Jogi Fórum - találkozó


justizmord # 2008.11.09. 03:56

Én egy ilyen konkrét csávó vagyok, így megkérdezem így konkrétan Impossible-t, hogy

Mondd, te Impossible, de úgy konkrétan, hogy te Magyarországon lax?


Iniuria non excusat iniuriam

Legislator # 2008.11.09. 08:53

Látom, Impossible, nagyon megtetszett Hegel Minerva baglyáról szóló fejtegetése. Ha már a Linkin-t nem szereted, legalább Hegelt szeresd, no meg persze kedvenc italodat, a kaktuszpálinkát:-).

Tényleg, Impi, hol laksz, mit akarsz, és ki vagy Te egyáltalán:-)))?


Sunshine after the rain.

guba # 2008.11.09. 12:27

Tényleg, Impi, hol laksz, mit akarsz, és ki vagy Te egyáltalán:-)))?

Hát, Minerva baglya! Hahaha!

Legislator # 2008.11.09. 12:39

Azt a nevet az én közrehatásommal vindikálta magának, így a megoldáshoz nem sokkal jutottunk közelebb:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.09. 12:55

Sherlock Holmes egész szép kis aktát összehozott volna róla eddigre:-).


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.09. 13:29

Justizmord,

Jobb konkrét csávónak lenni, mint pl. concrete mixernek:-). (Bocs a szójátékért).


Sunshine after the rain.

guba # 2008.11.09. 14:27

Azt a nevet az én közrehatásommal vindikálta magának, ...

Nagyon jó képességű, és szerény gyerek, valóban illik rá a név, amit "felvett". :)

Legislator # 2008.11.09. 14:34

Kedves Guba,

Ez az előbbi hozzászólásod egy cseppet sem ironikus
:-).


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.09. 22:55

Leg,

mi az, hogy mit akarok? Államelméleti tanulmányaim során hallottam már Minerva baglyáról, ettől függetlenül tetszett a megjegyzésed. Egyébként én inkább jogelméletpárti vagyok, és a materialisták szerint természetjogias gondolkodású. :) A jog fogalmát szerintem nem szabad leszűkíteni a pozitív jogra, tehát válaszolva a kérdésedre, például azt akarom, hogy felhívjam erre az emberek figyelmét. Nem mondhatja magát jó jogásznak az, aki csak a lex scriptumot ismeri. :D (Ez nem célzás, csak vannak sokan ilyenek.)

Legislator # 2008.11.10. 07:24

Imp,

Nem megbántani akartalak, de amíg Te a valódi nevemet is tudod, én semmit nem tudok rólad.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.10. 08:08

OFF
lex scripta...
:)))
ON

Impossible majd megismerszik a találkozón, amiről a legkevesebb szó esik ebben a topic-ban.:)


Kacsa11

Legislator # 2008.11.10. 09:36

Kedves Imp,

Hozzám is közelebb áll a természetjog, mint a jogpozitivizmus.

Kedves Kacsa,

Biztos Neked van igazad, bár szerintem létezik egy olyan viszonosság, amelyet helyénvaló a kétoldalú emberi kapcsolatokban is betartani.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.10. 13:24

Kedves Legislator,

így már értem...

megfigyelésem szerint a természetjog iránti lelkesedés az elméleti beállítottságúakra jellemző, a jogpozitivista hozzáállás meg a gyakorlati szakemberekre...


Kacsa11

Legislator # 2008.11.10. 13:46

Kedves Kacsa!

Ez nem ilyen egyszerű. A pozitív jog ismerete nélkül az ember csak jogelmélettel vagy jogtörténettel, illetve római joggal foglalkozhatik, vagy még ezekkel sem.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.10. 13:57

Kedves Legislator,

én sem állítottam, hogy ez fekete-fehér...


Kacsa11

Legislator # 2008.11.10. 19:21

Kedves Kacsa,

Rendben.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.10. 23:58

Leg,

"Biztos Neked van igazad, bár szerintem létezik egy olyan viszonosság, amelyet helyénvaló a kétoldalú emberi kapcsolatokban is betartani." /idézet Legislator-tól/

Gyuszi :D
ha nem sértelek meg, szólítalak így, szerintem ez jó név. Szóval ha érdekel valami, kérdezd meg. Azt viszont ne várd el, hogy fórumon mindent kiteregetek, különösen úgy, hogy nemis kérdezted meg soha (leszámítva a legutóbbi alkalmat), hogy ki vagyok. Csak azért, mert Te elmondtad a nevedet nekem, én nem fogom elárulni az enyémet, szerinted - ha jól értem - ez lenne az a bizonyos "viszonosság". Én sem kértem, hogy áruld el, Te sem kérted, hogy áruljam el. Hogy Te ennek ellenére elárultad - ami persze nem baj, sőt örülök a közvetlenségednek és a barátságos hozzáállásodnak -, az még az illem alapján sem kötelez engem arra, hogy fórumon felfedjem magam. Ezt gondolom, megérted.

Legislator # 2008.11.11. 16:41

Kedves...mondjuk...Zoli!

Ezt a Gyuszit én is szeretem, bírom, ha így szólítanak. A pálya az, hogy alaposan félreértettél, vagy csak én vagyok
abso-loser:-). Nem azt vártam, hogy a fórumon fedd fel magad, ez csak afféle nyíltszíni cinkelés volt irányodban. Mi történt ugyanis? Azt mondtad, hogy örülnél, ha elküldenék Neked egy olyan listát, amelyben szükségképpen a nevem is szerepel (meg általában az emberek nagy része úgy küldi az elektronikus leveleit, hogy az igazi neve is kiderül). Gondoltam, dobsz egy válaszmailt valami köszönömfélével, vagy ilyesmi. Persze, nekem tetszik a hozzáállásod, még ha a lentebbi fenntartásokkal is. Szóval, én sem kértem semmit, Te sem kértél semmit (in concreto), de mindenkinek volt egy elvárása, hogy mire számíthat, s mi több, ámde mindannyian sejtjük, hogy legkésőbb a találkozón elegánsan mindenkinek a másik elé kell helyeznie a névkártyáját, aki ott megjelenik.


Sunshine after the rain.

Kacsa1111 # 2008.11.11. 19:04

most nincs business card-om...:)


Kacsa11

guba # 2008.11.11. 19:17

Legislator, attól tartok, te nem vagy túl jó emberismerő.:)

Legislator # 2008.11.11. 20:18

Guba,
Ámde lehet, hogy tévedsz, és Te nem vagy az.

Kacsa1111,
Tessék csináltatni.


Sunshine after the rain.

Impossible # 2008.11.11. 21:25

Leg,

Te meg honnan a búsból tudod a nevemet?

Legislator # 2008.11.12. 08:31

Eltaláltam volna:-)?


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.12. 08:32

A talin talán megtudjuk, vagy tévednék? Mindegy, a magam részéről annyiban hagyom a dolgot, majd ott bemutatkozol, ha akarsz.


Sunshine after the rain.

Legislator # 2008.11.12. 08:38

"But nobody knows my name."

(Freshfabrik: Lamentation)


Sunshine after the rain.