Gyedről visszatérés


Aniko85 # 2024.09.11. 09:11

Szeretnék gyedről visszatérni dolgozni. Viszont megszűnt az a munkaidő, amiben dolgoztam. Nem is tud abban foglalkoztatni. Az akkori munkaidő: 7:30-15:30ig tartott. Úgynevezett kismama műszak. Miközben gyeden voltam, a munkáltató személye megváltozott, aki eltörölte ezt a munkaidőt. Amit én most tudtam meg. Erről nem kaptam idáig tájékoztatást. Kérdeztem, hogy miért nem kaptam például szerződés módosítást. A válasza az volt, hogy erről nem kell, elég a hirdetmény, amit tegnap kézhez kaptam. Feltettem a kérdést, hogy ha nem tudom megoldani a korábbi munkakezdést, milyen lehetőségem van. A válasz, hogy vagy felmondok, vagy nem megyek be dolgozni és fegyelmivel elküldenek. (9 éve dolgozom ott) Ma kaptam tőlük egy levelet, amiben leírták, hogy tegnap tájékoztattak az új munkaidőről, illetve, hogy átadták a hirdetményt (pecsét nélkül), a levél csatolmányaként (már pecsételve). A levélben arra hívja fel a figyelmem, hogy nincs más lehetőségem, csak a korábbi munkakezdést elfogadni.

drbjozsef # 2024.09.11. 09:21

Aniko85,

Ha visszamész GYES-ről, a munkáltatód a most érvényes munkaszerződésed szerint köteles foglalkoztatni, vagy, ha abban nem tud, változtatást felajánlani, amiben ha nem tudtok megegyezni, akkor neki kell felmondania neked.

Mi van PONTOSAN a munkaszerződésedben? A munkaidőd benne van?

Aniko85 # 2024.09.11. 09:43

A munkaszerződésem lehet nem véletlen, de nagyon szűken megfogalmazott. Napi 8 órás munkaviszonyban vagyok, feor szám és körülbelül ennyi... Tudom nincs benne a kismama műszak, viszont a hirdetmény ennek a műszaknak a megszűnését fogalmazza meg.

Aniko85 # 2024.09.11. 09:45

Ezt a szerződést a munkakezdésem előtt kaptam, 2015-ben. Azóta semmilyen módosítás nem történt benne, kivéve az utolsó béremelést.

Aniko85 # 2024.09.11. 10:01

Illetve a jelenléti ív is bizonyítja, a csipogó rendszer is a munkaidőm.

drbjozsef # 2024.09.11. 10:55

Aniko85,

A munkajog és az Mt. nyilván nem ismer olyat, hogy "kismama műszak".
A munkaidő beosztás joga alapvetően a munkáltató joga.
Ha a munkaszerződéseddel nem ellentétes a rendelkezése az új beosztásnak, mert nincs benne a munkaszerződésedben mondjuk, hogy a "munkaideje 8:00 - 16:00 óra közötti", akkor a munkáltatódnak van igaza.
Új beosztás van, aszerint kell menned dolgozni, ha nem tudod vállalni, neked kell felmondani, ha nem jelensz meg időben, akkor azonnalival elküldhetnek.
Nem számít, hogy "látszik" bárhol is, hogy régen hogyan és mikor dolgoztál. Már nem az a beosztásod.