Rokkantsági nyugdíj kontra rehabilitációs járadék


Ednut # 2012.11.14. 17:44

Regina.h!
Miről beszélsz te? Ki verte át a szakértő bizottságot? Vagy arra gondolsz, hogy nem vallottam be, hogy a kertészkedés a hobbim? Ez tényleg nagy átverés, biztos ezen múlott, hogy milyen besorolást kaptam.
Amit pedig én és Csabesz lejjebb írtunk, az csak egy eszmefuttatás volt. Gondolod, hogy találna az ember olyan munkát, ami 240 ezer, vagy 140 ezer forintot fizetne?
Természetes, hogy az ember minden hülyeségen gondolkodik, hogy tudna kimászni ebből a slamasztikából.
Ne legyünk már ilyen álszentek, hogy "
hogyan lehetne egy kis rafkót belevinni" ahogy írod.
Nem ezt csinálja az egész ország, a politikusokkal az élen? Hangsúlyozom ez eszmefuttatás volt. Ne mond már, hogyha találnál valami kiskaput nem lépnéd meg, inkább tengődnél a 27ezer forintból!
Ne szenteskedjünk már ennyire!

juhlaci # 2012.11.14. 17:19

Tyúkanyó55! Köszönjük a tájékoztatást. Még lehet, hogy a független szakértőhöz kell megint menni? Az tudod, hogy csak tőlünk független mert egy utca és egy tér távolságra van ha gyalog mégy ahol másodfokon voltál. Szerencséd volt akkor, hogy a férfihoz kerültél akkor nem a nőhöz aki a Vezető szakértő és lehet,hogy valamikor együtt dolgoztak akik miatt oda mentél.

Etel57 # 2012.11.14. 15:47

REGINA H REMÉLEM NINCS KOMOLYAB BAJOD VIGYÁZ MAGADRA MINÉL ELŐB GYÓGYULJ MEG VÁRUNK VISSZA

1Diabétesz # 2012.11.14. 14:49

Nem tudom teljesen meghülyültem-e, de én a nyugdijemelést és a visszamenőleges 1,6% emelés kifizetését, úgy olvastam, hogy rokk. ellátottakra, rehabosokra is vonatkozik. Vagy csak álmodtam???

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.11.14. 14:42

Taffyka..:)

tiszavirág69 # 2012.11.14. 14:06

Soha nem látott összefogás jellemzi ma Európát, hiszen összesen 23 ország 40 szakszervezete vesz részt a szolidaritás napján sztrájkokkal tüntetésekkel. A kontinens történetében ez az első alkalom, amikor párhuzamosan négy országban van általános sztrájk. A magyar munkavállalók azonban tettekkel nem, csak hangzatos üzenetekkel buzdítják a megszorítások ellen fellépőket. Mfor.hu-háttér.

http://www.mfor.hu/…_nelkul.html

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.11.14. 13:26

Egyébként nem először mondom ( nem csak a fórumon) sőt..mondta már más is..
Szóval észak-magyarországon előszerettel rugdalják ki az embereket rokkantságból rehabra.
Tovább megyek.
Azt is megfigyeltem, minél képzetlenebb annál inkább.
Nem nagyon van más magyarázat, minthogy közmunkásnak még jók leszünk.

És ne haragudj Ednut és csabesz, de nekem egyáltalán nem szimpatikus ahogy itt ti azon agyaltok, hogy lehetne egy kis raffkót bevetni.
Ednut, bocsi..de nálad nem is az első eset. Itt részletezted, hogy verted át a szociális szakembert.

Tudjátok.., nem azért ..mert megérdemlik azt is, hogy tényleg így manipuláljatok, csak szerintem ezzel nem vettek túl jó fényt a többiekre.

Nem akarom mindig a saját példámat, mert vannak mások is legalább ilyen nehéz helyzetben.
Mégis azt mondom, disznóság ami ebben az egész országnak nevezett kócerájban folyik.

Ha annyira felül akarták vizsgálni a betegeket talán lehetett volna tisztességesen is.

Na viszlát...egy ideig nem leszek.

tyukanyó55 # 2012.11.14. 13:09

Üdvözlet mindenkinek itt a fórumon!
Beszámolnék az újabb fejleményeimről.
Tegnapelőtt kaptam egy határozatot a megyei kormányhivataltól, miszerint az idén 06. hónapban megállapított rokkantsági ellátásomat - egy július 26-i rendelkezésre hivatkozva - 54000-ről 36185 Ft-ra csökkentik, október 31-i hatállyal.
Tehát január elsejétől csak 36.185 Ft- lenne a rokkantsági ellátásom.

  • Teljesen kétségbe estem, ahogy olvastam- aztán elkezdtem gondolkodni.

Nem lehetséges, hogy ezek nem tudnak a II. fokú fellebbezésemről, hiszen ebben a határozatban semmi nincs az októberi vizsgálatomról. Sem orvosi döntés, semmi, csak egy tollvonás- és durván 18. ezer forinttal megvágták a rokkant ellátásomat.
Hát ez nem semmi.
Azután gyorsan felhívtam az ügyintézőt, akitől jött a határozat, és a hölgy kivételesen készségesen, megértően tájékoztatott, hogy legyek türelemmel, ők semmiféle fellebbezésről még nem tudnak, majd azután lépjek, ha megkapom a II. fokú felülvizsgálatnak az eredményét.
Hát ez borzalom!!! Nem elég, hogy lecsökkentették az első fokon a százalékomat, utána megvonták az özvegyi nyugdíjamat, most még a megállapított rokkantsági ellátásomat is megfelezték./ 58. éves vagyok, és áprilisban voltam soroson ./
Most még idegeskedhetek, amíg megjön a II. fok határozata.
Kérdésem: - volt -e már valaki a szegedi térségben II. fokon??? Mennyi időre jött határozat??
Üdvözletem mindenkinek.

nico56 # 2012.11.14. 11:17

Jogászok is kiállnak a kilakoltatásra ítélt terhes asszony védelmében
www.mszfszk.hu

nico56 # 2012.11.14. 11:15


Akinek segítségre van szüksége itt kérheti.

http://www.versenykepesseg.eu/

Konkrét kérdésekre készséggel nyújtok eligazodásban segítséget, ha gondolja valaki: bernath.julia@versenykepesseg.eu

Etel57 # 2012.11.14. 10:32

elnézést kétszer ment át máskor meg nem sikerül

Etel57 # 2012.11.14. 10:29

Ednut csak félő ha elmész dolgozni utána azt mondják ha tudott dolgozni akkor dolgozzon egy ismerősöm 6 órába dolgozott 2010 elvették a 67 száz azt monták maga bir dolgozni hiába ment biróságra

Etel57 # 2012.11.14. 10:29

Ednut csak félő ha elmész dolgozni utána azt mondják ha tudott dolgozni akkor dolgozzon egy ismerősöm 6 órába dolgozott 2010 elvették a 67 száz azt monták maga bir dolgozni hiába ment biróságra

antal001 # 2012.11.14. 09:29

Csak az lenne a kérdésem,mi köze van az egészségállapot vizsgálatnál ahhoz,hogy van e munkalehetőség?

Ednut # 2012.11.14. 09:21

Én megkérdeztem azt a variációt már korábban, hogy ha továbbra is kapom a rokkantellátást (55.800.-FT) és mellette dolgozom 6 hónapig, vagy ameddig kell 140000.- Ft-ért/hó (majdnem ennyi a max. kereset rokkantság mellett), lehet e újraszámoltatni az ellátást egy idő után. Azt mondták, hogy csak úgy, hogy megszüntetem az ellátást és beadom újra. De ez marha nagy rizikóval jár, mert nagy a valószínüsége, hogy még szarabbul járok, a lent említett indokok miatt.

Ednut # 2012.11.14. 09:16

Csabesz666!
"Tehát elvileg ha visszaadom, a rokkantellátást, elmegyek 240E bruttoért melózni, 6 hónapot, majd ujra beadom felülvizsgálatra, a kérelmem, orvosilag, nem fog változni, a dolog, ha most is 76% összkárosodásom van, viszont ebben az esetben, a 180 nap járulék alapjának, a 65%-át kapom, ami 139.500 a maximálisan adható rokkantellátás összege.....hmmmmm...."

Jó az elképzelés, de ha az ő agyukkal gondolkodom, akkor azt mondanám, hogy ha vissza tudtál menni dolgozni 6 hónapra, akkor nyilván javult az egészségi állapotod, tehát ha újra beadod az igényt a rokkantságra, valószínűleg jóval kevesebb %-ot fognak megállapítani, vagy rehabilitálhatónak ítélnek és máris ott tartunk, ahol a part szakad.

elegemvan # 2012.11.14. 09:06

tiszavirág69-nek köszönöm a tályékoztatásodat,de még mindig nemtudom hogy 5hónap után még nemkaptam határózatot,szerinted meddig várjak?

tiszavirág69 # 2012.11.14. 08:03

http://fn.hir24.hu/…adalom-kene/

Ángyán József:
"Rendszerváltás kéne, nem ezeknek az egymást váltogató eliteknek a csereberéje, mert abból semmi nem jön ki. Ahogy Antall mondta: tetszettek volna forradalmat csinálni! Nosza, el kéne indítani. Az állam feladata a közösséget védeni a zsákmányszerzőktől. De ha az állam dezertál, jöhet a polgári engedetlenség. Gandhi a saját népe érdekében szembefordult a britekkel, ki is zavarta őket, oszt’ jó napot."

regina.h (törölt felhasználó) # 2012.11.14. 07:27

"Akkor nézzük a tényeket:
legnagyobb a munkanélküliségi ráta Észak-Mo.-gon-
16,8%
Itt a minősítések :A-B1-C1-B2 kategóriába került- a vizsgáltak 62%-a
(ezek a besorolások azok, amelyekből megélni nem lehet)"

Itt dolgoznak a tajti és hegedűsféle hóhérok.
Vagy talán itt kell(ene) a legtöbb embernek feldobni a bacskert és máris jobb lenne a statisztika.
Kevesebb munkanélküli, kevesebb krónikus beteg.

tiszavirág69 # 2012.11.14. 07:20

A komplex felülvizsgálatok kapcsán megjelent egy cikk, amelyben a különböző minősítési
értékeket próbálják magyarázni, mármint hogy „ugyanazon betegség”, állapot miért nem
ugyanolyan minősítést kap—azaz miért „komplex” a minősítés

  • függ a szociális helyzettől és a munkalehetőségektől.

Idézet a cikkből:

„Vannak megyék, ahol sokkal jobb a foglalkoztatási helyzet, a megváltozott munkaképességűek is találhatnak munkát, és a jobb közlekedési viszonyoknak köszönhetően el is tudnak jutni a munkahelyre. Másutt sokkal rosszabb a helyzet. Ez is befolyásolja, hogy ki jogosult ellátásra, nem csupán az egészségi helyzet, és előfordulhat, hogy ugyanaz az összszervezeti egészségkárosodás az egyik régióban megalapozza az ellátás folyósítását, egy másikban azonban nem - mondta a szakember.”

A szakember által elmondottak azt jelenthetik, hogy ahol alacsonyabb a munkanélküliség
ott nagyobb eséllyel találhatnak munkát a betegek is- ezt elismerjük- jogos szempont lehet a minősítéseknél.

Akkor nézzük a tényeket:

  • legnagyobb a munkanélküliségi ráta Észak-Mo.-gon-
    • 16,8%

    Itt a minősítések :A-B1-C1-B2 kategóriába került- a vizsgáltak 62%-a

(ezek a besorolások azok, amelyekből megélni nem lehet)

  • 13,1%-os a munkanélküliség az Észak-Alföldi régióban-itt 65%-nak kellene dolgozni
  • 12,7%-os a - „ - a Dél-Dunántúli régióban-itt 62 %-nak - „ -
  • 10,4%-os a - „ - a Dél-Alföldön -itt 59 %-nak - „ -

Alacsonyabb a munkanélküliség Közép Dunántúlon (9,4%)-itt 59 %-nak - „ -
Nyugat-Dunántúlon (6,8%) -itt 59 %-nak - „ -
Pest megye (8,7 %) -itt 48 %-nak - „ -.

Tehát az elmélettel , a komplex minősítés céljával a gyakorlat pont az ellenkezőjét mutatja.
Ahol nagy a munkanélküliség oda még nagyobb arányba irányítják a betegeket.

(a munkanélküliségi adatok 2011 év végi statisztika,
a komplex minősítés %-a az NRSZH 2012 év 9 hónapjának adataiból számolva)

„A változtatás egyik célja az volt, hogy minél több egészségkárosodottat vezessenek vissza a munka világába, ami nemcsak a költségvetési megtakarítások szempontjából fontos, hanem az érintett rehabilitációja, betegségtudatának csökkentése, életminőségének, önállóságának lehetőség szerinti megőrzése szempontjából is. Ez kiegészült azzal a szándékkal, hogy kiszűrjék a rendszer potyautasait, akik jogosulatlanul, a hatóságokat megtévesztve, az adófizetőket megrövidítve részesülhettek a rokkantnyugdíjból - tette hozzá a szakértő”

A Policy Agenda tanulmányából kiderül, hogy gazdaságilag sem volt értelme az átalakításnak,
a megtakarítás minimális-tehát felmerül a kérdés MIÉRT is hozták meg ezt a törvényt amelynek semmi pozitív hozadéka nincs, de ezreket (eddig :36 615 beteg embert ) kárhoztat létbizonytalanságba, dönt nyomorba.
Ezek tények, amit egy felelős kormánynak kötelessége lenne figyelembe venni és ennek megfelelően lépéseket tenni a nagyobb emberi károkozások elkerülése végett.

éhes # 2012.11.14. 07:07

A Debrecen Tv-ben még mindig 900ezer rokkantat mondanak! Hogy van ez? És jól halad a rehabkártyások foglalkoztatása.Kb.5-6 ezer.Soltész nyilatkozta.Megy a butitás...

fazekas54 # 2012.11.14. 06:11

Kérdésem lenne nagyon meg köszönném ha válaszolnak,mivel engem ki rúgattak a munka helyről,és arra köteleztek,hogy közös meg egyezéssel távozzak.
Mivel én egy súlyos vétséget követtem el el tulajdonoltam 1200 ft.Mivel védett korban oltam,lehet engem erre kötelezni?
Most fél éve munka nélkül vagyok.Jogos volt a cég részéről,hogy el küldtek?
Várom válaszukat.

Előre is köszönöm. Tsz: 06706335284

fazekas54 # 2012.11.14. 06:03

Kérdésem lenne,hogy én 59 éves vagyok és nem találok munkát.Eddig 41 évet dolgoztam lehetőségem lenne arra,hogy
valamilyen formában nyugdíjban részesülhetnék?
A koromra való tekintettel nem kellek sehová.
Most éhezem és amit kapok az önkormányzattól 22800ft.
Abból nem lehet meg élni.
Előre is köszönöm ha válaszolnak.
Fazekas László Tsz: 06706335284

Gizó # 2012.11.14. 01:51

Sziasztok sorstársak!
Most találtam Rátok, szeretnék én is tájékozódni és olvasom, Ti eléggé képben vagytok...
Arról van szó, h. most 2012.dec.31-ig vagyok rehabilitációs járadékos, 54 %-kal kaptam meg, előtte 67 % rokk.ny. voltam, mivel nem változott az összegem, nem fellebbeztem akkor. (Ez 2010-jan. 1-től volt.)
Most összeszedtem a leleteimet, a háziorvos is megírta a 4. oldalast, be kellene adnom a TB-hez a cuccot. De: tele vagyok dilemmával, jó lesz-e ez így. Mert most úgy néz ki, hogy megint "megelégszem" a rehab.ellátással (most ez a neve talán), pedig én vissza szeretnék kerülni a rokk. nyugd.körbe. Pár hónap múlva, febr.-ban leszek 57 éves - vagy ez már nem is számít? Behívnak-e addig egyáltalán ha most be is adom a papírjaimat? Olvastam valamelyikőtök hozzászólásában, hogy milyen módszerrel számolják ki a végső %-ot. Ezek szerint nagyon fel kell tüntetni MINDEN egyes BNO kódot a 4 oldalasra, mert lehet, hogy csak azt nézik majd, a leleteket csak összezilálják - ahogy szokták - és kimaradhat valami. Mivel ott kevés a hely, hát nem mind van felsorolva a háziorvos által... Szóval nem tudom, mitévő legyek, ráadásul a rehabosoknak mikor megszűnik az ellátás, nem is "löknek" semmit sem amíg nem lesz új határozat. Egyáltalán számít még ez az 57 betöltött év? Bocs, hogy ilyen összevisszaságban kérdezek, de annyira stresszben vagyok, mi lesz, tudom, mindenki így van ezzel, de ez tényleg "botrahívó" ahogy velünk, betegekkel bánnak. Amúgy 2003 óta vagyok hol 67, hol 50, majd megint 67 % rokkantságin, most pedig 2 év óta rehabon.
Ha valaki mostanában hasonló ügyben volt bizottságnál, kérem írjon róla, hogy sikerült-e rehabból rokk-ra visszamennie? És úgy általában, minden érdekel ezzel kapcsolatban. Bocsi, a hosszúra sikeredett hsz-t. Köszönöm.

csabesz666 # 2012.11.13. 21:35

Tehát elvileg ha visszaadom, a rokkantellátást, elmegyek 240E bruttoért melózni, 6 hónapot, majd ujra beadom felülvizsgálatra, a kérelmem, orvosilag, nem fog változni, a dolog, ha most is 76% összkárosodásom van, viszont ebben az esetben, a 180 nap járulék alapjának, a 65%-át kapom, ami 139.500 a maximálisan adható rokkantellátás összege.....hmmmmm....