A Károli Gáspár Református Egyetemet ismeri valaki?


luti # 2006.01.14. 16:13

Üdv Mindenkinek!

Én most kezdtem a sulit levelezőn. A vizsgaidőszak nem piskota. De a tanárok rendesek. A róma itt is húzos mint minden jogi karon.

Order (törölt felhasználó) # 2006.01.13. 12:33

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Kála # 2006.01.13. 12:29

Mit írtam ami ijesztő? Lehet hogy rossz a memóriám - én is csak öregszem...
De a jó hír: nálunk valóban senki nem rokkant bele a közig-be, igaz, hogy az évfolyam 3/4 részét kivágták első körben, de bele nem rokkant senki :-)

Order (törölt felhasználó) # 2006.01.13. 12:22

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

Kála # 2006.01.13. 12:19

Érdekes, én is Pécsett végeztem - igaz nappalin, de mintha egy teljesen más egyetemről írnál...
A büntetőjogos ötlet egyszerűen hihetetlen, már csak azért is, mert legutóbbi információim szerint is szakvizsga tárgy, és gondolom az is marad még egy ideig...
Vagy poén volt és félreértettem?

Order (törölt felhasználó) # 2006.01.13. 12:09

(a hozzászólás a felhasználó kérésére törölve)

drpici # 2006.01.13. 11:53

Szia!

Én ismerem, tekintettel arra, hogy ott végeztem tavaly. :)
A levelezős képzés elég friss, arról nem tudok semmit.
Én nappalira jártam és véleményem szerint nem biztos hogy ez lesz a dolog "könnyebb vége". Együtt tanultam Pázmányos és Eltés barátaimmal és nem vettem észre h kevesebbet, v nagyon mást kellene tudnom 1-1 vizsgán... Persze mindenhol más az, amit igazán komolyan vesznek, ergo azon lehet legkönnyebben elvérezni, hát nálunk jó eséllyel pályázik erre a státuszra a közig...
Mindenesetre én nem bántam meg, h oda jártam, szóval szívesen ajánlom.
Talán vmelyik vidéki egyetemen lenne könnyebb, de konkrétan nem említeném egyiket sem, mert nem jártam egyikbe sem.

Remélem segítettem.

h.michel # 2006.01.13. 10:35

üdv, sajnos sehol nem olvastam semmit a Károli Gáspár Református Egyetem levelezős jogász képzéséről, ami viszont igen érdekelne, lévén hogy gondolkodom a jogi másoddiplomán. azért gondoltam erre az egyetemre, mert nem akarok nagy jogász lenni, nekem csak a közigazgatási munkámban lenne haszna, és ezért úgy gondolom, hogy nem feltétlen szeretnék áldozata lenni az elte és a pázmány versenyének, azaz a könnyebb végét fognám meg a dolognak, viszont mindenképpen pesti képzést szeretnék.
nagyon örülnék egy-két véleménynek.
egyáltalán biztos az akkreditációja?