Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.10. 13:14

Kiszolgáltatott!
Valószínűleg van ebben igazság, ugyanis (szerintem) nagyobb mértékű eg.kár.-nál nagyobb kapacitást vesz igénybe a foglalkoztatás is (anyagi ráfordítás - szakértelem és pénz a megfelelő speciális munkakörülmények megteremtéséhez (pl. akadálymentesítés, stb.), könnyített, figyelmesebb munkarend (műszakok, pihenőidők) így a termelés hatékonysága, ennek arányában a bevétel is kevesebb.

ugribugri # 2011.11.10. 13:14

na majd most zúdulhat fel a méhkas,megkaptuk a karácsonyi ajándékot....talán lesznek akik felébrednek majd....

kázmér58 # 2011.11.10. 13:14

icike42
Megkaptam, köszi

kázmér58 # 2011.11.10. 13:22

Ez már nekem is magas

Túlélő # 2011.11.10. 13:28

kázmér58 és minden sorstársam
Ma sem kaptam határozatot,viszont beszéltem a fél országgal telefonon,sehol nem találják a papírom,a végén már az NRSZH Bp jogi osztályán próbáltak segíteni.Nagyon kedves volt a hölgy.Állítólag holnap délelőtt felhívnak,és elmondják a lényeget.Azért vagyok nagyon kíváncsi,mert 56%ról jogerős határozatom van,ez ellen nem tehetnek semmit.A rehab maradt le a határozatról most azt nézték,DE a pszichiáter és a háziorvos is,ortopéd orvos stb..mind leírta a szakvéleménybe,amit vittem a IIfokra 4hete,hogy NEM REHABILITÁLHATÓ!!pont így nagybetűvel,felkiáltójellel.Ettől függetlenül bármi lehet az "ítélet"

Rád visszatérve,30m séta nem indokolja az ilyen nagy vércukorszint esést.Mikor voltál utoljára dr?mikor állították be ezt az adagot?az étkezésre figyelsz?

kiszolgáltatott # 2011.11.10. 13:32

"Az államtitkár elmondta azt is, ha rehabilitációs ellátás mellett valaki munkát vállal, akkor azalatt az ellátást fel kell függeszteni"
Hát jelenleg nem pont ez a rehab járadékos idő célja?hogy kipróbálja hol is tudna munkát végezni?
Akkor megint itt az ördögi kör:ha dolgozni próbál:rehabilitálódott, ha nem próbál:nem működik együtt.

Nap-lemente # 2011.11.10. 14:01

Én eszt nem értem...Ez már nekem nagyon magas....

Üdv.mindenkinek : Nap-lemente / Katalin

nakata # 2011.11.10. 14:07
Túlélő # 2011.11.10. 14:16

Megszűnik a rokkantnyugdíj!
2011. november 10. | 14:14

A kormány a tegnapi kormányülésen elfogadott egy előterjesztést, amely az új rokkantnyugdíjrendszer koncepcióját tartalmazza, a szükséges törvény-előkészítés már meg is kezdődött. A rendszer a jövőben teljesen megújul, a fő szempont a rehabilitáció és a foglalkoztatottság elsődlegessége lesz - mondta Giró-Szász András kormányszóvivő a mai sajtótájékoztatón. A lényeg, hogy a rokkantnyugdíjak megszűnnek, és átalakulnak rehabilitációs- és rokkantellátássá. A Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára szerint nem várnak rövid távon nagy bevételt az intézkedéstől, a cél a friss ellátások csökkentése, a foglalkoztatás emelése, valamint hosszabb távon egy átláthatóbb rendszer kialakítása.

A kormányszóvivő szerint a jelenlegi rendszer fenntarthatatlan, nehezen átlátható és sok esetben pazarló. A régió többi országához képest hazánkban a rokkantnyugdíjasok aránya kétszer magasabb, miközben az Európai Uniós átlaghoz képest a rokkantak foglalkoztatásának mutatói is jelentős lemaradást mutatnak. A kormány célja, hogy akik munkaképesek, azok térjenek is vissza a legális munkaerőpiacra, akik viszont nem tudnak dolgozni, azok számára az állam továbbra is védőhálót biztosít.

A változtatás részleteit Soltész Miklós a Nemzeti Erőforrás Minisztérium államtitkára ismertette. Azok a rokkantnyugdíjasok, akik már a nyugdíjkorhatár betöltötték, azok számára csak annyi változás lesz tapasztalható, hogy nem rokkantnyugdíjat kapnak, hanem rendes nyugdíjat, természetesen csak a név változik, maga az ellátás összege nem.

Azok számára sem kell felülvizsgálatra számítani, akik az irányadó korhatártól 5 évnyire vannak, hiszen az ő ellátásuk szintén megmarad. Főszabályként két csoportot érintenek a felülvizsgálatok, a jelenleg III. kategóriában lévőket (111 ezer ember), valamint a rendszeres szociális járadékban részesülőket (84 ezer ember).

A felülvizsgálat során két fajta döntés születhet, valakit vagy munkára alkalmasnak találnak, vagy nem. Akiket munkára alkalmasnak találnak, azok a továbbiakban rehabilitációs ellátást fognak kapni, azok akik a munkaerőpiacon nem tudnak szerepet vállalni, azok rokkantsági ellátást fognak kapni. A rokkantsági ellátás összege megegyezik a rokkantsági nyugdíj összegével, mellette lehet dolgozni, viszont csak bizonyos határok mellett (ha a munkából származó bér eléri a minimálbér 18-szorosát év közben, akkor az év végéig a rokkantsági ellátást szüneteltetni kell).

A rehabilitációs ellátást kapóknál egy fix összeg van meghatározva, ennek mértéke 58 ezer forint, amelyből még a járulékok lejönnek. Az ellátás mellett párhuzamosan dolgozni nem lehet, az ember vagy dolgozik, vagy ellátást kap. A kormány a munkaképesek számára munkalehetőséget is kínál, amely több részből áll.

Egyrészt a kormány a Start munka program segítségével közmunkaprogramokat szervez, ahol a rehabilitációs ellátást kapók találhatnak állami munkát. Ezt meghaladóan a versenyszférában a foglalkoztatást a rehabilitációs munkavállalóknál úgy próbálják emelni, hogy a friss foglalkoztatás esetén nem kell munkaadói járulékot fizetni (rehabilitációs kártya bevezetése). Végül, de nem utolsó sorban a kormány bér- és költségtámogatási programot is biztosít. Ennek két fajtája van, van egy tranzit-foglalkoztatási oldal, ahol a munkaadót arra ösztönzik, hogy a nyílt munkaerőpiacra engedje ki a rehabilitált munkavállalót. A megváltozott munkaképességűek esetében a támogatás az első évben 100%, a második évben 90 százalék, míg a harmadik évben 80 százalék. A támogatás természetesen szólhat hosszabb távra is, azoknál a foglalkoztatottaknál, akik nem tudnak a nyílt munkaerőpiacra kerülni.

Soltész Miklós azt is elmondta egy kérdésre válaszolva, hogy a céljuk nem az azonnali bevételnövelés, magát a rendszert akarják megváltoztatni. Azt akarják elérni, hogy aki munkaképes, az minél inkább a munkából szerzett jövedelmére támaszkodva biztosítsa megélhetését, még akkor is ha megváltozott munkaképességű. Az államtitkár szerint hosszabb távon lehetnek az új rendszernek előnyei, az új megállapítások például már a statisztikák szerint jelentősen visszaestek.

Túlélő # 2011.11.10. 14:20

A rehabilitációs ellátást kapóknál egy fix összeg van meghatározva, ennek mértéke 58 ezer forint, amelyből még a járulékok lejönnek. Az ellátás mellett párhuzamosan dolgozni nem lehet, az ember vagy dolgozik, vagy ellátást kap. A kormány a munkaképesek számára munkalehetőséget is kínál, amely több részből áll.

Egyrészt a kormány a Start munka program segítségével közmunkaprogramokat szervez, ahol a rehabilitációs ellátást kapók találhatnak állami munkát.

Kiragadtam ezt a részt,lehet csak nekem tűnik ellentmondásnak????
A rehabosok fix összeg,mellette dolgozni nem lehet!!Következő bekezdés,közmunkaprogram,ahol a rehabos találhat állami munkát.
Most akkor lehet vagy nem lehet ????

hella78 # 2011.11.10. 14:31

Mennyi lesz az 58.000 ft nettóban?
Megnéztem egy 2012-es bérkalkulátort, 38.000 ft jött ki.
Vagy nem vonnak le olyan sokat?

ókút # 2011.11.10. 14:36

bőven van a sajtótájékoztatóban ellentmondás,ha a törvénytervezetet
látni fogjuk kicsit okosabbak leszünk,de boldogabbak biztos nem.mi
lesz azokkal akik az új rendszerben
elérik a nyugdíjkorhatárt?pláne,
hogy azt írják 5 évvel nyugdíjkor
határ előtt ,minden változatlan,csak
a jogcíme változik!

buboka # 2011.11.10. 14:48

Kedves Fórumozó Társak!

Kérem, hogy ha valaki értelmezni tudja, mit jelent az, hogy a III. fokúakat felülvizsgálják, de jelentkezni kell, magyarázza el, mert én nem értem. Be kell mennem az orvosi szakértői bizottsághoz, hogy III. fokú vagyok és jöttem felülvizsgálatra? Hogy fog ez működni? Bár mint írtam már, a párom 58 éves, én 57 vagyok, mindketten betöltöttük, de III. fokú, nem rehabilitálható a bizottság véleménye szerint. Akkor velünk mi lesz?
Egyszerűen érthetetlen számomra az egész, bár elvileg tudok magyarul, de nekem ez "latinul" van.

Nap-lemente # 2011.11.10. 14:59

Kedves mari55 !

Nekem már nagyon „ zsong ” az
agyam!

Szeretném megkérdezni : amit belinkeltél eszt hol találtad?

buboka # 2011.11.10. 15:01

mari55!

Köszönöm gyors válaszodat. Azt, hogy a levelet mikor kapjuk meg kb. lehet tudni valamit, illetve, hogy kell-e jelentkeznünk "önként és dalolva", gondolom tartalmazza majd a levél. Elnézést, ha értetlenkedem, de iszonyatosan dühös vagyok, hogy az amúgy is teljesen kiszolgáltatott embereket miért kell bizonytalanságban tartani? Gondolom elég mindenkinek a betegségével megküzdenie, nem hiányzik senkinek a plusz stressz.

ugribugri # 2011.11.10. 15:04

még egy darabig értelmezzük és akkor a hülye kormány helyet kitaláljuk hogy lehet megvalósítani.. ehhez még rengeteg törvényt kell átírniuk /jogharmonizáció kell ,azért itt több száz apró paragrafusról van szó/ ,úgy hogy értelmezni lehessen ezt a bejelentés tartalmat idáig is ismertük csak most kiadtak a parancsot meg kell csinálni a törvényt....amit már meg kellet volna hozniuk de hát ebbe a nagy szabadságharcban más nagyobb dolguk is van most rájöttek hogy itt rengeteg pénz van

Ani2085 (törölt felhasználó) # 2011.11.10. 15:08

Kedves Sorstársaim!
Hát mégsem én vagyok a butus-libus, aki az egész katyvaszból semmit nem ért. Eddig olvasgattam az origót, és nem értettem: most mi van? mit akarnak? hogyan lesz tovább? megint visszajött, a már egyszer elvetett táppénzszerű ellátás? Az meg milyen formában? Eddig ahhoz, hogy táppénzen legyen valaki, kellett bejelentett munkahely. Most nem kell? Egy év volt a táppénzjog. Most korlátlan ideig tart? A juttatás ugyanúgy csökken, mint a táppénz összege?
Szóval megint egy összecsapott, ellentmondásokkal teli nyilatkozat, de már el is van döntve, vagy mégsem?
Megvigasztalódtam, nem vagyok egyedül, aki semmit nem ért. Ennyi eszement, kapkodásos ötletelést szerintem sehol nem lehet olvasni.
1.jó tanács mindenkinek: ha nem akartok agybajt kapni, a HVG.hu-t ne olvassátok. Ha így megy tovább, ország sem lesz, nemhogy rokkant nyugdíj, egészségügyi ellátás. Olyan mértékben ment tönkre az ország, annyira le vagyunk minősítve, hogy a küszöbön az államcsőd.
Bár én sokszor elgondolkodtam, mi lenne, ha a környező országok bekebeleznének minket az adósság fejében. Egy maximalizált Trianon II. Semmi nem maradna hazánkból. Lehet, hogy nem járnánk rosszabbul? Vagy már nagyon negatívan gondolkodok? Ez itt, így, most egy kalap sz@r, és remény sincs, hogy picivel is jobb legyen. Most már nem csak nekünk, hanem minden átlag öregségi nyugdíjasnak, átlag melósnak, szóval a kisembereknek csak a megkeseredés marad. Sajnálom, hogy még merek élni. Bocsi Kormány, de akkor sem nyiffanok ki!!!

hella78 # 2011.11.10. 15:14

Vajon meddig fogják majd a rehabilitációs ellátást folyósítani? Hány évig?

igazság2 # 2011.11.10. 15:17
buboka # 2011.11.10. 15:20

Kedves mari55!

Köszönöm a linket, de sajnos okosabb nem lettem. Nem tudom, ha agyonütnek sem, hogy egyrészt a levelet mikor küldik, mert ugye állítólag januártól változik az ellátás, így gondolom a levélnek legalább december elején meg kéne érkezni. Az sem derül ki, hogy esetleg felülvizsgálati, vagy más jogi lehetőség lesz-e a levél tartalmát illetően, fellebbezésre. Ez olyannak tűnik Nekem legalábbis, hogy ez van, eszi nem eszi, nem kap mást. Megint egy elkapkodott, de sajnos végrehajtható törvényt hoztak, az érintettek megkérdezése nélkül. Azt sem értem, hogy a kormányhivatalokban lesznek szakértő orvosok kiküldve, akik eldöntik - fentről jövő utasítás alapján -, hogy ki mire "képes", mit kaphat? Ha nem a mi bőrünkre menne ki a dolog, azt mondanám ez már vicc kategória.

hella78 # 2011.11.10. 15:25

Kedves Buboka!

Az ORSZI végzi majd a felülvizsgálatokat!

buboka # 2011.11.10. 15:25

"Kérdésre válaszolva Soltész Miklós közölte: nem lesznek rendkívüli felülvizsgálatok, és aki rehabilitációs ellátást kap, annak a jövőben majd néhány száz forinttal növekszik a támogatása."
Na ez megint egy olyan mondat, amit az előzőek függvényében nem tudok értelmezni. Ha nem lesznek rendkívüli felülvizsgálatok, akkor a kormányablaknál mit intéznek?
Bocs, hogy ennyit értetlenkedem, de egyik szavukkal ütik a másikat, így szerintem senki nem tudja, mit tehet, vagy mit kell tennie. Attól tartok, hogy az a levél, amit majd küldenek, az sem lesz érthetőbben fogalmazva, nem leszünk okosabbak.

buboka # 2011.11.10. 15:28

hella78!

Köszönöm válaszod, de mint írtam az előzőekben is, fogalmam sincs, hogy nekem kell jelentkezni, mondván jöttem, hogy felülvizsgáljanak, vagy egyáltalán hogy lesz kivitelezve ez az egész.

hella78 # 2011.11.10. 15:30

"Kérdésre válaszolva Soltész Miklós közölte: nem lesznek rendkívüli felülvizsgálatok, és aki rehabilitációs ellátást kap, annak a jövőben majd néhány száz forinttal növekszik a támogatása."

Ezek után már azon se lepődnék meg,ha alapból mindenkit rehabilitációs ellátás-osnak minősítenének és ha valakinek ez nem felel meg,az kérhet felülvizsgálatot.

ugribugri # 2011.11.10. 15:39

mari55: hát nem tudom te mit számolgatsz ,ilyesmire rémálmodba se gondoljálde alapból rossz a megközelítésed ,mikor erre azt-mondja a kormány hogy nem pénzt akar kivonni a rendszerből akkor akár mérget is lehet venni rá hogy kell a pénz matolcsinak meg a kétmiliős szigyartonak