuw # 2017.11.19. 09:18

"Hisz a nagypofájú fellépés ellenére nem olyan könnyű manapság egy cégnek a megfelelő munkaerő pótlás."

Mindenüt ezt hallom. De amit meg látom az az hogy nemrég ugrott meg valaki egy telefon egy béremberesnek és aznap délután ott volt az új ember.

nonolet # 2017.11.19. 12:58

A tudást-tapasztalatot nem igénylő robotmelót végzőket lehet így hipp-hopp béremberrel pótolni... de a többit nem igazán.

Ráadásul azokat sem korlátlanul és nem biztos, hogy olcsóbban!

- -

Nade, ha ilyen hülyék voltak, akkor
amikor még lett volna módjuk összefogni és érdeket védeni, Akkor így jártak...

Neked sem nagyon marad más választásod így már.
Lelépsz vagy aláírsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.11.19. 17:52

Valóban az igazi kérdés az az lenne hogy most akkor én/mi a mezei tucatmelósok mi tegyünk mit tehetünk?
Ha nem kapod meg a szerződés és törvény szerint járó bért, kérhetsz fizetési meghagyást vagy indíthatsz pert.

muhykuw # 2017.11.19. 20:33

"Ha nem kapod meg a szerződés és törvény szerint járó bért, kérhetsz fizetési meghagyást vagy indíthatsz pert."

Ez eddig oké ennyit én is tudok csak aztán ha másnap már be se kell menni mert kivágtak akor mi lesz...