Nem kapok fizetést


bolondmelós # 2010.10.14. 13:05

Ha nem túl sokat keresel, akkor kérd a megyei igazságügyi hivatalnál a nép ügyvédje szolgáltatást.
Munkaügyi pereknél a munkavállaló részére munkavállalói költségkedvezmény jár- alapból. De ezt kérvényezni kell a bíróságon.

Mi van akkor, ha te a korábbi foglakoztatódnál ugyanazt, ugyanott , ugyanolyan v. nagyon hasonló feltételekkel csináltad mint a másik cégben kezdted?

Majd remélem jön pár okosabb, de én itt egy kifejezést írok le: ha az eredeti tevékenység át lett adva egy másik cégnek, főleg megállapodáson alapulva:
akkor munkáltatói jogutódlásról beszélünk.
DE gondolom ezt jól kikerülték, mondjuk tevékenység papíron eltérő bejegyzésével, meg a " közös megegyezéssel",

Az előző cég az még létezik vagy " jogutód nélkül szünt/ik meg"?, Cégformák mik? kft/Kft. ? netán a "jogelőd" Bt.?

Nem olyan veszett fejsze, mert most bukik ki a szekrényből a "csontváz"

Mt. 85/A §
ha jól gondolom egy évig ha tudod bizonyítani, hogy
jogutód folytatta a jogelőd tevékenységét veled együtt, akkor van keresni valód.
Pl. ha a megérzésem igaz, akkor téged ilyen módon tájékoztatniuk kellett volna...

bandeeraz # 2010.10.14. 12:44

Azért a telefon, ami nem a tiéd, és a számla, amit te hoztál össze jogos követelése a munkáltatónak, csak éppen nem jár el jogszerűen. De gondolom ez téged nem érdekel...

habyka # 2010.10.14. 12:09

A leszámolási papírokat aláírtam, de azon nem szerepelt semmi olyasmi, hogy a béremet átvettem, vagy ehhez hasonló szöveg. A régi cégből közös megegyezéssel kerültem át az újba.

Igen sajnos a szabadság, meg a túlóra a régi cégben "maradt"

Jól gondolod, valószinű úgy van vele, hogy ennyi pénzért úgysem fogok pert indítani. Egyszer írtam neki email, hogy jó lenne már fizetni, mert jogi útra fogom terelni a dolgot, de nagyon magabiztosan írta vissza, hogy csak nyugodtan, mert nem fizettem ki a telefonszámlámat. Csak ezt ő nem tudom hogy bizonyítja.

bolondmelós # 2010.10.14. 10:13

Szólítsd fel írásban- tértivevényes levélben- a munkáltatót adóssága rendezésére, remélem nem írtál alá fizetési papírt a kilépő nyilatkozatok között.
Ha nem fizet, kérhetsz fizetési meghagyást ellene.

Na most a túlórák,ki nem vett szabadságok azok a régi cégtől származnak még? Hogyan történt az átléptetés?
Rákérdezhetek, hogy közös megegyezéssel?
Mi szerepelt benne? Ezeket jó lenne tudni, de azt ugye tudod, hogy pont arra hajt a munkáltató, hogy kicsi azért az érték melyért perelhetnéd.

habyka # 2010.10.13. 07:02

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy közel másfél évig dolgoztam egy cégnél. Júniusban átjelentettek a másik cégükbe, így új szerződés, újra próbaidő. Én a próbaidő alatt július 15-én felmondtam azonnali hatállyal. A munkáltatóm nem akarja kifizetni a félhavi béremet, meg a ki nem vett szabadságomat azzal az ürüggyel, hogy amit márciusban kaptam céges telefon -melyről se szerződés se egy nyilatkozat nincs hogy nálam volt, és használtam- pont annyi lett a telefonszámla, mint a visszatartott fizetésem. Van e valami lehetőségem, hogy ezeket a pénzeket valamilyen formában behajtsam rajta? Esetleg neki arra, hogy jogosan követelje a telefonszámla összegét? Úgy tudom, hogy mivel semmilyen általam aláírt papírral nem tudja igazolni, hogy én használtam a telefont, nem jogos a "követelése". Azért nem foglalkoztam eddig a dologgal, mert hitegetett, hogy majd elszámolunk, mivel a túlóráimat sem fizette ki, de eddig semmi nem történt ezügyben.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Gondban # 2010.09.20. 12:51

Én egy olyan panasszal fordúlnék önhöz, hogy a férjem június óta kint dolgozik svájcban, egy magyar cégtől. A júniusi fizetését megkapta, de a júliusit és az augusztusit még nem, persze már lassan a szeptemberi is esedékes, azügyben, hogy holnap jön haza, mert befejezték a munkát. Munkaszerződése, a magyarországi minimálbérről szól, csak szóbeli megállapodás van a külföldi bért illetően. Javasoltam neki, hogy próbáljon jelenléti ívet hozni haza magával, de német nyelvtudása nincs, így nem megy kint semmire. Várnám gyors válaszát, hogy mi az, amivel alá tudnánk támasztani munkabér követelésünket, mert sajnos félő, hogy nem kapja meg.

nandy # 2010.08.08. 10:19

A hangfelvétel szerintem nem jó megoldás... Mással kellene bizonyítani a munkavégzést, pl. tanúk, jelenléti ív, standolási papírok stb...

dobti # 2010.08.06. 18:20

Tiszteletem!

Párom vendéglátásban dolgozik, dolgozott. Júliussal kb 4 hetet dolgozott egy vendéglátó helyen. Ígérgették első naptól kezdve a bejelentést, persze nem lett belőle semmi (többnyire a könyvelőre hivatkozva), végül a "főnöke" megköszönte a munkályát telefonon, hogy nem kell többet jönnie. Természetesen fizetni nem akar, csak ígérgeti azt is. Kérdésem az lenne, ha készítenénk telefonom segítségével (a hívott fél hangja tisztán, felismerhetően hallatszódik, valamint előfzetéses számlán látszódik a hívás ténye) egy olyan felvételt amikor párom számon kéri főnökétől a fizetését, és hogy átverte, az használható e, ha feljelentést kívánunk tenni ellene valamilyen címen. Nem illegális e ha párom készít egy felvételt a volt "főnökével" folytatott beszélgetéséről, illetve ez a felvétel - amennyiben elmondja az illető, hogy nem fizeti ki, és természetesen kiderül h nem jelentette be, szándékos átverésről van szó - számít e érdemi bizonyítéknak vagy sem.

A választ előre is köszönöm!

Tisztelettel:

D. Tibor

norbo # 2010.04.16. 06:19

Sziasztok!

A következő lenne a problémám: 2008 Augusztusában(előtte magyarországon dolgoztam) külföldre mentem dolgozni(építőipar).. Mentek szépen a dolgok, novemberig, mert akkor bejelentette a munkáltató, hogy a német megrendelő nem tud fizetni, ezért november közepe felé felmondott, de a németországi munkabért akkor áll módukban kifizetni amikor a német fél kiegyenlíti a tartozását. Mivel a nem kifizetett munkabér is benne van a bérpapírban Németországban adózott külföldi jövedelemként, így átcsúsztam másik adókategóriába és fizethetek vissza majdnem negyed millió forint adót..Mit lehet ilyenkor tenni?

Emesi # 2010.04.13. 07:29

Sziasztok!
Előző munkáltatóm egy felszámolás alatt álló cég felszámolója. Jelenleg tartozik a decemberi és januári bérek egy részével, valamint a felmondási időre jutó bérekkel és a végkielégítésekkel. A dolgozókat közösen képviseli egy ügyvéd, aki már megtette a kezdő lépéseket. Legalábbis erről tájékoztattak minket. A felszámoló most kapott pénzt, de mégsem a béreket fizeti kifelé, hanem más tartozásokat, ill. a saját cégeinek utalt. Nem a béreket kellett volna legelőször rendeznie? Mit lehet ilyenkor csinálni?

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.12. 17:16

Van.

JuniorKill # 2010.04.12. 16:11

Sziasztok.

Kérdésem hogy ma kijelentette a Munk adom, hogy ki vagyok rúgva, mert az élettársam írt neki egy SMS-t hogy 12.-e van és nem fizetett és munkaügyi bíróságra visszük az ügyet. Erre felhívta és azt mondta, hogy ez törvényes, hogy nem fizetett még és hogy nem kell holnap már mennem, dolgozni. Munka ügyi bíróságra visszük a dolgot az biztos. szerintetek van e értelme.

válaszokat előre is köszönőm.

Hamucipőke # 2010.04.12. 13:49

Tisztelt Szakértő!

Egy szlovákiai szállítmányozó cégnél voltam bejelentve munkavállalóként, és egy magyarországi telephelyen lévő magyar cégbejegyzésű kft.-nek voltam bérbe adva (Mo.-on végeztem a munkát). Felmondtam rendkívüli felmondással március 5-én, mivel már nem először késett a bérem kifizetése és megélhetési problémára illetve szerződés szegésre hivatkoztam a felmondásomban. A cég visszatartja a januári és a februári béremet, a mai napig nem kaptam meg. Kérdésem, hogy jogilag hova kell fordulnom, hol kell feljelentést tennem, illetve van-e egyáltalán értelme az egésznek? a segítséget előre is köszönöm…

Hamucipőke

JuniorKill # 2010.04.12. 10:20

Tisztelt nandy.

Köszönöm válaszod megpróbálom csak félő, hogy a melóban mindenki inkább az állását félti, mint hogy arra gondoljon, hogy nem tud mit enni vagy befizetni a számlákat. Félnek a munkáltatótól.
Azért még egyszer köszönöm a válaszod.

Lyonee # 2010.04.11. 15:45

Segítségeteket kérem a következő ügyben.
Egy közeli ismerősömnek a volt munkáltatója, tartozik kb. 120000Ft munkabérrel.
Olvastam itt a fórumon a fizetési meghagyásról. Elmaradt munkabér esetén is alkalmazható? Ezt bíróságon, vagy munkaügyi bíróságon kell benyújtani? A KFT. céghelye szerint illetékes, vagy a fizetési meghagyást kérő lakhelye szerint illetékes bíróságon.

nandy # 2010.04.10. 10:50

JuniorKill:

szólítsátok fel írásban a fizetésre, és helyezzétek kilátásba, hogy ha nem fizet, bírósági úton fogjátok érvényesíteni a jogaitokat.

JuniorKill # 2010.04.09. 19:33

Hello mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy nem kaptunk fizetést a munkahelyen és még ráadásul aprajával fizet, már ha fizet egyáltalán. A múlt havi bérből is tartozik X összeggel mindenkinek. Abban kérném segítségetek, ha valaki tudna valami használható megoldást vagy tanácsot adni, hogy lehetne megszorongatni a golyóit hogy észhez térjen egy kicsit.

Tisztelettel Bodó Gábor.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.05. 15:12

Ha bejelentett a TB-nél, az jó. Az bizonyítja a munkaviszony meglétét, sőt az alapbér összegét is.

Ha elkövette azt a butaságot, hogy a próbaidő alatt rendes felmondással élt - ahelyett, hogy egyszerűen megszüntette volna a jogviszonyt, akkor elég rossz helyzetbe lavírozta magát. Általános ugyanis a nézet, hogy az ilyenkor a rendes felmondásra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni (valós, okszerű indoklás, bizonyítási teher a munkáltatón). Kérdés, hogy belül vagy-e a 30 napon, további kérdés, hogy abban a felmondásban kioktattak-e a jogorvoslati lehetőségekről.

Talán meg kellene próbálkozni egy fizetési meghagyással a munkabértartozást illetően.

BCke # 2007.10.05. 14:55

KBS tudnál még nekem néhány további jótanácsot adni?


Billke

BCke # 2007.10.05. 09:56

Nagyon köszönöm segítő szándékú hozzászólásodat!
Mivel a munkaszerződésemet ő visszatartja ezzel nekem hátrányt okozva, ezért én büntető feljelentést tettem ellene magánokirattal való visszaélés miatt. Remélem ennek hatására hozzájutok a munkaszerződéshez. A munkaviszony meglétét egyrészt a könyvelője által kiadott elszámolási papírokkal, másrészt a TB vagy APEH által kiadott igazolással tudnám igazolni.
Ennek ellenére bizonytalan vagyok abban, hogy a bíróság megállapítja-e majd a felmondás jogellenességét. Abban azért reménykedem, hogyha kártérítést nem is, de a ténylegesen ledolgozott időre járó béremet be tudom rajta hajtani peres úton. A legjobb persze az lenne, ha a bíróság megállapítaná a jogellenes felmondást (irásbeliség hiányában) és a jogszerű felmondásig eltelő időre is fizetnie kellene. Én a törvényt így értelmezem. A felmondás egyébként próbaidő alatt történt.


Billke

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.05. 09:47

Ráadásul próbaidő. Azalatt a munkajogviszony azonnali hatállyal, indoklás nélkül megszüntethető.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.05. 09:45

Látni kellene a szerződést. Ami nincs, ugye... :(
A munkaszerződést ugyan kötelező írásba foglalni, de a munkáltató ennek hiányára nem hivatkozhat.
Egy esetlges perben bizonyítani kellene, hogy az adott munkáltatóval munkaviszonyban álltál, és azt is, hogy milyen feltételekkel. Az előbbi nem látszik nehéznek - bár bonyolítja a dolgot, hogy esetleg kölcsönadott munkaerő voltál, ráadásul külföldre. (De ismétlem, ez nem derül ki világosan az általad előadott vázlatos tényállásból.) Viszont a részletes feltételek bizonyítása okirat nélkül jószerivel lehetetlen.

Annyi azért mindenképpen elmondható, hogy a rendes felmondásnak explicitnek kell lennie, és valós, okszerű indoklást is kell tartalmaznia.
Ismétlem: úgy tűnik nekem, nem a felmondás jogszerűtlenségének bizonyításával lenne gond, hanem magával a munkaviszonnyal. (Annál is inkább, mert a felmondás jogszerűségét vita esetén a munkáltató köteles bizonyítani.

BCke # 2007.10.05. 09:22

Köszönöm a gyors reagálásodat. Röviden ismertetnéd velem a Te véleményed. Úgy látom a Fórumot olvasgatva, hogy eléggé otthon vagy a témában.
Előre is köszönöm.


Billke

Kovács_Béla_Sándor # 2007.10.05. 09:14

Pedig ez nem fog menni ügyvéd nélkül. Lehet kérni pártfogó ügyvédet; az is jobb, mint a semmi.

BCke # 2007.10.05. 09:04

Következő témában kérnék tanácsot:
Magyar Kft.-n keresztül Németo.-ban dolgoztam. Próbaidő alatt hazajöttünk 7végére, majd visszautazás előtt a fönök közölte, hogy engem már nem visz vissza mert... Kérdésemre azt válaszolta, hogy ezzel ő felmond. A felmondásról később is csak egy "Hazarendelési utasítás"-t kaptam írásba. Nem tudom ez írásbeli felmondásnak minősül-e, mert tudtommal ellenkező esetben a felmondás jogszerütlen és kérhetem bírósági úton, hogy tekintsék semmisnek. A kint ledolgozott időszakra sem fizette ki a szerződésben meghatározott összeget, hivatkozva arra, hogy ő szóban nem erről állapodott meg velünk, és ami szerinte a szóbeli megállapodás szerint jár azt már megkaptam. Egyébként a munkaszerződésem mindkét példánya nála van és a munkaügyi bíróságon azt mondták, hogy a nélkül ők sem tehetnek semmit.
Kérem aki tud segítsen: Tényleg ennyire el lehet valakit lehetetleníteni? Ez tényleg egy róka fogta csuka amire nincs törvényes megoldás? sajnos ügyvédet fogadni nincs pénzem.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat.


Billke