szakvizsga - "C" rész (alk, közig, TB, EU...)


Noiris # 2008.10.15. 10:48

Lemaradt:

email: madrienn@index.hu

drmd # 2008.10.15. 17:12

Kedves Fórumozók, Szakvizsgázók!

Lenne valakinek kidolgozott tétele EU-ból vagy közigből? Cserébe tudnék adni olyan tb kidolgozott tételeket, amelyeket egy munkaügyis bírónő készített..

berni136 # 2008.10.16. 09:40

Sziasztok!

Elképzelhető, hogy valakinek megvan az EU utolsó (új) 4 tétele kidolgozva vagy összeszedve?
Életet mentene :-)

Előre is nagyon köszönöm.
pocok.kis@freemail.hu

cserébe van olyan hosszú EU, meg egy rövidebb.

huby # 2008.10.16. 15:52

Novemberben megyek közigből (ezt választottam írásbelinek). Van valaki aki szintén november második felére jelentkezett be és közigből ír???
Aki esetleg volt már tudna mondani néhány példát, hogy milyen kérdések várhatók? Ha valaki tud küldjön nekem tb kidolgozott tételeket és eus legújabb tételeket.Nekem van egy rövidített eus anyagom (2007-08-as tansegédlet), amelyben az intézmények elég jól ki vannak dolgozva. Ez utóbbit át tudom küldeni, ha valaki kéri.

Előre is kösz, mindenkinek aki segít.

berni136 # 2008.10.16. 16:57

huby!

Küldtem a freemailes címre Neked TB-t, de hibaüzenet jött vissza. Van esetleg másik e-mail címed?

B.

huby # 2008.10.17. 15:48

Helló Berni!

Az e-mail címem: srif@freemail.hu. Ide küld légyszi a tételt. Ennek jónak kellene lennie. Eus anyagot küldjek???

Friki # 2008.10.17. 19:18

Szia Huby!

Légyszi told át nekem az eu intézményi részt ha tudod! A címem:friki1981@gmail.com.

Előre is köszi!

irena # 2008.10.19. 17:38

Sziasztok Szakvizsgázók!

Én a héten kaptam meg az "idézést" nov. 12-re.
Elkezdtem a gyakran feltett kérdéseket kidolgozni, a munkajog kész, ha valakinek szüksége van rá, szívesen elküldöm, bár felelősséget a helyességéért nem vállalok.:))
Lenne egy pár kérdésem ezekkel a gyakran feltett kérdésekkel kapcsolatban, ha vki tud, segítsen. Pl.
Közigből:
Közigazgatási jogorvoslat szakmai kamarák döntése ellen (milyen döntések tartoznak közig. útra és melyek, amelyek csak rendes bíróság előtt támadhatóak meg?)

Munkajogból: 87. Meddig terjedhet a kár megtérítése, mik a kár összetevői, milyen ár alapján állapítják meg a kár összegét (mikor beszerzési és mikor fogyasztói ár stb) Ez utóbbi BH-ban szerepel.
Melyik ez a bizonyos BH?

Előre is köszi, ha bárkinek tudok segíteni, szóljatok.

zitah # 2008.10.19. 18:51

Sziasztok!

Novemberbe megyek a C részből, és hiányzik az EU-s anyagom. Illetve van, de az régi. Ha tudtok, küldjetek nekem is anyagot.

Köszi.

Zita

zitah # 2008.10.19. 18:53

A címem lemaradt

zita_hajdu@edimension.eu

drpici # 2008.10.20. 11:03

Sziasztok!

Berni (vagy Huby, ha közben hozzád eljutott) elküldenéd nekem is a TB-t?

Irena, én nagyon megköszönném a munkajogot, v bmit :)
A kérdésedre én csak egy BH-ttaláltam hasonló témában: BH 1998.557., illetve a kommentár mond ennyit a beszerzési árról:
"Ha például a káresemény miatt megsemmisült a munkavállaló szemüvege, amit a két éve vett, akkor jelen szakasz előírásaira tekintettel a kár összegét a kártérítés megállapításakori ár alapján, a jelenlegi beszerzési áron kell figyelembe venni. Ha azonban a szemüveg csak eltört, és az megjavítható úgy, hogy továbbra is rendeltetésszerűen használható, akkor csak a szemüveg megjavításának költségét kell vagyoni kárként figyelembe venni."

Mkinek előre is köszi, ha külditek, amitek van! :)

Ja, a címem: nobivoj@gmail.com

Még egy kérdés. Az igaz, h a vizsgák úgy vannak, h hétfőn írásbeli, csütörtökön szóbeli?

huby # 2008.10.20. 12:19

Szia Irena!

Légyszi küld át nekem a kidolgozott munkajogot.

Előre is köszi szépen.

nanetti # 2008.10.20. 17:28

Sziasztok!

Életmentő kérésem lenne:

A barátnőm hétfőn megy közigből írásbelizni, és írásbeli kérdéssorra (BH-k, iratminták, stb.)lenne szüksége. Tudna valaki segíteni? Nagyon-nagyon örülnénk ha a nanetti@freemail.hu címre tudna valaki használható anyagokat küldeni!

Előre is köszönöm a segítséget!

irena # 2008.10.21. 06:11

Sziasztok!

Remélem, mindenki megkapta a kidolgozott kérdéseket, aki kérte.

Drpici! Nem feltétlenül hétfő és csütörtök a vizsga napja, én pl. büntiből hétfő-szerda voltam, a mostani C- vizsgám is szerdai napra esik. Ez még sztem jobb is, az írásbeli után már legszívesebben túl lennél az egészen és akkor elég rossz még két napot várni. Nekem a keddi nap is totál idegbetegség volt, még egy napot nem bírtam volna ki. Bár, úgysem rajtunk múlik.

Köszi a BH-t, így már rémlik nekem is az egyetemi tanulmámyokból...:))

drpici # 2008.10.21. 10:35

Én megkaptam, amit kértem, köszönöm! :)

Akkor ezek szerint hétfő-szerda, csak rosszul emlékeztem a csütörtökre. Vagy vkinek volt ettől eltérő napon vizsgája?

doris # 2008.10.21. 10:51

Sziasztok!

Ha esetleg vkinek EU-ból van az új tételekhez anyaga, legyen szíves küldje át nekem! Köszönöm!

drpici!
Hétfő-szerda vagy hétfő-csütörtük.

Friki # 2008.10.21. 11:23

Sziasztok!

Én ma kaptam behívót pénteki napra.

Diandra # 2008.10.21. 21:09

Sziasztok!

Irena ahogy látom nagyon kapós az anyagod munkajogból....én is nagyon megköszönném.

Üdv

csajun # 2008.10.22. 07:03

Sziasztok!

Én is novemberre jelentkeztem, de még mindig nem kaptam értesítést...

Ha valakinek lenne közig. írásbelihez használható kérdéssorra, én is nagyon örülnék neki!

Illetve TB-s anyagot és EU-s anyagot tudna valaki küldeni? Légy szíves segítsetek, ha tudtok!

Az e-mailem: judit.csabina@gmail.com

Előre is köszi!

lencs # 2008.10.22. 08:10

Sziasztok!

Valaki tudna nekem TB és munkajog kidolgozott anyagot küldeni? Látom már ez is kering a rendszerben. Cserébe van EU-m és TB-m, bár ez utóbbi nem túl jó sajna.

Köszi: mersi@freemail.hu

irena # 2008.10.22. 09:01

Zsoldosland!

Nagyon jó az ötlet!

Akkor üzenem Mindenkinek, hogy az általam eddig kidolgozott anyagokat ( munkajog + alk-közig 1/3-a ) átküldtem a szakvizsgazok@gmail.com-ra, + azokat az anyagokat is átküldöm, amiket eddig én kaptam a Kedves Fórumozóktól ( remélem, nem sértem vele senki szerzői jogát:)))

drpici # 2008.10.22. 11:10

Zsoldosand, szuper az 5let! :) Már egy ideje töröm a fejem, h vmi tárhelyre fel kellene pakolni a cuccokat, de ez az egyszerű megoldás nem jutott eszembe. :)

Köszönöm a válaszokat a vizsganapokkal kapcsolatban! Ezek szerint szinte bmilyen napra eshet a szóbeli...

huby # 2008.10.24. 07:10

Sziasztok!

Közig íresbelinél használható tételsornak én is nagyon örülnék. A g-mailes postafiók jó ötlet volt. Csajun, ha kaptál valami illyesmit átküldenéd nekem? Novemberre jelentkeztem, de még nem kaptam levelet a szakvizsga bizottságtól.

progcic # 2008.10.24. 07:35

zsoldosand:

nagyon jó 5let volt ez a postafiók :)

progcic # 2008.10.24. 07:39

nem kellene esetleg propagálni a polgári és büntető fórumon is?