Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


kiszolgáltatott # 2011.11.08. 11:09

Mi ez is,ha nem a hivatal packázása???

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 11:16

Kedves Scarabeus,
nem biztos, hogy összefüggés van a behívás és az azt megelőző információkérés közt, benne vagy a rendszerükben, hiszen nyugdíjat kapsz. valsz. anélkül is behívtak volna. Azt amúgy nem értem, sima infókérés közben miért kérték el a személyidet.

jácintka # 2011.11.08. 11:22

Kedves Fülcimpa!
Olvasom amit ide linkeltél, és meg akadt a szemem a rehbilitáción .
Mit is jelent ez tulajdonképpen? Tudja valki , hogyan rehbilitálnak kis országunkba.
Szerintem a rehabilitáció abból áll itt nálunk, hogy keres munkát ha találsz

scraabeus
Ezért nem merem én beadni én az állapotrosszabbodást mert valami hasonló történetre számitottam .

kázmér58 # 2011.11.08. 11:35

mari55
Neharagudj de ez nekem magas. Próbáltam amit adtál táblázaton kikeresni, sehol nem találom. Pl A mozgás szervi bajoknál ami nekem van M5100 ilyen a táblázatban nem is létezik

skorpió13 # 2011.11.08. 11:52
kiszolgáltatott # 2011.11.08. 12:04

"sokan nincsenek is tisztában azzal, hogy hányféle születéstől meglévő vagy később szerzett − szellemi, érzékszervi, mozgásbeli vagy belszervi − egészségkárosodás létezik és hogy azoknak mi a mindennapi életben rendszeresen jelentkező velejárója, valamint hogy az alapprobléma mellett szövődményként fellépő kísérő betegségek is rendszeres üzemorvosi gondozást igényelnek "Ezzel csak akkor kezdenek tisztában lenni az emberek,ha fizikailag lesznek érintettek.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 12:37

Jácintka!
Léteznek megváltozott munkaképességű emberek rehabilitációját támogató, tanácsadó, segítő háttért nyújtó szervezetek Magyarországon. De ők senkit nem fognak megkeresni (nem úgy mint a felülvizsgálatra citálók...:(). Azért jöttek létre, hogy a hozzájuk fordulóknak szakértelmükkel, kapcsolataikkal, tudásukkal segítsenek. Ez a rehabilitáció első lépése - a segítő kapcsolat kezdeményezése.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 13:00

Scarabeus,
személy szerint a véglegesítettek felülvizsgálatát értelmetlennek és állampolgárokat feleslegesen izgató tortúrának tartom, az NRSZH munkatársának kommunikációját az ügyfelekkel ("itt csak mi kérdezünk") pedig felháborítónak. Előbbinél segíthet az optimizmus, hogy változtatnak a rendeleteken (ha nem ők akkor mások), utóbbit szerintem nem szabadna szó nélkül hagyni.

ugribugri # 2011.11.08. 13:11

scarabeus: hát szerintem itt senki nem tud semmit de az a legnagyobb baj hogy akinek törvényi kötelessége lenne az is csak pofázik össze vissza attól függően hogy ébredt fel és fűhöz fához kapkodnak.Hát a helyedben nagyon meggondolnám hogy mi a jobb a biztos nyugdíj vagy bizonytalan átminősítés 1-2 ezer forintért.ha másképp változik a rendszer akkor még mindig lesz időd új vizsgálatot kérni.....

kázmér58 # 2011.11.08. 13:34

ugribugri
Valóban így van Nem szabad a biztosat a bizonytalanra lecserélni. Én is végleges vagyok, de akár hogy kéri az orvos hogy adjam be a rosszabodást nem. A nyugdíj folyósított kérdeztem ők azt javasolták hogy semmiféleképpen ne felebezzek. Vagy is ne bolygassam.

ugribugri # 2011.11.08. 13:35

akkor sokan így vagyunk :)

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 14:12

Icike,
a tájékoztató ilyen szervezetekről valóban nagyon hasznos lenne. Ez nagyon jó ötlet (na ugye, hogy nem rossz az ötletelés?:)...persze ha tettek is követik, ja).

annamari54 # 2011.11.08. 14:39

Kérlek osszátok meg!

Nekik és nekünk is nagyon fontos!!!
18 aktív, lelkes, tettre és harcrakész emberrel, pozitív energiákkal újjászerveztük a hétvégén a MEOSZ Heine Medin Szekcióját. Kérek szépen minden ismerősőmet itt, életében bárhol, rokona, ismerőse vagy a Kszomszéd akár, aki Heine-Medine (gyermekbénulás) betegséget kapott anno, akkor vegye fel velünk a kapcsolatot. Szeretnénk megtudni, hányan vagyunk még Magyarországon élő Heine-Medinesek.
hm.szekcio@gmal.com

kázmér58 # 2011.11.08. 14:42

scarabeus
Ezt csak a jóisten tudja. Mert még a kormányunk sem.

ugribugri # 2011.11.08. 15:59
Túlélő # 2011.11.08. 17:28

jó estét mindenkinek!
Még mindíg nem kaptam meg a várva várt levelet.Pedig már nayon várom.

Érdeklődnék,hogy van-e valakinek jó ortopéd orvosa,én a Bp Karolina uti klinikára mennék szívesen,de minden jó orvosnak utána olvasok. Ma ismét közölték,újra szúrni kell a vállam,nyakam.Idén már 3.alkalommal.A fájdalmat még csak-csak elviselem sok gyógyzerrel,de sem öltözni, főzni stb... nem tudok.Olyan helyre mennék,ahol sok térd,váll, gerinc műtétet végeznek évente,tehát rutinosak.Közönöm,ha tudtok segíteni.

kázmér58 # 2011.11.08. 17:30

ókút
Üdvözöllek. Valóban igazad lehet. Ma találkoztam egy 63 éves emberrel."2 éve volt műcsön 2 évre kapta meg akkor61 éves volt.December 6 án lesz 63 éves és december 16 án kell visszamenni mücsöre.Majdnem lehidaltam.És az a szép az egészben hogy 2 éve volt egy agyi infarktusa. Úgy hogy mindenfajta kezelésre mentővel jár.Úgy hogy felülvizsgálatra is 63 évesen mentővel fog menni.

ókút # 2011.11.08. 17:56

TÚLÉLŐ!

országos traumatológiai intézet:
Dr.Sződy Róbert,ha kéred a telefonszámát írj!

ilona58 # 2011.11.08. 19:31

Aggodalmak nélkül!!!

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 19:46

A védett foglalkoztatók működési zavarairól szól ez link. Azért érdekes mert a cégek közötti vetélkedés itt is érvényesül. Másrészt válasz arra, hogy nem is olyan kevés cég rendelkezik engedéllyel egészségkárosodottak foglalkoztatására. Kicsit bővebb mint a múltkori beidézés, már nem emlékszem kitől - elnézést-. Szóval szerintem inkább a normál piaci szereplők vetélkedése a töredék munkaképességért mintsem a gombválogatásos buli.
http://www.femina.hu/…tato_cegeket

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 20:07

A linkkel kapcsolatban:
...akár ez is az is, gombválogatás helyett értelmes tevékenységgel, a támogatások becsületes felhasználásával. Plusz normál piaci szereplők. A kettő nem kéne kizárja egymást, hiszen kicsit eltérő "súlycsoport" a kettő.

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 20:16

Szanka !

Igen ritka, hogy a "jó" gyakorlat nyilvános. Bármilyen furcsa, félteni kell az információkat a konkurenciától. Mert például aláígérnek a másiknak. Stb. stb. Meg hát mutass nekem ebben az országban olyan tevékenységet amit nem csapolnak meg az ügyeskedések. Csak ha ekkora mértékűvé válik mint nálunk a feketegazdaság az már az egész működést zilálja szét. Na most az általad hozott példából sem az jön le, hogy csaltak valakik, hanem az fog megmaradni az emberek fejében, hogy hétszázvalahány "álrokkant".

Spicivas (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 20:20

Icike42 !

Nem fog tetszeni. Valószínűleg akik ezt az utazás + varrónőséget felvállalják rákényszerülnek.. Kiegészítendő a valamilyen rokkantellátást.

Fülcimpa (törölt felhasználó) # 2011.11.08. 21:02

Icike,
hát pont ezért. Vehető úgy is, hogy a munkavállalók csaltak a papírokkal. Pedig a leírás szerint a munkáltatók.

Alabamba # 2011.11.08. 21:05

Olvassátok el! Kicsit derükeltő!


Kormány a rokkantsági ellátó rendszer átalakítását, a korábban ismertetett tervekhez képest, lényegesen humánusabb módon kívánja megvalósítani.

http://www.meosz.hu/…irek_one.php?…