szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


T. Rita # 2019.10.02. 12:04

Sziasztok,

Eladóvá váltak az alábbi szakvizsga könyveim:

Munkajog- és társadalombiztosítási jog, Dialóg Campus Kiadó. Két tétel szövegkiemelővel kiemelve, a könyv többi része érintetlen. 4000 Ft

Társadalombiztosítási jog, Patrocinium. Vadonatúj állapotban, 3500 Ft

Közigazgatási jog, Patrocinium. Néhány tétel szövegkiemelővel kiemelve, a könyv többi része érintetlen, 3500 Ft

Alkotmányjog, Patrocinium. Szövegkiemelővel aláhúzva, 2000 Ft.

Az Európai Unió joga, Patrocinium. Szövegkiemelővel aláhúzva, 2500 Ft.

Ha valaki egyben vinné az egész csomagot: 13.000 Ft.

A könyveket személyesen tudom Budapesten átadni.

Érdeklődni e-mailben tudtok a rita.toeroek@gmail.com címen.

Barbi1988 # 2019.08.29. 09:17

Ja igen, azt elfelejtettem, hogy a könyveket Budapesten tudom személyesen átadni.

Érdeklődni az alábbi e-mail címen lehet: t.barbi88@gmail.com

Barbi1988 # 2019.08.29. 09:11

Sziasztok,

eladóvá váltak az alábbi jogi szakvizsga felkészítő könyveim sikeres vizsgát követően (mindkettő Patrocinium Kiadós, a lényeg kihúzásra került benne):

  • Alkotmányjog, 3. hatályosított kiadás (lezárva: 2018. április 9., jelenleg ez a legfrissebb kiadás): 2 500 Ft
  • Közigazgatási jog /a helyi önkormányzatok és a Kormány általános hatáskörű területi államigazgatási szerve, a közigazgatási hatósági eljárás, a közigazgatási per/ 2. hatályosított kiadás (lezárva: 2018. május 11., jelenleg ez a legfrissebb kiadás): 2 500 Ft

Mindkét kötet elvitele esetén összesen 4 500 Ft-ba kerül a két könyv.

Mindenkinek sikeres felkészülést kívánok!

drjoge. # 2019.07.19. 11:32

Sziasztok!
Sajnos nem érhető el a http://jogiszakvizs.ga/ oldal.Lehet tudni valamit a kidolgozott anyagok hollétéről? A jövőben szakvizsgázók (jómagam is) számára óriási segítség lenne!
A C részből anno letöltöttem a munkajog-tb részt, amennyiben szüksége van valakinek rá szívesen továbbítom. Nekem az EU, alkotmány-közig tételekre lenne szükségem.
drjog.eszter@gmail.com

Impossible # 2019.07.18. 13:13

Tanulás után hogyan lehet "vadonatúj" állapotú egy könyv?

kiara80 # 2019.07.17. 19:36

Sziasztok!
Sikeres vizsga után eladók a következő kötetek:

  • Az Európai Unió joga - Patrocinium Kiadó, 2017.: 3500,- Ft
  • Társadalombiztosítási jog - Patrocinium Kiadó, 2. átdolgozott kiadás, 2018.: 2500,- Ft
  • Közigazgatási jog - Patrocinium Kiadó, 2. átdolgozott kiadás, 2018.: 2500,- Ft
  • Alkotmányjog - Patrocinium Kiadó, 2. átdolgozott kiadás, 2016.: 1500,- Ft

Összesen: 10.000,- Ft
A könyvek nincsenek kihúzva, vadonatúj állapotúak.

Impossible # 2019.07.17. 06:58

Azt sosem írja senki, ki mennyi időt szánt a tanulásra és leginkább miből készült fel (tankönyv, jogszabály, kidolgozott stb.). Lenne egy ilyen körkérdés. De úgysem válaszol senki. :D

szimadam # 2019.07.16. 14:42

Sziasztok!

Eladóvá váltak a C részhez tartozó könyveim.

Közigazgatási jog Patrocínium Kiadó 2. átdolgozott kiadás 2018. 2500,- Ft

Alkotmányjog Patrocínium Kiadó 3. átdolgozott kiadás 2018. 2500,- Ft

Európai Unió Joga Patrocínium Kiadó 2017. 2500,- Ft

Munkajog és társadalombiztosítási jog Dialog Campus 2018. 2500,- Ft

A könyvek szövegkiemelővel vannak kihúzva.

Telefon: 70/2827261
e-mail: szim.adam@gmail.com

b.tenyer # 2019.06.15. 16:23

Az általam eladásra feltett könyvek elkeltek.

Brigussss # 2019.06.11. 11:26

Sziasztok!

Szeretném megosztani a tapasztalataimat veletek, hiszen ti is nagyon sokat segítettetek a felkészülésben a korábbi hozzászólásokkal.
Kúrián volt a vizsga. A kérdéseim a következők voltak:
Munkajog: mivel a jogesetem a szakszervezetekhez kötődött, ezért azokról minden, munkabérből levonás.
Tb.-ből nem volt kérdés
Eu: elsődleges jogforrások, rendeletekről bővebben, alapszerződések
Közig: sommás eljárás, teljes eljárás, mulasztási per, ügyintézési határidők
Alkotmány: diszkrimináció.
Ezekből a témakörökből sok kicsi kérdés.
Alapvetően rendesek voltak, és segítőkészek, így sikeres vizsgát zártam. A felkészülés során inkább arra számítottam, hogy úgymond a lényeget kérdezik, de ahhoz képest nagyon apró és számomra annyira nem fontos kérdéseket tettek fel.
További sok sikert.

b.tenyer # 2019.06.10. 14:11

Kedves Mindenki!

Az alábbi szakvizsga felkészítő könyveimtől szeretnék megválni, mindegyik szövegkiemelővel alá van húzva:

Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018.május 11., 2. átdolgozott kiadás)

Munkajog és társadalombiztosítási (Dialóg Campus kiadó,2018. március 1.)

Alkotmányjog (Patrocinium, 2018. április 9., 3. átdolgozott kiadás

EU-jog (Patrocinium, 2017. szeptember 1.)

Lehetőség szerint egyben szeretném eladni a könyveket, összesen 12.000.- Ft.-ért. Személyesen átadni Budapesten tudom, érdeklődni a következő e-mail címen lehet: barbara.tenyer@gmail.com

A vizsgakérdések, illetve az élményeim pár mondatban: Alapvetően kedves bizottságunk volt, bár sajnos voltak bukások is. A munkajogi részből egy szimpatikus hölgy kérdezett és csak alapvető dolgokra volt kíváncsi, pl. munkaszerződés kötelező tartalma, munkaviszony megszüntetésének módjai és az ezekhez kapcsolódó szabályok, nyugellátások felsorolás szintjén. EU-ból a Bíróság volt kérdés, az előzetes döntéshozatali eljárás (ha jól emlékszem, ez többször is felmerült a nap folyamán), az uniós jog autonómiája és az áruk szabad áramlása a Cassis de Dijon eseten keresztül. Alkotmány közigből volt az Alaptörvény felépítése (fejezetcímei), állampolgársággal kapcsolatos kérdések, meg egyéb kisebb kérdések, de ezekre már sajnos nem emlékszem. Pörgették a vizsgát (bár lévén a hosszú hétvége előtti péntek délután, ez talán nem meglepő) és jobb jegyeket kaptam, mint amire számítottam, úgyhogy összességében egy rossz szavam nem lehet.

Mindenkinek hajrá és sikeres vizsgázást kívánok!

antieszty # 2019.06.07. 20:58

Kedves Mindenki!

C rész irasbelihez hatályos nyomtatott jogszabályok, illetve a legfrissebb Patrociniumos Közigazgatási jog tankönyv eladó (kiemelt, de nem firkalt) megegyezés szerint, Budapesten átvehetők keddtől! ????
(Érdeklődni: antieszty@gmail.com)

drsafanni # 2019.05.09. 13:30

Az áltam hirdetett könyvek elkeltek.

drsafanni # 2019.04.18. 17:32

Sziasztok!

eladóvá váltak az alábbi szakvizsga könyveim:

Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018.május 11., 2. átdolgozott kiadás) 3.500.-Ft. Csak néhány oldal van kihúzva filccel, többi halványan ceruzával.

Munkajog és társadalombiztosítási (Dialóg Campus kiadó,2018. március 1.) 4.200.-Ft. Csak a TB rész van filccel kihúzva, többi halványan ceruzával.

Alkotmányjog (Patrocinium, 2018. április 9., 3. átdolgozott kiadás)- 3000,-Ft. Filccel kihúzva.

EU-jog (Patrocinium, 2017. szeptember 1.) 4400,- Ft. Filccel kihúzva.

E-mail: drsa.fanni@gmail.com

szalontai89 # 2019.04.12. 05:29

Könyveket vásárolnék!

Közigazgatási jog patrociniumos és
Munka - TB jog dialog campusos könyvek érdekelnének, ápr. végeig, vételre vagy csere:

Be. (HVG) vagy polgár I-II. (Dialog) könyvet cserébe fel tudok ajánlani.

Köszönöm!
edit.szalontai@gmail.com

my way # 2019.04.03. 09:15

A meghirdetett könyveim elkeltek.

forgica19 # 2019.03.28. 22:44

Sziasztok! Én közig-alkotmányból megyek írásbelizni májusban. Van valakinek gyűjteménye az írásbeli kérdésekről? Én elkezdtem kigyűjteni innen a fórumról, de nagyon lassú a folyamat... Segítségre lenne szükségem, ezért ha valakinek van infója, hogy honnan lehetne megszerezni a feladatokat, akkor az ossza meg velem légyszike. Ha pedig van anyag valakinek, akkor nagyon örülnék, ha az alábbi e-mail címre elküldené: dr.feketeilona@gmail.com. Előre is köszönöm!

my way # 2019.03.27. 18:01

Kedves Kollégák,
eladók az alábbi, jó állapotú, minimálisan kihúzott vagy érintetlen szakvizsga könyveim.
Alkotmányjog - Patrocínium, 2018. 2000,- Ft
Társadalombiztosítási jog - érintetlen, Patrocínium,2018. 2500,-
EU jog - Patrocínium, 2017, 2500,-
Közigazgatási jog különös rész, érintetlen,Dialóg, 2018. 2500,-

E-mail: kbetti84@yahoo.com

chava # 2019.03.12. 07:48

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

chava # 2019.03.05. 13:28

Sziasztok!

Sikeres vizsga után eladóvá váltak a következő könyvek:

  1. Társadalombiztosítási jog (Patrocinium kiadó, 2018.február 1.) 1.900.-Ft. Csak ceruzával van alá-aláhúzva. Jó állapotban van, 1 hónapja vettem.
  2. Alkotmányjog (Patrocinium kiadó, 2018.április 9.) 1.900.-Ft. Csak ceruzával van aláhúzva. Jó állapotban van, 2 hónapja vettem.
  3. Európai Unió joga (Patrocinium kiadó, 2017.szeptember 1.) 2.500.-Ft. Csak ceruzával van alá-aláhúzva. Jó állapot, 1 hónapja vettem.

Ha esetleg valaki egyben kéri Foxposton keresztül, fizetem a postaköltséget.

Fotókat is tudok küldeni a könyvekről.

chavamazal@gmail.com

pro veritate # 2019.03.04. 20:35

Sziasztok!

Sikeres vizsga után eladóvá váltak az alábbi szakvizsga felkészítő könyvek:

Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018.május 11., 2. átdolgozott kiadás) 3.500.-Ft. Csak néhány oldal van kihúzva.

Társadalombiztosítási jog (Patrocinium kiadó, 2018.február 1.) – eredeti 3.500.-Ft. Nincs kihúzva.

Munkajog és társadalombiztosítási (Dialóg Campus kiadó,2018. március 1.) 4.500.-Ft. Nincs kihúzva.

A könyvek jó állapotban vannak.

E-mail: chronion40@gmail.com

drsafanni # 2019.03.01. 14:52

Sziasztok!

Keresem az alábbi könyveket:
Közigazgatási jog (Patrocinium kiadó, 2018., 2. kiadás)
Munkajog és TB jog (dialóg Campus kiadó, 2018.03.01-i kiadás).

Kérem, hogy aki megválna tőlük, keressen e-mailben.

anett.vekony # 2019.02.16. 12:18

Sziasztok!

Eladó az alábbi könyvem:

Alkotmányjog, Patrocinium kiszínezve, 2. átdolgozott kiadás, 2016. szeptember 1. lezárás (2.000,- Ft)

Átvehető Budapesten, vagy megegyezés szerint Miskolcon, Debrecenben, Nyíregyházán.

vekonyanett@gmail.com

Anett

Pp24. # 2019.01.31. 09:45

Sziasztok!

Az általam hirdetett könyvek elkeltek.

Pp24. # 2019.01.27. 14:22

Mivel nekem is nagy segítség volt, ezért leírom vizsgaélményeimet. Sok kis kérdés volt:

Alkotmány, közig: tulajdon alkotmányjogi védelme, kisajátítás, jogbiztonság, kormányhivatalok feladat- és hatáskörei, hatósági igazolvány, jogorvoslatok a közigazgatási perben.

Munkajog: szinte csak gyakorlati esetek voltak, ezekre kellett megoldást mondani és természetesen megindokolni az Mt. vonatkozó rendelkezéseivel (pl. átirányítás, azonnali h. felmondás, munkabér védelme). Ez valakinek nem tetszett, nekem igen, mert logikusan gondolkodva megoldható volt.
TB-ből a hozzátartozói nyugellátásokat kérdezte ill. le kellett vezetni, hogy a veszélyeztetett terhes hölgy milyen ellátásokat kap, ha bejelenti, hogy holnaptól keresőképtelen (a gyermek 3 éves koráig és ezen ellátások kiszámítási módját).

EU: közvetlen alkalmazhatóság, hatály; nemzetközi jog és az EU jog elhatárolása ill. viszonya a magyar joghoz; EU Bíróság felépítése, működése; belső piac, Brüsszel I. rendelet - joghatóság (hirtelen ennyi jutott eszembe).

Kb. 30 perc volt a vizsga. Nagyon humánus bizottság volt, egy rossz szavam nem lehet.

Munka és TB jogból jó szívvel tudom ajánlani a Dialóg Campus 2018-as kiadású könyvét. Nagyon összeszedett és jól tanulható, továbbá gyakorlati használhatósága sem elhanyagolható. Ezért sem szerepel az alábbiakban szereplő eladó könyvek között.

Mindenkinek jó felkészülést kívánok!