munkanélküli segély


kovacsl # 2024.06.27. 21:08

Beszéltem a foglalkoztatási osztállyal azt mondták egyszerre kell kérni az aj munkahely bejelentéssel és valóban az Nfsz honlapján lehetett pipálni az egy összegű 80% kifizetését mint mobilitási támogatás

Péterkirály # 2024.06.27. 11:23

Amikor feleségem áprilisban beadta a kérelmet a maradék 2 havi munkanélkülire, a netes felületen meg kellett adnia a munkahely adatait, ahol február 1.-n kezdett. És kellett a munkahelytől valami igazoló papír. Ügyintéző is hívta őt a munkaügyitől, meg e-mailt is küldött neki.

Péterkirály # 2024.06.27. 11:19

kovacsI: Párom január 1-31 között volt unkanélküli segélyen, feb.1.-n kezdett új munkahelyen, mi is beadtuk februárban, kiderült, hogy nem jó, akkor kell leadni, amikor lejárt volna a 3. havi segély vagyis máricus 31. után. Mert ugye ha nem talált volna munkát, a második havi segélyt februárban kapta volna meg, a harmadik havi segélyt pedig márciusban. Tehát április elején kellett beadnia. Meg is kapta volna, de sajnos április közepén elbocsájtották, így nem kérhette ki, még elvileg az a 2 havi segély bent van neki, mert azóta talált munkát megint. Tehát mivel 1 havit ő már kivett, és a 2. havi kezdetén lett munkája, neki 60 napot kellett várnia feb1-március31 között.

kovacsl # 2024.06.27. 09:12

Beadtam egy időben végül. Van teendőm később vajon? Igazolás új munkahelyről stb?

kovacsl # 2024.06.25. 13:26

Sziasztok

Most ismerőstől azt az infót kaptam hogy ezt a 80% egyben kikérését most kell igényelni amikor bejelentem hogy elhelyezkedtem nem pedig akkor amikor lejár a 90 nap és utána.
Lent aztt olvasom pedig ez lett beollózva hogy nem ilyenkor kell kérni hanem 90 nap lejárta után.
Jogszabályt hogy kell értelmezni?
Köszönöm

kovacsl # 2024.06.24. 17:34

Valaki? Köszönöm!

kovacsl # 2024.06.24. 08:04

Sziasztok!

Elhelyzkedtem és van már munkaviszonyom egy cégnél, ezt kéne bejelentenem 15 napon belül.

1. Itt lent melyiket kell választani az NFSZ honlapján ehhez? Az elsőt?
Foglalkoztatás formája:

  • MUNKAVISZONY LÉTESÍTÉSE ÖNÁLLÓAN
  • EGYÉB KERESŐ TEVÉKENYSÉGET FOLYTAT
  • KERESŐ TEVÉKENYSÉGET FOLYTAT
  • RÖVID IDEJŰ KERESŐ TEVÉKENYSÉG

2. Ha az elsőt kell választani verziót kell választani akkor ezt írja az NFSZ honlapja, hogy igényelhető, ez kell? (Nem ezt kell 90 nap munkanélküli után 30 nappal bejelenteni?)

"Mobilitási támogatás:

Tájékoztatjuk, hogy amennyiben az álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően nem a lakó- vagy tartozkódási helyén létesít határozatlan időtartamú, legalább napi 4 óra idejű munkaviszonyt, akkor a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének 80 %-át - az Ön kérelmére - egy összegben, a keresőtevékenységre vonatkozó bejelentési kötelezettség teljesítését követő legközelebbi számfejtés alkalmával kell kifizetni. Mobilitási támogatás iránti kérelmét a kijelentkezéssel egyidejűleg nyújthatja be.

Fontos!
Amennyiben igénybe veszi a mobilitási támogatást, akkor ezzel az álláskeresési járadék folyósítási idejét kimeríti, a járadék megállapításának alapjául szolgáló jogviszonyokat felhasználtnak kell tekinteni, ismételt ellátás igénylésénél azokat nem tudjuk figyelembe venni.

Tájékoztató a járadékból fennmaradó összeg kifizetéséről:

Továbbá ájékoztatjuk, hogy amennyiben álláskeresési járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú, legalább napi 4 óra idejű munkaviszonyt létesít, kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének 80 %-át egy összegben ki kell fizetni. A kifizetés további feltétele, hogy az álláskeresési járadékban részesült személy a járadék megszűnésétől a kifizetés napjáig folyamatosan munkaviszonyban álljon. A kérelmet az álláskeresési járadék lejártát követő 30 napon belül kell benyújtania kirendeltségünkre.”"

3. Ha szeretném kérni majd a 80%-ot egyben akkkor az a 90 nap álláskeresési járadék megszűnését követő 30 napon belül kell igényelni vagy most hogy bejelentenem és megszűnik a járadék onnantól 30 napon belül?

Köszönöm ha valaki segít.

kovacsl # 2024.06.13. 11:38

Valaki? Köszönöm

kovacsl # 2024.06.11. 18:58

Igen ott volt köszi.

  1. Viszont 5 naptári nap van beadni miközben 5 munkanap van a régi munkáltatomnak kiadni és meg se érkezik addig. Ilyenkor mi van?
  2. Mi van ha mire ideér és addigra van új munkaviszonyom elesek tőle mert elutasítják és nem tudom így megigényelni mert már lesz új munkaviszonyom?
Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.11. 12:20

Szerintem egy újabb munkamenetben megint ott lesz mind a két gomb. Próbáltad már?

kovacsl # 2024.06.11. 12:04

Megjelent újra a gomb. Ugyanazt küldték hogy kiket kell beadni e-papiron.
A legjobb 5 naptári napon belül mikor a munkálatónak 5 munkanapja van kiadni…

bigdady # 2024.06.11. 06:28

Akkor az ellátást külön kell igényelni regisztráció után ha nyilvántartásba vettek? Újra lesz gomb?

Ui: Miért van rá lehetőség egyből az eugyintezes.munka.hu-n akkor nem értem.

Kovács_Béla_Sándor # 2024.06.11. 06:00

Logikus: ha előzetesen bejelentesz, akkor még nem vagy jogosult az ellátásra; miért igényelnéd?

bigdady # 2024.06.11. 05:54

Nekem is ez volt múlt héten. Rànyomtam a regisztrációra és eltűnt az ellátás igénylése lehetőség, lehet azzal kellett volna kezdeni?. Nem tudom én sem az úgy jó-e még nem jelentkezett a kormányablak semmivel

kovacsl # 2024.06.10. 13:41

Két lehetőség van a honlapon, mindkettő kell? Rányomtam elsőre de eltűnt második

  1. Előzetes adatbejelentés álláskeresőként történő nyilvántartásba vételhez
  2. Előzetes adatbejelentés álláskeresési ellátás igényléséhez

köszönöm

bigdady # 2024.05.21. 07:56

De ha ez a jogszabály és megengedi :)

bigdady # 2024.05.18. 07:49

Köszi.
Csak olyan jogtalan érzés, hogy úgy kérek álláskeresési járadékot hogy aláírt munkaszerződésem van már…
És pont ezt a szerződést kell majd bemutatom az új munkaviszony kezdetét követő 15 napon belül.

eulimen # 2024.05.17. 18:58

a munkaviszony vége, illetve kezdete számít, nem a szerződés aláírásának, vagy a felmondásnak a dátuma. De ezt már egyszer megbeszéltük.

bigdady # 2024.05.17. 12:35

De úgy is kérdezhetném hogy jogosult vagyok-e álláskeresés járadékra hogy már az új helyen szerződéssel rendelkezem igénylés előtt, viszont a munkaviszony az még nem indult el azon szerződés alapján majd csak később?

bigdady # 2024.05.17. 12:27

Egy utolsó kérdés: az új helyen a szerződés aláírás dátuma számít vagy amikortól indul a munkaviszonyom mert lehet előbb írnám alá és csak később indulna minimum két héttel,
ugye nem gond a szerződés dátuma álláskeresési járadék szempontjából?

Köszönöm

bigdady # 2024.05.16. 15:46

Na most tiszta. Köszönöm szépen

eulimen # 2024.05.16. 14:23

@bigdady,

  1. igen
  2. csak addig áll, hogy „Az új munkaviszony (9 nap múlva) kezdetét követő 15 napon belül bejelentem

ugyanis! az egyösszegű kifizetést külön kell kérelmezned! erről szól az általam idézett jogszabályhely (az ominózus, 81 nap folyósítási időre eső járadékfizetés egyösszegű [azaz, 80%-os szabállyal számított] kifizetésének igénylésére).
Az álláskeresési járadékot a folyósítás időtartama alatt havonta számfejtik és utalják. A júniusi napokra számfejtett részt július legelején.

Minden benne van az idézett szövegben.
Tehát: június 6-án bejelentkezel álláskeresőként. Utólag majd megállapítják a hiánypótlás alapján, hogy számodra a folyósítási idő 90 nap, azaz szeptember 4-én jár le. Új munkaviszonyod megkezdődik június 15-én, június 29-ig bejelented, hogy a járadék megszüntetését kéred, mivel álláskeresőként június 14-gyel megszűntél létezni. A törvény szövege alapján az egyösszegű kifizetési kérelmet legkorábban szeptember 5-én (azaz, a folyósítási idő leteltét követően), legkésőbb pedig október 5-én (="...követő 30 napon belül") adhatod be, a munkáltató munkaviszony-igazolása alapján (azaz, június 15-től egészen a kérelem benyújtásáig folyamatos, legalább 4 órás munkaviszonyt kell igazolni). Ezt követően 2 hónapon belül (ha másik településen dolgozol, akkor 1 hónapon belül) kapod meg az egyösszegű kifizetést.

bigdady # 2024.05.16. 13:25

Bocs a forum motor szétdobja a felsorolásokat, újra:

Köszönöm tisztul a kép :)

Lefordítom magamnak:

1. Első munkaviszony nélküli napon bejelentkezem a https://eugyintezes.munka.hu/ -n álláskeresési járadékra (5 nap múlva hiánypótlom)
és elkezdik folyósítani majd valamikor

2. Az új munkaviszony (9 nap múlva) kezdetét követő 15 napon belül bejelentem, hogy elhelyezkedtem, akkor kifizetik nekem a kb 81 nap 80%-át egy összegben.

Kérdésem:

  1. 1-es pont szerint ezt havonta utalják majd vagy milyen időközönként? Én esetemben lehet ez max 1 kifizetés lesz gondolom majd egy egy összegű valamikor
  2. Utolsó idézett mondatot nem értem már csak:

„A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.”"

Milyen kérelem kell és mitől számítva 30 napon belül? A 9 napomat követően az új munkaviszonyom jelentsem be 30 napon belül? Ha ez arra utal akkor meg vagyunk és értem :) Ez esetben ez is a https://eugyintezes.munka.hu/ -n jelentendő be? (csak munkáltató adjon ki valami igazolást, mit? Munkaviszonyról valamit és kész?)

Köszönöm

bigdady # 2024.05.16. 13:24

Szerk:
Köszönöm tisztul a kép :)

Lefordítom magamnak:

  1. Első munkaviszony nélküli napon bejelentkezem a https://eugyintezes.munka.hu/ -n álláskeresési járadékra (5 nap múlva hiánypótlom)

    és elkezdik folyósítani majd valamikor

  2. Az új munkaviszony (9 nap múlva) kezdetét követő 15 napon belül bejelentem, hogy elhelyezkedtem, akkor kifizetik nekem a kb 81 nap 80%-át egy összegben.

Kérdésem:

  1. 2-es pont szerint ezt havonta utalják majd vagy milyen időközönként? Én esetemben lehet ez max 1 kifizetés lesz gondolom majd egy egy összegű valamikor
  2. Utolsó idézett mondatot nem értem már csak:

„"A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.”"

Milyen kérelem kell és mitől számítva 30 napon belül? A 9 napomat követően az új munkaviszonyom jelentsem be 30 napon belül? Ha ez arra utal akkor meg vagyunk és értem :) Ez esetben ez is a https://eugyintezes.munka.hu/ -n jelentendő be? (csak munkáltató adjon ki valami igazolást, mit? Munkaviszonyról valamit és kész?)

Köszönöm

eulimen # 2024.05.16. 12:40

@bigdady
bocsánat, nekifutok még 1x, szerintem én is belebotlottam. A 20 éves folytonos munkaviszonyod alapján a törvény szerinti folyósítási idő a maximális 90 nap. Mielőtt ez végetérne, 9 nap elteltével munkaviszonyt létesítesz, és most arra vagy kíváncsi, hogy a folyósítási időből fennmaradó 81 napra eső járadék 80%-a, mint egyösszegű kifizetéshez hogyan juthatsz hozzá.
A válasz itt a törvényben:
Ha az álláskeresési járadékban részesülő személy a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú, legalább napi négy óra munkaidejű munkaviszonyt létesít, kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás összegének a (9) bekezdésben meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni. A kifizetés további feltétele, hogy az álláskeresési járadékban részesült személy a járadék megszüntetésétől a kérelem benyújtásának napjáig folyamatosan munkaviszonyban álljon. A munkaviszony fennállását a munkaadó igazolja. A kérelmet az álláskeresési járadék folyósítási idejének lejártát követő 30 napon belül kell benyújtani, a juttatást a kérelem benyújtásától számított két hónapon belül kell kifizetni.